Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hubertusa pokręciło...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1587 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2015 - 08:36

Pomyślałem "zerknę co tam kolega @Hubertus znowu fajnego ukręcił", a tu co widzę? Mój dywan... nie wierzę, mój dywan :lol:

Tak, tak pierwotna wersja tegoż Talona była zbudowana przeze mnie (dla kolegi). A że został zrobiony dokładnie tak jak kolega sobie tego życzył (takie właśnie przelotki, taka właśnie rękojeść, taki właśnie wygląd) to nie oceniam tego negatywnie, że grubo, że ciężko, że to, że tamto.

Osoba która chciała wędkę według swoich upodobań taką właśnie otrzymała.

Ja wiem, że moda jest taka, że w ten sposób nie "należy" w dzisiejszych czasach budować wędek. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy chcą za tą modą podążać... Co w tym złego?

 

Aha, jeśli chodzi o klikanie to zauważyłem, że FlexCoat HB taką ma niestety przypadłość. Sporo patyków, które zrobiłem na tym lakierze prędzej czy później zaczynała klikać. Od pewnego czasu przesiadłem się na RodDancera i jak na razie nie zauważyłem klikania.  


  • Hubertus lubi to

#342 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 wrzesień 2015 - 09:25

Aha, jeśli chodzi o klikanie to zauważyłem, że FlexCoat HB taką ma niestety przypadłość. Sporo patyków, które zrobiłem na tym lakierze prędzej czy później zaczynała klikać. Od pewnego czasu przesiadłem się na RodDancera i jak na razie nie zauważyłem klikania.  

 

Daj pod stopki termiku i o takim czymś zapomnisz.  :)



#343 ONLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1889 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:34

Daj pod stopki termiku i o takim czymś zapomnisz. :)

Nie działa we wszystkich przypadkach.
czasami sprawia więcej problemów niż porzytku

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 22 wrzesień 2015 - 11:35


#344 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:41

Pomyślałem "zerknę co tam kolega @Hubertus znowu fajnego ukręcił", a tu co widzę? Mój dywan... nie wierzę, mój dywan :lol:

Tak, tak pierwotna wersja tegoż Talona była zbudowana przeze mnie (dla kolegi). A że został zrobiony dokładnie tak jak kolega sobie tego życzył (takie właśnie przelotki, taka właśnie rękojeść, taki właśnie wygląd) to nie oceniam tego negatywnie, że grubo, że ciężko, że to, że tamto.

Osoba która chciała wędkę według swoich upodobań taką właśnie otrzymała.

Ja wiem, że moda jest taka, że w ten sposób nie "należy" w dzisiejszych czasach budować wędek. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy chcą za tą modą podążać... Co w tym złego?

 

Aha, jeśli chodzi o klikanie to zauważyłem, że FlexCoat HB taką ma niestety przypadłość. Sporo patyków, które zrobiłem na tym lakierze prędzej czy później zaczynała klikać. Od pewnego czasu przesiadłem się na RodDancera i jak na razie nie zauważyłem klikania.  

 

Nie działa we wszystkich przypadkach.
czasami sprawia więcej problemów niż porzytku

Co do poprzedniego zbrojenia to oczywiście kwestia gustu, tak miało być i koniec.

 

A co do termika pod stopka, to jest jak kolega napisał, czasami efekt jest odwrotny.



#345 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:45

 

 

A co do termika pod stopka, to jest jak kolega napisał, czasami efekt jest odwrotny.

 

 

Dokladnie, zreszta klejenie przelotek do blanku mija sie calkowicie z celem. Jak pozniej w razie czego wyrownac wszystkie w linii po omotkowaniu?


  • Hubertus, Paavo i TomekSudety lubią to

#346 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:52

Dokladnie, zreszta klejenie przelotek do blanku mija sie calkowicie z celem. Jak pozniej w razie czego wyrownac wszystkie w linii po omotkowaniu?

Dokładnie, na początku jak sie naoglądałem filmików na YT to tak zrobiłem, a później było :wacko:  :blink:

i zdejmowanie omotek i od nowa :D


  • Del Toro lubi to

#347 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:58

Ja na szczescie zaczalem bez klejenia przelotek do blanku :D

Nie da rady tak przykleic zeby bylo rowno, szczegolnie przy malych przelotkach i sporej ich ilosci ;) Zawsze cos sie znajdzie krzywego po omotkowaniu.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 22 wrzesień 2015 - 12:00

  • Hubertus i TomekSudety lubią to

#348 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:10

Osobiście klikania nie stwierdziłem w przypadku, tzw. forhan wrap.

A w każdym innym jeśli klikanie się pojawia to ja stosuję... smarowanie :whistling:

Kropelka oliwki na stopkę (w miejscu łączenia z omotką), delikatnie poruszać, wytrzeć nadmiar i cisza jak makiem zasiał ;)  Nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych skutków takiego zabiegu.



#349 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1582 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:14

Pomyślałem "zerknę co tam kolega @Hubertus znowu fajnego ukręcił", a tu co widzę? Mój dywan... nie wierzę, mój dywan :lol:

Jakiś czas temu, kolega @ajmo wysłał do mnie na adres @ foto wędki, którą zakupił.Przeglądając wątek Huberta , odszukałem je w historii mojego konta i wkleiłem tutaj.Mam nadzieję, że nie masz za to pretensji ?

#350 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:19

 

Kropelka oliwki na stopkę (w miejscu łączenia z omotką), delikatnie poruszać, wytrzeć nadmiar i cisza jak makiem zasiał ;)  Nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych skutków takiego zabiegu.

 

 A to jest bardzo ciekawe rozwiązanie,kiedyś na pewno spróbuje a jaki rodzaj oliwki taki do kręciołów czy co innego?



#351 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:23

A z tym ''klikaniem'' to nie jest tak,że zawyczaj lakier jest zbyt twardy i jest go stanowczo za dużo ''nawalone'' przy podstawie stopki przelotki.O ile z pierwszym problemem nie zawsze się ma jak wypróbować wszystkie typy lakierów epoxydowych do omotek,to drugą zależnoscią radzimy sobie po prostu dając skąpiej lakieru.Ja osobiście nie stosuję ''normalnych'' lakierów epoxy i to zjawisko jest mi obce ;) .


  • Del Toro lubi to

#352 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:24

 A to jest bardzo ciekawe rozwiązanie,kiedyś na pewno spróbuje a jaki rodzaj oliwki taki do kręciołów czy co innego?

Zapewne i oliwa z oliwek da radę... :).


  • KRIS.spin lubi to

#353 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:39

@Szymon82 wszystko OK. Chociaż jakbym wiedział, że fotki trafią do szerszego grona to chociaż dywan bym uprał  :lol: 

 

Co do oliwki to ja stosowałem taką do kołowrotków, ale pewnie każda inna zda egzamin (byle nie jakaś "brudząca").

Na kilku patykach już ponad 2 lata będzie jak kapnąłem i jak do dziś zero klikania, zero przebarwień lakieru.



#354 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:42

Zapewne i oliwa z oliwek da radę... :).

Zapewne ale czy taka oliwka nie jest za ostra np.z chilii lub czosnkowa :D , i czy lakier nie popęka.



#355 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 wrzesień 2015 - 14:01

 

A w każdym innym jeśli klikanie się pojawia to ja stosuję... smarowanie :whistling:

Kropelka oliwki na stopkę (w miejscu łączenia z omotką), delikatnie poruszać, wytrzeć nadmiar i cisza jak makiem zasiał ;)  Nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych skutków takiego zabiegu.

 

Dziala, kiedys sprawdzalem ;) Teraz mam inny patent na klikanie. Przecieram papierem sciernym spod nozki przelotki i pilnuje zeby nie bylo duzych nadlewek lakieru z przodu stopki przelotki. Jak narazie dziala spoko :)



#356 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 wrzesień 2015 - 14:03

 A to jest bardzo ciekawe rozwiązanie,kiedyś na pewno spróbuje a jaki rodzaj oliwki taki do kręciołów czy co innego?

 

Jakikolwiek ;) olej slonecznikowy, oliwa daje rade :D 

Owszem sprawdzalem.



#357 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 październik 2015 - 22:34

"szewc w dziurawych butach chodzi" to nader trafne przysłowie jesli chodzi o moją skromną osobę. Blanków i wędek na stojakach grubo ponad 30, a łowić nie ma czym. Dlatego tez postanowiłem, w "wolnej chwili" ukręcić coś dla siebie. I tak oto na warsztat trafił blank, którego jeszcze na forum nie widziałem, a że blanki spod znaku MHX bardzo lubię na warsztat trafił MHX HM MB783 6'6" 17lb 1/3-3/4 oz. , czyli wysokomodułowy blank (57 mln PSI) wyprodukowany w Korei. Potrzebowałem wędki pod szczupaka łowionego na gumy 4-6", okazjonalnie Jerk którym można pogodzć cięższe łowienie sandacza na zaporówce.

Blank postanowiłem uzbroić w uchwyt Fuji TVS-TK16, osadzony na grafitowych arborach, bez foregripu, korek Burnt, przelotki to mieszanka Fuji SIC i Torizite, od 20H do 4,5 KT, omotki ProWrap Merlot #349 plus srebrna nitka. Waga na gotowo to całe 119 gram.

Wyżej wymieniomy blank charakteryzuje się całkiem czułą jak na 17lb szczytówką i mocą która przyrasta wraz z ugięciem, co ciekawe podczas pierwszych testów, nie udało mnie się "skończyć" dolnika, mimo że giąłem go oporowo, cały czas czułem że jeszcze zapas jest. Czucie "do łapy" przy gumach 4" zaczyna się od 12 gram, przy 3" 15gram, kijek ogarnia 4" gume na 30 gramowej główce, 3" spokojnie na 35 35 gramowej, Slder 7 bez ograniczeń, kończyłem na 10 tonącej w Jerkbaitowych barwach i też daje radę. Jest to pierwszy, ale nie ostatni HM od MHX w mojej stajni, już zastanawiam się nad kolejnymi projektami. Relacja jakość-cena moim zdaniem nie pozostawia pola popisu dla konkurencji, całość komponentów zakupiona u Roberta BRC.

Załączony plik  DSC_0570.JPG   39,35 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0572.JPG   39,36 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0575.JPG   30,54 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0576.JPG   37,77 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0578.JPG   23,38 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0582.JPG   39,42 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0583.JPG   34,84 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0585.JPG   34,68 KB   24 Ilość pobrań



#358 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2015 - 07:08

Zacny kijek Hubert, no i masz czym pomachać teraz konkretnie nad wodą.



#359 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 październik 2015 - 22:10

Travelek

Jakiś czas temu dyskutowałem z kolegą opcje zbudowania wędki w wersji travel, pod casta tak co by ogarnąć gumy na główkach 5-22 gram. A poławiane będa sandacze i okonie przez duże "o" łowione za naszą zachodnią granicą na rzece Elbie.

Finalnie po konsultacjach ze Zbyszkiem @Yglo wybór padł na MHX TR902-3, czyli 7'8" 12lb mocy i cw. 1/4-1/2oz., które oczywiście jest niedoszacowane. Wędka budowana pod niskoprofilowiec Daiwy, prawdopodobnie Tatula, uzbrojona w Fuji TCS 16, rękojeść dzielona z Burla natural i korkogumy, przelotki od 10KW do 4KT Alconite i Fuji Sic na szczycie, całość wykończona złotymi pierścieniami oraz czarną omotką ze złotym tipetem. 

Całośc komponentów zakupiona u Roberta BRC

Załączony plik  DSC_0593.JPG   43,93 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0595.JPG   49,63 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0599.JPG   50,68 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0602.JPG   48,74 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0597.JPG   43,84 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0601.JPG   33,43 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0603.JPG   43,9 KB   23 Ilość pobrań


  • yglo i TomekSudety lubią to

#360 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 październik 2015 - 10:37

Hubertus jak myślisz czy ten blank travelek byłby ok pod mocniejszą pstrągówkę do spinna do woblerów 5-8cm , małe wahadełka? Czy mógłbyś fotkę wstawić z ugięciem tego casta ? Ewentualnie czy hotshot HS9600-2 może miałeś przyjemność pomacać ,powyginać . Także byłbym wdzięczny za opinię czy będzie ok pod mocniejszą pstrągówę . Nie mam za bardzo z czego wybierać poza talonem trout w tych długościach i dwuskładzie . Szybkie kije mam i też dają radę ale to nie to , podobnie jak łowienie kropasów na plećki :rolleyes:


Użytkownik m a t edytował ten post 06 październik 2015 - 11:38






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb