Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 20 listopad 2019 - 21:48

Czy może ktoś miał doczynienia z silnikiem takim jak w linku

 

http://sklep.pontony...-mocy-1,5KM/595

 

 

 

Uruchom sobie kosę spalinową na full i trzymaj przez pół godziny niecały metr od ucha. Jak nie ogłuchniesz to kupuj śmiało.

 

 

Przypomniała mi się sytuacja z tego roku . Poranek z delikatną mgłą  , rzeka Wisła , cisza spokój i w oddali słychać chałąs silnika . Mija  5 minut  , 10 , 15cie  i w końcu ukazuje się  dość sporej wielkości (długości ) łódka z podobnym silniczkiem ,   mieszalnik wody chyba lepiej by tu pasował  . Pierwsze co mi się cisneło na usta to chyba każdy z was by powiedział ,,O K,,,,,,A .  Kupa chałasu a efeky bardzo słaby  , wolałbym juz na wiosłach popierdalac



#1302 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2019 - 07:19

Ja w tym.roku na wakacjach widzialwm podobna sytuacje. Dziadek jakis wzial na mala.detke 2 wnuków i pilowal pod nieduza gala z predkoscia moze 2kmh...huk jak od kosy spalinowej ....zal mi bylo tych dzieciaków

#1303 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 08:33

Czyli zdecydowanie elektryk i aku :)

I kolejne pytanie jaki dobrać aku do silnika ospian 30lb, pływam po zaporówkach 3-5h z miejscówki na miejscówkę,dentka 260cmx135cm czy 40-60Ah wystarczy?



#1304 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 08:51

To wolałbym jakąkolwiek spalinę do 3 KM.

#1305 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 09:10

To wolałbym jakąkolwiek spalinę do 3 KM.

Niestety fundusze nie pozwalają :(



#1306 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 09:41

A na akumulator fundusze pozwalają?
 

To nie jest giełda <<...>>


Użytkownik mario edytował ten post 21 listopad 2019 - 09:57


#1307 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 09:57

Niestety fundusze nie pozwalają :(

Przecież te silniki grosze kosztują. Gdybyś nie kupował elektryka, to po zimie dołożyłbyś kilka stówek więcej i miał normalny silnik, a nie wiatraczek do chłodzenia na lato ;-)
Swoją 4 kiedyś za 850 zł sprzedałem...

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 21 listopad 2019 - 09:58


#1308 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 11:36

Przecież te silniki grosze kosztują. Gdybyś nie kupował elektryka, to po zimie dołożyłbyś kilka stówek więcej i miał normalny silnik, a nie wiatraczek do chłodzenia na lato ;-)
Swoją 4 kiedyś za 850 zł sprzedałem...

 

 

A na akumulator fundusze pozwalają?
 

To nie jest giełda <<...>>

Budżet przewidziany na silnik spalinowy bądź elektryczny z aku to 1000zł. Zapatrywałem się na tego ortina również ze względu na wagę gdyż mój ponton to generalnie jednostka wiosłowa bez kila i tu pojawiają się pewne ograniczenia. Tak jak pisałem wcześniej silnik nie jest mi potrzeby by pokonywać duże odległości czy też pokonywać dystanse w zawrotnych prędkościach, tylko by wygodniej pływać w 2 osoby, gdyż wiosłując w dwie osoby na pokładzie jest ciasno/nie wygodnie.



#1309 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 12:32

Jezus. 260 cm i dwie osoby jeszcze? Współczuję....

#1310 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 12:54

Jezus. 260 cm i dwie osoby jeszcze? Współczuję....

Nie liczę na współczucie, to mój wybór , dokładnie taki mi odpowiada ni mniejszy ni większy


  • Tresor lubi to

#1311 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 21 listopad 2019 - 14:07

Czego tu wspolczuc moze chlop tak lubi lub musi jego wybor

#1312 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 22 listopad 2019 - 10:42

Panowie rozglądam się za silnikiem 20 KM oczywiście krótka stopa jako że z używkami w mojej okolicy lipa zastanawiam się nad nowym silnikiem Tohatsu ,honda,Mercury . Suzuki , Yamahę i Evinruda odrzuciłem ze względu na cenę .

Najtaniej wychodzi tohatsu poźniej honda tylko własnie co z tą stopą w hondzie 43cm w pozostałych 38 .Czy odrzucić myśl o hondzie przez tą krótką ale nie za bardzo stopę ?



#1313 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2019 - 12:56

pytania czy są w sprzedaży obecnie nowe silniki o mocy 20-30KM posiadające dwie linie ładowania? Jeśli są to jakie lub ewentualnie lekko mocniejsze (do 50KM choć wystarczy mi 25KM)


Użytkownik wuran edytował ten post 25 listopad 2019 - 12:57


#1314 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 25 listopad 2019 - 13:16

Panowie rozglądam się za silnikiem 20 KM oczywiście krótka stopa jako że z używkami w mojej okolicy lipa zastanawiam się nad nowym silnikiem Tohatsu ,honda,Mercury . Suzuki , Yamahę i Evinruda odrzuciłem ze względu na cenę .

Najtaniej wychodzi tohatsu poźniej honda tylko własnie co z tą stopą w hondzie 43cm w pozostałych 38 .Czy odrzucić myśl o hondzie przez tą krótką ale nie za bardzo stopę ?

Ja osobiście brałbym tohatsu zresztą na wiosnę sam będę kupował.



#1315 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2019 - 17:06

pytania czy są w sprzedaży obecnie nowe silniki o mocy 20-30KM posiadające dwie linie ładowania? Jeśli są to jakie lub ewentualnie lekko mocniejsze (do 50KM choć wystarczy mi 25KM)

Pytanie jaki dystans będziesz pokonywał na spalinie, bo jeśli ma to być przemieszczanie z punktu A do punktu B ( czytaj miejscówki kilkaset metrów )  to sobie dupy nie zawracaj ładowaniem bo i tak na większą skalę nic nie da. Jedyne co to stale pracująca spalina na wolnych obrotach czyli bezsens. 
Jeśli masz mieć nowe akumulatory Lipo4 to chyba nie ma się co przejmować o brak prądu, tak przynajmniej mi się wydaje.
Rozumiem jednak twoje obawy jeśli wybywasz na kilka dni w dzicz, bez możliwości ładowania...



#1316 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2019 - 17:09

Chodzi o dwie osobne linie zasilania do dwoch różnych instalacji na łodzi. Wiem że na 100 metrach nie naładuje aku ale już płynąć kilka kilometrów cos tam uda się uzyskać

#1317 OFFLINE   artur.piwo73

artur.piwo73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaTeresin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Piwowarski

Napisano 25 listopad 2019 - 17:19

Panowie rozglądam się za silnikiem 20 KM oczywiście krótka stopa jako że z używkami w mojej okolicy lipa zastanawiam się nad nowym silnikiem Tohatsu ,honda,Mercury . Suzuki , Yamahę i Evinruda odrzuciłem ze względu na cenę .
Najtaniej wychodzi tohatsu poźniej honda tylko własnie co z tą stopą w hondzie 43cm w pozostałych 38 .Czy odrzucić myśl o hondzie przez tą krótką ale nie za bardzo stopę ?

Moim zdaniem Honda.
Jako jedyna jeszcze na gaźniku bez nadmiaru elektroniki, produkowana lata praktycznie bez zmian. A długość stopy trzeba sprawdzać do konkretnej Łodzi, zawsze można wyregulować podkładką niż mieć o 2 cm za wysoko.
https://youtu.be/g8APFou8r8A

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • godski lubi to

#1318 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 25 listopad 2019 - 17:55

Dziwne dane w tym tescie spojrzałem na ogłoszenia i jedni podają pojemność mercury/tohatsu 333 w innych ogłoszeniach i na stronie tohatsu 351 cm3 które są prawdziwe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1319 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2019 - 17:56

Chodzi o dwie osobne linie zasilania do dwoch różnych instalacji na łodzi. Wiem że na 100 metrach nie naładuje aku ale już płynąć kilka kilometrów cos tam uda się uzyskać

Ale nadal to nie wiele, uwierz mi. Mały silnik - a taki Ciebie interesuje - oddaje mało prądu, lekko tylko wzbudzisz aku i tyle. Ja mam u siebie alternator 50A, aku około 90ah i muszę na prawdę kilka kilometrów przepłynąć żeby coś podbiło aku, które w sumie po krótkim czasie traci to korzystając z echa, radia czy ładowarki do telefonu. Dodam, że aku jest sprawny.

Według mnie lepiej zainwestować w porządne źródła prądu co już zrobiłeś bądź zamierzasz. To będzie lepsza inwestycja niż dodatkowy bajzel z kablami i inne urządzenia na łódce, które nie mało pewnie kosztują.



#1320 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2019 - 18:02

Moim zdaniem Honda.
Jako jedyna jeszcze na gaźniku bez nadmiaru elektroniki, produkowana lata praktycznie bez zmian. A długość stopy trzeba sprawdzać do konkretnej Łodzi, zawsze można wyregulować podkładką niż mieć o 2 cm za wysoko.


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Yamaszka zdecydowanie najcichsza, Honda najoszczędniejsza.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych