Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 10:54

wypatrzyłem jeszcze jaxon turbo max 65, bezszczotkowy z maxymizerem za 1000, ktoś to zna? I jak ten jaxon w stosunku do osapiana czy protruara?


  • szydłoś lubi to

#1802 OFFLINE   Figura_007

Figura_007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 12:00

Osapian

#1803 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 styczeń 2020 - 12:26

Patrząc na wszystkie za i przeciw- Osapian. Chyba najbardziej powtarzalny z wymienionych. Jak coś padnie- masz gwarancję pana Wodza, którą możesz rozciągnąć w czasie za dodatkowe $

Nie oczekuj cudów działania maxymizera, silnik startuje od niecałych 2km/h a nie od 0,1km/h, ale to sprawdzona konstrukcja- na swojej półce jakościowej oczywiście. 

Ja na obecną chwilę, gdybym nie miał w planach trollo, to brałbym zwykły przełącznikowiec Minnkoty a za różnicę w cenie drugi aku. Efekt sumaryczny ten sam( zasięg) kultura pracy, wibracje ze śruby na plus ws. Osapiana. Sprawdzone empirycznie i praktycznie. 


  • cudak lubi to

#1804 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:41

...

Nie oczekuj cudów działania maxymizera, silnik startuje od niecałych 2km/h a nie od 0,1km/h,..

 

To chyba kwestia regulacji w serwisie. Mam osapiana jednego z pierwszych z maximizerem i mój startuje od 0 płynnie, za to późniejsze faktycznie ze "zrywem". Po rozmowie z serwisem okazało się że to kwestia regulacji zakresu maximizera bo niestety nie pokrywał całego zakresu manetki :(. Zostałem przy opcji od zera do maksymalnie 4 i później idzie maksymalnym prądem. Na moje podpływanie i kręcenie się po łowisku wystarczy.



#1805 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:58

U mnie też kończy sie na 4 ale start zaczyna się od 2km na 1biegu. Pomiary na aplikacjach monitorujących prądy i dodatkowo miernik cęgowy pokazały mi, że tam nie ma żadnej płynnej regulacji, są raptowne zmiany wartości na manetce, plus niewielkie pośrednie. Nie miałem- a chciałbym - na pomiarach mieć MK z fabrycznym maxi, by porównać jakość działania elektroniki

Mam MK na przełącznikach- kultura pracy inna- śruba 2 łopatki, wibracje mniejsze. 



#1806 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:28

Ja mam oryginalną MK 55z max , ale mieszkam w Łodzi , silnik chodzi jak malinka do testu super ,ale nie wiem jak z km między Nami

#1807 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:10

Jak rozumiem to Protruar 1.0 ma tak samo kiepski maximizer jak reszta Osapianów  ?



#1808 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:17

Nie mam żadnych doświadczeń i danych odnośnie Protruar. W Osapianach jest to koncepcja dystrybutora, który przerabia te silniki dodając regulator napięcia wraz z chłodzeniem. Jeżeli Protruary mają fabryczne regulatory - może być zupełnie inaczej. 



#1809 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:55

Protruar 65 lb ma fabryczny maximizer - startuje od ok. 1,4 km/h. Rozważ jeszcze Haibo M150.



#1810 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2020 - 15:03

To chyba kwestia regulacji w serwisie. Mam osapiana jednego z pierwszych z maximizerem i mój startuje od 0 płynnie, za to późniejsze faktycznie ze "zrywem". Po rozmowie z serwisem okazało się że to kwestia regulacji zakresu maximizera bo niestety nie pokrywał całego zakresu manetki :(. Zostałem przy opcji od zera do maksymalnie 4 i później idzie maksymalnym prądem. Na moje podpływanie i kręcenie się po łowisku wystarczy.

Ciekawe że nie mogą tego problemu rozwiązać. W MK start od zera i bez żadnych zrywów.



#1811 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 21:37

Koledzy, zebrałem trochę wiadomości i wychodzi na Protruara 1.0 65lbs. Podobno ma oryginalny maxymizer (nie dokładany w serwisie jak osapian) i silnik bezszczotkowy. Prądu podobno bierze minimalnie mniej od osapiana 55 a "idzie" lepiej. Do minusów to że jest krótko na rynku (ok. 2 lata) i jeszcze nie wiadomo nic o trwałości/awaryjności. Jeżeli ktoś ma tego protruara to proszę o info jak się sprawuje.



#1812 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:48

Koledzy mam Haswing Osapian 55lbs z tymi grubszymi przewodami i ciągle mi pękają przy końcówkach miedzianych, które przykręcam do akumulatora. To jest duży problem bo raz na wodzie cała końcówka mi odpadła, poza tym te końcówki są drogie i na dodatek trzeba mieć specjalna prasownice/zaciskarkę do tak grubych kabli. Te kable pewnie wiecie składają się z dużej ilości cienkich jak włos przewodów miedzianych, które są bardzo kruche i łamliwe. Macie jakiś pomysł? Wymieniałem już końcówki 4 razy zaraz stracę połowę długości kabla:/ Żeby nie było to końcówki zaciśnięte mam zaizolowane więc teoretycznie połączenie jest usztywnione ale niestety raz na rok muszę odcinać i kupować nowe końcówki i sprasować jakoś a one znów odpadają :/



#1813 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:57

Kup sobie komplet wtyczka-gniazdo Rema, ja mam i nie narzekam od kilku lat. 



#1814 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:08

Koledzy, chcę kupić haswinga osapiana 55, wzmocnionego z grubymi kablami za ok. 1450. Jakaś alternatywa? Plusy/minusy? Sprzedawcy w necie (chyba trzech: mc..., wod..., son...) proponują Protruar 1 w podobnej cenie? Nie znam go (osapiana ma kilku kolegów i bez problemu). Wcześniej miałem motoruide varimax 45 i minnkota traxis 55, oba rewelacyjne, bez wskazania na któryś. Silnik użytkuję 4-5 lat, zawsze kupuję śrubę zapasową (w minnkocie ok. 500 to chore) i zestaw montażowy na zapas. Więc teraz (trwałość minnkoty to już nie te czasy, a cena ewentualnej wymiany maximizera to szok), patrząc na koszty wychodzi mi osapian. Doradzają Protruara, nowy, niesprawdzony w "boju", bez tuningu? Zawsze przed wydatkiem niewiadoma :-) Proszę o opinie i uwagi. Osapian to dobrze czy źle? Ktoś zna protruara? Dzięki i pozdrawiam


Jaki znowu tunning? To ze producent poleciał w kulki i trzeba wymieniać kable bo zastosowali za maly przekroj nie oznacza ze wzrosnie mu moc. Dla mnie to jawne nabijanie klientow w butelke. I te teksty ze 55lbs bedzie mial 60 dramat
  • Hermano lubi to

#1815 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:50

Tym bardziej,  że te kable grubsze idą tylko do "maxymizera" . Stamtąd idą do pędnika już kable oryginalne. Nie wiem jak to interpretować, że moc wzrośnie o 2,5lb, kable są pogrubione tylko na połowie długości?? Piszę o Osapianie "wzmocnionym"

Idąc tym tropem, dystrybutor powinien skrócić kable do 50cm, wtedy straty będą jeszcze niższe i uzyskamny dodatkowe xx lbs...


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 styczeń 2020 - 18:52


#1816 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:16

A przy 25cm wprowadzi dętke w ślizg...:)

Użytkownik siarq edytował ten post 28 styczeń 2020 - 19:16


#1817 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:21

Tak, pewnie taką:

Załączony plik  kaczucha.jpg   14,26 KB   19 Ilość pobrań

 



#1818 OFFLINE   piotta25

piotta25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 08:53

Witam szukam opinii o haswing protruar 1.0 r2 65lbs, użytkuje ktoś z was i może coś napisać o tym silniku czy lepiej wziąść osapian 55lbs??

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • szydłoś lubi to

#1819 OFFLINE   mons

mons

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:54

Witam. Silnik dziobowy Haswing Cayman GPS - taki znalazłem, zamarzyłem sobie i chciałbym kupić. Może być? Może ktoś użytkuje ten model lub podobny i by coś podpowiedział. Może inne propozycje od kolegów ? Kosztuje ok. 3 tys. Widzę że niektórzy mają elektryki zamontowane na pantografie przy rufie, ale dziobowy chyba jest lepszym rozwiązaniem( pomijając cenę zakupu).

 

Pozdrawiam.



#1820 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:25

Nie bardzo rozumiem, czy chcesz używać dziobowca jako głównego napędu dla łodzi?
Jeżeli tak , to jest to średnie rozwiązanie, bo pilotem to niezbyt wygodnie jest, a pedał sprawdza się najlepiej na bassowych łodziach z podkładem rzutowym i siedziskiem obrotowym z nogą.
U nas dziobowka robi głównie za kotwicę GPS, ewentualnie namiastkę autopilota po wpięciu w echosondę .
Cayman nie ma takiej możliwości, a o jego walorach próżno szukać konkretów na forum, co można dwojako interpretować....


Klasyczny elektryk montowany na rufie jest najwygodniejszym rozwiązaniem , za 3 tys to kupisz go wraz z elektryczną wciągarką- kotwicą.
Jeżeli chcesz iść, w dziobówkę, to ma mniejszą wydajność w szybkości, trudniej nią sterować w reżimie nawigacyjnym , najważniejsza funkcja to kotwica gps

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 31 styczeń 2020 - 10:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych