Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa vs Shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 02 lipiec 2013 - 11:55

Z ta powloka to dobrze jakby ktos sie znajacy na technologi takich materialow wyjasnil raz na zawsze co to jest.

W moim odczuciu ona daje naprawde sporo dobrego.

Z tym ze jak pisalem wczesniej na daiwach ta powloka jest jakby ciensza i chyba nieco twardsza - byc moze to wlasnie zwykle oksydowanie jak na broni.. w shimano jest jakby grubsza i bardziej miekka, ale nei chce juz tematu demonizowac i podnosic do neiwiadomo jakiej rangi..

 

A teraz chcialem przeprosic kolegi Hipolos za to ze wynikalo z tego co pialem, ze w sustainie FD jest lozysko.. choleraa w modelu FD 4000 jest jednak tuleka fabrycznie..  teraz zpojrzalem na POPRAWNY schemat modelu FD.. wczesniej lukalem blednie na model FB w ktorym jest lozysko, jak i w najnowszym sustainie FE

Ponizej te 3 schematy w jednymmiejscu tych amerykancow..  http://www.mossops.c...iewDoc&docId=24

Co nie zmienia to faktu, ze sustain FD 4000 to jest to samo co TP FA 4000 procz tego jednego lozyska.. i oba sa technicznie na rowni.

Ja mialem juz dwa lozyska na podparciu... bo pewnie wczesniejszy wlasciciel to wymienil, a mi do glowy nie przyszlo sprawdzac to ze schematem..

 Spoko!



#122 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 10 sierpień 2019 - 16:04

Mam takie pytanie. Szykuję właśnie sprzęt na ryby i zastanawiam się co się stanie jeśli przypnę Daiwę Tournament do spinningu... Shimano :)
Dodam, że z chińskimi podróbkami Daiwy nic się nie działo przy takim połączeniu.
  • Guzu, HaDe i chlodnica lubią to

#123 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 10 sierpień 2019 - 16:16

Pewnie kij Shimano jest chiński,dlatego z podrubkami była kompatybilność.Tournament to jednak Japończyk może być różnie
Ps.Wcześnie zaczynasz sobotni wieczór
  • fish28 lubi to

#124 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:02

Nie biorą jak się tak połączy.
  • Guzu i Pinciu lubią to

#125 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:42

Zima pryndko do Pana zawitała...
Koty w głowie😂😂😂

#126 ONLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:51

Nie biorą jak się tak połączy.


Kurna dzięki. Jak to dobrze mądrego po szkołach posłuchać. Mi nie biorą bo mam plecionkę daiwa na kołowrotku shimano;)
  • Hesher lubi to

#127 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:04

Życie na krawędzi normalnie... To jakbyś ogórka z pomidorem połączył :D
  • Hesher lubi to

#128 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 01:01

Będzie świetnie jeżeli nowy TP okaże się lepszy od Certate LT...jednak poprzeczka dla niego ustawiona bardzo wysoko.... samo postawienie = będzie już dobrym wynikiem.



#129 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:21

Chyba chodzi o to że TP 2020 musiałby być lepszy od obecnej stelli żeby był porównywalny do Certate LT

 

Będzie świetnie jeżeli nowy TP okaże się lepszy od Certate LT...jednak poprzeczka dla niego ustawiona bardzo wysoko.... samo postawienie = będzie już dobrym wynikiem.

Nie chwali się dnia przed zachodem słońca, baby przed śmiercią a kołowrotka po tym jak w fotelu kręci.

Okaże się po jakimś czasie co jest warty nowy TP cz y Certate LP nad którym tak cmokacie.

Oby nie było tak jak z poprzednikami, że po pewnym czasie zaczynają śpiewać ząbkującą melodię a giełda sprzedażowa  jest zapełniona tymi cudami techniki.

Nie ma się co podniecać, czas pokaże............



#130 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:37

Żeby nie było nieporozumień - nie mam nic przeciwko żeby nowy TP był lepszy. Osobiście wolę kręcić coraz to lepszymi maszynkami a w mojej maszynowni są zarówno te spod znaku D jak i S 😉 ale tak jak kolega wyżej napisał - poprzeczka jest bardzo wysoko

Użytkownik saitt edytował ten post 29 grudzień 2019 - 10:39

  • smokwelski lubi to

#131 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:41

Certate to taka petarda?

#132 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:47

Bardzo dobrze, że jest wybór między dobrym i lepszym. W imię czego jeden musi jednoznacznie wygrywać, a drugi być od razu be?
Certate (zwłaszcza w dużych rozmiarach, od 3500, z tym pełnym korpusem) wygląda naprawdę dobrze. Materiałowo i konstrukcyjnie bardzo zacnie. Choć serwisowanie może być koszmarem.

To czekamy teraz na TP. Kto ma więcej wiarygodnych informacji?

#133 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:47

Oby nie było tak jak z poprzednikami, że po pewnym czasie zaczynają śpiewać ząbkującą melodię a giełda sprzedażowa jest zapełniona tymi cudami techniki.
Nie ma się co podniecać, czas pokaże............


Józek, nie siej propagandy...
uznaje to tylko jako pobożna śpiewke osoby łowiącej wyłącznie kołowrotkami Shimano :)

#134 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:17

Przydałby się kolejny prproducent, który rywalizowałby z daiwa i shimano. Cena przeważnie jest adekwatna do jakości a jeśli wybieramy z czegoś co jest z przysłowiowej górnej półki i mamy tylko 2 producentów to często ciężko się na coś zdecydować nie będąc "wyznaniowcem" jednego guru... Szkoda, że np. Ryobi nie postara się i nie wypuści czegoś w przedziale 1000-1500zł, myślę że chętnych by nie brakowało.
Nie wiem czy nowy TP będzie nawet w tym sam przedziale cenowym co certate lt ale patrząc co obecnie daiwa zrobiła ze swoją ofertą to shimano musi się bardziej postarać.

#135 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:27

Nie wiem po co w tym temacie porównywane są TP i Certaty. Przecież to zupełnie inne światy.


  • przemo_w lubi to

#136 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:38

Ryobi nie istnieje jako firma. W obecnej sytuacji to marzenie ściętej głowy, żeby pojawiła się firma mogąca rywalizwować z D i S. Kapitałowo i technologicznie chyba tylko grupa Okuma, potężna na rynku U.S.A. albo Penn są do tego zdolne. Ale raczej nie chcą, czytaj: oceniły, że im się to nie opłaca.
Każdy "nowy" produkt topowy byłby kalką rozwiązań D i S. Nie ma wątpliwości. Zresztą one rżną z siebie też na potęgę.

A co tam z naszym 2020 TP? Wie ktoś chciaż, jak będzie oznaczony? TP F? Obecny system oznaczeń sugeruje, jakby TP 15 zaczął wszystko od nowa.

#137 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:06

Józek, nie siej propagandy...
uznaje to tylko jako pobożna śpiewke osoby łowiącej wyłącznie kołowrotkami Shimano :)

Robert to nie propaganda, to są moje doświadczenia z prowadzonego serwisu maszynek D i S.

Jednak te pod znaku D miały więcej przypadłości typu "ząbkowanie".

Wcale obecnie nie oznacza że nadal tak będzie..

Kibicuję obu firmom, by produkty były lepsze, ale najprawdopodobniej na kibicowaniu się skończy :lol:  :lol:  :lol: .

Im nie zależy na naszym szczęściu tylko na ich dodatnim bilansie :D  :D  :D .

Życie Pany, życie..........


  • smokwelski i S.N. lubią to

#138 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:29

Nie chwali się dnia przed zachodem słońca, baby przed śmiercią a kołowrotka po tym jak w fotelu kręci.

Okaże się po jakimś czasie co jest warty nowy TP cz y Certate LP nad którym tak cmokacie.

Oby nie było tak jak z poprzednikami, że po pewnym czasie zaczynają śpiewać ząbkującą melodię a giełda sprzedażowa  jest zapełniona tymi cudami techniki.

Nie ma się co podniecać, czas pokaże............

Pożyjemy zobaczymy. Z R4 się nie polubiłem, ale ..... nie zamykam się w obrębie tylko jednej firmy na S z tego powodu.

 

 

Póki co jako użytkownik / w pewnym stopniu fan Shimano od bodaj 6-7 lat miałem ich młynki za wyjątkiem jednej Certate '13 a tak to Stella, TP, Vanquisha, Rarenium, Ultegrę, trochę połowiłem innymi u kolegów mogę powiedzieć tylko tyle że Daiwa Cetrate LT poprzeczkę ustawiła bardzo wysoko. Miałem, łowiłem, sprzedałem (jak zwykle poszukiwania świętego nieistniejącego Graala)  i cholernie żałuję..pewnie kupię drugą jeżeli Shimano nie wypuści coś równie fajnego. Do tej pory nie było na rynku kołowrotka o tak dużej mocy, tak dużej kulturze pracy i tak niskiej wadze jak Certate LT to połączenie jest miażdżące.

 

W warunkach fotelowych kołowrotek wypada co najmniej dobrze, jak go zabierzesz na łowisko jest ŚWIETNIE, CUDOWNIE, WSPANIALE, PRZEZAJEDWABIŚCIE ;) :)

 

Ogólnie seria LT to mocna rewolucja od niskiej półki po top. Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie w porównaniu do poprzednich serii i R4. Musi minąć jeszcze trochę czasu zanim zapomnimy o ząbkujących R4 i ta paskudna łatka zostanie oderwana na dobre. Odnoszę wrażenie że większość zębolących R4 nasi piętno naszej inżynierii...tylko nikt się przyznać nie chce że oddał na serwis lub sam przesmarował i ząbkuje. Miałem w rękach kołowrotki które po serwisie pracowały gorzej niż wcześniej, zarówno S ale w większym stopniu dotyczyło to D. Nie bierz tego do siebie bo wiem Józku że Ty również serwisujesz, ale mamy bardzo wielu majstrów-amatorów co sobie z D zwyczajnie nie radzą. Do tego dochodzą amatorzy próbujący przesmarować swoja R4 na podstawie filmiku z YT i giełda kipi...

 

Czekam na ruch Shimano na 2020 rok... nowy TP, nowy Stradic Ci4. Na D również czekam... no bo gdzie nowy Luvisa? Mam nadzieję że seria nie umarła. Przydało by się nowe Presso.. 2020 może być ciekawym rokiem.

 

Gdyby mnie ktoś zapytał rok temu...tylko Shimano.. dziś kiedy mamy Certate LT juz nie jest tak prosto


  • homax i coma lubią to

#139 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:33

A jaki jest niepisany ranking jeśli chodzi o kołowrotek TP ? Który rocznik najlepszy ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
  • TOFIX99 lubi to

#140 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:44

11. Amen
  • miramar69 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych