Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3821 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 19:31

tylko oksy tak lowilem bialoryb nie siadal



#3822 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 23 maj 2023 - 22:52

Witam a ja z innym pytanie mam problem z moimi rybami na ul. Mianowicie poszukujebprzynety która będzie jak komar czy coś podobnego na tafli wody. Jeśli dobrze to wytłumaczyłem

#3823 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 maj 2023 - 09:09

To raczej w temacie muchowym :D
  • Alexspin lubi to

#3824 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 maj 2023 - 13:36

sucha mucha ;)


  • Alexspin lubi to

#3825 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 24 maj 2023 - 16:36

Oo to to to muszę zakupić😁 sorki pany nie ogarniaju tych tematów aż tak😕. Ale jak zwykle starsi doświadczeni koledzy z forum przyszli z pomocą 🤗🍻

#3826 OFFLINE   morrigan40

morrigan40

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKnuròw
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bogdanowicz

Napisano 24 maj 2023 - 23:30

.

#3827 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 maj 2023 - 05:07

Oo to to to muszę zakupić sorki pany nie ogarniaju tych tematów aż tak. Ale jak zwykle starsi doświadczeni koledzy z forum przyszli z pomocą

Szukaj tutaj https://allegro.pl/k...ing=sucha mucha



#3828 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 25 maj 2023 - 06:25

Dzięki znalazłem tam parę fajnych opcji 😄
  • Alexspin lubi to

#3829 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 30 maj 2023 - 08:02

Dzięki znalazłem tam parę fajnych opcji

Problemem nie jest zakup lub nawet samodzielne ukręcenie suchych imitacji takich "komarów". Problemem jest podanie takiej imitacji zestawem spinningowym na sensowną odległość. Z muchówką, przy pomocy linki muchowej da się zrobić bez wysiłku na te kilkanaście, nawet ponad dwadzieścia metrów. Ale nawet kijkiem do 1grama z najcieńszą plecionką już nie. To tylko z imitacją larwy lub poczwarki "komara" z metalową główką na haczyku. Natomiast sucha imitacja, muszka z jeżynką z koguta, w odróżnieniu od wykonanego z sierści sarny chrusta lub piankowego żuczka, nawet potraktowana smarem hydrofobowym, będzie szybko tonąć. Bo nie osuszysz jej tak, jak to się robi muchówką. Jak masz zamiar rozwiązać problem podania tego zestawem spinningowym? Tu jedynie jedynie tzw. kula wodna (lub jakiś jej odpowiednik) i muszka na przyponie przed lub za nią.  


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3830 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 06 czerwiec 2023 - 08:17

Ktoś mówi na Blue Birda Nano do 1.5 g? Jakieś opinie? Ewentualnie co teraz warto kupić do dłubania białorybu, w rozsądnych pieniądzach oczywiście.

#3831 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 czerwiec 2023 - 08:25

Ktoś mówi na Blue Birda Nano do 1.5 g? Jakieś opinie? Ewentualnie co teraz warto kupić do dłubania białorybu, w rozsądnych pieniądzach oczywiście.

Kupiłem - byłem na rybach, jakiś okoń wpadł, inny spadł.  Od razu odesłałem. 

Klucha straszna.

Na razie nic nie jest w stanie konkurować z Lureleader NaturalHeart do 4g. (mówimy o gramaturach w okolicah 0.5g) 


  • Ide52 lubi to

#3832 OFFLINE   morrigan40

morrigan40

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKnuròw
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bogdanowicz

Napisano 06 czerwiec 2023 - 12:31

Łowię na tego BB i bardzo sobie chwalę... Do niego mam podpiętego Legalisa 2000 lt ... Czasem mogło by dalej lecieć ale nie narzekam, spady jak spady nie na idealnych wędek ale 80% ryb na brzegu ... Okonki i wzdręgi giną go aż miło
  • Ide52 lubi to

#3833 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 czerwiec 2023 - 12:57

Do niedawna używałem do tego typu łowienia Fenwick Elite Tech River runner do 5g i świetnie się spisywał. Kilka dni temu go sprzedałem i mam nadzieję, że nie będę żałował ;p.

Przymierzam się właśnie do zakupu tego Blue Birda 0,4-1,5g


  • Ide52 lubi to

#3834 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 06 czerwiec 2023 - 13:24

Kupiłem - byłem na rybach, jakiś okoń wpadł, inny spadł.  Od razu odesłałem. 

Klucha straszna.

Na razie nic nie jest w stanie konkurować z Lureleader NaturalHeart do 4g. (mówimy o gramaturach w okolicah 0.5g) 

Nic z tego co miałem w łapie pod białoryb oczywiście


  • Ide52 lubi to

#3835 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 06 czerwiec 2023 - 20:56

Posiadam Crazy Fish nano zero do 1,5g i bardzo przyjemnie się nim rzuca :)
  • maqu77 lubi to

#3836 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 07 czerwiec 2023 - 13:42

Ktoś mówi na Blue Birda Nano do 1.5 g? Jakieś opinie? Ewentualnie co teraz warto kupić do dłubania białorybu, w rozsądnych pieniądzach oczywiście.


Posiadam Mikado Sensora do 2.5g od chwili premiery oraz w marcu tego roku kupiłem Blue Birda do 1.5g. Myślałem, że przewaga w łowieniu białorybu będzie ogroma na korzyść BB. Na ten moment mam zupełnie odmienne zdanie. Przynęty to 0.3/0.6g + tanta 1".
Sensor ma większy zapas mocy, wyraźniej czuć branie oraz łatwiej się ładuje pod takimi przynętami.
Blue Bird pozwala na dokładniejszą animację przynęt, jest dużo delikatniejszy, trzeba się bardziej przyłożyć do załadowania przynęty oraz brania czuć jakby mniej elektrycznie w porównaniu do Mikado. W tych gramaturach uzyskiwane odległości rzutu są praktycznie identyczne. Powyżej 1g zdecydowanie wygrywa Sensor, BB już jakby robi się przeładowany.
Gdybym miał mieć jeden kij to zostawię Sensora. Jest to zdecydowanie bardziej uniwersalny kij i ma zapas mocy na udany hol większych sztuk. W tym miesiącu na mojej wodzie trwało eldorado karasiowe. Zabrałem nad wodę dwoje znajomych którzy nie mieli wcześniej doczynienia z XUL, na zmianę łowili moimi w.w zestawami. Po kilku godzinach wymieniania się kijami obaj stwierdzili, że zdecydowanie lepiej łowi się im Sensorem.
  • xyzzvpc, wilczybilet i S.N. lubią to

#3837 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 czerwiec 2023 - 15:48

Kolego Kolorowy, to trochę dałeś mi do myślenia. Okoniówek mam kilka i pozbyłem się niedawno Fenwicka, którym łowiło mi się świetnie, ale chciałem odchudzić zestaw typowo do łowienia białorybu z myślą o kupnie Blue birda lub jakby się trafił w dobrych pieniądzach Nano zero. Byłem pewien, że Mikado sensor x 2,5g będzie  nieco za mocny i słabiej nałąduje przynęty ~ 0,5g. W 90% łowię białoryb właśnie na 1" tantęz główką wolframową 3,5 mm i hakiem 12-14. Razem waży to w granicach 0,5g. Mówisz, ze sensor lepiej wypada przy tak lekkich przynętach niż BB ?

 

P.S Ten model, o którym napisałeś wyżej to wklejka czy tubular? Mógłbyś dokładnie napisać symbol kija i/lub podlinkować ?


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 07 czerwiec 2023 - 15:53


#3838 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 czerwiec 2023 - 17:41

Wiem, że w porównaniu z Blue Birdem, o którym dyskutujemy, to spory przeskok w cenie, ale łowi ktoś białoryb na przynęty ~ 0,5g, kijem jn. ?

Abu Garcia Carabus Nano 602XULS MGS 1.80m 0.3-2.5g

#3839 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 08 czerwiec 2023 - 12:11

Kolego Kolorowy, to trochę dałeś mi do myślenia. Okoniówek mam kilka i pozbyłem się niedawno Fenwicka, którym łowiło mi się świetnie, ale chciałem odchudzić zestaw typowo do łowienia białorybu z myślą o kupnie Blue birda lub jakby się trafił w dobrych pieniądzach Nano zero. Byłem pewien, że Mikado sensor x 2,5g będzie  nieco za mocny i słabiej nałąduje przynęty ~ 0,5g. W 90% łowię białoryb właśnie na 1" tantęz główką wolframową 3,5 mm i hakiem 12-14. Razem waży to w granicach 0,5g. Mówisz, ze sensor lepiej wypada przy tak lekkich przynętach niż BB ?

 

P.S Ten model, o którym napisałeś wyżej to wklejka czy tubular? Mógłbyś dokładnie napisać symbol kija i/lub podlinkować ?

 

Chciałbym od razu podkreślić, że są to oczywiście moje własne odczucia i obserwacje.

Dla kogoś innego to właśnie BB1-602N-S może być tym lepszym wyborem. 

Mikado o którym wspominałem to Sensor X-Area 0.5-2.5g 183 cm 2 sec. WAA895-183, zakupiony z pierwszego wypustu początkiem roku 2021. 

To nie jest tak, że Sensor jest we wszystkim lepszy od BB. Tak jak wspominałem to Favorite wygrywa w kwestii możliwości animacji przynęty a to jest bardzo ważna sprawa w łowieniu białorybu. Blue Bird jest też zdecydowanie lżejszym, drobniejszym i finezyjnym sprzętem. Dla mnie to akurat wada ponieważ bardzo często przedzieram się przez zarośla, dla kogoś może to być ogromny plus. Kiedy po godzinie łowienia BB biorę do ręki Mikado to mam takie same odczucie jakby zamiast finezyjnej okoniówki wziąć do ręki ciężki zestaw szczupakowy.

 

Jeżeli chodzi o tą kwestię rzutów to według mnie oraz moich dwóch kompanów Sensor robi dużo za nas. Ciężko mi to zjawisko wyjaśnić, jednak ten kij bardzo dobrze ładuje się podczas rzutów. W Blue Birdzie jest zupełnie inaczej, trzeba się jakoś bardziej przyłożyć, postarać i czarować żeby rzucić metr dalej niż Sensor (0.3g + tanta 1"). Podczas łowienia troszkę ciężej według moich obserwacji Mikado pozwala posłać przynętę kilka metrów dalej bez większego wysiłku (0.6g + tanta 1"). Kilkukrotnie zdarzyło mi się dostać w głowę przynętą ładowaną właśnie przez Favorite, gdy chciałem posłać wabik w to samo miejsce gdzie rzucił Sensor. Tak jak wspominałem wyżej, mam wrażenie jakby Favorite przeładowywał się przy większych gramaturach. Sensor górą wymięka dopiero przy gramaturze około 3 gram. 

Mikado jest bardziej zwartą konstrukcją, posiada grubszy blank oraz spory zapas mocy. Każda informacja o tym co dzieje się na końcu zestawu jest taka "elektryczna, czytelna". W przypadku BB według mnie to wszystko jest takie bardziej głuche i stłumione.

Dla mnie mistrzostwem jest szczytówka w Mikado. Nigdy nie powiedziałbym, że to typowa wklejka. Jest odpowiednio sztywna, bardzo ładnie wkomponowana, nie zauważyłem żadnych niepokojących przesztywnień w tym miejscu.

Blue Bird nie jest totalnym krowim ogonem jak go opisują, mimo to leje się dużo bardziej od Sensora. Jego wklejka jest taka typowo "wklejkowata", bardzo delikatna i jej obecność w kiju jest wyraźna. 

To są odczucia z kilku wypadów na różne łowiska, łowiąc naprzemiennie we dwoje tymi zestawami oraz przerzucając masę różnego rozmiaru gatunków ryb. Powtórzę raz jeszcze, że obaj początkujący koledzy jednogłośnie wybrali Mikado jako swój przyszły zakup w kategorii XUL.

Zestawy są sparowane z kołowrotkami Legalis LT 2000 oraz Ultegra FC 2000, na szpule były nawinięte Siglon 0.2 PE oraz żyłka 0.10mm. Próbowałem różnych konfiguracji i najprzyjemniej łowi mi się Sensorem z plecionką, a BB z żyłką. 

Sensor połączony z żyłką robi się głuchy i traci tą swoją "elektryczność" w przekazywaniu informacji. 

W przypadku Favorite i sparowania go z plecionką, jest taki bardziej nieprzewidywalny podczas rzutów. 

Nie jestem żadnym fanatykiem sprzętu Mikado. Sensora wziąłem do ręki zaraz po premierze i już wiedziałem, że muszę go kupić. Blue Birda zakupiłem z powodu wielu zachwalających opinii na jego temat. Chciałem, żeby ten kij łowił lżej, dalej, czulej i precyzyjniej. Niestety to zupełnie nie jest to o czym myślałem klikając kup teraz.

Na tą chwilę jeszcze zostanie u mnie i będę dalej się z nim próbował dotrzeć. Jest to świetnie wykonany kij i wątpię aby w tej cenie aktualnie można było kupić coś lepszego, jednak osobiście dużo bardziej dogaduję się z Sensorem. 

 

Więcej już chyba nie jestem w stanie napisać o tych dwóch wędziskach. Mam nadzieję, że moje wypociny będą choć trochę pomocne :)


Użytkownik Kolorowy edytował ten post 08 czerwiec 2023 - 12:12


#3840 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 czerwiec 2023 - 17:18

Dzięki za opis i fajne objaśnienie tematu. Na pewno nie jednemu to info może pomóc w wyborze ;)


  • kaftann, Roseth i Kolorowy lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych