Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 październik 2017 - 20:09

Najprościej nalać w to miejsce wody położyć przetwornik, przycisnąć np. woreczkiem z piaskiem i na wodę robić próby. Jak efekt będzie zadowalający to wkleić klejem epoksydowym na stałe, ale tak aby nie było tam pęcherzyków powietrza.



#1062 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 październik 2017 - 20:17

Ok. Dzięki. We wtorek będą próby.



#1063 OFFLINE   maximus1323

maximus1323

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 14 październik 2017 - 17:12

witam załogę:) planuje zakup echosondy.do tej pory korzystałem z mark 5xpro..ale chyba trzeba iść z postępem czasu i szukać czegoś swiezszego.Przyznam szczerze ze przeczytałem cale 54strony z tego wątku i mam mega mętlik w glowie.Budzet jaki dysponuje to plus minus 2.5tys..natomiast wody na jakich plywam to maks 10m. generalnie 5,6,7...na ten moment na ten czas juz chyba warto zainwestować w boczny sonar? czy potrzebuje gps? "na upartego nie" z tego względu ze sa to raczej male jeziora,jeszcze dziś rano myslalem o helix 5 lub striker 5cv,ale z drugiej strony czy nie lepiej dołożyć już do 7'' i nauczyć się pracować na bocznym? ma być to sprzęt na lata


  • Raduński lubi to

#1064 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 październik 2017 - 18:48

Jak 7 cali i boczny sonar, to nie ten budżet.



#1065 OFFLINE   maximus1323

maximus1323

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 14 październik 2017 - 19:47

no to budzet 3 tys...cos w tych pieniadzach?



#1066 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2017 - 20:36

w Polsce za te pieniądze nie kupisz, zostaje Ci sprowadzany z zagranicy



#1067 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 październik 2017 - 21:07

Za 3 tyś. można kupić Garmin Striker 7SV



#1068 OFFLINE   maximus1323

maximus1323

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 14 październik 2017 - 23:49

a jakies opinie? doświadczenia  z nią ?napisalem dosc obszernie w czym rzecz a dostaje wiadomości co można kupić w stanach a czego nie polsce,ceny bardzo dobrze znam:) bardziej chodzilo mi o opinie kogos kto uzywa


  • buszmen lubi to

#1069 ONLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 15 październik 2017 - 21:09

Striker 7SV jest fajną propozycją do Twoich potrzeb. Cenowo (jeśli wiesz gdzie kupić) to urządzenie moim zdaniem nie ma aktualnie żadnej konkurencji biorąc pod uwagę możliwości jakie oferuje. Ewentualnie mógłbyś rozważyć wymianę fabrycznego przetwornika GT-52 na GT-40, ale imho najlepiej najpierw potestować fabryczny, bo każdemu co innego w praktyce odpowiada. GT-52 ma tylko wąskie stożki, za to ma Chirp w 2D, co daje wyraźniejszy obraz w tym widoku. GT-40 ma większą moc i opcje wyboru szerokiego stożka, który obejmuje większy obszar bezpośrednio pod łodzią. 

 

Ze Stanów masz za połowę polskiej ceny jak coś: 

 

https://www.amazon.c...r/dp/B01M8JQP8R

 

https://www.thegpsst...deVu-P5088.aspx

 

Od Pawła z forum masz go w wersji EU za około 2,5 tys. PLN.

 

Jeżeli natomiast koniecznie chcesz wydać 3 tys. PLN to w tej kwocie ogarnąłbym na Twoim miejscu Simrad GO7 XSE z przetwornikiem Totalscan.

 

Przed zakupem echa z gps za granicą, trzeba zawsze sprawdzić czy przy danym modelu producent nie zastosował geofencingu, czyli blokady gps-a dla danego obszaru sprzedaży (przy Garminie jeśli dobrze pamiętam ten problem nie występuje, a o Simradzie nie mam wiedzy).


Użytkownik Raven edytował ten post 15 październik 2017 - 21:30


#1070 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 15 październik 2017 - 21:47

Pozwól @maximus1323 ze podłączę sie do pytania .

 

@Maciek ,masz ,-miałeś,- używasz 7sv z gt52- gt40 ,- czy tylko teoria? jesli to pierwsze to rozwin mysl i opisz gdzie bedzie lepszy lub gorszy gt52 at gt40 na jakie wody - na jakie glebokosci - metody polowu ,  chce kupic samo echo i dokupić ew przetwornik gt40 ktory moge miec za 8-9 stówek  ,wiec jesli by mi pasował gt40  bardziej niz fabryczny to gra warta jest dla mnie zachodu - a moze mozna używać obu to by było najlepsze rozwiązanie  :good:



#1071 ONLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 15 październik 2017 - 22:11

Dwóch przetworników z tego co wiem nie można naraz podłączyć. W wątku o tym modelu jest Kolega @tobiasz, który aktualnie ma 7SV z GT-40 i testuje także najlepiej z nim pogadać. Dodatkowo masz Kolegę @godski, który ma wyższy model Echomap, ale najpierw użytkował go z GT-52, a następnie wrócił do GT-40. Ja takich testów nie robiłem. Pozdro



#1072 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 15 październik 2017 - 22:24

Ok dzieki za info ,szkoda ze się nie da 

A co to znaczy wersja EU przecież Strikery -wszystkie,maja Polskie menu  ,oraz są jednostki metryczne ,  kupie za woda i bede mial to samo co w  wersji "EU" i nie za te dutki:-)



#1073 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 październik 2017 - 22:30

Nawet jeżeli, to po ocelniu i vacie wyjdzie to za tyle samo można kupić u nas :), tylko zajmie dłużej + ewentualne problemy z realizacją gwarancji.


Użytkownik psulek edytował ten post 15 październik 2017 - 22:32


#1074 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 15 październik 2017 - 22:55

Tiaaa - jest zabawa jest ryzyko  :rockon:  gwarancja jest jak ma się paragon zakupu ,a majac firmę w Donaldo-landzie  można wiele  :ph34r:



#1075 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 16 październik 2017 - 06:26

@raven @robisum1
Tak śmigam teraz na 7sv + gt40, jednak za wcześnie chyba na wyrażanie opinii, po przesiadce ze "zwykłej" czarno-białej echosondy jest na prawdę szok. Boczny sonar bajer, ładnie pokazuje co leży na dnie (gałęzie, kamienie) rybki jeszcze nie wiem jak wyglądają :P
GPS super sprawa, też myślałem, że nie będzie mi to potrzebne jednak do oznaczania miejscówek i pływania tą samą trasą (trolling) mega bajer. 
Dobrą ofertę przygotował mi kolega @psulek i zakupem odsyłam do niego.
@maximus1323 miałem tyle samo kasy do wydania i starczyło idealnie na 7sv + gt40

e16h6q.jpg

w1xwnt.jpg

 


  • Dano. lubi to

#1076 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2017 - 07:46

GPS jest fajny ale mapa z GPS lepsza, oczywiście wszystko rozbija się o kasę, w Stikerze masz tylko możliwość zapisania śladu i punktów a nie zrobisz ani nie wgrasz mapy batymetrycznej. Rozważ jeszcze np używana Lowrance Elite 7HDI, nie ma bocznego ale ma GPS i możliwość wgrywania map oraz tworzenia swoich i idzie kupić za ok 2000 zł



#1077 OFFLINE   maximus1323

maximus1323

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 16 październik 2017 - 13:52

dzięki panowie za odpowiedz,wszystko przez ten wysoko komentowany wąski stożek,od samego początku skłaniałem sie ku strikerze.ale czy  ten wąski stożek to nie będzie za mało na wodę o głębokości 5.7.9m?  a jak jest z kątami w helix 7 HB? czy np w 7hdi elite? nie jest to malo kasy,a chcialbym kupic raz a w miare dobrze



#1078 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2017 - 14:02

Dwa wąskie stożki w popularnym przetworniku GT-52 to strzał w stopę Garmina.

Od lat producenci nawet prostych echosond oferują 77/200 lub 83/200 kHz. Zawsze powinien być wybór.



#1079 OFFLINE   maximus1323

maximus1323

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPCT

Napisano 16 październik 2017 - 14:44

i to mnie trochę martwi.godski a co poleciłbyś mi na moja wodę tak powiedzmy do 3.5tys? tak żeby spokojnie skanować do tych 10m maks...patrzyłem oferty,wszędzie w zestawie daja gt52



#1080 ONLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 październik 2017 - 15:18

Kolega wyżej napisał, że u @psulka możesz mieć 7SV + GT40 za mniej niż 3,5 tys. Za +- 3,5 tys. (może być mniej lub więcej, zależy czy w PL czy nie) kwotę możesz mieć Simrada GO7 XSE, który ma wszystko to co Striker 7 SV + GT40 czyli szerokie stożki, boczny, GPS, a dodatkowo wielodotykowy ekran i mapy. Lepszych opcji wśród nowego sprzętu w tym budżecie nie znajdziesz. Ewentualnie możesz jeszcze poszukać Echomap 71SV, które miało GT40 w standardzie. Cena nówki to było +- 4 tys. PLN, ale sporo osób kupiło w tym roku na różnych wyprzedażach w krajach UE znacznie taniej. Trzeba poklikać, pomeilować i zawsze coś się znajdzie.


  • saperus8 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych