Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa vs Shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:39

Morethan jest nr.2 czyli tuz za Existem, a pozniej jest dopiero nowa Certate i Steez.
17' Exsence był cenowo droższym modelem od starszego 16' Vanquish-a, ale cena 19-tki poszła w góre i jest teraz porównywalna do "czarnucha".
  • marek63 lubi to

#162 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:45

Ale nie patrzmy na ceny, tylko jak Daiwa i Shimano klasyfikuje swoje zabawki. 



#163 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:54

To gadanie o cenach to ja niestety wprowadziłem, bo akurat na tych kolowrotkach się zupełnie nie znam.

#164 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:54

Exence i Vanquish to ta sama liga, to samo technicznie w zasadzie. Oczywiście te same generacje. Obecny Vanquish 19 to półka niżej, połplastikowy korpus eliminuje go z kręgu młynków z półki top.
Należy pamiętać, że Vanquish zastapił TP Mg i tak należało go oceniać.
Teraz się pokiełbasiło. Jak w katalogu nowy Vaniek będzie stawiany przed starego Excense (nic nie wskazuje na to by pojawił się w nadchodzącym roku następca) to na znak protestu zgolę wąsy i brodę i zacznę w wątku "dobór kołowrotków" polecać prexery.
TP - ostatnia nadzieja białych
  • homax i Rheinangler lubią to

#165 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:55

Z kolejności w europejskim katalogu ta klasyfikacja ? :)

#166 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:59

Katalogi S i D czytam tylko dla beki

#167 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:07

Sam producent wskazuje co jak klasyfikuje bez wartościowania kasą:

Załączony plik  B69FFD10-012A-42CF-BF95-BD90A773B8A0.jpeg   43,46 KB   18 Ilość pobrań
  • xyzzvpc lubi to

#168 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:13

Łykaj co w katalogach jak pelikan szprotkę, a będziesz zimą w trampkach chodził
  • miramar69 i Tom Rob lubią to

#169 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:46

Łykaj co w katalogach jak pelikan szprotkę, a będziesz zimą w trampkach chodził

A co Kolego Ci się nie zgadza na tym wykresie? Że Exist nie jest najwyżej? Dwuwymiarowe wykresy mają to do siebie, że pokazują rzeczywistość na dwóch płaszczyznach - w tym przypadku "moc" i "lekkość". No i nie dziwi mnie, że 180gr Exist jest niżej, jeśli chodzi o moc, niż 205gr Cerata.



#170 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:51

Widzę, że wystarczy wrzucić hasło Daiwa vs Shimano i temat zbacza z kursu przynajmniej na dwie strony :D

 

A tak na serio, to dzięki za informację o zbliżających się nowych młynkach Stradic i TP, to znaczy że wstrzymam się jeszcze chwile z planowanym zakupem.



#171 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:04

10 % zawartosci watku to absolutnie jałowa dyskusja na temat wyższosci świat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy.
A wystarczylo napisac „widzialem nowego twin powera”
Jeszcze nikt nie dotknął, jeszcze nikt nie pokrecił a juz jest gorszy/lepszy.

Zastanawia mnie czemu czesc z nas Polakow nie pracuje jako glowni inzynierowie w D czy S i nie poprawia tego co Ci japońcy spieprzyli

Użytkownik kruz edytował ten post 29 grudzień 2019 - 21:08

  • smokwelski i przemo_w lubią to

#172 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:06

To by się dopiero zakotłowało, jakby tak na jednym wykresie dać Shimano i Daiwę😁🙂😁

Błogosławieni ci którzy nie widzieli, a uwierzyli😄

Użytkownik smokwelski edytował ten post 29 grudzień 2019 - 21:07


#173 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:12

Ja tu w ostatnich dyskusjach nie widzę zajadłej wojny zwolenników S i D, ale rozmowa rzeczywiście zeszła na poboczne wątki, zatem niech przemówią "nowości", bo w końcu to wątek o gdybaniu na podstawie filmów i zdjęć z internetu :D :rolleyes:


  • Rheinangler lubi to

#174 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:21

Uważam że warto wymieniać się opiniami/doświadczeniami o ile można wyciągnąć z nich jakieś sensowne wnioski..
Tak zupełnie na marginesie chętnie zobaczyłbym taki wykres zestawiajacy modele D i S tylko obawiam się że wyników byłoby tyle ilu chętnych do jego zestawienia😜
  • psd27 lubi to

#175 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:27

Uważam że warto wymieniać się opiniami/doświadczeniami o ile można wyciągnąć z nich jakieś sensowne wnioski..
Tak zupełnie na marginesie chętnie zobaczyłbym taki wykres zestawiajacy modele D i S tylko obawiam się że wyników byłoby tyle ilu chętnych do jego zestawienia

Jedyna sensowna miara to to, co da się wyrazić liczbami, np waga, nawój, hamulec. Ale nawet "liczba łożysk" jest już miarą nieco "z dupy", bo ważniejsze to, gdzie one są i jakiej wielkości. Reszta to już subiektywne odczucia, a z tym się nie dyskutuje.

Wg mnie bardzo dobrą miarą byłaby "awaryjność/zużycie części", ale pewnie jedynym krajem, w którym dałoby się taką miarę znaleźć, jest Japonia, a i producenci zapewne nie będą chcieli się chwalić takimi parametrami w sposób obiektywny. Prawda taka, że przeglądając japońskie serwisy aukcyjne widać bardzo dużo ofert kołowrotków po serwisie wraz z listą elementów, które były wymieniane - i bardzo często lista krótka nie jest.

 

Ale teraz to już zupełnie odbiegłem od wątku "nowości".


  • homax lubi to

#176 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:58

Mam akurat trzy rożne Certate LT i dwa Existy - 3000 i 2500 w wydaniu SLP. Jedno co mi się z wykresu zgadza, to wrażenie większej mocy Certate niż Exista. I absolutnie nie wynika to z wykresu, czy fotelowago kręcenia, a ordynarnej sandaczowej orki. Mam też kilka różnych Stelli z generacji 2018. I przynajmniej przy jigowaniu Certate solidniej wypada, nawet od Stelli. Z jednym wszakże zastrzeżeniem, który dopiero sprawdzę. Kupiłem Stelki 3000MHG. Zobaczymy jak wypadną w zestawieniu z Certate LT.
Stelle generalnie wolę używać do obrotówki, woblerów czy wahadeł. Jakoś ten podział od lat mi pasuje i kolejne generacje nie zmieniają mojego zaszeregowania.
Przewaliłem w życiu kupę kołowrotków, włącznie z Van Staalami. Trudniej byłoby wymienić czego nie miałem, niż co miałem, licząc od Stelli 1998 do teraz. Mam dziwoląga Exsence z generacji 2008/9, któremu wg słów Pana Józefa Leśniaka bliżej do Stelki niż „plastikowych” jego następców. Nie chce się zepsuć pomimo wielu lat łowienia w solance. Kręci tak samo maślanie od nowości. W tym samym czasie wyprawa kolegi ze Stellą 2010 zakończyła się koniecznością serwisu po jednym wypadzie.
Nie da się jedynie wg kryterium cenowego przypisać „lepszości”. Producent sam dedykuje modele do konkretnego typu łowienia. Z tego co pamietam Shimano dzieli swoje wyroby na Light i jakąś drugą kategorię. Vanquish od zawsze kojarzy mi się z lżejszą i delikatniejszą odmiana TP. Katowałem TP 15 PG na trociach dwa lata i dalej służy komuś innemu. W tym samym czasie leżały w domu dwa Vanquishe 4000 z generacji 2012, ale nigdy nie wpadłem na pomysł, by ich użyć do trociowania. Służyły do lżejszych odmian i dalej kręcą tyle, ze dla kogoś innego.
Mam nowego Vanquisha i działa pomimo że wg @smokwelski to „plastik fantastik”. Kwestia przyporządkowania do lżejszego spinningu. Nie widzę sensu stosowania jednego kołowrotka do wszystkiego i udowadniania na siłę co lepsze mocniejsze i trwalsze. Wszystko z głową, a nic nigdy nie zawiedzie naszych oczekiwań.
A czy lepsze D czy S, to nie mój problem. Kupuję produkty obu marek i łowię zamiast zastanawiać się nad wyższością. Nade wszystko, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie co lepsze, trzeba sprecyzować wpierw „do czego” mając na uwadzę wędkę, metodę czy gatunek ryby.

Użytkownik Krab edytował ten post 29 grudzień 2019 - 21:59


#177 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 29 grudzień 2019 - 22:07

Kołowrotek do wszystkiego nie istnieje.

#178 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 grudzień 2019 - 22:19

Jakoś od lat taki podział na zwijane spinningowe Shimano i jigowe Daiwy też mi się sam ugruntował, jedyny wyjątek to Vanquish 3000hgm, który jest u mnie jigowy, ale do główki max 15g.
Na jubileuszowe wypusty nie czekam, nie spodziewam się po nich nic szczególnego oprócz wygórowanej ceny i ewentualnej gratki dla kolekcjonerów.

#179 OFFLINE   Amarok

Amarok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacja10km do Wisły
  • Imię:Damian

Napisano 05 styczeń 2020 - 08:46

ja bym brał siemano



#180 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2020 - 19:52

Konstrukcja "Monocoque Body" w topowych modelach Daiwa LT jest obecnie bezkonkurencyjna i moim zdaniem ten kierunek bedzie wiódł prym w kolejnych latach.
  • Luciano79 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych