Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:08

Da się :). Robiłem ostatnio znajomemu.


  • sebam3 lubi to

#882 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:15

To już nie chodzi o odblokowanie bo wszystko się da, ale o to które będzie bardziej awaryjne.

#883 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:19

Z wiodących marek awaryjność jest podobna. Do zaburtowców zazwyczaj trafiają najbardziej udane konstrukcje z motocykli i samochodów. Przy wtrysku masz niższe spalanie, awarie są rzadsze, ale bardziej kosztowne. Sam raczej niewiele zdziałasz, chyba że jesteś z tych ogarniętcyh i masz trochę wiedzy o działaniu EFI a silnik wystawia kody w formie błysków. Przy gaźniku teoretycznie jest taniej, bo dużo rzeczy można samemu zrobić, ale jak będziesz zlecał, to na jedno wyjdzie. Wtrysku nie regulujesz, nie czyścisz, nie rozbierasz, a to są koszty przy gaźniku. Z drugiej strony co jakiś czas padnie jakiś sensor, ale spalanie jest niższe a  czujniki nie padają jak muchy, wręcz dosyć rzadko. Same wtryskiwacze i ECU są praktycznie wieczne - psują się mega rzadko.


Użytkownik psulek edytował ten post 30 lipiec 2018 - 15:21

  • ManieQ lubi to

#884 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:44

Jestem posiadaczem efi tyle że 60, i na wodzie jak staną dwie 60 Yamahy jedna na gaźniku a druga na wtrysku, słychać różnice. Nie wiem jak konstrukcyjnie wydechy, bo to może mieć znaczenie. Tak że też wydaje mi się że efi będzie bardziej ciche na wolnych obr. Bo na pełnym palniku to bez różnicy :-D
  • evin i volkswagen lubią to

#885 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 21:58

Da się :). Robiłem ostatnio znajomemu.

Paweł czy oby napewno:)
25-30 jest to samo, 40-50 to samo ale 30-40???

Sorry chodziło o Yamaha

Użytkownik womaly23 edytował ten post 30 lipiec 2018 - 22:19


#886 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 22:00

To już nie chodzi o odblokowanie bo wszystko się da, ale o to które będzie bardziej awaryjne.


Jak wszystko się da jak Ty dzwonisz niby do serwisu Yamaha i opowiadasz potem bajki że są inne walki rozrządu i inne niestworzone historie...

#887 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 06:35

Witam, może osoby doświadczone tzn. pływające na silnikach spalinowych zechciałby podzielić się swoja wiedzą mianowicie na co patrzeć uważać przy zakupie pierwszego silnika zaburtowego. Aktualnie szukam silnika 10km 2T i nie mam zielonego pojęcia o silnikach na co patrzeć itd. Myślę, że takich osób może być więcej więc z pewnością Wasza wiedza by wielu osobom pomogła. Dopiero wczoraj się dowiedziałem, że jest coś takiego jak zrywka itd. Także jestem zielony :( Dzięki i pozdrawiam!



#888 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 06:55

https://youtu.be/88RNlB-snao

Po anglijskimu, dużo praktycznych i przydatnych informacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 09 sierpień 2018 - 07:01


#889 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 11:53

Widzę filmik fajny gorzej u mnie z angielskim. Coś można się domysleć. Ten silnik w całości to dla przykładu pokazali sprawny? - a propos tego mierzenia ciśnienia......



#890 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 09 sierpień 2018 - 12:03

Ogólna wiedza o silnikach:

 

I poradnik jak kupować silnik i na co zwrócić uwagę:

https://zagle.se.pl/...-oygo-d5X9.html



#891 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 06:10

super dziękuję bardzo :)



#892 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 sierpień 2018 - 09:49

Artykuł fajny. Dobre porady też go czytałem przed zakupem.
Teraz zostaje wykonać te czynności przez Internet... :)
Ja kupiłem na tym forum i po kilku mc pływania jestem zadowolony.

#893 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 16 sierpień 2018 - 18:40


(...)

Dalsze spamowanie spotka się z karą regulaminową.
Do handlu służą giełda i priv. Nie wątki merytoryczne.



#894 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 02 listopad 2018 - 08:14

Witam Panowie bede kupowal lodke wedkarska. Teraz tylko zostaje wybor silnika. Yamaha czy Honda? Ma miec 50 hp. Zastanawiam sie nad uzywka Hondy bf 50km Z 2016 roku. Ma przeplyniete 30h i sprpwadzona z wloch. Czy lepiej brac nowke? Pozdrawiam

#895 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 02 listopad 2018 - 08:38

Witam Panowie bede kupowal lodke wedkarska. Teraz tylko zostaje wybor silnika. Yamaha czy Honda? Ma miec 50 hp. Zastanawiam sie nad uzywka Hondy bf 50km Z 2016 roku. Ma przeplyniete 30h i sprpwadzona z wloch. Czy lepiej brac nowke? Pozdrawiam

A stać Cie na nowy 50KM? :) te 30mh też lepiej sprawdź w serwisie, z drugiej strony jeśli silnik był właściwie serwisowany to liczba motogodzin nie ma znaczenia.



#896 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 09:02

Witam Panowie bede kupowal lodke wedkarska. Teraz tylko zostaje wybor silnika. Yamaha czy Honda? Ma miec 50 hp. Zastanawiam sie nad uzywka Hondy bf 50km Z 2016 roku. Ma przeplyniete 30h i sprpwadzona z wloch. Czy lepiej brac nowke? Pozdrawiam


Ta 50 Z 2016 wizualnie jest bardzo ładna, cena tez ok O ile rzeczywiście ma 30 mth to brac

#897 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 listopad 2018 - 12:35

Te silniki z Włoch są z łodzi lub ribów porzuconych na wybrzeżu przez uciekających przemytników. Słyszałem jak kierowca się chwalił że przytargał 50 za grosze w super stanie.
  • horac lubi to

#898 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 04 listopad 2018 - 10:04

a co tam jak wszystko ok w serwisie morzna sprawdzić to brać podczepiać i pływać

#899 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 06 grudzień 2018 - 21:11

Cześć,
jako że kooperatywa dotycząca zakupu wspólnej, dużej lodzi z kolegami nie wypaliła, szukam rozwiązania dotyczącego małej 310-cio centymetrowej łodzi. Chodzi o dobór napędu do niej.

Lata lecą, a odległości od brzegu na które zapuszczam się  w poszukiwaniu ryb rosną. Wędkuję przede wszystkim na sporym jeziorze na którym obowiązuje strefa ciszy. Zdarza się chęć pogonienia za warciańskim sumem. Z racji małego gabarytu łódki, chciałbym popływać nią także gdzieś na płytkich, leśnych jeziorkach. Uzmysłowiłem już sobie że potrzebował będę dwóch silników.
Pierwszy elektryczny, chciałbym z nim pływać naprawdę długo (trolling) - wchodzi więc w grę tylko opcja z maximizerem. Fajnie byłoby gdyby był jednocześnie bardzo szybki, fala na jeziorze ze strefą ciszy potrafi zaskoczyć w kilka minut i robi się nieciekawie na środku. Czy muszę iść na kompromis gdzie pływam albo długo albo szybko, czy śmiało mogę rozważać modele z największym uciągiem, przeznaczone do napędzania większych jednostek? 
Drugi silnik spalinowy, taki który zapakuję do mojej skorupki i nie będę musiał martwić się o przeciążenie rufy, tj. swobodne poruszanie się po pokładzie w jej obrębie bez stresu o odklejenie się przodu. Fajnie byłoby popłynąć szybko pod prąd Warty w jej środkowym biegu. Nie wykluczam też wyprawy quasi-samobójczej np. na zbiornik Turawa i szybki powrót do bazy w ślizgu w razie kłębiących się na niebie cumulunimbusów. 
Łódka mała, ale na razie na tyle pozwala mi garaż. Stąd od razu ucinam propozycje kupna większej, bezpieczniejszej, z większymi możliwościami, etc. 
Wygląda mniej więcej jak te z fotografii w załączniku.
 

Pozdrawiam motorowodniaków i czekam na ciekawe pomysły.

Załączone pliki


Użytkownik stary_anona edytował ten post 06 grudzień 2018 - 21:15


#900 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 grudzień 2018 - 21:19

Możesz sobie kupić 55lb, w 24v nie ma się co pchać. Z maxi 55 będzie tak samo oszczędny jak 45. Spalina 2,5hp-3,5hp, mała i lekka, na jednym garnku. Tą łódką i tak nie popłyniesz w ślizgu, rozsądna maksymalna prędkość to 10km/h. Szkoda pieniędzy na coś mocniejszego. O klapie waszej kooperatywy było głośno w mediach :D


Użytkownik psulek edytował ten post 06 grudzień 2018 - 21:20

  • Paweł J lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych