Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
694 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 13:43

Ha,ha kto ma sternika morskiego może na Rugię morzem dopłynąć....

Ja nie mam, to poczekam spokojnie jak się Niemcy zaszczepią na covid . No i my też. 

Wierzę, że do maja coś się wyjaśni. A do września, to już na pewno.  



#482 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 25 listopad 2020 - 14:17

Ja mam sternika śródlądowego i stermotorzystę, z tego co pamiętam to do 3mil od brzegu na morskich ale musiałbym sprawdzić. Także jak ktoś chętny  :D

 

 

z tą kwarantanną to nawet nie wiedziałem bo jestem obecnie w niemcowni od początku października.


Użytkownik Michal_ edytował ten post 25 listopad 2020 - 14:22


#483 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 15:40

Z tym sternikiem to raczej bym się nie cieszył, problemów Policja na razie nie robiła ,ale to kwestia czasu i się skończy pływanie po Rugii :) Kwarantanne potwierdzam i teścik również ,co oczywiście podbija cenę wyjazdu o parę stówek :) Oczywiście teścik ,to taki ryzyk fizyk dla kogoś kto pracuje na działalności ,bo może przez przypadek wyjdzie dodatni i wtedy przymusowy urlopik w domku :) 

 

http://hlehleblog.pl...6bsq_2kFYMWsIU 

Mam nadzieję że w celach informacyjnych ten link może tu zostać.



#484 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 25 listopad 2020 - 16:26

Ja nie mam patentów tylko swiadectwo sternika żeglugi śródlądowej. Taka praca.



#485 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 16:37

Nie znam tych uprawnień , i nie wiem gdzie są respektowane , ale ja jako posiadacz żółtego patentu sternika spodziewam się w najbliższym czasie problemów z policją na Rugii , wzorem ich kolegów z policji Holenderskiej ,którzy regularnie nakładają mandaty po 500 e za pływanie z tym świstkiem :) W końcu mają super argument żeby się nas jakoś pozbyć z wyspy :) 


  • Friko i snoekje90 lubią to

#486 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 18:11

Na wszelki wypadek w czasie kontroli na Rugii będę pokazywał w kolejności: pozwolenie roczne na połowy, kartę wędkarską, dowód rejestracyjny okrętu a na końcu jak będzie jeszcze coś policmajster  gdakał dopiero patent sternika. Albo na silniku namaluję przecinek i będzie zamiast 50 km  5,0 km.


  • Sady lubi to

#487 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 18:26

Cytuję.

EKSPERT RADZI
 
W polskich przepisach brak regulacji odnoszącej się do uprawiania żeglarstwa przez obcokrajowców. Ustawa o kulturze fizycznej nie przewiduje możliwości uprawiania żeglarstwa na podstawie innych dokumentów niż patent uzyskany przez egzamin w Polsce. Rozporządzenie ministra sportu z dnia 9 czerwca 2006 r. w sprawie uprawiania żeglarstwa (Dz.U. nr 105, poz. 712 z późn. zm.) nie przewiduje żadnego uprzywilejowania dla osób posiadających zagraniczne patenty żeglarskie. Oznacza to, że każdy, kto chce żeglować na polskich wodach, musi uzyskać patent w Polsce.
Co ciekawe, Polska przyjęła Rezolucję nr 14 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, która zmierzała do ujednolicenia przepisów dotyczących wymagań stawianych osobom uprawiającym żeglarstwo. Rezolucja ta przewidywała wprowadzenie międzynarodowego certyfikatu żeglarskiego (ICC). Niestety, przepisy prawa polskiego nie zostały dotychczas dostosowane do wymagań rezolucji.
Obecnie zasady dotyczące uzyskiwania ICC regulowane są Rezolucją nr 40 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Polska dotychczas nie przyjęła rezolucji i nie wprowadziła odpowiednich zapisów ustawowych, więc certyfikat ICC nie jest u nas respektowany. Brak wprowadzenia Rezolucji 40 jest niekorzystny także dla polskich żeglarzy. Nie mają oni możliwości uzyskania w Polsce certyfikatu ICC, więc nie mogą żeglować w innych państwach europejskich.
Bogdan Fischer


#488 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 25 listopad 2020 - 18:42

W moim przypadku to są uprawnienia zawodowe, inne paragrafy to opisują, a obecnie to mogę być kierownikiem jednostki do 21m bez ograniczenia mocy, a kierować mogę wszystkim bez ograniczeń co jest dopuszczone do ruchu na środlądziu, papiery są uznawane chyba na całym świecie, ITRy na morze też mogę sobie odnowić w każdej chwili.


  • hlehle i Sady lubią to

#489 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 grudzień 2020 - 08:42

No  Ok ... Skoro polska nie możne wydawać certyfikatów.  "Niestety polska nie przystąpiła do Rezolucji nr 40 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ i nie może wydawać certyfikatów ICC. Tak więc nie tylko certyfikaty ICC nie są honorowane w Polsce, ale niestety nasze patenty są nieważne zagranicą !" 

Ok ale kiedy nie przystąpiła. 

Prawo nie działa wstecz. Wiec jeśli nie przystąpiła w 2020r a wczesnej takie certyfikaty ( Patenty ) były honorowane i uznawane za ważne to . .. ja bym mandatu nie przyjmował .
Nie mam czasu zagłębiać sie bardziej w temat . Ale poczytam ( później) 
Ale pytanie  na szybko a  PATENT zrobiony na  Ukrainie będzie honorowany ... w DE bądź innych krajach . . ?

 



#490 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 01 grudzień 2020 - 09:10

fxd dobrze pisze. Od pięciu lat jeżdżę na Rugię a od 2017 z własnym okrętem. Ponieważ staram się nie łamać przepisów byłem kontrolowany tylko dwa razy. Ostatnio w lutym 2020. Za każdym razem oprócz karty wędkarskiej i szwabskiego rocznego pozwolenia okazywałem dowód rejestracyjny okrętu i patent sternika.

Nie przyczepiali się. Co ciekawe właśnie w lutym kontrolowali nie policjanci tylko jakaś straż rybacka. Byli na małej łódce i podpływali nawet do brodzących. Tak więc jeśli ktoś chce łowić w ten sposób musi mieć kartę przy sobie.



#491 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 01 grudzień 2020 - 09:22

fxd dobrze pisze. Od pięciu lat jeżdżę na Rugię a od 2017 z własnym okrętem. Ponieważ staram się nie łamać przepisów byłem kontrolowany tylko dwa razy. Ostatnio w lutym 2020. Za każdym razem oprócz karty wędkarskiej i szwabskiego rocznego pozwolenia okazywałem dowód rejestracyjny okrętu i patent sternika.

Nie przyczepiali się. Co ciekawe właśnie w lutym kontrolowali nie policjanci tylko jakaś straż rybacka. Byli na małej łódce i podpływali nawet do brodzących. Tak więc jeśli ktoś chce łowić w ten sposób musi mieć kartę przy sobie.

Co to za różnica jak łowisz? :) dokument uprawniający do łowienia zawsze musisz okazać.

Brodzenie nie zwalnia z posiadania dokumentu, myślałem, że to logiczne.

 

Co do patentu, łowię na Rugii od lat, zawsze patent pokazują.

Z ręką na sercu przyznam, że ostatnia kontrola jakaś dziwna była.

Kontrolował mnie ten sam policjant co zawsze. Ostatnim razem dziwnie oglądał mój paten.

Długo rozmawiał na jego temat z kolegą ze służby, coś tam gadali na temat dwóch mil morskich, reszty nie zrozumiałem.

 

Być może jest coś na rzeczy, być może to przypadek.



#492 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 01 grudzień 2020 - 09:30

chojny83  a pływałeś na otwartym morzu? Jeśli tak, to naturalne, że mówili o 2 milach.



#493 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 01 grudzień 2020 - 09:56

Nie pływałem po otwartym morzu, jakby tak było nawet bym o tym nie wspominał.

Pływam tylko i wyłącznie po wodach wewnętrznych Rugii.



#494 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 grudzień 2020 - 10:22

Zastanawiam sie nad RYA albo ISSA - jesli zrobie we Wrocq to  chyba zapisze sie bo jeden wyad za granice i 550Euro  mandatu to pewnie bede mial 2 kursy w tej cenie ;-) 



#495 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 grudzień 2020 - 11:14

Zastanawiam sie nad RYA albo ISSA - jesli zrobie we Wrocq to  chyba zapisze sie bo jeden wyad za granice i 550Euro  mandatu to pewnie bede mial 2 kursy w tej cenie ;-) 

Ja mam ISSA i git ;-)



#496 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 grudzień 2020 - 11:32

Gdzie robiles... I ile jurkow.?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#497 OFFLINE   Areq

Areq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 01 grudzień 2020 - 14:15

Co to jest dowód rejestracyjny okrętu i kto go wydaje?
Pozdrawiam
Areq

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#498 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 01 grudzień 2020 - 14:50

Polski Rejestr Statków

 

https://www.biznes.g...estracja-statku



#499 OFFLINE   Wydra7

Wydra7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Boguta

Napisano 20 sierpień 2021 - 10:51

Witam.
Czy orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z obostrzeniami na Rugii, wybieram się jak co roku na jesieni a teraz nie wiem jak to wszystko tam wygląda.
Z góry dziękuję, pozdrawiam Paweł

#500 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 19:48

9-12. wrzesień będę na Rugii - Ralswiek  , bez łódki , tylko spodniobuty, Jakieś porady ?


  • analityk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych