Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dki Graphiteleader


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1161 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 post贸w

Napisano 16 listopad 2019 - 11:31

GNFPS-7112ML-T mam ten model zwr贸膰 na niego uwag臋,jak dla mnie delikatna w臋dka z mocnym dolnikiem

#402 OFFLINE   Mieczys艂awS

Mieczys艂awS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 16 listopad 2019 - 12:23

Panowie pytanie. Poszukuj臋 kija typowo pod okonia i zastanawiam sie miedzy Finezza a Silverado. Woda z regu艂y stojaca do 5m g艂臋boko艣ci ale i wypady nad Ner czy Wart臋 tez si臋 zdarza. Przyn臋ty do ogarni臋cia to wirujacy ogonek, ma艂a obrotowka no i wszelakiej ma艣ci gumy na glowkach do 7g. Nie mam fizycznie mo偶liwo艣ci pomacania kija przed zakupem wiec prosz臋 o Wasze opninie z u偶ytkowania tych patykow.

Z mojej kolekcji w臋dek Graphiteleader 18 Silverado GSIS-742 LML-HS o d艂ugo艣ci 2,24m i cw. 2-11g ogarnia艂 taki zakres przyn臋t znakomicie.

Podobnie Graphitleader 16 Super Finezza Esagonale GOSFES-832L-T o d艂ugo艣ci 2,52m i cw. 0,8-10g.

Wiele zale偶y tak偶e od typu 艂owiska i jego wielko艣ci. 


  • Ostry krokodylec1 lubi to

#403 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 16 listopad 2019 - 14:13

Zbiorniki raczej ma艂e i w 90% 艂owienie z brzegu. Rzeka Ner w mojej okolicy wolny uciag. Czu艂o艣膰 tych wedek jest naprawd臋 na wysokim poziomie bo z tego co wyczyta艂em ka偶dy zachwala ten aspekt.

#404 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 17 listopad 2019 - 14:14

Graphiteleader 18 Silverado GSIS-742 LML-HS o d艂ugo艣ci 2,24m i cw. 2-11g ogarnia艂 taki zakres przyn臋t znakomicie.
Nad tym kijakiem w艂a艣nie sie zastanawiam. Realnie od ilu gram czuc opad? Szczytowki hs to wklejanki?

U偶ytkownik wjts1922 edytowa艂 ten post 17 listopad 2019 - 14:36


#405 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 post贸w
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 17 listopad 2019 - 17:27

Hs- hard solid wklejka

#406 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 17 listopad 2019 - 19:01

No w艂a艣nie, wklejka odpada.

#407 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 post贸w
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Karpi艅ski

Napisano 17 listopad 2019 - 19:45

to nie jest taka wklejka jak myslisz :) szczyt jest sztywny, nielej膮cy si臋. To jest hardsolid, twardy szczyt z pe艂nego w臋gla



#408 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 post贸w

Napisano 17 listopad 2019 - 21:27

Mam i finezzk臋 i Silverado... Pod okonie to zdecydowanie finezza. Silverado bardziej mi臋siste w moim odczuciu.
  • Karpiu95 lubi to

#409 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 18 listopad 2019 - 10:40

Finezze Nuovo 15 832ML-T 3-15g
SILVERADO 742LML-HS 2-11g
SILVERADO 742ML 3-15g
Wst臋pnie wytypowalem sobie te 3 kijaki z ktorych chcia艂bym cos wybra膰. Waszym zdaniem kt贸ry z nich b臋dzie najlepszym wyborem g艂贸wnie pod okonia. Duza roznica b臋dzie w pracy i czuciu przyn臋ty Finezz 3-15 a Silverado 3-15? Ewentualnie kt贸ry z nich mozna potraktowa膰 jako "lekki uniwersal" w sensie zabieram jeden kijek nad wod臋 i ciesz臋 sie z 艂owienia keitechami, smuzakami, malymi obrotowkami i matusiakami?

#410 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 post贸w
  • LokalizacjaD膮browa G贸rnicza
  • Imi臋:Robert

Napisano 18 listopad 2019 - 12:13

" jeden kijek nad wod臋 i ciesz臋 sie z 艂owienia keitechami, smuzakami, malymi obrotowkami i matusiakami? "
Corto EX 792L-HS -ten by艂by idealny tylko juz nie kupisz.
Silverado hs nie znam,wiec si臋 nie wypowiem. Finezka ML-T I Silverado ML to sztywne kije ,napewno nie do tych przynet.
Mo偶esz zobaczy膰 tez Finezza Nuovo 762L-T.

#411 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 post贸w
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Karpi艅ski

Napisano 18 listopad 2019 - 13:59

Ja mia艂em finezz臋 ML-T do 15g i wg mnie 艣wietnie by si臋 nada艂a. Dobrze si臋 艂owi艂o gumkami na g艂贸wkach 3-8g, obrot贸wkami i ma艂ymi woblerkami te偶. Zdecydowanie lepsza pozycja pod okonia ni偶 silverado(te偶 mia艂em). Silverado lepsze pod szczupaka i sandacza


  • 1ns4n1ty lubi to

#412 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 18 listopad 2019 - 16:29

Dzi臋kuj臋 Wszystkim za informacj臋 w temacie. Zapytam jeszcze czy mo偶e kto艣 mial juz dzi臋kczynienia z taka: finezza glfs 7112ml-t 1-10g?

#413 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 post贸w
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 18 listopad 2019 - 17:30

Ja w艂a艣nie mam tego corto hs do 8g i faktycznie kajtki, smu偶aki, mniejsze woblery kleniowe lub boleniowki l偶ejsze do tak max 10g. Dlatego ja bym poszed艂 w silverado ale HS. Zreszt膮 na stronie http://team-rapa.pl/...42lml-hs-2-11g/ te偶 pisz膮 o uniwersalno艣ci tej w臋dki. Do tego wklejka fajnie b臋dzie 艂adowa膰 przyn臋ty typu smu偶ak czy ma艂a blaszka mniej lotne. Mo偶na zadzwoni膰 do Rafa艂a Bednarkiewicza bodaj偶e i popyta膰 o wymienione modele na pewno podpowie. Na fb jest graphiteleader te偶 mo偶na napisa膰.

#414 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 post贸w
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Karpi艅ski

Napisano 18 listopad 2019 - 17:35

Silverado to zdecydowanie sztywniejszy blank ni偶 corto ex :) nie nada si臋 na smu偶aki, nawet w wersji HS. Finezza b臋dzie do tego o wiele lepsza :)



#415 OFFLINE   Kacper Knia藕

Kacper Knia藕

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 post贸w
  • LokalizacjaKo艂o
  • Imi臋:Kacper
  • Nazwisko:Knia藕

Napisano 18 listopad 2019 - 17:42

Wojtku, mam Finezzke do 15g o ktorej pisze Robert. Jesli lowisz na dolnym Nerze to bardzo mozliwe, ze masz do mnie rzut beretem :) Ch臋tnie udost臋pnie do pomachania.


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk
  • malinabar lubi to

#416 OFFLINE   Mieczys艂awS

Mieczys艂awS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 listopad 2019 - 16:33

No w艂a艣nie, wklejka odpada.

HS - hard solid nie nazwa艂bym wklejk膮 jak si臋 to rozumie u nas w PL.

To konstrukcja po艣rednia pomi臋dzy japo艅skim T - tubular i S - solid. Ig艂a solid jest kr贸tka, i relatywnie gruba o ma艂ej zbie偶no艣ci, s膮 na niej jedynie trzy przelotki.

To sprawia, 偶e w臋dka jest bardzo czu艂a, a ugi臋cie jest p艂ynne. Ig艂a nie jest wklejana w tubow膮 cz臋艣膰 szczyt贸wki, ale jest owijana w procesie produkcji mat膮 grafitow膮.

Nie mog臋 si臋 doczeka膰 na nowe Silversdo Prototype.



#417 OFFLINE   zakrza74

zakrza74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Z

Napisano 19 listopad 2019 - 22:30

Na tym filmiku dobrze wida膰 prac臋 w臋dki



#418 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • Lokalizacjawlkp
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 20 listopad 2019 - 13:51

Kurcze im wi臋cej czytam szukam por贸wnuje tym wi臋kszy metlik w g艂owie. Na chwile obecn膮 dylemat Silverado hs vs Finezze. Kij ma byc z nastawieniem na okonia ale z przylowami tez trzeba si臋 liczy膰. Jako lekki universal wydaje mi si臋 ze Silverado b臋dzie dobry. Mo偶e uda si臋 pomacac Finezzke w nied艂ugim czasie i jaki艣 pogl膮d b臋dzie. Dzi臋kuj臋 Wszystkim za info w temacie

U偶ytkownik wjts1922 edytowa艂 ten post 20 listopad 2019 - 13:53


#419 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 20 listopad 2019 - 15:39

Je偶eli za艂o偶ysz , 偶e g艂贸wn膮 ryb膮 jest oko艅, to lepsza b臋dzie Finezzka. Pozostaje jeszcze tylko pytanie, kt贸ra? Je艣li natomiast za艂o偶ysz, 偶e oko艅 b臋dzie przy艂owem, a np. wa偶niejsze jest dla Ciebie 艂owienie sandacza lub szczupaka na lekko, to bierz Silverado.

Jest te偶 jeszcze rozwi膮zanie trzecie, czyli Vigore GVGS-742ML. Bardzo uniwersalny i udany spinning, o  szerokim zakresie do wykorzystania.


U偶ytkownik mohave edytowa艂 ten post 20 listopad 2019 - 15:49

  • zander78 lubi to

#420 OFFLINE   Mieczys艂awS

Mieczys艂awS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 listopad 2019 - 07:09

Je偶eli za艂o偶ysz , 偶e g艂贸wn膮 ryb膮 jest oko艅, to lepsza b臋dzie Finezzka. Pozostaje jeszcze tylko pytanie, kt贸ra? Je艣li natomiast za艂o偶ysz, 偶e oko艅 b臋dzie przy艂owem, a np. wa偶niejsze jest dla Ciebie 艂owienie sandacza lub szczupaka na lekko, to bierz Silverado.

Jest te偶 jeszcze rozwi膮zanie trzecie, czyli Vigore GVGS-742ML. Bardzo uniwersalny i udany spinning, o  szerokim zakresie do wykorzystania.

Tak jest w istocie.

Na Silverado 艂owi艂em g艂贸wnie na Martwej Wi艣le w Gda艅sku, gdzie z uwagi na g艂臋boko艣膰 wody u偶ywa艂em g艂贸wek najcz臋艣ciej 6-7g, sposadycznie 8g z gumisiem w przedziale 2-3''.

艁owi膮c w ciekach delty Wis艂y: Linawa, Szkarpawa, Wis艂a Kr贸lewiecka stosowa艂em g艂贸wki 2,5-4g. Ni偶ej te偶 si臋 da, ale to sprawdz臋 dopiero, jak b臋d臋 艂owi艂 na przydomowych p艂ytkich 艂owiskach.

Super Finezza Esagonale jest istotnie czulsza, ale do niedawna to topowy model Graphitleadera, bardziej zaawansowany technologicznie i przy tym prawie dwa razy dro偶szy od Silwerado.

Ta艅sze modele Finezza Prototype r贸wnie偶 s膮 bardzo czu艂e, ale tak偶e sporo dro偶sze od Silverado.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych