Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wilczo wola kolejna porażka PZW i okręgu TARNOBRZESKIEGO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 październik 2013 - 18:58

Witam i od razu chciałbym poprosić wszystkich wedkujących z tamtego terenu o podanie jak najwięcej szczegółów odnośnie tego co tam się obecnie dzieje i jakieś foty dla zobrazowania tego bezmuzgiego działania Okręgu pod szyldem PZW oraz zwrócić sie tą drogą do ludzi odpowiedzialnych za ten koszmar. Jak to w naszym okręgu już dobrze znanym ze swoich "błyskotliwych" pomysłów kolejny strzał w kolano - ROZPOCZĘCIE PRAC REMONTOWO/KONSERWACYJNYCH. CZYTAJ - czyli kolejny piękny zbiornik właśnie został zniszczony i dogorywa . Rozumiem że co pewien czas powinno się przeprowadzić prace remontowe w celu oczyszczenia i zabezpieczenia zbiornika. ALE NIE W TAKI SPOSÓB JAK TO TERAZ SIĘ DZIEJE . Otworzono zasuwy w celu opróżnienia zbiornika z wody, a wraz z wodą piękne i dorodne ryby wszystkich gatunków idą prosto do strumyka a raczej do siat kłusoli którzy mają swoje pięć minut. Woda w tempie kilkudziesięciu centymetrów wysokości lustra wody ubywa w zastraszającym tępie a wraz z nią i ubywa pięknych ryb.Nikt nie przeprowadził odłowu i nie przeniusł ryb, nikt nie panuje nad tym że te biedne rybiny wychodząc wraz z wodą ze zbiornika podpisują na siebie wyrok i same pchają się prosto pod widły i siaty.

PYTAM GDZIE SĄ DZIAŁACZE Z MIEJSCOWEGO KOŁA , GDZIE LUDZIE Z PZW , GDZIE STRAŻ - przecież to ci ludzie są odpowiedzialni za nasze wody i ryby nie wspominając że pewnie biorą za to kasę.

CZY W TYM KRAJU ZANIM SIĘ ZROBI COŚ POŻYTECZNEGO WSZYSTKO TRZEBA ZPIER...........Ć!!!

 

Napisałem to na podstawie informacji kilku ludzi którym na tym łowisku i tych rybach zależy. Zadzwonili do mnie z poprośbą o pomoc , co nimniejszym tą drogą czynię .

 

PROSZĘ JESZCZE RAZ O PRZEDSTAWIENIE KONKRETNYCH WIADOMOŚCI  Z TEGO TERENU I EWENTUALNE RZETELNE OPISANIE TEGO CO TAM JEST NAPRAWDĘ ORAZ MONITOROWANIE SPRAWY NA BIEŻĄCO.

AMEN :(  :wacko:  :unsure:


  • Tomass, vBartek i meyger lubią to

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 październik 2013 - 19:10

Szkoda normalnie nerwów i zdrowia na takie sytuacje.Krew się burzy na samą myśl :ph34r:



#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 październik 2013 - 19:22

W celu przypomnienia i zobrazowania jak to wyglądało przed http://www.youtube.c...h?v=ampmfP2G-kE, ale nie wiem jak to będzzie wygladoł po :(  :(  :(  :(  :(  :(



#4 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 10 październik 2013 - 19:24

skąd ja to znam...



#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 październik 2013 - 19:28

skąd ja to znam...

Z P :( lski panie z P :( lski.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 październik 2013 - 19:28


#6 OFFLINE   rapala

rapala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 10 październik 2013 - 20:06

Powolnej agoni zbiornika niestety nie
da się uniknąć.Całą tą zaistniałą
sytuacją powinni zainteresować się
dziennikarze bo jak ktoś już
napisał,obecny stan "zbiornika" to
tykająca bomba katastrofy ekologicznej (ukłony w stronę
ekologów).Wyrok na rybostanie tego
zbiornika powoli i systematycznie się
wypełnia wprost proporcjonalnie do
znikającej wody,braku jakiejkolwiek
kontroli służb do tego powołanych,brakowi całkowitemu
zakazowi połowu...itd.Resztę dopełnią
rozciągnięte siatki wszelkiej maści
kłusoli oraz tych dla których rybie
mięso to główny składnik rocznego
zapotrzebowania na pożywienie.Dziesiątki tyś. gnijących małży,uwięzione raki w małych oczkach wody,płazy które teraz mają okres zagrzebywania się w mule przed zimą...Masakra! jeszcze kilka ciepłych dni i gnijący fetor może dotrze do decydentów odpowiedzialnych za zaistnialą sytuacje. A kiedy tykająca bomba ekologiczna wreszcie wybuchnie ,może wreszcie odklei kilka TŁUSTYCH DUP od ciepłych stołeczków!...
Kolejne 160ha pięknej wody przestalo istnieć...

#7 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 10 październik 2013 - 20:13

Najlepsze jest to ,że teraz puczczaja wode razem z rybami,wyczyszczą"naprawią" zbiornik i zaleja go ponownie wodą...ale juz bez ryb.i włodarze pzw bedą zdziwnieni na wiosne ,ze wedkarzy jakos mniej lub wogóle,na zbiorniku.



#8 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 11 październik 2013 - 16:50

Jak ktoś ma ochote powiedzieć co i jak to podaje nr do psr Tarnobrzeg 603919642

#9 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 październik 2013 - 16:53

Jak ktoś ma ochote powiedzieć co i jak to podaje nr do psr Tarnobrzeg 603919642

Zmoich wiadomości wynika że tych panów informowano o stanie rzeczy  :(



#10 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 11 październik 2013 - 20:23

oczywiscie ze informowano i nawet zabroniono łowic ze środków pływajacych. Jest komunikat na stronie Okręgu po interwencji kilku kolegów.

 

Nawet jak zaczna pilnowac rzeczki to reszta wedkarzy bedzie wychodzic tak daleko przy tym stanie wody ze i tak wyłowia reszte ryb z koryta do którego nie ma szans dotrzec przy normalnym stanie wody :/

 

Tak było kilka lat temu w podobnej sytuacji :S



#11 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 13 październik 2013 - 09:43

[quote name="miramar69" post="1319051" timestamp="1381429361"]

W celu przypomnienia i zobrazowania jak to wyglądało przed http://www.youtube.c...h?v=ampmfP2G-kE, ale nie wiem jak to będzzie wygladoł po :( :( :(



zaczyna trochę śmierdzieć

Użytkownik banita800 edytował ten post 19 październik 2013 - 02:30


#12 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 13 październik 2013 - 10:29

Przede wszystkim bardzo przepraszam, iż zabieram głos w kwestii, na którą nie mam najmniejszego wpływu. Mimo tego mnie jak chyba każdemu wędkarzowi takie sytuacje nie pozostają obojętne.

 

Zastanawia mnie, zatem czy nie jest to odpowiednia chwila by wędkarze z tamtejszego okręgu wzięli sprawy w swoje ręce. Można przecież wspólnymi siłami podjąć akcje chociażby oczyszczania brzegów zbiornika. Wiem, iż może podnieść się rwetes i krytyka takiego przedsięwzięcia, bo leży to w gestii odpowiedzialnych służb i zarządcy akwenu.

Cóż jednak, kiedy tym ostatnim nie spieszno do działania.

 

Być może jednak taka akcja z udziałem prasy będzie sygnałem dla tamtejszych działaczy by kolejny raz wykazać ich niekompetencje.

Być może po takim geście wędkarze traktowani będą bardziej serio niż dotychczas.

 

A jeśli nawet są to moje mrzonki to w rezultacie praca włożona w oczyszczanie zbiornika przysporzy mu korzyści, na jakich wędkarzowi zależeć powinno.

 

Wiem łatwo jest z daleka dawać "dobre rady" jednak, to Wasza woda i Wam najbardziej zależeć powinno na utrzymaniu jej w jak najlepszej kondycji.


  • meyger lubi to

#13 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 13 październik 2013 - 12:12

@robert "wędkarze"już wzieli sprawy w swoje ręce z tego co rano widziałem kilkanaście osób stoi w spodniobutach i targa z koryta co popadnie także za kapote.

#14 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 październik 2013 - 19:15

Czyli wszystko jest OK, mówiąc po naszemu NORMALNIE  :(



#15 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 13 październik 2013 - 20:42

@robert "wędkarze"już wzieli sprawy w swoje ręce z tego co rano widziałem kilkanaście osób stoi w spodniobutach i targa z koryta co popadnie także za kapote.

Przeciez kilka lat temu było to samo, "etyczni" wędkarze wydrą co zostało a pozniej kazdy z nich bedzie narzekał ze ryby tam złowić nie mozna.



#16 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 14 październik 2013 - 08:57

Na Solinie w tej chwili  jest tak samo woda malutka bo zapore remontuja mus to mus ale zastanawiam sie czemu gospodarz wody nie zorganizuje w takich sytacjach sprzatania zbiornika???????????? Przeciez taka okazja nie zdaza sie zbyt czesto a mozna odwalic  kawal dobrej roboty nie koniecznie przy pomocy wedkarzy choc Oni bez zastanowienia powinni sie zorganizowac.

Okreg dogaduje sie z urzedem pracy paru ludzi wpada i robia piekna robote za pare zlociszy.

Ale pewno po co zaleje sie i nic nie bedzie widac ot taka jak zwykle polska rzeczywistosc.



#17 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 14 październik 2013 - 09:28

Solina akurat jest sprzątana -akcja zorganzowana. Okoliczne gminy -ich meiszkańcy żyjący z turystów, pracownicy zapory, straż wędkarska, dzieciaki ze szkoły, turyści itd. Była w sobotę informacja w aktualnościach regionalnej TV. Akcja sprzątania ma trwać cały tydzień. Wyglądało to całkiem sensownie - i zawsze to kilkadziesiąt o ile nie kilkaset wordków smieci mniej. W zeszłym roku zebrano np kilkaset opon ;/

A na WW … szkoda słów …

Tu jest artykuł z pierwszej ręki wędkarzy którzy tam często bywali …

http://www.fishing.o...mia-upadku.html



#18 OFFLINE   meyger

meyger

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 październik 2013 - 13:00

Byłem wczoraj na wilczej. zobaczyć jak to wygląda i jestem przerażony :o

tam były takie fajne sandacze :unsure:       

Mam tylko nadzieję że po oczyszczeniu zbiornika, zapuszczą tyle ryby co będzie na papieże. No i żeby był przez jakiś czas zakaz połowu, a nie jak co roku,

po zarybieniu. Pseudo wędkarze z okolic do 50km się zjadą bo na wilczej jest ryba i bierze. :angry: :angry: :angry: A następnie biorą ryby jak leci i ile złapią do domu.

TYPOWI MIĘSIARZE !!!! :angry: :angry: :angry:



#19 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 16 październik 2013 - 07:27

no i doczekalismy sie oficjalnego zakazu połowu na w/w zbiorniku, cos rusza w tej sprawie :)



#20 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 październik 2013 - 08:28

Szkoda tylko że we wszystkich sprawach w PZW zaczyna się coś ruszać po sprawie i dopiero jak zrobi się głośno :( , nie mniej jednak  lepiej późno niż wcale ;) .