Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 13 październik 2021 - 16:01

Wycofywać się po prawie roku czekania nie widzę potrzeby i sensu. Póki co producent wychodzi z taką propozycją i jestem ciekawy opinii innych, którzy otrzymali podobną.

Już dopłaciłem za silnik i prawdopodobnie dopłacę za przyczepkę, bo ktoś w Skylli zagapił się, że będę jej potrzebował i muszę jej szukać na własną rękę.

Chyba muszę zmienić podejście do swoich klientów od których przyjmuję zamówienia z odroczoną realizacją, skoro w narodzie taka wyrozumiałość :)


Nie wiem ile % wpłaciłeś zaliczki, ale jak mało to czego się spodziewać
Swoją drogą czekać rok no skorupę, podziwiam 😁

#602 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 13 październik 2021 - 16:45

Ja dziś pytałem w tangiri,cena za 420 poszła do góry na 39000 wersja gr, czyli z instalacją wykładzinami oświetleniem(z 34900)..ja zamówiłem w czerwcu i żadnych dopłat nie mam.ale moja oferta była terminowa która w sumie bez namysłu i większego kalkulowania podjąłem,łódź do odbioru w listopadzie

#603 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 13 październik 2021 - 17:06

Nie wiem ile % wpłaciłeś zaliczki, ale jak mało to czego się spodziewać
Swoją drogą czekać rok no skorupę, podziwiam

Co masz dokładnie na myśli z tym "czego się spodziewać"? Wpłaciłem 30%, tyle ile chcieli, nic nie marudziłem. Myślę, że to taki standard przy składaniu zamówienia w Skylli. 



#604 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 13 październik 2021 - 17:33

Swoją drogą czekać rok no skorupę, podziwiam

No :)


  • @Brig lubi to

#605 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 13 październik 2021 - 17:48

Co masz dokładnie na myśli z tym "czego się spodziewać"? Wpłaciłem 30%, tyle ile chcieli, nic nie marudziłem. Myślę, że to taki standard przy składaniu zamówienia w Skylli.

30 %, a to faktycznie sporo
Dycha przez rok nie zyskała na wartości 😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 13 październik 2021 - 18:34

  • Radbraw lubi to

#606 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 13 październik 2021 - 18:38

Mega trudna sytuacja, ale podział kosztów uważam za rozsądny przy obecnej drożyźnie 35 tys to dobra cena. Myśle ze za rok zarobisz na tej Łodzi

#607 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 październik 2021 - 20:19

Dla mnie to nie jest uczciwe. Umowa była taka nie inna, kwota ustaloną. Takie ryzyko powinien producent brać pod uwagę a nie kazać dopłacać klientom. Takie jest moje zdanie

#608 OFFLINE   yocario

yocario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 październik 2021 - 20:19

Propozycją producenta jest dopłata połowy różnicy w cenie czyli ok. 3500 zł. 


To taka "propozycja nie do odrzucenia" - gdzieś to już widziałem ;-)
Czy dostałeś zapewnienie, że to ostatnia podwyżka i masz pewność, że za miesiąc nie dostaniesz nowej?
 
Swoją drogą tego typu "propozycja" ze strony producenta wygląda po prostu słabo - mimo, wspaniałomyślnego podziału kosztów. 


#609 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 13 październik 2021 - 20:41

Zapłaciłeś zaliczkę czy zadatek? Jeśli zadatek, to w przypadku nie wywiązania się z umowy, sprzedawca powinien oddać Ci podwójną wysokość zadatku. No i należy mieć świadomość, że jeśli w wyniku zdarzeń losowych nie mógłbyś dopłacić reszty, druga strona bez mrugnięcia oka wykorzysta taki zapis.


Użytkownik radeqs edytował ten post 13 październik 2021 - 20:43


#610 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 13 październik 2021 - 20:56

Dla mnie to nie jest uczciwe. Umowa była taka nie inna, kwota ustaloną. Takie ryzyko powinien producent brać pod uwagę a nie kazać dopłacać klientom. Takie jest moje zdanie



Niestety tak to już jest. Tak samo jest w budowlance, w umowie masz zapis iż cena za materiały budowlane wzrośnie o ileś procent, to moze ulec zmianie kwota koncowa. Ale możesz odstąpić od umowy bez żadnych kosztów.

#611 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 październik 2021 - 21:14

Niekoniecznie. Ja z klientami podpisuję umowy gdzie kwota jest dla mojego KLIENTA pewna/stała. Ryzyko jest po mojej stronie. W umowie występuje słowo "zadatek". Oznacza to, że jeśli klientowi do czasu który mamy zawarty w umowie (oczywiście w tej samej cenie z umowy) nie zapewnię produktu ... oddaję mu dwukrotność zadatku. W przypadku gdyby klient jednak nie wywiązał się z umowy i nie kupił ode mnie produktu pomimo, że poniosłem znaczne środki finansowe i czasowe, żeby mu go zapewnić ..... wtedy traci zadatek.

Myślę, że to najuczciwsza forma współpracy.

Szczerze przyznam, że jak tu czytam, że Kolega czeka na łódkę ponad rok , dodatkowo dostaję propozycję dopłaty. Sorry, ale dla mnie to słabe. Z usług tej firmy NIGDY nie skorzystam.



#612 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 13 październik 2021 - 22:43

Prosta zasada, kontraktować portfel produktów w miarę równolegle do portfela materiałów do ich produkcji. Nie jest sztuką przyjąć zamówienua na 2 lata do przodu, by ruletkę przyszłych kosztów produkcji przerzucać na klientów.

#613 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 14 październik 2021 - 07:56

30% wpłacone w chwili zamówienia to zadatek. Nie odebrałem propozycji producenta jako "oferty nie do odrzucenia" i myślę, że nie miał takiego zamiaru. Trochę mnie jednak ona dziwi bo już w chwili składania zamówienia producent widział o trudnej sytuacji na rynku i z tego powodu ceny były sztywne "i nie podlegały negocjacji".

 

Pytanie tylko, czy tylko ja otrzymałem taką propozycję?



#614 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2021 - 08:02

30% wpłacone w chwili zamówienia to zadatek. Nie odebrałem propozycji producenta jako "oferty nie do odrzucenia" i myślę, że nie miał takiego zamiaru. Trochę mnie jednak ona dziwi bo już w chwili składania zamówienia producent widział o trudnej sytuacji na rynku i z tego powodu ceny były sztywne "i nie podlegały negocjacji".

 

Pytanie tylko, czy tylko ja otrzymałem taką propozycję?

W takim układzie albo realizują umowę w cenie, która była ustalona przy składaniu zamówienia/podpisywaniu umowy albo wracają zadatek x2.



#615 OFFLINE   yocario

yocario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 październik 2021 - 08:09

Nie odebrałem propozycji producenta jako "oferty nie do odrzucenia" i myślę, że nie miał takiego zamiaru. Trochę mnie jednak ona dziwi bo już w chwili składania zamówienia producent widział o trudnej sytuacji na rynku i z tego powodu ceny były sztywne "i nie podlegały negocjacji".

Czyli producent po prostu Cię spytał czy nie masz przypadkiem wolnych 3,5k i nie chcesz mu ich oddać? A jak nie dasz mu tej kasy to co?

 



#616 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2021 - 08:24

To bardzo ciekawa sytuacja . Normalnie powinno to wyglądać tak że wpłacisz zaliczkę na swoją łódź i producent z tej kasy robi zamowienie na materiał potrzebny do jej wykonania i wtedy żadne podwyżki cen materiału nie powinny go dotyczyć . Niestety w praktyce to wygląda tak że twoja zaliczka sfinansowała zakup materiału na łódź kolegi który zamówił ją kilka miesięcy przed tobą . A ty teraz się módl żeby za kilka miesięcy ktoś jeszcze zamawiał łodzie i wpłacił zaliczkę bo możesz nie zobaczyć ani łodzi ani kasy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Maciek_7 lubi to

#617 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 14 październik 2021 - 08:51

Łukasz t@ blachę do takiej produkcji zamawia się w tonach kilka razy w roku a zamówienia przyjmowane są na bieżąco(trzeba dobrze szacować) i uwierz mi że dystrybutor/producent surowca jakim jest alu kiwa stocznie regularnie, zmieniając im ceny lub nie dostarczając blachy w ogóle.

Latem kupowałem słupki ogrodzeniowe w lipcu zamawiałem po 29 pln w sierpniu były po 38 pln i wszystko wyprzedaje się natychmiast.

Edyta: drugim ogromnym problemem jest słaba dostępność silników, kup łódkę 5 m bez silnika … to też tworzy kolejne ekonomiczne problemy. Z jednej str brak surowca z drugiej zaś masz kilka Łodzi i chcesz je sprzedać bo ludzie rezygnują z uwagi na brak silnika. Tak źle i tak niedobrze. Ceny będą rosły z dnia na dzień. Samochody tez im starsze tym stają się droższe - szaleństwo.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 14 październik 2021 - 09:14


#618 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 październik 2021 - 17:06

Wszyscy   wiemy jak szalone są teraz czasy. Dla mnie również dziwna ta propozycja. A dodatkowo ciekawi mnie czy w przypadku sytuacji odwrotnej, tj. ceny aluminium, transportu, gwałtownie spadają. Czy wtedy producent wspaniałomyślnie zaproponuje partycypowanie pół na pół w zaoszczędzonych przez firmę na materiałach pieniążkach ;)


  • dkowal, Maciek_7 i scOOtt lubią to

#619 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 14 październik 2021 - 20:35

No nic, zobaczymy jak będzie. Na szczęście już bliżej jak dalej.



#620 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 14 październik 2021 - 20:42

Ponegocjuj akcesoria, montaż itp Skylla to spoko ludzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych