Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowcy wędkarskiej historii - śladami namacalnych dowodów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3347 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:54

... a z tego kanapotapczanu...kap, kap, kap bimberek po kropelce czas odmierzał :P  :D

Ale na własne potrzeby :ph34r:

He! Heee!... Od razu na myśl mi przychodzi "procent cukru w cukrze!" z mojej ulubionej polskiej komedii... :) :) :)  (Film "Poszukiwany, poszukiwana" z Czechowiczem i Pokorą...) ;)



#1142 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:49

To ja się też pochwalę kilkoma nabytkami, duble poszły w świat:Załączony plik  PicsArt_1483560076506.jpg   66,85 KB   36 Ilość pobrań
  • michal7709 lubi to

#1143 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:21

Ciekawy artykuł z WP :http://www.wedkarz.p...pp/article/1090



#1144 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 05 styczeń 2017 - 00:02

Sam dokładnie nie wiem co to za przynęty,ale wiem,że to pozostałości po produkcji firmy "SUM"

Trochę tego mam...

Już kiedyś pokazywałem foremkę do korpusów.

Załączony plik  003.JPG   31,51 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  004.JPG   37,14 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  005.JPG   40,11 KB   12 Ilość pobrań

 

 


  • wojti80 i Rajfel lubią to

#1145 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:15

Handel wymienny z Arturem (@mero) jak zawsze z niespodziankami :) Dzięki!

Załączony plik  mero.jpg   51,98 KB   7 Ilość pobrań,Załączony plik  wah1.jpg   47,22 KB   7 Ilość pobrań

Druga przesyłka zawierała znowu kilka ptaków..........

Załączony plik  zes1.jpg   54,86 KB   8 Ilość pobrań

ale i ciekawostkę 

Załączony plik  dew1.jpg   44,84 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  dew2.jpg   56,6 KB   8 Ilość pobrań

Ktoś rozpoznaje producenta? Oś i obciążenie na bank nieoryginalne. Dewon plastikowy

 

 

 

 

 


  • BOB, woblery z Bielska i Dokuś lubią to

#1146 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 06 styczeń 2017 - 00:40

Handel wymienny z Arturem (@mero) jak zawsze z niespodziankami :) Dzięki!

Ktoś rozpoznaje producenta? Oś i obciążenie na bank nieoryginalne. Dewon plastikowy

No i kotwiczka (wygląda na Gamakatsu) raczej też nie jest z "tamtych" czasów...


  • wojti80 i Rajfel lubią to

#1147 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2017 - 00:59

Kolejna ciekawostka, wiem tylko że zakupiona w latach 70' przez moją mamę jako pamiątka z podróży, gdzieś na Pomorzu:
Załączony plik  PicsArt_1483657823696.jpg   95,97 KB   27 Ilość pobrań

Użytkownik etherni edytował ten post 06 styczeń 2017 - 00:59

  • Rajfel i Dokuś lubią to

#1148 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 06 styczeń 2017 - 01:41

Podpowie ktoś,co to są te podwójne skrzydełka z mojej foty?

Mam tego sporo,a nie bardzo wiem do czego to wykorzystać ?



#1149 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 styczeń 2017 - 09:35

Sławku jak kupiona na Pomorzu niemieckim to niemiecka , a jak na polskim to polska w niemieckim przebraniu , ;)

a tak na poważnie pod koniec lat siedemdziesiątych były dostępne w polskich sklepach wyroby ze wschodnich Niemiec.


Użytkownik Rajfel edytował ten post 06 styczeń 2017 - 09:36

  • Franc i Dokuś lubią to

#1150 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:06

Niemiecka na bank, na pudełku jest "Made in Berlin" - ale nie podali czy wschodni czy zachodni.
Pomorze raczej w rejonie "Ziem odzyskanych", i początek a nie koniec lat 70'. Pod koniec to matula już miała mnie na głowie a nie żeglarstwo.
Interesujący jest mały rozmiar blaszki. Gdyby nie była pamiątką, sprawdziłbym jak pracuje.
  • Rajfel i Dokuś lubią to

#1151 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:17

Sławku jak kupiona na Pomorzu niemieckim to niemiecka , a jak na polskim to polska w niemieckim przebraniu , ;)

a tak na poważnie pod koniec lat siedemdziesiątych były dostępne w polskich sklepach wyroby ze wschodnich Niemiec.

Dokładnie tak, jak widać z opisu na opakowaniu, producentem był Horst Schroeder z Berlina (wówczas) Wschodniego.


  • Rajfel i Dokuś lubią to

#1152 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:26

Panowie, ładne cacuszka pokazujecie. 

Troszkę może to wyjdzie nieskromnie, ale też pochwalę się. Podpinam tutaj małe opracowanie, co prawda o woblerach, a tutaj prawie tylko o blachach, ale to też kawał historii polskiego spinningu.

 

http://jerkbait.pl/t...-polsce/page-10

 

Mam nadzieje, że @Dokuś coś tam rozpozna  ;)  :lol: .

 

Pozdrawiam i podziwiam wasze kolekcje.



#1153 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:41

Mam kilka obrotówek Blinker z pudełkami z tego samego okresu. Made in Germany - wyraźnie ma wskazywać na Niemcy zachodnie.

Wydaje mi się, że miałem coś w podobnym pudełku jak Twoja przynęta (i taką w tym stylu też chyba mam i przypuszczałem, że jest ruska) i chyba jest już  napis DDR

 

PS Panie i Panowie , tekst Sławka pod tym linkiem jest lekturą obowiązkową i powinien być wydzielony do wątku samodzielnego  :)

Brawo Sławku :)  :)  :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 06 styczeń 2017 - 11:02


#1154 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 styczeń 2017 - 11:57

(...)

PS Panie i Panowie , tekst Sławka pod tym linkiem jest lekturą obowiązkową i powinien być wydzielony do wątku samodzielnego  :)

Brawo Sławku :)  :)  :)

Tekst Sławka jest logicznym dopełnieniem wątku, w którym został zamieszczony. 

W każdej chwili, jeśli tylko Autor wyrazi na to zgodę, może zostać skierowany do publikacji jako artykuł. Wczoraj takiej zgody nie było :huh:

 

Merytorycznie, jak i objętościowo, jest to najlepsze opracowanie tematu początków polskich woblerów. Wciąż jednak niepełne. Wielu lokalnych twórców jest szerzej nieznanych, dlatego wielka prośba do wszystkich - wszelkie informacje o twórcach woblerów z lat 1999 i wcześniejszych, zamieszczajcie w http://jerkbait.pl/t...w-polsce/page-1


  • BOB, Banjo i Dokuś lubią to

#1155 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2017 - 13:30

... przekonamy Sławka dobrym słowem :rolleyes: . Musi się zgodzić :D



#1156 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2017 - 17:13

Panowie, a może tak iść dalej, cała historia polskiego spinningu? Jest rozdział o woblerach, brakuje "tylko" wahaczy, obrotowek, kijków made in Poland od klejonek po boron, historii kołowrotków (tu już jest zalążek na forum o starych kolowrotkach). No i zbiorczo o sprzecie i przynętach z zagranicy, ale znaczących w naszej histori, popularnych, takich kamieniach milowych jak np. Rex, Cardinal 44, Mitchell 300... Abu suecia zoom, Cormoran powergrip, szklaki Tokozy i Germiny.
Ostatecznie - redakcja całości i wydanie książki.
  • sierżant lubi to

#1157 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:44

Załączony plik  DSC09102.JPG   77,61 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  DSC09104.JPG   67,53 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  DSC09106.JPG   74,29 KB   7 Ilość pobrań

U mnie też uchowało się parę dość starych woblerów: 12g Hi-Lo oraz mały 8g Shakespeare Little S kupione 1989r w Niemczech, a także dwa Gembale kupione w Gdańsku trochę później.

 



#1158 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:47

Tekst Sławka jest logicznym dopełnieniem wątku, w którym został zamieszczony. 

W każdej chwili, jeśli tylko Autor wyrazi na to zgodę, może zostać skierowany do publikacji jako artykuł. Wczoraj takiej zgody nie było :huh:

 

Merytorycznie, jak i objętościowo, jest to najlepsze opracowanie tematu początków polskich woblerów. Wciąż jednak niepełne. Wielu lokalnych twórców jest szerzej nieznanych, dlatego wielka prośba do wszystkich - wszelkie informacje o twórcach woblerów z lat 1999 i wcześniejszych, zamieszczajcie w http://jerkbait.pl/t...w-polsce/page-1

Panie i Panowie jest mi niezmiernie miło, że tekst podoba się  :) . Starałem się to jakoś zebrać w całość.

Odpowiadając na wszelkie uwagi, sugestie, wątpliwości:

1. Rzeczywiście, Janusz proponował mi, aby tekst był zamieszczony jako artykuł i rzeczywiście nie zgodziłem się. Powodem jest jego objętość. Kto by chciał taką telenowele przewinąć, a już przeczytać w postaci artykułu. Nikt, nigdy w życiu nie wytrzyma tyle tego jest  ;)  :lol: .

Przez chwilę myślałem, że będę robił wpisy z pojedynczymi twórcami (ale bym miał postów), ale to też moim zdaniem straciłoby na czytelności. Postanowiłem z całości zrobić pdf. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię mieć wszystko w jednym miejscu. Stąd taki mój wybór i proszę o zrozumienie.

2. To opracowanie jest tylko rozdziałem książki, którą szykuję na ten rok i nie mogło być bardzo rozbudowane. Stąd tylko skrótowe informacje o twórcach i niewiele zdjęć z ich woblerami.

3. To jest tylko (mam nadzieję) supportem przed tym co powinno przyjść. Piszę tutaj o książce, którą podjął się napisać p. Stanisław Cios. To ma Was pobudzić do pomocy w napisaniu tej książki. Pamiętacie, wytyczne są na pierwszej stronie: 

http://jerkbait.pl/t...polsce/page-1. 

Pojawia się tylko jeden, ale za to ogromny problem. Nikt oprócz Piotra Piskorskiego oraz Stanisława Ciosa nie jest chyba tym zainteresowany, gdyż nikt nic nie napisał o swojej twórczości. Proszę Was skrobnijcie parę zdań, zróbcie parę zdjęć swoich wobków.

4. Moje opracowanie, moim zdaniem, powinno znajdować się tam, gdzie jego miejsce, czyli tutaj: http://jerkbait.pl/t...oblery-w-polsce.

Nie ma sensu zakładać nowego tematu, wątku, skoro już istnieje i zostało w nim parę wobków przedstawionych przez innych kolegów. Lepiej rozwijać to co już istnieje.

5. Czytając to opracowanie, zerknijcie do swoich pudełek. Może w nich znajdują się skarby. I jeśli chcielibyście mi je podarować, albo za drobną opłatą przekazać to nie pogniewam się  ;) . Wówczas opracowanie dalej będzie rozwijać się, rok 2017 dopiero zaczął się.


Użytkownik Banjo edytował ten post 06 styczeń 2017 - 21:50


#1159 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2017 - 23:09

...Wielki Szacun ... :)


  • Franc, Banjo i Dokuś lubią to

#1160 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:35

Panowie, ładne cacuszka pokazujecie. 

Troszkę może to wyjdzie nieskromnie, ale też pochwalę się. Podpinam tutaj małe opracowanie, co prawda o woblerach, a tutaj prawie tylko o blachach, ale to też kawał historii polskiego spinningu.

 

http://jerkbait.pl/t...-polsce/page-10

 

Mam nadzieje, że @Dokuś coś tam rozpozna  ;)  :lol: .

 

Pozdrawiam i podziwiam wasze kolekcje.

Sławku, nie wiem z jakiego powodu postawiłeś mnie w roli eksperta!?... ;) Troszkę jestem zaniepokojony tym faktem, delikatnie zażenowany i zawstydzony!... ;) Niemniej jednak przeczytałem cały wątek z ogromnym zainteresowaniem i jestem zachwycony powstającym dziełem! Ustosunkowałem się na końcu, więc, teraz tylko ponownie zapewnię: "DYSPONUJ MNĄ!" ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych