Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 marzec 2024 - 16:48

Dokładnie tak jak pisze @Puslek , do tego te 100w więcej i tak w gruncie rzeczy nic nie zmienia … 



#2382 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 17 marzec 2024 - 21:03

Mam dwa silniki Mikado 55lbs i 62 lbs -obydwa na 12V, teraz naszła mnie ochota na zakup nowego silnika i waham się czy kupić tylko ciut mocniejszy np. M150 70lbs-ów czy pójść na całość i kupić M250 -tylko ,że w takiej sytuacji raczej musze kupić nowy akumulator 24 V , który będzie tylko do tego silnika a do poprzednich dwóch silników będzie bezużyteczny (np. podczas awarii M150) ,mogę też kupić 2 akumulatory 12V , ale jakoś przy moim zmyśle technicznym nie przemawia to do mnie + zajmowanie dodatkowego miejsca na pontonie . W czym będzie używany ten silnik - prawdopodobnie w nowo zakupionym pontonie 330cm , na którym będę pływał sam. Ale obecnie mam dosyć ciężką łódkę 430, na której jako tako odpycha się ten 62 lb-sowy silnik ( szału nie ma ale trolluje na nim ostro) i też myślę o silniku pod tą jednostkę pływającą.  

,

Moim zdaniem, zakup silnika 24V Haibo M250, ekonomicznie się nie opłaca.

Cytuję opis z aktualnego ogłoszenia olx:

"Silnik haibo m250 24v

Płynna regulacja prędkości
Dodatkowa wtyczka USB w sterowniku
Opcja turbo
Prędkość jaka osiąga z pontonem 3.30m 2 akumulatorami na pokładzie echosonda i sternikiem to 8km/h" koniec cytatu.

 

Miałem Rhino BLX 70 (klon Haibo M150) i przy manetce na max. (w bezwietrzny dzień) na pontonie 330 cm długości + silnik lifepo4 100 Ah, osiągałem średnio 7 km/h (sternik 100kg + spinningowe bambetle). Pod dość mocny wiatr i fale  robiłem 6,5 km/h, a z wiatrem do 7,5 km/h. Dane o prędkości z echosondy Garmin Striker. Obecnie na Minn Kota Endura 55 lbs, prędkość maksymalna,  jest to średnio 6 km/h. 



#2383 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 marzec 2024 - 15:17

Bo to są woly uciagowe a nie silniki do

predkosci . Jak chcecie szybko ekologicznie na elektryku ,to trzeba walizkę $ na stół 



#2384 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 kwiecień 2024 - 07:47

Panowie pytanie od kolegi. Ponton kraken 4m. Silnik elektryczny 50lbs. 2 osoby +graty -powiedzmy 200kg. Jak to będzie pływać?

#2385 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 kwiecień 2024 - 08:52

Panowie pytanie od kolegi. Ponton kraken 4m. Silnik elektryczny 50lbs. 2 osoby +graty -powiedzmy 200kg. Jak to będzie pływać?

a czego oczekujesz? będzie pływać to powoli jak generalnie większość elektryków w zakresie 12-36V. Nie spodziewaj się więcej niż ok 6km/h przy sporym poborze prądu (30A i  więcej) dla maksymalnych prędkości.



#2386 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 03 kwiecień 2024 - 18:29

Panowie pytanie od kolegi. Ponton kraken 4m. Silnik elektryczny 50lbs. 2 osoby +graty -powiedzmy 200kg. Jak to będzie pływać?

Oczekuj prędkości maksymalnej,jak przy sprawnym, szybkim wiosłowaniu. Zgadzam się z kol. @Wuran - jak zobaczysz na 4m pontonie, 7 km/h na elektryku 12V, to będzie to raczej z wiatrem i z falą. Co nie znaczy, że dla części użytkowników może to być wystarczające ( jak nie trzeba robić kilometrów na miejscówkę). Pójście w silniki + 100 lbs i instalacje 24V jest moim zdaniem ekonomicznie nieuzasadnione. Zyska się realnie 1-2 km/h większą v max. za duuuzo większe pieniądze.

#2387 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 kwiecień 2024 - 18:39

No mówiłem kolesiowi ,że na 4m gumie to nie poszaleje, ale uparł się na 4kę. Jego wybór.

#2388 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 kwiecień 2024 - 08:37

A ja zapytam trochę inaczej. Jaki silnik, powyżej 50 lbs będzie "najcichszy" :D.  Nie chodzi mi tutaj o maksymalne obroty, tylko takie normalne przemieszczanie. Jak będę spiep...ał przed burzą na maxa, to hałas nie będzie mi przeszkadzał!!



#2389 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 kwiecień 2024 - 10:00

Mam MK 55 z max i łódka 4 m płynie max 5 km h i powiem że ten silnik jest cichy , koledzy płyną na innych silnikach i już ich słychać na wodzie zwłaszcza rano jak jest cichutko

#2390 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2024 - 10:46

A ja zapytam trochę inaczej. Jaki silnik, powyżej 50 lbs będzie "najcichszy" :D.  Nie chodzi mi tutaj o maksymalne obroty, tylko takie normalne przemieszczanie. Jak będę spiep...ał przed burzą na maxa, to hałas nie będzie mi przeszkadzał!!

MK z maksymizerem. Maja pasywne chłodzenie i jest faktycznie płynna regulacja prędkości od 0 . I ta cisza najbardziej cieszy jak sobie płyniesz wolno w trollu przy flaucie po jeziorku w strefie ciszy i nie słychać pier.... wiatraka.


Użytkownik godski edytował ten post 04 kwiecień 2024 - 10:47

  • Voldemort i pawlo29 lubią to

#2391 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 04 kwiecień 2024 - 20:50

Wymieniłem MK traxxis 55 na haswinga proutara który w ciepłe dni nie wyłącza się co kilka minut z powodu przegrzania, wolę płynąć głośniej niż wiosłować lub moczyć czapę silnika mokrą koszulką co też pomaga tylko na chwilę. Z tego co wiem to nie tylko mój typ tak miał.

Ps. To prawda że MK jest cichy i ma płynną regulację , dla mnie liczy się jednak pływanie do celu a nie zabawa w chłodnię. Pozdrawiam 



#2392 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2024 - 22:00

Wymieniłem MK traxxis 55 na haswinga proutara który w ciepłe dni nie wyłącza się co kilka minut z powodu przegrzania, wolę płynąć głośniej niż wiosłować lub moczyć czapę silnika mokrą koszulką co też pomaga tylko na chwilę. Z tego co wiem to nie tylko mój typ tak miał.

Ps. To prawda że MK jest cichy i ma płynną regulację , dla mnie liczy się jednak pływanie do celu a nie zabawa w chłodnię. Pozdrawiam 

Ciekawe , wiele lat pływałem w letnim upale po 20-30 km i nie zauważyłem. Może dlatego że to pływanie w trollu czyli 2,5-3,5 km/h



#2393 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 05 kwiecień 2024 - 10:09

Pobór prądu i prędkość na silniku Protruar 3.0 12v łódka Necko 420, wstawiłem fotki w wątku o Protruar Haswing.

#2394 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 05 kwiecień 2024 - 11:23

Cześć,

 

posypały mi się krokodylki w silniku. Jako, że jestem totalną nogą ze spraw "prądowych" - ile amperów powinny mieć nowe krokodylki?

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Wojtek



#2395 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 kwiecień 2024 - 17:49

Wojtku nie montuj krokodylków tylko końcówki kablowe oczkowe :) Dopasuj do przekroju przewodu i śruby na akumulatorze. Jeśli zapinałeś bezpośrednio na słupki, dokup zaciski (klemy).


  • wojciiech lubi to

#2396 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2024 - 20:14

Wojtku nie montuj krokodylków tylko końcówki kablowe oczkowe :) Dopasuj do przekroju przewodu i śruby na akumulatorze. Jeśli zapinałeś bezpośrednio na słupki, dokup zaciski (klemy).

Klemy z możliwością przykręcenia końcówki oczkowej, żadnych krokodylków.


  • wojciiech lubi to

#2397 OFFLINE   mariobyku123

mariobyku123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 kwiecień 2024 - 17:39

Witam. A co powiecie o nowym modelu haswing protruar 30/40/55 lbs w jednym który zmienia się za pomocą przycisku. Czy warto taki kupić?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mariobyku123 edytował ten post 06 kwiecień 2024 - 17:40


#2398 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 07 kwiecień 2024 - 10:21

Koledzy a czy ktoś ma porównanie kultury pracy (głośności) poniższych silników:

- SPIRYT P150 (70lbs)

- Protruar 1.0 R2  (65lbs)

- Rhino BLX  (70lbs)

 

Który z nich pracuje najciszej? i najbardziej "neutralnie" dla ucha.. ;)



#2399 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 08 kwiecień 2024 - 15:14

Haibo (OEM Rhino) nie mają aktywnego chłodzenia, nie miałem również przypadku, aby się przegrzewał nawet przy długim płynięciu na 3/4 mocy przy 30-stostopniowym upale. Było na tyle ciepło, że na walizce akumulatora klej z pistoletu na klej termiczny znowu uzyskał czepliwość do innych przedmiotów (słońce operowało naprawdę mocno).

PS. Piszę konkretnie o Haibo M200.


Użytkownik radeqs edytował ten post 08 kwiecień 2024 - 15:14

  • fdt lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych