Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 09 listopad 2019 - 12:47

MarMilo firmy importujące urządzenia  i towary mają  inne ceny od ludków kupujących w detalu i tu jest haczyk .

Ta różnica w marży kupując 100 silników jednocześnie jest na pewno  duża lecz to nie zadowala naszych handlowców .

Rynek się  powoli nasyca i na pewno ceny spadną .

Co do naszych emigrantów mój kontakt w Norwegi po 5 latach legalnej pracy w warsztacie samochodowym wrócił na stałe do

Polski .

Teraz walczy w sądzie o 6 miesięczne zwolnienie które spowodowane było wypadkiem w pracy .

Porównywanie rynków między naszym krajem a innymi jak USA a Norwegią czy Niemcami jest niestosowne .


  • suhhar lubi to

#1262 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 listopad 2019 - 21:19

 

A zapłaciłeś przy wwiezieniu do PL cło i podatek ? Głupie jest to porównywanie "A w Stanach.. ".

Nie chodzi mi o cło i podatki - bardziej o stosunek zarobków do cen towarów. W PL jest drożej mimo iż mniej zarabiamy.

A co do cła i podatków to wspomniana tu piła była wyprodukowana w Szwecji , więc trzeba było ją jeszcze przetransportować  do USA i tam też mają podatki a jednak piła  była tańsza niż w PL. Więc czemu tak się dzieje???  Być może za mała konkurencja jest u nas na rynku i firmy "golą jelenia" , bo jeleń nie ma co kupić gdzie indziej.


  • Tabor lubi to

#1263 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 09 listopad 2019 - 21:37

Dzieje sie tak dlatego ze rynek jest wiekszy konkurencja wieksza konsumpcyjnosc spoleczenstwa wieksza wiec firmy ida w ilosc nie w cene i jezeli czegos sprzedaje sie na rynku amerykanskim wiecej jak w calej reszcie swiata i to cala tajemnica
  • count_martin3z lubi to

#1264 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 08:44

Dzieje sie tak dlatego ze rynek jest wiekszy konkurencja wieksza konsumpcyjnosc spoleczenstwa wieksza wiec firmy ida w ilosc nie w cene i jezeli czegos sprzedaje sie na rynku amerykanskim wiecej jak w calej reszcie swiata i to cala tajemnica

Zgadza się. Amerykanów jest dziesięć razy więcej jak Polaków i tax sale (nasz VAT) mają +- 3 razy mniejszy...

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 10 listopad 2019 - 08:48


#1265 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 10 listopad 2019 - 08:56

Sa stany ze nie ma podatkow wcale a jak kupujesz on line lub wiesz co robic nie zaplacisz zadnego podatku

#1266 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 12 listopad 2019 - 12:06

Panowie,jakoś dwa late temu na "mojej wodzie ktoś zgubił,utopil silnik.(nie znam gościa,nurkowie szukali i nic nie widzieli). Z opowieści wiem że to jest Yamaha 25,30hp Dosc świeża jednostka w 4takcie, wczoraj udało mi się znaleźć ten silnik na dnie jeziora na 3m, pytanie czy taka jednostkę da się uratować po odpowiednim dopieszczeniu? Ma szansę dalej pracować?

Załączone pliki



#1267 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 12:36

Jest taka szansa, po wyjęciu z wody nie próbować uruchomić, nic nie ruszać nie kombinować - trzeba ją całą odpowiednio przejrzeć i rozebrać co nie co i może się udac

#1268 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 12 listopad 2019 - 14:52



#1269 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 listopad 2019 - 15:14

Da sie nie uruchaniiaj od razu osusz go
zwieszchu odkrec swiecie zobacz czy nie ma wody w srodku jest pare filmow na YouTube jak to zrobic

#1270 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 16:00

Ten filmik ma się nijak do tego co leży na dnie ok roku i w dodatku 4 T. Tu jest naprawdę dużo elektroniki, czujników itd da się to zrobić oczywiście ale to wymaga naprawdę sporo czasu i pieniędzy - jakiś czas temu robiłem silnik też dość świeży Suzuki 90 km który leżal ok tygodnia
I same graty wyszły 3 tys przy czym do Suzuki pasują zamienniki od samochodu więc duzo taniej wyszło przy Yamaha nie będzie tak lekko... Wezcie jeszcze pod uwagę to że silnik jak sądzę spadł komuś podczas płyniecia a wspomniana Suzuki zatopilo się wraz z łodzią na przystani - przyszła ściana deszczu, zezowka zdechła i poszło wszystko metr pod wodę...

Użytkownik womaly23 edytował ten post 12 listopad 2019 - 16:04


#1271 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 listopad 2019 - 17:14

Womaly23 tak jak mowisz da sie kwestia ile to bedzie kosztowalo mam znajomego ktory robi to zawodowo tzn wylawia i remontuje silniki leza czasami 2 tygodnie a czasami 3 miesiace pod woda, wszystki silniki sie urwaly z pawerzy i chidzily a wypoczynek 2-3 mies na dnie atlantyku na glebikosci 20 metrow to jak 3 lata w stawie na glebokosci 3m a w verado 300km jest troche wiecej elektroniki jak w 30 Yamaha

#1272 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 18:03

Twoja racja mój spokój:)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 12 listopad 2019 - 18:13

  • Dano. lubi to

#1273 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 listopad 2019 - 18:21

Womaly ja nie staram sie byc madrzejszy od Ciebie ty to robisz zawodowo napewno ma wiecej cylindrow i wsztstko co dalej ten fakt pociaga za soba ja wiem ze miesiac w slonej wodzie to jak rok lub wiecej w stawie czy jeziorze a zasolenie atlantyku w gulf stream do pewnie 10 razy baltyk jezeli ratuja motory tutaj to pewnie mozna z jeziora tylko nasuwa sie pytanie po co i czy sie oplaca

#1274 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 18:23

Jeśli jest to świeży silnik to pewnie się opłaca, zawsze to taniej niż kupować kolejny...

#1275 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 listopad 2019 - 18:28

W polsce na pewno tutaj by sie nie oplacilo robocizna czesci plus ryzyko komplikacji co innego verado 400hp

#1276 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 12 listopad 2019 - 18:42

Z tego co wiem to leży dwa lata na dnie, więc jego stanu faktycznego nikt nie zna, roczników dość młoda jednostka

#1277 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 19:11

Jak robić sobie to koszty będą.jedynie spodzina jest ok

#1278 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 20:18

W polsce na pewno tutaj by sie nie oplacilo robocizna czesci plus ryzyko komplikacji co innego verado 400hp


Biorąc pod uwagę cenę części w USA i zarobki + swoje umiejętności to napewno bardziej się opłaca w USA niż w pl:)

#1279 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 listopad 2019 - 20:48

Nie wiem ile takie czesci ale jezeli z 2000$ to sie by nie oplacalo jezeli robic to w serwisie samemu zalezy ile by sie zeszlo ja osobiscie jezeli mial bym wydac 2000 na czesci i walczyc z tym ze 3 weekendy chyba dal bym sobie spokuj i wziol nowy

#1280 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 21:28

robie suzuki df140, 4 cyl

1.tłoki nadm 1400

2.usczelka glowicy , glowy 300

3. panewki 1000

4.szlif walu 300

5. szlif cylindrow 350

6.remont głowicy 700

8.remont wtrysków 300

9. 5.5 loleju, filtr 200zł

 

elektryka nie ruszana, przepustnica nie ruszana, łańcuch rozrządu nie ruszany






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych