Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Lukasz82

Lukasz82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 23 czerwiec 2017 - 07:34

Czym dłuższy przypon tym lepiej, zazwyczaj robię ok. metra.

Dlaczego taki długi?

Po dodaniu ciężarka praca przynęty nie będzie zakłócona.

Po braniu w trollingu szczupaki lubią okręcać się wokół własnej osi i nawijać przypon na siebie jeżeli będzie zbyt krótki jest możliwość ze linka trafi na zęby.



#862 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:30

A tak troche bardziej sprzętowo. Szukam jakiegoś szklaka do ciężkich przynęt i dużych ryb (chodzi o ogarnięcie suma i duzego szczupaka) i drugiego do średniego łowienia (szczupak i sandacz w większym rozmiarze ale przynęty 12-18cm). Moze być kij albo sam blank. Myślałem o komplecie robinson powerstick, 2,4m jeden do 150g drugi do 250g. Wędkę i tak przezbroję, więc interesują mnie tylko parametry blanku, o powerstick'u słyszałem że powinien sie sprawdzić. Zalezy mi na amortyzacji w holu i mocy. Waga nie ma znaczenia, duzy jestem a kije i tak w uchwycie :)

Użytkownik sneyks123 edytował ten post 14 sierpień 2017 - 11:37

  • Jarek M lubi to

#863 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2017 - 12:38

A tak troche bardziej sprzętowo. Szukam jakiegoś szklaka do ciężkich przynęt i dużych ryb (chodzi o ogarnięcie suma i duzego szczupaka) i drugiego do średniego łowienia (szczupak i sandacz w większym rozmiarze ale przynęty 12-18cm). Moze być kij albo sam blank. Myślałem o komplecie robinson powerstick, 2,4m jeden do 150g drugi do 250g. Wędkę i tak przezbroję, więc interesują mnie tylko parametry blanku, o powerstick'u słyszałem że powinien sie sprawdzić. Zalezy mi na amortyzacji w holu i mocy. Waga nie ma znaczenia, duzy jestem a kije i tak w uchwycie :)

Ugly stick Gold Tiger 2,46 40 LB. Ciągam na nim szczupaki a koledzy sumy ponad dwumetrowe.

Cena około dwustu złotych z tym że dostepność marna.

 

http://www.ebay.pl/i...=item5665b71294



#864 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 13:07

W sumie byłby fajny. I nie trzebaby przezbrajać. Dałoby rade ogarnąć nim mniejsze przynęty? Powiedzmy 12-15 cm uklejoksztaltne woblery? Bo z góry to podejrzewam, że wytrzyma wiele :)

Użytkownik sneyks123 edytował ten post 14 sierpień 2017 - 13:08


#865 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2017 - 13:15

Da radę. Szklana szczytówka pokazuje pracę już niewielkich relatywnie do mocy kija wobków typu Rapala Shad Rap 9 cm.



#866 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:50

Super. Czyli w sumie możnaby zamknąc się w jednym kiju. Z percha 14 sdr pociągnie? Jak tak to nie mam juz żadnych wątpliwości.

#867 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:54

Uciągnie. Łowię na te kijki od lat i mam dwie sztuki. Mam też krótszych braci o mniejszej mocy.



#868 OFFLINE   omen32

omen32

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:35

Pytanie do kolegów z doświadczeniem w trollu. Jako że czasami trollinguje z reki, jak dotychczas z mizernymi wynikami, mam pytanie. Czy na wodach na których głębokość sięga max 6 metrów jest sens stosowania windy ?

#869 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 sierpień 2017 - 22:12

Absolutnie nie ma sensu

#870 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2017 - 22:56

Nie ma sensu, tylko sprzętu więcej. 



#871 OFFLINE   omen32

omen32

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 sierpień 2017 - 23:14

Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Na oglądałem się chyba za dużo filmów na YT.

#872 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 sierpień 2017 - 06:40

Jeżeli nie łowisz pstrągów lub okoni z flasherem na muchy lub 4cm woblery typu minnow - nie ma sensu. 6m to bardzo "wygodna" głębokość do flat line'a, czyli swojskiej dorożki. Jest cała masa przynęt małych i dużych, które genialnie obsługują głębokości od powiedzmy 2 do 6m - bo taką głębokość prowadzenia bym zapewne stosował. Choć ja osobiście najbardziej lubię z ręki łowić jeszcze płycej - cóż, takie mam łowiska do dyspozycji...



#873 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:43

omen a co to za łowisko o ile to nie tajemnica , może być pw

#874 OFFLINE   omen32

omen32

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:16

omen a co to za łowisko o ile to nie tajemnica , może być pw

Nie jakieś konkretne. Wędkuję na  różnych jeziorkach Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, a głębokości na naszych jeziorkach no może oprócz jez.Piaseczno sigają raczej max 6 metrów.



#875 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 16:48

Dla potomności. Byłem ja dziś oglądnąć wędki robinson powerstick 2,7 150g i 2,7 250g. Pany... Dobre to :) w przyszłym miesiącu wędrują do mnie. Z tego co na sucho: fajne ugięcie pod obciążeniem, delikatna szczytówka, będzie pokazywać bez problemu od karaśa 9cm po.. cokolwiek :) mięsiste mocne blanki pod wielkie szczupaki i sumy. W październiku po przezbrojeniu w lżejsze komponenty zdam relacje znad wody :)
  • kolay lubi to

#876 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 28 sierpień 2017 - 17:39

:o Po co lżej przezbrajać takie mocarne drągi?



#877 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 18:08

A miałeś to w rękach ? :) Ja duży jestem, 190 wzrostu 120kg wagi, a i tak myślałem że mi łapę urwie :) tam masz wszystkie przelotki duże ciężkie i na podwójnych stopkach plus rękujeść długaśna, wielka i ciężka. Z tego kija można spokojnie zrobić coś o wiele lepszego, wystarczy że zamienię kilka najwyższych przelotek na jednostopkowe, reszcie zmniejsze rozmiar plus skrócenie rękojeści do jakichś normalnych rozmiarów i lepiej rozłożę rozmieszczenie przelotek i będzie cudo do trolla śródlądowego. Gdybym miał używać tego tylko pod suma to darowałbym sobie jakąkolwiek ingerencję ale, że mam tym też ogarniać duże szczupłe i zandery to trzeba kijek dopieścić. Zresztą, będę się chwalił na bieżąco z postępu prac. :) inna kwestia, że drągiem bym tych kijów nie nazwał... Gną się bardzo przyzwoicie już pod delikatnym obciążeniem (oczywiście w stosunku do mocy kijów).

Użytkownik sneyks123 edytował ten post 28 sierpień 2017 - 18:25


#878 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:11

Ciekawą masz zajawę. Moje pojęcie o rodbuilding'u jest bardzo zgrubne ale jednostopkowe przelotki do takich kijów, to nie brzmi dobrze (szczególnie w tym mocniejszym, z wyrzutem 250g). Nie widziałem chyba w seryjnych wędziskach trollingowych o C.W. 150g i większych, przelotek jednostopkowych. Może warto pomysleć nad dwustopkowymi jakiegoś mniej pancernego rodzaju/ lżejszymi. I ze względu na wagę/opór największych przynęt i na siłę potencjalnych przeciwników z jakimi- może- przyjdzie zawalczyć. To już przecież kije, które przy użyciu odpowiedniej linki itd. mają umożliwić wyciągnięcie największych ryb, z jakimi możemy się spotkać na śródlądziu, w Europie oczywiście.

PS. Poszedłem sprawdzić dwa Ugly Stick'i, które niedawno kupiłem pod trolling (obydwa 2,4m, słabszy do 40g, mocniejszy do 80g) i ten słabszy ma tylko jedną, przedostatnią przelotkę na jednej stopce, mocniejszy ma wszystkie dwustopkowe.



#879 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 22:26

Trzeba się będzie zaznajomić z tematem, ale podejrzewam że postawie na swoim, do odważnych świat należy :) co najwyżej jak sie pomysł nie sprawdzi to będę kombinował. Ale wielkie dzięki za sugestie.

Użytkownik sneyks123 edytował ten post 28 sierpień 2017 - 22:49


#880 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 06 wrzesień 2017 - 00:14

Witam ! Czy moglibyście polecić jakieś ciekawe woblerki do trola za okoniem. Łowię w jeziorze o głębokości do 8 m, konfiguracja dna bez szaleństw  ;). Brzegi opadające z 1m do 6m, póżniej już łagodniej do 8 m na środku jeziora. Wiem, że jezioro zamieszkują fajne okonie lecz ciężko je namierzyć. Jezioro niewielkie 40 hektarów. 

Pozdr. Mk.


  • Kaszub Bait lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych