Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3861 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 lipiec 2023 - 09:01

U mnie numer jeden to sztuczna ochotka Berkleya. Mały i duży rozmiar (ten większy lepiej się trzyma haczyków jigowych).(...)

Zakładasz pojedynczą, czy pęczek? Czy obciążasz te ochotki, jeśli tak to w jaki sposób?
 



#3862 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 lipiec 2023 - 09:10

Co sądzicie o ochotkach Vestina https://allegro.pl/o...ant=11817277593 ? Ktoś ich używał?



#3863 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 04 lipiec 2023 - 13:11

Zakładasz pojedynczą, czy pęczek? Czy obciążasz te ochotki, jeśli tak to w jaki sposób?
 

Haczyk jigowy Gawlik BG01 rozmiary od 12 do 16, plus wolfram srebro/miedź/nikiel od 3.5mm do 5mm (lutuję lub blokuję kołnierzykiem z dubbingu cdc czy sierści zająca). Ochotka ta mniejsza sprawdza się jako pęczek 2-3 szt. przekutych w połowie lub w 1/3 (tak jak zakłada się żywe ochotki). Ta większa w postaci dwóch połączonych segmentów z czego jeden jest nasunięty na trzonek haczyka. Haczyki stosuję bezzadziorowe i nie mam problemów z "rozwarstwianiem się" przynęty. Zwykłe ołowiane główki jigowe do 1,5g też się sprawdzają. Rozmiar haczyków jw. Ochotek niczym nie kleje. Co jakiś czas i tak trzeba założyć nowy komplet.


  • Alexspin lubi to

#3864 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2023 - 21:14

Zakładasz pojedynczą, czy pęczek? Czy obciążasz te ochotki, jeśli tak to w jaki sposób?
 

Aleks, kiedyś sporo ryb złowiłem na sztuczną ochotkę, tą drobniejszą. Zakładałem ją w sposób jn. żeby opóźnić opad. Hak nr 12-14 z koralikiem wolframowym 3,5mm. Na przedwiośniu skuteczna przynęta szczególnie na płocie. 

Załączony plik  20230704_215125.jpg   30,04 KB   32 Ilość pobrań


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 04 lipiec 2023 - 21:16

  • Kolorowy i Alexspin lubią to

#3865 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 lipiec 2023 - 04:35

Dzięki Koledzy. Muszę popróbować. :good:



#3866 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 05 lipiec 2023 - 10:34

U mnie numer jeden to sztuczna ochotka Berkleya. Mały i duży rozmiar (ten większy lepiej się trzyma haczyków jigowych). Pięknie ją zasysają leszczyki i krąpie z dna. Płotki i ukleje w toni też nią nie pogardzą. Bardzo agresywne brania.

Na różne nimfy lipieniowo-pstrągowe lepiej reagują okonie. Chyba mi brak cierpliwości i szybko wracam do ochotki. W moim łowieniu jest skuteczniejsza.

https://allegro.pl/o...y-m-12669603800 To ta? chodzi mi o tą grubszą  :) Chętnie sprawdzę 

 

Co sądzicie o ochotkach Vestina https://allegro.pl/o...ant=11817277593 ? Ktoś ich używał?

 

Jak możesz chwile poczekać to polecam https://pl.aliexpres...Adapt=glo2pol  
Mam ich inne przynęty i bardzo sobie chwalę materiał z jakiego są wykonane, te robaczki dopiero co zamówiłem, jeszcze mi nie przyszły 


Użytkownik lesnypatataj edytował ten post 05 lipiec 2023 - 10:37

  • Alexspin lubi to

#3867 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 lipiec 2023 - 11:54

Oczywiście, poczekam na Twoją opinię. Dzięki. :)



#3868 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 05 lipiec 2023 - 13:58

https://allegro.pl/o...y-m-12669603800 To ta? chodzi mi o tą grubszą  :) Chętnie sprawdzę 

 

Tak, to ta. Rozmiar M



#3869 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 05 lipiec 2023 - 14:08

 

Jak możesz chwile poczekać to polecam https://pl.aliexpres...Adapt=glo2pol  
Mam ich inne przynęty i bardzo sobie chwalę materiał z jakiego są wykonane, te robaczki dopiero co zamówiłem, jeszcze mi nie przyszły 

Też mam te ochotki. Rozmiar 55mm. Wykonanie genialne. Materiał bardzo trwały i elastyczny. Aktualnie okonie tylko na to łowię...choć mogę je przyciąć do 20-30mm i spróbować na białoryb. Pisząc to na to wpadłem :) PS. kolor "H" jest najbardziej zbliżony do ochotki. Jest ciemniejszy niż na zdjęciach.



#3870 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 05 lipiec 2023 - 14:31

Też mam te ochotki. Rozmiar 55mm. Wykonanie genialne. Materiał bardzo trwały i elastyczny. Aktualnie okonie tylko na to łowię...choć mogę je przyciąć do 20-30mm i spróbować na białoryb. Pisząc to na to wpadłem :) PS. kolor "H" jest najbardziej zbliżony do ochotki. Jest ciemniejszy niż na zdjęciach.

Też jestem bardzo zadowolony z wykonania ich przynęt, a mam już tego trochę :)

Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić (może ktoś nie zna) https://pl.aliexpres...ec!PL!731883605

Kolorek I bardzo polecam :) 



#3871 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 lipiec 2023 - 05:30

Też jestem bardzo zadowolony z wykonania ich przynęt, a mam już tego trochę :)
Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić (może ktoś nie zna) https://pl.aliexpres...ec!PL!731883605
Kolorek I bardzo polecam :)

Mam takie, ale kupione na Allegro, nie wiem czy to te same. Nie dostrzegłem w nich żadnej rewelacji.
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 lipiec 2023 - 05:31


#3872 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 06 lipiec 2023 - 09:38

Mam takie, ale kupione na Allegro, nie wiem czy to te same. Nie dostrzegłem w nich żadnej rewelacji.
 

Nie wiem czego Ty oczekujesz od tych przynęt :)
Są dobrze wykonane, pracują dobrze i do najważniejsze są łowne... nie wiem czego chciałbyś więcej :) grać i tańczyć nie będą  :P 

 

Aleks, kiedyś sporo ryb złowiłem na sztuczną ochotkę, tą drobniejszą. Zakładałem ją w sposób jn. żeby opóźnić opad. Hak nr 12-14 z koralikiem wolframowym 3,5mm. Na przedwiośniu skuteczna przynęta szczególnie na płocie. 

attachicon.gif 20230704_215125.jpg

Przyszły mi te robaczki, super się prezentują, w weekend przetestuje nad wodą 


  • Night_Walker lubi to

#3873 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 lipiec 2023 - 10:12

Przyszły mi te robaczki, super się prezentują, w weekend przetestuje nad wodą 

Nie wiem, czy mówisz o tych samych robaczkach, które pokazałem na zdjęciu j/w. Jest to drobniejsza ochotka Berkleya w słoiczku, którą kupiłem wiele lat temu.

Załączony plik  20230706_110328.jpg   43,1 KB   19 Ilość pobrań



#3874 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 lipiec 2023 - 10:20

Nie wiem czego Ty oczekujesz od tych przynęt :)
Są dobrze wykonane, pracują dobrze i do najważniejsze są łowne... nie wiem czego chciałbyś więcej :) grać i tańczyć nie będą  :P(...)

Nie umniejszam ani ich jakości wykonania, ani łowności, ale nie widzę w nich niczego rewelacyjnego. Może gdyby grały i tańczyły... :P

 

(...)

Przyszły mi te robaczki, super się prezentują, w weekend przetestuje nad wodą 

Koniecznie opisz wrażenia. Na visus mogą być faktycznie czymś ponad poziomy. :good: 
 



#3875 OFFLINE   pablo23004

pablo23004

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaDębica / Mielec
  • Imię:Paweł

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:45

Panowie, czy do tej mozna nabyc spina powiedzmy 2m do 3gr za +/- 150 pln aby zweryfikowac czy temat jest dla mnie - na poczatek przygody?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pablo23004 edytował ten post 14 lipiec 2023 - 08:46


#3876 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:18

To zależy od blanku. Z powodzeniem łowiłem bardzo skutecznie białoryb kijem do 5g, który pracował na całej swej długości (spin), ale postanowiłem odchudzić zestaw i nabyłem kij do 3g 1-3lb. Jest dobrze ale wiem, że może być lepiej. Łowię bardzo lekko i głównie chodzi tu o naładowanie blanku, żeby rzucić na satysfakcjonującą nas odległość. Wiem, że zejdę jeszcze delikatniej i myślę o zakupie BB lub nano zero. 


  • pablo23004 lubi to

#3877 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:21

Ciężko, raczej w używkach musisz szukać. Flagman Areata może trafisz.

 

Ostatnio spotkałem się ze znajomym nad wodą przypadkiem, łowił Jaxonem Blue Wind do 5g, nie jest to kij jakiś specjalnie rewelacyjny pod białoryb ale na sprawdzenie tematu myślę że ogarniesz bez problemu. Porzucałem chwile 0,5g plus gumowy robaczek 2cm dawało radę. Mi bardziej pasował niż wspomniany wyżej Flagman.


  • pablo23004 i Gold Tinca tinca lubią to

#3878 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:28

To zależy od blanku. Z powodzeniem łowiłem bardzo skutecznie białoryb kijem do 5g, który pracował na całej swej długości (spin), ale postanowiłem odchudzić zestaw i nabyłem kij do 3g 1-3lb. Jest dobrze ale wiem, że może być lepiej. Łowię bardzo lekko i głównie chodzi tu o naładowanie blanku, żeby rzucić na satysfakcjonującą nas odległość. Wiem, że zejdę jeszcze delikatniej i myślę o zakupie BB lub nano zero. 

Mam BB i powiem Ci, że wydaje mi się za mocna na mikroprzynęty typu 0.5g, ale przy prznętach 1/2G jest petarda w tym zakresie kocham ten kijek ;) 
Jeżeli chodzi o lżejsze przynęty w okolicach właśnie 0,5g to ja bardzo polecam Savage Gear SGS2 UL Game 198cm 0-5g jak widać, kijek ma dość szeroki zakres, ale dzięki mega wrażliwej części szczytowej(bez problemu czuje dłubanie wzdręgi 15-20 cm) idealnie obsługuje lekkie przynęty pozostawiając nadal spory zapas mocy w dalszej części wędziska, co może się przydać w przypadku przyłowów. 

Reasumując... jak chcesz coś do przynęt w okolicach 0.5g to raczej nano będzie lepszym wyborem, ewentualnie pomyśl o tym SG co wrzuciłem, bardzo fajny kijek  :) też się na niego czaję, ale nigdzie go nie ma w sklepach


Użytkownik lesnypatataj edytował ten post 14 lipiec 2023 - 09:35


#3879 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:56

Mam BB i powiem Ci, że wydaje mi się za mocna na mikroprzynęty typu 0.5g, ale przy prznętach 1/2G jest petarda w tym zakresie kocham ten kijek ;) 
Jeżeli chodzi o lżejsze przynęty w okolicach właśnie 0,5g to ja bardzo polecam Savage Gear SGS2 UL Game 198cm 0-5g jak widać, kijek ma dość szeroki zakres, ale dzięki mega wrażliwej części szczytowej(bez problemu czuje dłubanie wzdręgi 15-20 cm) idealnie obsługuje lekkie przynęty pozostawiając nadal spory zapas mocy w dalszej części wędziska, co może się przydać w przypadku przyłowów. 

Reasumując... jak chcesz coś do przynęt w okolicach 0.5g to raczej nano będzie lepszym wyborem, ewentualnie pomyśl o tym SG co wrzuciłem, bardzo fajny kijek  :) też się na niego czaję, ale nigdzie go nie ma w sklepach

Dzięki za info. Najlepiej byłoby porzucać BB i nano zero, a następnie dokonać wyboru, ale takiego komfortu nie mam niestety. Może ktoś z łowiących białoryb miał i używał BB, jak również nano zero i mógłby się wypowiedzieć na ich temat? Czucie brań pewnie na korzyść nano zero, a jak z rzutami mikro jigami o wadze 0,5 g ?



#3880 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4562 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 lipiec 2023 - 14:11

A to bb to co to jest tak w ogóle ? I jest jedno bb czy kilka bb o różnych zakresach c.w. ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych