Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 październik 2017 - 17:06

Zakup u nas to nie wyrok... tylko trzeba się potargowac.  Powysylac zapytania do kilku sklepów...



#1102 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2017 - 07:16

Jak już jesteś w temacie @Bierozja. To jest mozliwosc nagrywania obrazu kamery w hds gen 3 / carbon ? Ostatnio się bawiłem na dziurach 16m... widok sandacza w czeluściach wolności nie do opisania... :) a nie mogłem znaleźć nigdzie opcji nagrywania

 

@Siarq
niestety nie ma takiej opcji.
szukałem i tez nie znalazłem.



#1103 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 październik 2017 - 13:52

To możecie do producenta wysłać prośbę ,co by w kolejnej aktualizacji dołożyli taka funkcje :P skoro wyswietla obraz. Nagrywa logi. To nagrywanie obrazu chyba nie bedzie czymś strasznie skomplikowanym. A można naprawdę nieźle ujęcia porobic

#1104 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 20 październik 2017 - 22:01

Jaką kamerkę masz podpięte?

#1105 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2017 - 08:02

Wpisz w amazon kkmoon kamera podwodna.


Użytkownik siarq edytował ten post 21 październik 2017 - 08:50


#1106 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 październik 2017 - 11:27

Witam specjalistów od echosond. Chciałbym kupić nową echosondę. Mam Lowrance HDS-5 jednak monitor jest troche za mały. Jak to się mówi z przypływającą młodością pogarsza się wzrok. Teraz mam problem jaką wybrać

Lowrance HDS 12 CARBON

czy

Humminbird HELIX 12 CHIRP MEGA SI GPS G2N

Może ktoś ma doświadczenie w tej materii. Dzięki z góry



#1107 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 21 październik 2017 - 12:55

Nie wiem jak działa Humminbird, ale wiem jak działa Carbon 12 z 3D i z czystym sumieniem mogę polecić , duży,mega wyświetlacz wielodotykowy,łatwe i intuicyjne menu, super procesor nadający szybkosc urządzeniu cóż chcieć więcej

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
  • chlodnica lubi to

#1108 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2017 - 13:33

carbon dziala bez zarzutow. to tez moge potwierdzic.z hm brak stycznosci. zepwne sprzet tez ma moc.to kwestia przyzwyczajenia do marki...na zadnym z tych sprzetow paskow na okoniach nie policzysz, ani gatunku ryby nie rozpoznasz. marketingowo wszyscy sie przescigaja.... , a rzeczywistosc pokazuje swoje na wodzie. jak zle skonfigurujesz to i sprzet za 100k nic nie pokaze.do tego jeszcze dochodzi: warunki na wodzie, czystosc wody , odpowiednie naplyniecie na obiekty...w broszurach u wszystkich jest super hiper...


  • ManieQ i kotwitz lubią to

#1109 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 21 październik 2017 - 14:19

carbon dziala bez zarzutow. to tez moge potwierdzic.z hm brak stycznosci. zepwne sprzet tez ma moc.to kwestia przyzwyczajenia do marki...na zadnym z tych sprzetow paskow na okoniach nie policzysz, ani gatunku ryby nie rozpoznasz. marketingowo wszyscy sie przescigaja.... , a rzeczywistosc pokazuje swoje na wodzie. jak zle skonfigurujesz to i sprzet za 100k nic nie pokaze.do tego jeszcze dochodzi: warunki na wodzie, czystosc wody , odpowiednie naplyniecie na obiekty...w broszurach u wszystkich jest super hiper...

 

 

Nie wiem jak działa Humminbird, ale wiem jak działa Carbon 12 z 3D i z czystym sumieniem mogę polecić , duży,mega wyświetlacz wielodotykowy,łatwe i intuicyjne menu, super procesor nadający szybkosc urządzeniu cóż chcieć więcej

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Szkoda tylko, że nie mogę porównac opinii.



#1110 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2017 - 14:26

Tylko żadna opinia nie bedzie miarodajna... brak konkretnych testów porownujacych te dwa urządzenia w boju. Osobiście testowałem Lowrance gen 3 i carbon . Po czym opisalem roznice między nimi (faktyczne nie marketingowe) hb uzytkuje tez sporo osob . Jednak żadnych porównań  nie widzialem. A nie wierze w to ,ze nie ma sie do czego przyczepic :P



#1111 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 21 październik 2017 - 20:43

Humminbird HELIX 12 CHIRP MEGA SI GPS G2N

Kolega ma sprowadzone z USA i jest super.

Pływałem z nim sam mam lowrance TI i powiem że następne będzie H.



#1112 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2017 - 21:49

Miałem Lowrance HDS9 gen3 i zmieniłem na Humminbird Helix 10 Mega Si. Już po pierwszym pływaniu wiedziałem, że przesiadka była strzałem w 10-tkę. Jakość wyświetlanego obrazu jest dużo lepsza w Helixie. Nie wiem jak w porównaniu do Helixa Mega SI wypada w praktyce seria carbon, ale generacja 3 jest słabsza.
Druga sprawa to fakt, że Helixa 12 Mega SI można kupić za około 10500 zł z dystrybucji niemieckiej. Lowrance HDS12 carbon, to wydatek rzędu około 18000 zł z polskim menu.
W Lowrance na plus zasługuje dotykowy ekran. Szybciej niż w Humminbird obsługuje się echo nie błądząc w guzikologii Humminbirda (choć zawsze można kupić Solixa). Natomiast ten ekran potrafi się zawiesić, a do ponownego działania potrzebny jest restart urządzenia.
To są moje wrażenia z użytkowania urządzeń obu firm. Do chwili gdy kupiłem aktualne echo, byłem zwolennikiem urządzeń firmy Lowrance.
Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem, że nie można rozpoznać gatunku ryby na wyswietlaczu urządzenia. Nie zawsze, ale czasami można i to problemu. Rozpoznawałem (moi koledzy również) już często leszcze, karpie, szczupaki i sumy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik xeniowy edytował ten post 21 październik 2017 - 22:01

  • szczupak1 i chlodnica lubią to

#1113 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 23 październik 2017 - 08:34

Miałem Lowrance HDS9 gen3 i zmieniłem na Humminbird Helix 10 Mega Si. Już po pierwszym pływaniu wiedziałem, że przesiadka była strzałem w 10-tkę. Jakość wyświetlanego obrazu jest dużo lepsza w Helixie. Nie wiem jak w porównaniu do Helixa Mega SI wypada w praktyce seria carbon, ale generacja 3 jest słabsza.
Druga sprawa to fakt, że Helixa 12 Mega SI można kupić za około 10500 zł z dystrybucji niemieckiej. Lowrance HDS12 carbon, to wydatek rzędu około 18000 zł z polskim menu.
W Lowrance na plus zasługuje dotykowy ekran. Szybciej niż w Humminbird obsługuje się echo nie błądząc w guzikologii Humminbirda (choć zawsze można kupić Solixa). Natomiast ten ekran potrafi się zawiesić, a do ponownego działania potrzebny jest restart urządzenia.
To są moje wrażenia z użytkowania urządzeń obu firm. Do chwili gdy kupiłem aktualne echo, byłem zwolennikiem urządzeń firmy Lowrance.
Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem, że nie można rozpoznać gatunku ryby na wyswietlaczu urządzenia. Nie zawsze, ale czasami można i to problemu. Rozpoznawałem (moi koledzy również) już często leszcze, karpie, szczupaki i sumy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Humminbird HELIX 12 CHIRP MEGA SI GPS G2N

Kolega ma sprowadzone z USA i jest super.

Pływałem z nim sam mam lowrance TI i powiem że następne będzie H.

 

 

Tylko żadna opinia nie bedzie miarodajna... brak konkretnych testów porownujacych te dwa urządzenia w boju. Osobiście testowałem Lowrance gen 3 i carbon . Po czym opisalem roznice między nimi (faktyczne nie marketingowe) hb uzytkuje tez sporo osob . Jednak żadnych porównań  nie widzialem. A nie wierze w to ,ze nie ma sie do czego przyczepic :P

Panowie

Wielkie dzięki. Pomogliście mi w decyzji. Idę w kierunku Humminbird. Jest dość korzystna oferta w Niemczech https://www.mybait.de


Użytkownik Janus edytował ten post 23 październik 2017 - 08:36

  • szczupak1 lubi to

#1114 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2017 - 16:06

No i brawo Ty ;)

#1115 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2017 - 16:23

A może wreszcie uda się zrobić sonar wars .pl ? Wiem, że temat ciężki, ale patrząc po wątkach echosondowych rośnie regionalne nasycenie elektroniką wyższych tierów czy to HB, czy Lowrance.



#1116 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 październik 2017 - 18:30

Panowie

Wielkie dzięki. Pomogliście mi w decyzji. Idę w kierunku Humminbird. Jest dość korzystna oferta w Niemczech https://www.mybait.de

 

Korzystniejsza jest m.in. tutaj: http://www.angel-sch...018--13746.html

 

W budżecie +-3k EUR zdecydowanie rozważyłbym jeszcze Raymarine Axiom 12 RV (m.in. obrazowanie 2D, SV, DV i 3D w jednym przetworniku z żyroskopem, świetny ekran dotykowy i szybki system operacyjny), np. tu: http://rowlandsmarin...100-transducer/

 

Pozdro


Użytkownik Raven edytował ten post 24 październik 2017 - 18:46

  • blakblek lubi to

#1117 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2017 - 18:53

Imienniku mój - widziałeś w akcji tego axioma? Masz wiedzę nt. mapowania i współpracy z softem batymerycznym? Jak to wypada w realu - reklamy wiadomo,że zawsze są ładne.



#1118 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 24 październik 2017 - 18:54

Kolega ma właśnie mega chyba 12 cali i bez problemu widać cień suma leżącego na dnie.

Tyle że dobrze jak jest to bydlę.

Promocje są.

 

https://www.mybait.de/humminbird/


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 24 październik 2017 - 18:55


#1119 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2017 - 19:02

Batymetrii na AXIOMie nie zrobisz, ale poza tym jest to super urządzenie. Bardzo ale to bardzo dobre odczyty SI, jakbyście zobaczyli grubość kabla przetwornika i sam przetwornik....



#1120 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 październik 2017 - 19:31

@Paprykarz Nie do końca. Jest opcja robienia map z Raymarine przez Navionics SonarChart:

 

https://dbe2w38xsuly...bilityGuide.pdf

 


Użytkownik psulek edytował ten post 24 październik 2017 - 19:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych