Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1156 odpowiedzi w tym temacie

#341 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 04 czerwiec 2019 - 05:03

@Karpiu95 dzięki za szczegółowe rozpisanie różnic pomiędzy finezzką a corto.

Czyli najbardziej zbliżonym modelem do starej finezzki będzie?

#342 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 04 czerwiec 2019 - 11:58

Podobno awaria serwera.
  • DP Fishing lubi to

#343 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:07

@Karpiu95 dzięki za szczegółowe rozpisanie różnic pomiędzy finezzką a corto.

Czyli najbardziej zbliżonym modelem do starej finezzki będzie?

 

Wyszły teraz w 2019 nowe finezki --> http://www.olympic-c...cts/19-finezza/ i jest tam wersja solid do 5g

Miałem okazje pomachać nimi u Rafała i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Chyba one będą najbliżej Finezzy Nuovo.

A poza tym to jak chcesz sprawdzoną starą finezke nuovo do 5g, to chyba nie bedzie problemu zeby używke kupic ,bo o dziwo często się na giełdzie pojawiają jeszcze.



#344 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 04 czerwiec 2019 - 17:28

Witam.
Użytkuję Corto od kilku miesięcy. Kij zgodny z opisem kolegi. W niedzielę trafił mi się przyłów w postaci 55cm leszcza za ogon... Kij faktycznie ma spory zapas, a przy tym jest mega czuły.

#345 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2019 - 22:02

Tiro Prototype 842ML-T

Czy ktoś z Was potrafi mi to wytłumaczyć:

https://m.youtube.co...h?v=_LAMyc3cX6k

Od 21 minuty 30 sekundy do 27 minuty.

Waga kijka 112 gramów ale to jakiej wagi kołowrotka potrzeba do jej zbalansowania to...chyba jakieś... no sam nie wiem.

Co o tym sądzicie?

#346 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 czerwiec 2019 - 10:03

Tiro Prototype 842ML-T

Czy ktoś z Was potrafi mi to wytłumaczyć:

https://m.youtube.co...h?v=_LAMyc3cX6k

Od 21 minuty 30 sekundy do 27 minuty.

Waga kijka 112 gramów ale to jakiej wagi kołowrotka potrzeba do jej zbalansowania to...chyba jakieś... no sam nie wiem.

Co o tym sądzicie?

Witam,

zgodnie z kryterium wyważenia statycznego spinningu, prezentowanego przez tego recenzenta, przy takim sposobie trzymania wędziska, gdze jego palec wskazujący leży naprzeciwko krawędzi szpuli - potrzeba kołowrotka o masie 372g.

Taką masę razem z żyłką ma prezentowany przez niego morski kołowrotek Shimano w rozmiarze 4000.

Muszę to kiedyś sprawdzić na moim wędzisku - mam ten model i kołowrotki o tych samych wielkościach i masach.

 

Pozdrawiam


Użytkownik MieczysławS edytował ten post 06 czerwiec 2019 - 10:04


#347 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:23

Witam,

zgodnie z kryterium wyważenia statycznego spinningu, prezentowanego przez tego recenzenta, przy takim sposobie trzymania wędziska, gdze jego palec wskazujący leży naprzeciwko krawędzi szpuli - potrzeba kołowrotka o masie 372g.

Taką masę razem z żyłką ma prezentowany przez niego morski kołowrotek Shimano w rozmiarze 4000.

Muszę to kiedyś sprawdzić na moim wędzisku - mam ten model i kołowrotki o tych samych wielkościach i masach.

 

Pozdrawiam

 

Masz ten model Tiro Prototype?

 

No dla mnie to trochę jakieś nieporozumienie  żeby wędkę o masie 112g wyważał kołowrotek który waży prawie 400g.

 

Wydaję mi się, że uchwyt jest za nisko osadzony a dolnik za krótki stąd konieczność aż takiej wagi kołowrotka. 



#348 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:35

Ale wy tak poważnie czy nigdy nie mieliście w ręku kija  ważącego 112g :o



#349 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:43

Ale wy tak poważnie czy nigdy nie mieliście w ręku kija ważącego 112g :o


Poważnie. Masz jakieś swoje spostrzeżenia?  ;)

 

Może napisz jakie miałeś w ręku fabryczne kijki o długości conajmniej 2,55 i cw- 4-24 z wagą 112g lub podobną. 


Użytkownik sslonio edytował ten post 06 czerwiec 2019 - 12:00


#350 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:13

A może tak ;)...

Wziąłem teraz w rękę Varivasa Violente 7'3" o wadze 83g i wyważył go, centymetr powyżej końca stopki kołowrotka, kołowrotek o wadze 320g. I jest ok czy nie jest ok?



#351 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:32

A może tak ;)...

Wziąłem teraz w rękę Varivasa Violente 7'3" o wadze 83g i wyważył go, centymetr powyżej końca stopki kołowrotka, kołowrotek o wadze 320g. I jest ok czy nie jest ok?

 

Jeżeli Tobie takie połączenie pasuje - to ok dla mnie jakoś niekoniecznie. 

 

A jak byś przykręcił do tego Varivasa kołowrotek o wadze ok 200g to będzie dla Ciebie ok czy nie ok? 



#352 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:42

Do tego Varivasa przykręcam kołowrotek o wadze 160g i łowię tak całymi dniami :)

 

Tak lekkich kijów nie ma potrzeby wyważać aby komfortowo łowić.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 06 czerwiec 2019 - 12:43

  • homax lubi to

#353 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:43

Chłopki, te Graphiteleadery to lipa jakaś jest, szczególnie te najtańsze, EX 6012L-T...Na giełdę  z tym i niech idzie do ludzi ;)

A tak poważnie mówiąc, to krótsza rękojeść nie jest wcale problemem, za to umożliwia twitcha, animowanie gumy z nadgarstka. Może oni tam ręce krótsze mają i stąd taki koncept. Z innej beczki, to nie są kije na potwory, w zasadzie nie ma wyboru u nas powyżej klasy M w spinie, stąd może taka rękojeść nie jest koniecznością?



#354 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 13:01

Do tego Varivasa przykręcam kołowrotek o wadze 160g i łowię tak całymi dniami :)

 

Tak lekkich kijów nie ma potrzeby wyważać aby komfortowo łowić.

 

Widocznie ten Varivas jest wędką bardzo dobrze zbalansowawaną i wyważoną skoro zarówno 180g jak i 320g jest dla Ciebie ok. Niektóre wędki nawet jak bierzesz do ręki bez kolowrotka to są tak dobrze wyważone, że możesz przykręcać do nich prawie wszystko i będzie ok. 



#355 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 13:09

Chłopki, te Graphiteleadery to lipa jakaś jest, szczególnie te najtańsze, EX 6012L-T...Na giełdę  z tym i niech idzie do ludzi ;)

A tak poważnie mówiąc, to krótsza rękojeść nie jest wcale problemem, za to umożliwia twitcha, animowanie gumy z nadgarstka. Może oni tam ręce krótsze mają i stąd taki koncept. Z innej beczki, to nie są kije na potwory, w zasadzie nie ma wyboru u nas powyżej klasy M w spinie, stąd może taka rękojeść nie jest koniecznością?

 

Przy krótszej wędce - zgoda. Twitch - jak najbardziej. Ale Tiro Protoype 842 ML ma 2,55 długości więc to nie jest typowa wędka do twitch'a. Podtrzymywanie nadgarstkiem wędki opadającej do przodu w dół jest niewygodne dla mnie. A wyważenie wędki ważącej 112g kołowrotkiem 372g to dla mnie nie za ciekawe połączenie. 



#356 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 czerwiec 2019 - 14:06

Przy krótszej wędce - zgoda. Twitch - jak najbardziej. Ale Tiro Protoype 842 ML ma 2,55 długości więc to nie jest typowa wędka do twitch'a. Podtrzymywanie nadgarstkiem wędki opadającej do przodu w dół jest niewygodne dla mnie. A wyważenie wędki ważącej 112g kołowrotkiem 372g to dla mnie nie za ciekawe połączenie. 

Zawsze możesz odlać plombę ołowianą, kapsle są w nich dość wydatne. Wiem, że to nie jest oczekiwane, ale możliwe rozwiązanie. 



#357 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 14:33

Zawsze możesz odlać plombę ołowianą, kapsle są w nich dość wydatne. Wiem, że to nie jest oczekiwane, ale możliwe rozwiązanie. 

 

Jest to jakieś rozwiązanie ale przy wędce made i japan w tej cenie można by oczekiwać, że obędzie się bez takiej plomby  ;)



#358 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 czerwiec 2019 - 14:56

Z drugiej strony RuInternet łowi tymi kijami, podpięte kręcioły i 2500, i 4000, także nie jest to chyba krytycznie ważna sprawa.

Nie znam się na japońskiej filozofii wędek,ale np bassowe kije STC mają równie krótkie dolniki. Coś więc na rzeczy jest.



#359 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 czerwiec 2019 - 15:27

Masz ten model Tiro Prototype?

 

No dla mnie to trochę jakieś nieporozumienie  żeby wędkę o masie 112g wyważał kołowrotek który waży prawie 400g.

 

Wydaję mi się, że uchwyt jest za nisko osadzony a dolnik za krótki stąd konieczność aż takiej wagi kołowrotka. 

Uchwyt sięga do łokcia, od osi stopki kołowrotka do do końa dolnika jest 34,5cm. Sam recenzent ocenia, że taka długość jest dla niego idealna.

Ponadto facet mówi, że na rybach jeszcze go nigdy nie miał ocenia go jedynie tak na sucho.

Łowiłem nim tylko jeden raz, nie pamiętam czy z ze Stellą 2500 czy z Vanqushem 2500 na obrotówki i jigi, oba te modele, to przecież lekkie kołowrotki. Dyskomfortu przy tym nie odczuwałem, tym bardziej że obecnie rzadko łowię kijami powyżej 2,3m.



#360 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 19:42

Widocznie ten Varivas jest wędką bardzo dobrze zbalansowawaną i wyważoną skoro zarówno 180g jak i 320g jest dla Ciebie ok. Niektóre wędki nawet jak bierzesz do ręki bez kolowrotka to są tak dobrze wyważone, że możesz przykręcać do nich prawie wszystko i będzie ok. 

Nie napisałem, że 320 jest ok, tylko że taki kołowrotek wyważa kij zgodnie z obowiązującą modą. I jak można się domyślać, ten 160g nie wyważa tego kija tak jak sobie współcześni teoretycy wędkarstwa wyobrażają co nie zmienia faktu, że żadnego dyskomfortu to nie czyni a wręcz przeciwnie, zestaw jest lekki jak piórko i pozwala spokojnie operować nim, jak skalpelem, przez długie godziny.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych