Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 wrzesień 2017 - 11:13

... i jak zsumujesz cenę nowego uchwytu, montażu przelotek (a co za tym idzie usunięcie lakieru i położenie nowego), robociznę i koszt przesyłki w obie strony ... to kupisz nowy kij a jak dołożysz parę złociszy to może coś z wyższej półki (nawet używkę na forum) ;)


W pełni się z tym zgadzam, chyba że ktoś ma sentyment do wędki,no ale sentyment bywa kosztowny.Wiem bo przerabiałem ten temat .Teraz sprzedaję kijek poniżej kosztów przeróbki, już nie wspomnę o koszcie zakupu.Tylko względy sentymentalne mają tu jakiś sens.
  • BOB i Luckyguliver lubią to

#922 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:19

No i stało się!

Pierwszy wypad z castem w dłoni i wzięło mnie. Wspomniany zestaw, czyli Daiwa Tatula oraz Shimano Yasei, kupiony za kwotę niespełna 500 zł, wczoraj podczas dwugodzinnego wypadu (debiutu) złowił dwa szczupaki na okolicznej sadzawce  B) . Zdjęć nie było, ponieważ rozmiary ryb były poniżej ich wymiaru ochronnego. 

Nie miałem żadnej "brody", którą trzeba by rozplątywać. Rzuty nie były może zbyt dalekie ale chyba miałem zbyt grubą pletkę, bo 0,19 PP i przy główkach 8-10g trochę słabo to latało (tak przynajmniej mi się wydaje).

Teraz mam dylemat, ponieważ miałem zamiar kupić TX-a w spinie i przetestować jakiś blank Pointa również w spinie...  :rolleyes:

Życie , to ciągłe wybory, trudne decyzje i wieczny brak funduszy na to wszystko  :(

Rób TXa lub Poina w castingu :)


  • malinabar, BOB i xeniowy lubią to

#923 OFFLINE   bynek1998

bynek1998

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBartlewo
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kłósek

Napisano 20 wrzesień 2017 - 08:57

Witam. Chcę zacząć przygodę z castingiem głównymi przynętami będą slidery 10 swppery 10 i 12 i tu się wiąże pytanie jaki kij wybrać czy do 60g czy cięższy. Slider 10 waży 46g  i jak narazie to chyba bedzie jedna z najcięższych przynęt jakie będe używał dodam jeszcze że fajnie by było jak by obsłużył też większe gumy ( około 15 cm) 

 

ps. szukałem na forum jak i w google i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi 



#924 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:13

Źle szukałeś. A konkretnej odpowiedzi to mogą udzielić użytkownicy konkretnych kijaszków.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 09:14

  • croock lubi to

#925 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:26

zapraszamy do czytania...

http://jerkbait.pl/t...taw-castingowy/


  • croock lubi to

#926 OFFLINE   bynek1998

bynek1998

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBartlewo
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kłósek

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:37

Black Savage Jerk 1,98m -> 60g a co powiecie na temat tego kijaszka ?



#927 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 21 wrzesień 2017 - 06:37

Black Savage Jerk 1,98m -> 60g a co powiecie na temat tego kijaszka ?


Nie miałem nigdy tej wędki w rękach. Mam natomiast na zbyciu kijek wykonany na lepszych komponentach w podobnej cenie.
Mam na myśli Dam Optimus Jerk 2m 50-80, szacuję, że pociągnie max 70g. Nie jest kołkowaty ogarnie i większe gumy i jerki.

#928 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 wrzesień 2017 - 08:12

Mam problem z tym castem Adventure UL. W opisie zamieszczone są sprzeczne dane cyt.:

  • Gramatura USA: 3,5-7g

  • Gramatura EUR: 1-11g

Zastanawia mnie co to oznacza, skąd taka rozbieżność?

Podczas doświadczalnych wyjazdów treningowych używałem przynęt w zakresie 2-5g i niestety ale nie udaje mi się rzucić dalej niż 15m. Na multiplikatorze mam plecionkę 0,09 i wydaje mi się, że to może być przyczyną, zamierzam zejść do 0,06. Czy dobrze myślę?



#929 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 30 wrzesień 2017 - 22:41

Niedawno nabyłem nowy kijek do UL, zastanawiałem się nad tym Storm'em, ale finalnie nabyłem chińczyka z Ali-Tsurinoya Dexterity C632UL i jestem zadowolony. Dziś rzucałem nim 2g czeburaszką + 3"kajtek na offsecie. Niestety rybki nie chciały współpracować, więc o zachowaniu pod rybą nic nie powiem. Kij był spięty z Chronarchem 51E,szpula z Ray's Studio, plecionka Dragona Jig'n'g braid 0,08. Rzuty 15m nie były żadnym problemem.

Użytkownik M@rczysko edytował ten post 30 wrzesień 2017 - 22:49


#930 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 październik 2017 - 06:00

Rzuty około 15m nie są problemem, ale nic ponad. jedynie poppery około 5-gramowe lecą dalej, ale to też nie więcej niż około 20m.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 01 październik 2017 - 06:18


#931 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 01 październik 2017 - 11:33

Rzuty około 15m nie są problemem, ale nic ponad. jedynie poppery około 5-gramowe lecą dalej, ale to też nie więcej niż około 20m.

----------

Może ustawienia multika są zbyt zachowawcze, albo np. zbyt gęsta oliwka w łożyskach.
  • Alexspin lubi to

#932 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 październik 2017 - 12:48

Może ustawienia multika są zbyt zachowawcze (...)

Pewnie tak, bo jestem początkujący i cały czas lękam się splątań.

Ustaliłem sobie plan działania:

- wymiana łożysk na nowe, ponoć lepsze (dostałem takie wraz z płytką szpulą),

- wymiana plecionki na 0,06mm,

- poluzowanie hamulca i ustawianie przy każdorazowej wymianie przynęty.

Zresztą po dogłębnym przeanalizowaniu Forum, doczytałem się że średnio odległości rzutów przy UL-caście oscylują właśnie w granicach 15-20m, więc przestałem się przejmować odległością. Teraz muszę wytrenować technikę, żeby na godzinę wędkowania nie pojawiały się trzy brody, a co najwyżej jedna... ;)


  • HaDe lubi to

#933 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 01 październik 2017 - 14:35

Tak z ciekawości jaki to multik?

#934 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 październik 2017 - 14:50

Ja bym nie przesadzał z tą średnicą linki. Może nie mam zbyt dużego doświadczenia ale przechodziłem podobny etap jak Ty i ostatecznie łowiłem pletką 0,14. Rzucało mi się znacznie przyjemniej a wg mnie różnicy rybom to nie robi bo na końcu i tak był przynajmniej metr fc.
  • HaDe lubi to

#935 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 01 październik 2017 - 14:58

Ja bym nie przesadzał z tą średnicą linki. Może nie mam zbyt dużego doświadczenia ale przechodziłem podobny etap jak Ty i ostatecznie łowiłem pletką 0,14. Rzucało mi się znacznie przyjemniej a wg mnie różnicy rybom to nie robi bo na końcu i tak był przynajmniej metr fc.

-------------

Zgadza się, średnica nie ma tak dużego znaczenia jak w spinie. Dla mnie istotne jest, żeby nie nasiąkała za szybko wodą i nie kleiła się do szpuli.  Przypon z fluorocarbonu konieczny, używam długości pomiędzy 1,5 a 2metry.


Użytkownik M@rczysko edytował ten post 01 październik 2017 - 15:10


#936 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 01 październik 2017 - 15:27

-------------

Zgadza się, średnica nie ma tak dużego znaczenia jak w spinie. Dla mnie istotne jest, żeby nie nasiąkała za szybko wodą i nie kleiła się do szpuli.  Przypon z fluorocarbonu konieczny, używam długości pomiędzy 1,5 a 2metry.

Porównywałeś może odległość rzutów: długi przypon (węzeł przechodzi przez 8-9 przelotek) vs. brak przyponu? Szczególnie w przypadku małej wagi przynęt?

Jaki powód wymusza na Tobie korzystanie z tak długich przyponów?

Pytam tak z ciekawości, bo łowiąc lekko staram się mieć jak najkrótszy przypon z fluorocarbonu, tak żeby węzeł przez mikroprzelotki nie musiał się prześlizgiwać. Zaznaczam, że nie łowię w kamienistych rzekach.


  • Alexspin lubi to

#937 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 październik 2017 - 15:28

Tak z ciekawości jaki to multik?

DAIWA Tatula 100HSL z płytką szpulą w zestawie ze STORM Adventure (USA: 3,5-7g; EUR: 1-11g).

 

Mam drugi zestaw OKUMA Black Rock 10-35g + Tatula ze standardową szpulą, zacząłem nią trenować z plecionką 0,23 gdy zmieniłem na 0,18 rzuty wydłużyły się dość zdecydowanie, a i lepiej mi się prowadzi przynętę, więc chyba jednak grubość plecionki ma znaczenie, ale ja się nie znam, jestem "oseskiem" w dziedzinie castingu... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 01 październik 2017 - 15:31


#938 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 01 październik 2017 - 15:39

Alek, bo te 0,23 chyba bylo grubsze.To dobre 20 lb. Tochę przyciężkawo do tego kija.20-funtowej plecionki używam przy kiju o realnym wyrzucie 50-55g.



#939 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 październik 2017 - 15:54

Rozumiem i dla tego chcę również zejść z grubością plecionki w tym lekkim zestawie.



#940 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 październik 2017 - 17:49

DAIWA Tatula 100HSL z płytką szpulą w zestawie ze STORM Adventure (USA: 3,5-7g; EUR: 1-11g).

Mam drugi zestaw OKUMA Black Rock 10-35g + Tatula ze standardową szpulą, zacząłem nią trenować z plecionką 0,23 gdy zmieniłem na 0,18 rzuty wydłużyły się dość zdecydowanie, a i lepiej mi się prowadzi przynętę, więc chyba jednak grubość plecionki ma znaczenie, ale ja się nie znam, jestem "oseskiem" w dziedzinie castingu... ;)


Wg mnie sprawa wyglada tak :):
Tatula nawet z płytka szpulką multikiem do UL nigdy nie będzie. Co do wędki to również nie wydaje mi się żeby był to kij do paprochów. Mimo tego, że kija w ręku nie miałem to przedział cw wydaje mi się mało realny. Jeśli górne jest 11g to ciężko żeby ogarniał komfortowo 1g.
Dlatego Twoje rzuty na odleglosc 15-20m powinieneś traktować jako dobry wynik :).

Jestem pewien, że zejście z grubości linki do 0,06 nic nie da.
  • drag lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych