Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1156 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 08 czerwiec 2019 - 10:00

Nie napisałem, że 320 jest ok, tylko że taki kołowrotek wyważa kij zgodnie z obowiązującą modą. I jak można się domyślać, ten 160g nie wyważa tego kija tak jak sobie współcześni teoretycy wędkarstwa wyobrażają co nie zmienia faktu, że żadnego dyskomfortu to nie czyni a wręcz przeciwnie, zestaw jest lekki jak piórko i pozwala spokojnie operować nim, jak skalpelem, przez długie godziny.

Bo to nie są współcześni teoretycy, tylko teoretycy raczej zapóźnieni w rozwoju.

Jeśli jest takim znakomitym teoretykiem, to powinien opisać dynamiczne wyważenie wędziska, bo z takim zagadnieniem ma się do czynienia łowiąc ryby.

Widział ktoś wędkarza łowiącego ryby wędziskiem bez żyłki/linki i założonej przynęty?


  • wariat1404 lubi to

#362 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 22 czerwiec 2019 - 07:04

Pytanie z inne beczki, jak wygląda reklamacja na produkty bo jeśli się dobrze zorientowałem to procedura jest taka:

wędkę odsyłamy do sklepu , sklep odsyła do dystrybutora a dystrybutor do producenta w Japonii. Tam rozpatruję reklamacje i jeśli zostanie uznana wraca do Polski z kolejną dostawą towaru. Czyli terminie zwrotu kija może trochę potrwać. Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?



#363 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 22 czerwiec 2019 - 09:59

Pytanie z inne beczki, jak wygląda reklamacja na produkty bo jeśli się dobrze zorientowałem to procedura jest taka:

wędkę odsyłamy do sklepu , sklep odsyła do dystrybutora a dystrybutor do producenta w Japonii. Tam rozpatruję reklamacje i jeśli zostanie uznana wraca do Polski z kolejną dostawą towaru. Czyli terminie zwrotu kija może trochę potrwać. Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

 

W praktyce jest to prostsze bo procedura jest taka:

- kontakt z dystrybutorem, nie ma potrzeby odsyłania wędki do sklepu gdzie dokonało się zakupu

- kurier przyjeżdża po wędkę

- na czas naprawy proponujemy wędkę zastępczą i tu staramy się by był to możliwie podobny parametrami model o ile nie ma takiego samego modelu

- elementy są wymieniane na nowe w ramach gwarancji jeżeli nie jest to ewidentnie uszkodzenie mechaniczne, w przypadku uszkodzenia mechanicznego zwykle jest to związane z opłatą serwisową różną w zależności od modelu

- czasem element jest dostępny od ręki dłużej czeka się na wędki już nieprodukowane

- kurier odbiera wędkę zastępczą i przywozi właściwą z wymienionym elementem.

Do rozpoczęcia procedury potrzebna jest nasza karta gwarancyjna i paragon lub faktura potwierdzająca zakup chyba że na paragonie podany jest model wędki

Nie ma potrzeby odsyłania wędki do sklepu bo to niepotrzebnie wydłuża procedurę wystarczy e-mail do nas i od momentu zgłoszenia my zajmujemy się wszystkim.

 

To mniej więcej tak wygląda a w razie pytań zapraszam ;)



#364 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:14

Graphiteleader veloce neo 642l jaki jest realny min i max ciezar wyrzutu?

#365 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 24 czerwiec 2019 - 09:40

Moim zdaniem z dołu 5g i 2" u góry 15g i 2"

Użytkownik fish28 edytował ten post 24 czerwiec 2019 - 09:41


#366 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:11

To opis tej wedki 0.5-5 gr jest conajmniej smieszny. Ciekawe jak to sie ma z wersja ul?

#367 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:35

Jest to wędka dość specyficzna ,dedykowana podobno do połowu kalmarów i używana przy takowym łowieniu pewnie się sprawdza choć nie próbowałem ,mocna jak na ul ale pewnie taka ma być ,u nas też się sprawdza w pewnych sytuacjach i teraz pytanie co kto oczekuje od tej wędki ,jest bardzo szybka i czuła nie boi się poważniejszych przyłowów ,lekkie przynęty obsługuje całkiem dobrze ,co pozwala łowić okonie z opcją przyłowów w postaci np.większego szczupaka ,jeżeli ktoś właśnie takiego kija potrzebuje to powinien sie sprawdzić ,natomiast zawiedzeni będą ci którzy lubią jak okonek około wymiarowy wygina kijek w parabolę .Opisuję wersję do 3,5 g taką miałem i sprzedałem i teraz żałuję bo do pewnych zastosowań była idealna 



#368 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:39

Akurat seria veloce to seria bassowa, pod kalmary to są Calmaretti. Tak czy inaczej veloce to mocne wędki i opis faktycznie jest troche dziwny. Większosc wędek GL jest bardzo dobrze opisana. Wyjątkiem są właśnie seria veloce i corto gdzie można rzucic więcej niż wskazuje opis.



#369 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 24 czerwiec 2019 - 13:24

A ta wedka do 3.5 gr to jaki zakres gramatur wyrzutu obejmuje?

#370 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 lipiec 2019 - 06:38

Krokodyle zaatakowały Graphitami. Co do cen- nie wypowiem się, bo porównania nie ma praktycznie.



#371 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 08 lipiec 2019 - 08:35

Akurat seria veloce to seria bassowa, pod kalmary to są Calmaretti. Tak czy inaczej veloce to mocne wędki i opis faktycznie jest troche dziwny. Większosc wędek GL jest bardzo dobrze opisana. Wyjątkiem są właśnie seria veloce i corto gdzie można rzucic więcej niż wskazuje opis.

Potwierdzam veloce rv cast można sporo przeciążyć przy wyrzucie co mi akurat bardzo pasuje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#372 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:26

Ktoś może się orientuję kiedy Pan Rafał Bednarkiewicz będzie dostępny pod telefonem?  :)



#373 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:37

Już wiem  :) jutro tj. 17.07.2019r. ma być już dostępny.



#374 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 lipiec 2019 - 14:26

Coś dla widzów o mocnych nerwach:

 

 

Cena tego cuda to 55tys wróbli, po naszemu ponad 3kpln+ ew. vat i cło, także czwórka nie starczy pewnie......Stalingradfishers, znaczy Aleksander tym wywija.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 lipiec 2019 - 14:58


#375 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 18:56

Graphiteleader Finezza NUOVO GONFS-732UL-SS

Ktoś łowił coś opowie?

Ile da radę CW?

Dzięki



#376 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 23 sierpień 2019 - 22:17

Coś dla widzów o mocnych nerwach:
 
https://www.youtube....h?v=uJazBmgOCSY
 
Cena tego cuda to 55tys wróbli, po naszemu ponad 3kpln+ ew. vat i cło, także czwórka nie starczy pewnie......Stalingradfishers, znaczy Aleksander tym wywija.

Wielkie mi halo ;) moja auriga i shobu nagai potrafi tak samo a kosztowały 1/3 tego graphiteleadera :P

#377 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 sierpień 2019 - 07:02

Różnica jest taka, że Auriga czy Shobu Nagai to blanki z pełnego włókna węglowego, a ten Graphiteleader nie ;)
  • fish28, malinabar i Maciej_K lubią to

#378 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 24 sierpień 2019 - 22:44

Jeszcze kilka dni w pracy i będę mógł potestować moje SUPER CORTO ESAGIONALE 6102L-HS. Zobaczymy co te maleństwo potrafi.

#379 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 26 sierpień 2019 - 08:52

Wróciłem własnie z Mazur, gdzie m.in. testowałem Tiro Nuovo M. Sprzęt super sprawdził się na szczupakach. Wędke przetestował szczupak ponad 80 cm, pieknie gieła się i amortyzowała wygibasy silnej ryby.

szczerze polecam na mazurskie połowy szczupaków.



#380 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 wrzesień 2019 - 18:58

Jeszcze kilka dni w pracy i będę mógł potestować moje SUPER CORTO ESAGIONALE 6102L-HS. Zobaczymy co te maleństwo potrafi.

Cześć, wędka przetestowana. Poprzednio miałem Finezze 1-7 g tubulara. Corto Esagonale to zupełnie inna konstrukcja. Finezka pomimo tego, że tubular i większy cw była o wiele bardziej miękka, Corto jest bardzo sztywne i gaśnie od razu po rzucie. Przynęty 2-4g latają z tego baaardzo daleko. Finezką nie było szans uzyskać takich odległości pomimo, że Finezka była dłuższa.

Wędka jest bardzo szybka. Akcja ex-fast. Jest też niesamowicie czuła: ten kto mówi, że wklejka nie jest czuła i nie czuć brań na uchwycie nigdy nie miał w ręku prawdziwej wklejki. Czuć nawet najmniejszą trawkę uczepioną do wabika. Każde podskubywanie okoni czuć i widać rewelacyjnie. Ogólnie mega sztywna i czuła wędeczka. Złowiłem na nią kilka okoni 10-30cm, dwa szczupaczki około 40-50cm. Kijek daje sobie świetnie radę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.



Pozdrawiam
  • strary i malinabar lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych