Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   oSCo

oSCo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaMIŃSK MAZOWIECKI
  • Imię:MARCIN

Napisano 08 wrzesień 2021 - 06:20

Czołem :)

Koledzy pomogliście przy wyborze spaliny, więc i przy elektryku zwracam się o radę. Czy taki zestaw do pontonu Kolibri KM-330 (książka), będzie odpowiednim wyborem dla amatora, który jest na rybach kilka, może kilkanaście razy w roku (jeziora mazurskie ze strefą ciszy i starorzecza Bugu) ? 

 

https://allegro.pl/o...m_campaign=feed

 

Jeśli chodzi o silnik, to raczej jestem zdecydowany, wątek dotyczy aku / ładowarek więc bardziej pytam, czy te elementy zestawu są warte tej ceny? Nie chcę wywalać dużo kasy na aku. Może w tej cenie widzicie jakąś alternatywę ?

 

Rozważałem jeszcze tą ofertę (wychodzi cenowo podobnie, a opisują, że to żel, a nie AGM):

https://pleciona.pl/...glYlz7XJXy0vn8A

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdr! 



#682 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 12 wrzesień 2021 - 21:31

Jaki akumulator polecacie do silnika dziobowego haswinga z GPS? Niestety przez dużą ilość wydatków na aku zostało mi jakieś 500 - 600pln. Macie coś sprawdzonego co funkcję kotwicy zasili mi przez 7 do 10 godzin?

#683 OFFLINE   Hell-o

Hell-o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjamazowieckie\lubelskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 wrzesień 2021 - 09:35

 

Rozważałem jeszcze tą ofertę (wychodzi cenowo podobnie, a opisują, że to żel, a nie AGM):

https://pleciona.pl/...glYlz7XJXy0vn8A

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdr! 

W plecionie jest teraz promocja 15% na same silniki elektryczne. Ja ostatnio szukałem, trochę poczytałem i posłuchałem opinii o różnych silnikach i kupiłem  Tanio: Silnik elektryczny HasWing Osapian 55/60 12V MAXIMIZER » Pleciona.pl



#684 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 13 wrzesień 2021 - 13:21

W plecionie jest teraz promocja 15% na same silniki elektryczne. Ja ostatnio szukałem, trochę poczytałem i posłuchałem opinii o różnych silnikach i kupiłem  Tanio: Silnik elektryczny HasWing Osapian 55/60 12V MAXIMIZER » Pleciona.pl

zadowolony jest jak szybko pływa?"



#685 OFFLINE   Hell-o

Hell-o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjamazowieckie\lubelskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 wrzesień 2021 - 13:39

Czy jestem zadowolony, to będę mógł napisać za dwa tygodnie jak wrócę z urlopu na mazurach.



#686 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 13 wrzesień 2021 - 15:35

ten pokazany wcześniej wózek jest tylko do twardych powierzchni..na miękkim gruncie lub kamienistym do d....

Użytkownik delux64 edytował ten post 13 wrzesień 2021 - 15:37


#687 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 17 wrzesień 2021 - 09:30

Witam nabyłem silnik Protuar 65 lb tylko ten "podrabiany" jaxona. Mam kilka pytań . Od razu zaznaczę że elektryk ze mnie żaden.

 

1. Co polecacie aby podłączyć kable silnika do akumulatora. https://boatshop.pl/...plet-2-szt.html

2. Akumulator mogę nabyć od zaprzyjaźnionego mechanika, posiada akumulatory  z rocznych aut. Są to akumulatory AGM(cokolwiek to znaczy). Teraz pytanie jaki miernik potrzebuje do tego aku aby nie rozładować go do zera  i czy taki akumulator nadaje się do tego silnika. Cena takiego akumulatora to 100 zł (120 ah) wiec cena złomu a nie mam kasy na żele po 3 tysiące. I na jakie parametry muszę patrzeć na tym mierniku. Proszę o rozjaśnienie sprawy.

3. Czy mogę ładować ten akumulator ładowarką z biedronki z mikroprocesorem ? Czy zwykły prostownik wystarczy ? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.



#688 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 wrzesień 2021 - 20:58

Akumulator agm co możesz kupić jest ok. (Pod warunkiem że sprawny)
Możesz ładować ładowarką z biedronki (ma program agm)- ale nigdy go nie naładujesz na 100% i będzie to trwało i trwało i trwało i....
Akumulator możesz rozładować (pod obciążeniem) max do 10.5V bezpiecznie do 11V.
Te klemy z linku są ok ( ale można kupić o wile taniej)
Żeby znać poziom rozładowania akumulatora trzeba mieć woltomierz.
PS
"Żele" nie kosztują 3tyś

Użytkownik binio1111 edytował ten post 17 wrzesień 2021 - 21:02


#689 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 wrzesień 2021 - 20:03

Ma ktoś z kolegów akumulator PowerSafe? Może napisze swoją opinie?

#690 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 wrzesień 2021 - 21:34

Dziś spotkałem wędkarzy którzy płynęli szybko i spytałem co to za silnik , a to podróbka Jaxsona 65 , trzy łopaty to nie dwie , opinia kolegów trochę głośna praca i coś za coś ,, prądożerny ,, koledzy mieli dwa aku AMG 100 żeby nie zarżnąć jednego i wie co mówi bo jest elektrykiem

#691 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 20 wrzesień 2021 - 07:34

Akumulator agm co możesz kupić jest ok. (Pod warunkiem że sprawny)
Możesz ładować ładowarką z biedronki (ma program agm)- ale nigdy go nie naładujesz na 100% i będzie to trwało i trwało i trwało i....
Akumulator możesz rozładować (pod obciążeniem) max do 10.5V bezpiecznie do 11V.
Te klemy z linku są ok ( ale można kupić o wile taniej)
Żeby znać poziom rozładowania akumulatora trzeba mieć woltomierz.
PS
"Żele" nie kosztują 3tyś

Czy lepszy do ładowania będzie zwykły prostownik ?

Jak sprawdzić czy sprawny ? Znajomy pokazywał mi taką maszynką co daje obciążenie i mierzy pobór prądu i wybraliśmy najlepszy.

A żeby znać aktualny pobór prądu to co potrzebuje ? Chodzi mi o coś co zamontuje pomiędzy aku a silnikiem i będę widział aktualny pobór prądu oraz poziom naładowania aku.

"Żele" oczywiście trochę się podszkoliłem i chodziło mi o LiFePo4



#692 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 20 wrzesień 2021 - 19:55

Chwilowy pomiar poboru niewile Ci da, bo musi byc cos co zlicza amperogodziny lub waty, czyli np watomierz. Do tego raz na jakis czas dobrze bgloby taki aku rozładować pradem aby v spadlo do 10.5vo zobaczyc jaka faktyczną pojemnosc ma aku i wiedzieć ile da sie z niego normalnie wycisnąć

Użytkownik wuran edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 19:55


#693 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 wrzesień 2021 - 07:26

Chwilowy pomiar poboru niewile Ci da, bo musi byc cos co zlicza amperogodziny lub waty, czyli np watomierz. Do tego raz na jakis czas dobrze bgloby taki aku rozładować pradem aby v spadlo do 10.5vo zobaczyc jaka faktyczną pojemnosc ma aku i wiedzieć ile da sie z niego normalnie wycisnąć

np taki: https://allegro.pl/o...z-dc-8335016989



#694 OFFLINE   Hell-o

Hell-o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjamazowieckie\lubelskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 wrzesień 2021 - 08:14

W plecionie jest teraz promocja 15% na same silniki elektryczne. Ja ostatnio szukałem, trochę poczytałem i posłuchałem opinii o różnych silnikach i kupiłem  Tanio: Silnik elektryczny HasWing Osapian 55/60 12V MAXIMIZER » Pleciona.pl

Niestety silnik okazał się wadliwy, pracuje nierówno, obroty kończą się na 4 biegu, brak płynności obrotów i dodatkowo po kliku minutach pracy zaczyna piszczeć jak jakiś stary ups. Napisałem reklamacje z żądaniem zwrotu pieniędzy, pleciona milczy.



#695 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 27 wrzesień 2021 - 08:19

Widać slabo poczytałeś... i kupiłeś gowniaka z maxi dokladanym w PL, pewnie jeszcze z tym irytującym wiatraczkiem?

#696 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 27 wrzesień 2021 - 09:45

Nawet nie wiedziałem, że jeszcze ktoś nabiera się na ten silnik z pseudo mocą i nie oryginalnym maxi.



#697 OFFLINE   Hell-o

Hell-o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjamazowieckie\lubelskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 wrzesień 2021 - 10:26

Mój poprzedni haswing działa bez zarzutu już 5-6 lat i nie spodziewałem się, że ktoś robi teraz z tych silników takie buble  :wacko:



#698 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 wrzesień 2021 - 11:38

Na swoj czas Haswing był dobry, czyli właśnie jakieś 5 lat temu. Teraz to juz zabytek i jak ktoś rzadko pływa to posłuży mu naprawdę długo. Moj właśnie po 5 latach zaczął niedomagać, serwis 2 razy i dwa miesiące w środku sezonu wyjęte . Teraz lezy na zapasie bo szkoda mi czasu żeby siedziec w domu bo serwis nie ogarnia...

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#699 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 07 październik 2021 - 20:04

Na stronie sklepu https://www.mc-sklep...12v-p-1038.html znalazłem informację o  silniku Haswing Protruar 1.0 R2. ile w tym prawdy?

"Zasilanie - 12V (GEL, AGM, ACID, Li-ion 3S) nie wolno używać - Li-ion 4S, LiFePO4"



#700 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 07 październik 2021 - 20:24

Na stronie sklepu https://www.mc-sklep...12v-p-1038.html znalazłem informację o  silniku Haswing Protruar 1.0 R2. ile w tym prawdy?

"Zasilanie - 12V (GEL, AGM, ACID, Li-ion 3S) nie wolno używać - Li-ion 4S, LiFePO4"

Używam i nie ma żadnych problemów, ale nie znam się na elektryce.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych