Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#2341 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 listopad 2022 - 14:45

Cześć, czy ktoś miał okazję używać silników marki Fox?

Rozważam wersję Fox FX PRO 65 12V bez maksymizera.

 

Pozdrawiam.



#2342 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 27 grudzień 2022 - 14:06

Witam. Jakie polecacie sprawdzone sklepy ze sporym wyborem silników Haswing?



#2343 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 27 grudzień 2022 - 14:13

Kormoran - Suwałki .

Użytkownik jogger1 edytował ten post 27 grudzień 2022 - 14:15

  • Artek lubi to

#2344 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 grudzień 2022 - 14:38

Witam. Jakie polecacie sprawdzone sklepy ze sporym wyborem silników Haswing?

Te w których jest najtaniej. 


  • siarq lubi to

#2345 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 grudzień 2022 - 14:45

Te w których jest najtaniej.


Dokladnie tak ,gdzie kolwiek nie kupi, to kupi to samo wydając mnie lub wiecej

#2346 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 27 grudzień 2022 - 15:43

Te w których jest najtaniej. 

W sprawdzonym sklepie niekoniecznie musi być najtaniej.



#2347 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 grudzień 2022 - 22:19

Jaka masz obawy, to kup najtaniej przez duży portal aukcyjny. POK działa całkiem w porządku. 



#2348 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 07:46

Nie wiem skąd takie ceny ale ZOOMIX z Cieszyna  ma tańsze silniki o kilka stówek :D  Może  to nie Polski Cieszyn a Czeski ? :lol: :lol: :lol:

 

np. Silnik Elektryczny Haswing Protruar 2.0 85lb 12V   tańszy o 300-400zł od PL

 

 

 

aaaaaa i dobije was dodatkowo 10% za rejestrację czyli dodatkowo ponad 200zł gratis  co daje 500-600zł!!!!


Użytkownik SPINPRO edytował ten post 28 grudzień 2022 - 07:49


#2349 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 25 czerwiec 2023 - 10:32

Pytanie do osób, które miały kontakt z przełącznikowymi wersjami silników Minn Kota 55 (Endura Classic/ Endura LED). Czy da się tymi modelami okazjonalnie, ale skutecznie trollingować po wodzie stojącej (ot za szczupakiem/sandaczem). Na jednym z filmów na YT są podane przybliżone prędkości na poszczególnych biegach (dla pontonu 3.30m) i tak np 1 to około 1/h; 2 to około 2km/h a bieg 3 to 2.5-3 km/h. Jak to się ma do praktyki na wodzie i rzeczywistego łowienia? W dysponowanym budżecie mam do wyboru 5 biegowego "klasyka", nowego na gwarancji, w stacjonarnym sklepie, pod domem, który w poprawny sposób załatwia ewentualne sprawy reklamacyjne sprzętu. Lub używaną 55 Endura Max ( czyli z maximizerem), ale z drugiej ręki (oferta z portalu ogłoszeniowego) i praktycznie brak rzeczywistej wiedzy o przeszłości -jak długo, w jakich warunkach u jak intensywnie był użytkowany?) . Wasze sugestie, co wybrać? Dziękuję.

#2350 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 czerwiec 2023 - 17:59

Bardziej Twoje pytanie pasuje do tematu jaki silnik elektryczny  do pontonu. Ja mam taki silnik ( klasyk 5 biegowy) w Romanie i rowerki wodne mnie przeganiają. I prawdę mówiąc 90% czasu zawsze na nim trollingowałem. Czasem wracałem po 3-5 km pod spora fale bo się rozhulał wiatr. Ostatnio wyniki gorsze , ale kilka lat temu były fajne nawet. Nigdy nie sprawdzałem (i po rozmowie na tym forum prawdopodobnie szybko nie sprawdzę , bo odradzono mnie zakup pontonu), ale rzekomo ten silnik w pontonie 330 to wymiata. Tutaj pewnie doradza Ci maxi ale ja jestem za klasykiem , z tym ,że lubią się nie przełączniki psuć i oczywiście w najbardziej nieodpowiednim momencie. Druga sprawa co do prędkości pływania odradzono mnie ciągłe pływanie na 5 -tylko sporadycznie na chwilę. Ja patrzę tez na gwarancję bo raz udało mnie się wymieniać /naprawiać przełącznik na gwarancji. 



#2351 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 czerwiec 2023 - 18:58

Pytanie do osób, które miały kontakt z przełącznikowymi wersjami silników Minn Kota 55 (Endura Classic/ Endura LED). Czy da się tymi modelami okazjonalnie, ale skutecznie trollingować po wodzie stojącej (ot za szczupakiem/sandaczem). Na jednym z filmów na YT są podane przybliżone prędkości na poszczególnych biegach (dla pontonu 3.30m) i tak np 1 to około 1/h; 2 to około 2km/h a bieg 3 to 2.5-3 km/h. Jak to się ma do praktyki na wodzie i rzeczywistego łowienia? W dysponowanym budżecie mam do wyboru 5 biegowego "klasyka", nowego na gwarancji, w stacjonarnym sklepie, pod domem, który w poprawny sposób załatwia ewentualne sprawy reklamacyjne sprzętu. Lub używaną 55 Endura Max ( czyli z maximizerem), ale z drugiej ręki (oferta z portalu ogłoszeniowego) i praktycznie brak rzeczywistej wiedzy o przeszłości -jak długo, w jakich warunkach u jak intensywnie był użytkowany?) . Wasze sugestie, co wybrać? Dziękuję.

Jak masz sprzęt Garmina, to maxymizer będzie siał po nim. Moim zdaniem silnik na przełącznikach jest mniej awaryjny. 



#2352 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 26 czerwiec 2023 - 14:50

Dziękuję za odzew - już postanowione, jutro odbieram Endurę na przełącznikach.

Jeżeli zamiana sprawi, że częściej będę pływał i łowił, niż wiosłował, jak to miało miejsce do tej pory (miałem popularnego, mocnego bezszczotkowca, z płynną regulacją), to nawet utrata tej części mocy i tego 1 km/h więcej z max prędkości, względem poprzedniego modelu, sprawi , że będę zadowolony. Jestem również ciekaw ew. zakłoceń z  na Garminie Strikerze (mam jeden z podstawowych modeli) bo niestety ten 70 lbs "śnieżył"  i trzeba było mocno ograniczać czułość sonaru.



#2353 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 czerwiec 2023 - 15:00

Dziękuję za odzew - już postanowione, jutro odbieram Endurę na przełącznikach.

Jeżeli zamiana sprawi, że częściej będę pływał i łowił, niż wiosłował, jak to miało miejsce do tej pory (miałem popularnego, mocnego bezszczotkowca, z płynną regulacją), to nawet utrata tej części mocy i tego 1 km/h więcej z max prędkości, względem poprzedniego modelu, sprawi , że będę zadowolony. Jestem również ciekaw ew. zakłoceń z  na Garminie Strikerze (mam jeden z podstawowych modeli) bo niestety ten 70 lbs "śnieżył"  i trzeba było mocno ograniczać czułość sonaru.

Na przełącznikach nie ma zakłóceń, poza tym osobne zasilanie i uziom ekranu zrób, jest u mnie na kanale film na tę okoliczność. 


  • Tabor lubi to

#2354 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 07 sierpień 2023 - 14:51

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat mocy, poboru prądu i minimalnej pojemności akumulatora w przypadku silnika Rhino BLX 110 LBS. Ktoś ma takie dane i może się nimi podzielić? Z góry dzięki.



#2355 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 sierpień 2023 - 15:53

Jeśli to ten 24V to ma 1150W i jakieś 50A w maxie. A akumulator wprost proporcjonalnie do czasu pływania im mniejszy tym krócej, aby miał 24V.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#2356 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 styczeń 2024 - 21:46

Panowie, stoję przed wyborem pierwszego zestawu do pływania
i mam problem z wyborem silnika. Pomóżcie proszę.  :)

Przez co najmniej sezon-dwa będę pływał niedużą łódką tylko po jednym zbiorniku ok. 100 ha.
Troll rzadko, ale postaram się cokolwiek zmapować to jeziorko, także pływanie cięgiem też będzie.
Sumiennie przejrzałem setki, jeśli nie tysiące postów w tym wątku, w tym o wyborze akumulatora
i tym o wyborze echosondy oraz kilku innych. Jeśli przeoczyłem coś oczywistego, z góry przepraszam.
Mnóstwo wiedzy zebrałem, ale jest ona rozsiana w różnych tematach i kontekstach, stąd moje pytanie.

 

Powiedzcie proszę, zakładając bezwietrzny dzień na wodzie stojącej,
jakie prędkości maksymalne i jakie pobory prądu przy prędkości ca. 3 km/h
wygenerują dla tej samej/waszej łódki, popularne/wasze silniki 12v o uciągu:

30 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
40 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
55 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
65 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???

Z waszego doświadczenia albo ze znanych Wam testów, co wynika?
Budżet tu nie jest wyznacznikiem, domyślnie uznałem, że "mocy nigdy za wiele",

acz nabrałem wątpliwości, bo chcę rozsądnie, ale maksymalnie odchudzić cały zestaw.
Tu jest kwestia wielkości akumulatorów i poboru prądu przy takiej "średniej prędkości".
Jakie są różnice między takimi silnikami w opisanych warunkach?
Wiadomo, że przy srogich warunkach to "mocy nigdy za wiele". ;)
 

Pozdrawiam

Grzesiek



#2357 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 31 styczeń 2024 - 22:17

Panowie, stoję przed wyborem pierwszego zestawu do pływania
i mam problem z wyborem silnika. Pomóżcie proszę. :)

Przez co najmniej sezon-dwa będę pływał niedużą łódką tylko po jednym zbiorniku ok. 100 ha.
Troll rzadko, ale postaram się cokolwiek zmapować to jeziorko, także pływanie cięgiem też będzie.
Sumiennie przejrzałem setki, jeśli nie tysiące postów w tym wątku, w tym o wyborze akumulatora
i tym o wyborze echosondy oraz kilku innych. Jeśli przeoczyłem coś oczywistego, z góry przepraszam.
Mnóstwo wiedzy zebrałem, ale jest ona rozsiana w różnych tematach i kontekstach, stąd moje pytanie.

Powiedzcie proszę, zakładając bezwietrzny dzień na wodzie stojącej,
jakie prędkości maksymalne i jakie pobory prądu przy prędkości ca. 3 km/h
wygenerują dla tej samej/waszej łódki, popularne/wasze silniki 12v o uciągu:

30 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
40 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
55 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???
65 lbs - xx A przy 3 km/h i V-max = ???

Z waszego doświadczenia albo ze znanych Wam testów, co wynika?
Budżet tu nie jest wyznacznikiem, domyślnie uznałem, że "mocy nigdy za wiele",
acz nabrałem wątpliwości, bo chcę rozsądnie, ale maksymalnie odchudzić cały zestaw.
Tu jest kwestia wielkości akumulatorów i poboru prądu przy takiej "średniej prędkości".
Jakie są różnice między takimi silnikami w opisanych warunkach?
Wiadomo, że przy srogich warunkach to "mocy nigdy za wiele". ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

100ha to bajorko, Haswing Osapian 55 z max do tego akumulator 100Ah lifepo4 i pływasz cały dzień z prędkością 3km/h a w razie czego szybciej popłynie bez problemu.

Użytkownik dante edytował ten post 31 styczeń 2024 - 22:17

  • Maynard lubi to

#2358 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 styczeń 2024 - 22:20

w bez wietrznym dniu takie pisanie mija sie z celem , wszytskie silniki o mocach okolo 600W pobieraj max do okolo 55A ,

Po pierwsze nie patrz na LBS tylko na moc w Watach

mozna przyjac max pobory 30lbs -30A

40lbs 40A

50-60lbs 50-55A

zaden z nich na normalnej lodce nie przekorczy 7,5kmh - za mala moc, przy 3kmh na flaucie pobory beda zblizone i pewnie okolo 10-20A. Problem sie zrobi , jak warunki beda slabe. Masa tych silnikow jest tez zblizona i czy bedzie on wazyl 10kg czy 13kg , to nic nie wnosi do predkosci. Zmien baterie na lzejsza i wydajniejsza, zamaist 20kg gum, glowek itp , wez 5kg ( i tak wystarczy). 


Użytkownik siarq edytował ten post 31 styczeń 2024 - 22:30


#2359 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 31 styczeń 2024 - 23:03

Rok- dwa lata temu stałem przed tym samym wyborem. Kupiłem najmocniejszy (z 12V) na jaki mnie było stać - Rhino Blx 70 (klon Haibo M150). Świetne walory użytkowe, świetne, gdyby nie to, że trafiłem na usterkowy - egzemplarz. Do tego brak serwisu w PL. Wiele razy musiałem chwytać za wiosła. Tak mi zatruł życie na wodzie, że nie chciałem za żądne pieniądze do tej konstrukcji wracać. Ale jest rzesza bardzo zadowolonych z niego użytkowników.

Przeprosiłem się z Minn Kotą 55, nie jest tak wydajna na wodzie jak BLX (przy pływaniu na max. lub w trudnych warunkach na wodzie to czuć - pływam przy V max.o 1km/h wolniej niż Rhino), ale przez cały intensywny wędkarski sezon, ani razu mnie nie zawiodła. Fakt, mam wersję 5 biegową - nie z płynną regulacją prędkości i trochę więcej cierpi na tym pojemność akumulatora. Moja rada - zacznij od solidnego, przynajmniej 100Ah akumulatora Lifepo4 + ładowarka. Świetnie jak aku. będzie miał oprócz BMS-a, łączność po bluetooth, wtedy poprzez aplikację w smartfonie na bieżąco kontrolujesz i wydatkujesz ubytek "paliwa z baku" i wiesz ile Ci go zostało  Za resztę kup najmocniejszy na jaki Cię będzie stać, silnik (świetnie jak z maxymizerem). Od zaufanego sprzedawcy. Tu nie ma się co bawić w jakieś teoretyzowanie i tabele. Raz wypływasz w taką pogodę, raz wracasz w innych warunkach. Najważniejsze żebyś w silnym wietrze i fali, był w stanie bezpiecznie dopłynąć do brzegu. To jest tylko dodatek do łowienia ryb. Prędkości i pobór prądu zależeć będą od konkretnej jednostki. Na wspomnianej MK 55 lbs, pływam głównie na mocno stawiającym opór, motorowym pontonie 3,3m ( to nic, że lekki). Średnia maksymalna prędkość to +/- 6 km/h. Na tym samym silniku, na 4 metrowej łódce z laminatu, wykręcałem w tych samych warunkach o 0,5 km/h więcej. Z kolei najszybciej pływałem na starej, ciężkiej, długiej (chyba z 5 m), ale dość wąskiej, drewnianej mazurskiej łodzi - 7 km/h.


  • Maynard, Juko i Tabor lubią to

#2360 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 styczeń 2024 - 23:17

(...)

zaden z nich na normalnej lodce nie przekorczy 7,5kmh - za mala moc, przy 3kmh na flaucie pobory beda zblizone i pewnie okolo 10-20A. (...) Masa tych silnikow jest tez zblizona i czy bedzie on wazyl 10kg czy 13kg , to nic nie wnosi do predkosci. Zmien baterie na lzejsza i wydajniejsza, zamaist 20kg gum, glowek itp , wez 5kg ( i tak wystarczy). 

 

Odchudzanie zestawu to w kontekście noszenia, a nie zwiększania prędkości. Nie będę też brał 20 kg przynęt. ;) Przykładowo Protruar 600W 65 lbs to ok. 6kg, a Haibo 70 lbs (fakt, że mocniejszy 780W) to ok. dwa razy tyle. Aku jestem zdecydowany, że będzie LiFePO4, pytanie jak pojemny. Rzadko będę 8-10h na wodzie, dużo częściej 3-5h. Gdyby nie siało, chciałbym zasilać też echo tym aku, nie wiem które, pewnie 9 cali Lowrance Hook albo Garmin Striker. Wiadomo, że jezioro to nie laboratorium, ale dałem takie idealne warunki, żeby dało się porównać wyniki obserwacji. Na maks. cisnął będę tylko awaryjnie, odległości są małe i czy przepłynę wszerz w 5 czy 7 minut, to mi całkiem bez różnicy.

Maksymalne pobory można wyczytać z instrukcji/policzyć sobie, mnie najbardziej interesują te różnice.

O ile wolniej faktycznie popłynie taki słabiak 30 lbs od "turbo" 65 lbs, jakiego rzędu to jest różnica na małej łodzi.

 

Ciekawi mnie, jakie inni mają spostrzeżenia, albo może konkretnie testowali różne opcje mocy/uciągu na tej samej łódce, bo jeśli przyjąć, że do lajtowego pływania pobory będą zbliżone, to skłaniam się jednak ku jak najmocniejszemu.

 

 

Rok- dwa lata temu stałem przed tym samym wyborem. (...) Na wspomnianej MK 55 lbs, pływam głównie na mocno stawiającym opór, motorowym pontonie 3,3m ( to nic, że lekki). Średnia maksymalna prędkość to +/- 6 km/h

Piękne dzięki za rady z życia wzięte. Powiedz proszę, czy na tym samym pontonie pływałeś z tym Haibo (kiedy chciał płynąć), żeby określić te różnice w V-max i poborach na pół gwizdka?
* doczytałem teraz, że to BLX = Rhino i kwestię prędkości opisałeś, sorry, zmęczone oczy.


Użytkownik Maynard edytował ten post 31 styczeń 2024 - 23:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych