Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait.pl AD 2014 - dokad zmierza ¿?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 27 październik 2014 - 16:38

Stażu długiego tu nie mam. Niemniej czuję w startowym poście Daniela pewną nostalgię i pewne oczekiwanie zmiany, stąd zapewne pytanie: quo vadis j.pl. 

 

Zloty, spotkania czy tu czy tam, czy publiczne czy na poły prywatne były, są i będą i bardzo dobrze... niech ludzie rozmawiają, niech łowią. Myślę, że jesteśmy gentelmenami, nie kopiemy sobie wzajemnie dołków, nie jesteśmy jerksistami... itd... To chyba są rozważania off top. 

 

Wystarczy przeczytać ostatni wpis na blogu Pitt`a... ma rację, trudno po tysiąc razy poruszać to samo... Można w sumie milczeć... ale to chyba nie o to chodzi... trzeba też wszak młodzież edukować... co wiąże się z koniecznością nieograniczonej cierpliwości. 

 

Wracając z funkcją wyszukaj jest albo coś nie tak, albo przyjmujemy, że część z nas to idioci lub leniwce... Mi problemu nie nastręcza, ale nie wiem tak rzucam...

 

Może warto pomyśleć nad "przedszkolem" j.pl, czyli pewną poczekalnią... w kontekście "młodych pytań" w szczególności...

 

Może faktycznie warto porozmawiać o "j.pl plus"... żadnym ekspertem nie jestem, ale w UK jest chyba sporo wód, gdzie nie każdy ma wstęp, a by mieć trzeba się wykazać... 

 

Wielość interesów (nie w sensie pieniędzy) sie tu przewija. Trudno ogarnąć. Samopas raczej nie można puścić, bo chwasty zawsze zarosną ogród. 

 

Takie moje przemyślenia na gorąco, bez cienia nacisku na to żem rozumy pojadł i właśnie stać ma się moja wola. 

 

:) :) 


  • Guzu, Franc i Fugazi lubią to

#42 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 październik 2014 - 17:04

Czyli problemem forum jest duża popularność.



#43 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 27 październik 2014 - 18:17

Witam,

 

Jerkbait niezmiennie od paru lat podaza wyznaczona przez ''wladze'' droga. Czy nam sie podoba czy nie, czy zamierzamy uzywac jako gieldy czy sprzedazy swojego rekodziela czy brac aktywnie udzial w zyciu forum zalezy tylko od nas samych.

 

Nacisk polozony zostal na ilosc i efekty tego sa widoczne wszedzie, kazdy moze sobie ukrecic wedke, raz lepiej, raz gorzej ale tez w wiekszosci przypadkow od razu staje sie ekspertem w owej dziedzinie, woblery i ich struganie, znowu to samo, wystrugajmy sobie cos tam, pomalujmy pieknie i ''everybody happy'' :) Ryby przyjda same a jak nie to wyslemy na zachod, tam ryb duzo to i jakas na pewno wezmie bo wziasc musi :) 

 

Osobiscie nie widze sensu organizowania ''ogolnych'' czy mniej ogolnych zlotow nad wodami pozbawionymi ryb, spotkac sie mozemy w roznych wiekszych miastach, w barze jakims, napic sie czego pragniemy i nie stwarzac pozorow lowienia skoro woda ma jakies tam niedobitki, ktore czasem potrafia zjesc nasza przynete. Tak bylo nad piekna Drawa, z drugiej strony gdzie w Polsce mozna polowic pstragi, szczegolnie na spina? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • piotrrd i Parf lubią to

#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 październik 2014 - 19:45

Witam :)

 

Nawiązując do tematu AD 2014 - mieliśmy trzy fajne zloty:  Turawa w czerwcu, Storsjon we wrześniu (relacja niebawem ukaże się na stronie) a wczoraj z remkiem bylismy na zlocie organizowanym przez @jokera nad jeziorem Soczewka.  Pozwala mi to powiedzieć ze jerkbait zyje i ma się dobrze. Z różnych przyczyn, głownie zawodowych - rzeczywiście ja czy remek jestesmy troche mniej widoczni na forum, od czasu do czasu każdy ma w życiu taki moment i nie ma co rozwijać tego tematu. Nie znaczy to jednak że nic się nie dzieje, ze nic nie jest planowane itp - po prostu nie wszystko widać :) mam nadzieje ze za jakiś czas efekty beda widoczne na stronie.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pamięć i za troskę, odbieram to jako wyraz Waszego zaangazowania w portal. Mam nadzieję że trochę Was uspokoiłem ;)  na melancholie i przemijanie pomaga z reguły wyprawa na ryby, kończy się przydługie lato, woda się schładza, będą gryzły.... enjoy !

 

Pozdrawiam,

 

U mnie duże zmiany w obszarze zawodowym :) Po 12 latach więc .... nie będę więcej pisał - mam nadzieję, że zrozumiecie jak to jest uplastyczniać mózg po 12 latach tego samego. Jednak w sobotę byłem na zlocie zorganizowanym przez Jokera i ponownie poczułem jak to jest stać na łodzi z dobrymi kolegami i śmiać się z tego, że żaden skurczybyk nie chce zagryźć. Cierpliwości koledzy. Nie będę obiecywał, że ruszymy z kopyta z nowymi pomysłami ale .... 



#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 październik 2014 - 19:49

A ja się decyzji rozegrania spotkania we własnym gronie sprawdzonych ludzi nie dziwię.

Akurat kilka takich imprez miałem okazję organizować.

Info, listy, zapisy. Zawracanie dupy i w efekcie przyjeżdża 9.. osób.

Kilka nawet nie raczy dać znać, ze ma na imprezę wy... więc zostaje świecenie oczami przed hotelem, albo pokrywanie za osoby które się nie zjawiły z własnej kasy.

Gdy impreza jest wyjazdowa, w pip daleko (w porównaniu do takiego Dunajca) to chyba niezbyt chciałoby się mi bawić w takie coś i wolałbym odezwać się do sprawdzonych ludzi, gdzie jest krótka piłka - jadę/nie jadę.

Osobny temat - 4 zloty w IE - w otwartej formie, anonsowane na forum i...

Na pierwszym sami forumowicze lokalni, na drugim 4-5 osób spoza wyspy i wypasiona impreza (przynajmniej w moich wspomnieniach).

Na 3ci przylatuje już tylko Remek i Tomcast. 4 wisi miesiącami i zero odzewu.

Mimo że koszta jak na imprezę po za PL symboliczne - brak licencji, spania itd, wystarczy samolot i zarcie opłacić.

Stąd - i tak źle, i tak niedobrze.

 

I kończąc pozytywnie - jeśli będą chętni i sezon '15 okaże się łaskawszy - zapraszam. Najlepiej we wrześniu.

Będzie odzew to i na 20 osób można imprezę machnąć.

 

Zorganizujesz ... przylecę w podskokach :)



#46 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 październik 2014 - 21:24

Cóż...

Temat zdominowała dyskusja o zlotach,spotkaniach,sensie ich organizowania,tego kto powinien o nich wiedzieć a kto nie...

 

Może się mylę,ale Danielowi chyba nie o to chodziło.

Jeśli jednak się nie mylę,to chyba chodziło mu po prostu o JAKOŚĆ jerkbait.pl

Może naturalne jest że po pobycie przez jakiś czas na bardzo wysokim poziomie następuje spadek formy?Może ten spadek jakości jest tylko chwilowy?Oby.Bo tego że jest trudno nie zauważyć nawet mnie,będącemu tutaj niedługo w porównaniu z innymi.

Nie będę się bawił w analizy,dlaczego jest tak jak jest,nie czuje się do tego uprawniony.Napiszę więc tylko że jedno jest niezaprzeczalne-forum tworza ludzie a także to co piszą.Jeśli do głosu zaczynają dochodzić ludzie którzy nie to że nie umieja pisać,ale nawet po prostu nie chce im się CZYTAĆ,to trudno się dziwić irytacji niektórych.

Chyba także tutaj dotarło to,co nie tylko mi się bardzo nie podoba,także w szerszym wymiarze,pozawędkarskim.

Wszystko ma być podane na tacy,dostepne bez wysiłku,nawet przysłowiowego wyciągnięcia ręki.Na jerku trzeba się naprawdę bardzo "postarać",aby nie znaleźć odpowiedzi lub chociaż podpowiedzi do swoich zapytań.Mimo tego durne(nie boje się tego słowa)wątki wyłażą jak grzyby po deszczu.

Kiedy trafiłem na jerkbait.pl,wręcz się zachłysnąłem.Zacząłem czytac i nie mogłem przestać,było co.W zasadzie nadal jest.Może gdyby niektórzy od czytania właśnie zaczęli  nie trzeba byłoby im pokazywać jak bezsensowne i wtórne pytania zadają?O poczuciu humoru i  dystansie do siebie w wymiarze chociaż podstawowym nawet nie wspominam ;) .

Jeszcze jedno,na koniec.

Uważam,że jerkbait.pl jest tak upakowany treścią merytoryczną(której wystarczy chcieć poszukać,tak wiem ,powtarzam się)że trudno oczekiwać jakiegoś nagłego skoku jakościowego.Troche lat już minęło,wiele przez wielu zostało napisane czy wręcz pokazane,musiał przyjść ten moment że nowego jest po prostu mniej.Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi,to nie usprawiedliwianie stagnacji,tak już jest.

Teraz wystarczyłoby po prostu trzymać poziom,to już tylko od nas,tych "starych" i "młodych" zależy...

 

Pozdrawiam.



#47 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 październik 2014 - 06:22

Nie ma najmniejszej potrzeby ręcznego sterowania portalem . Jest tylko stały problem z niedostatecznym w nim udziałem osób zapewniających dobry poziom i możliwość merytorycznych dyskusji . A

i tak jerkbait.pl nie ma w kraju żadnej konkurencji . Nie da się wyemigrować wewnętrznie ani zewnetrznie , chociaż przecież próby trwają :)



#48 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2014 - 17:06

Tak jak co roku przychodzi pora na tematy "ogórkowe", tak w tym przypadku przyszłą pora na okres ogórkowy portalu, niestety moim zdaniem już nie cykliczny a jednorazowy. Wiedza o wędkowaniu jest skończona. Nie da się non stop gadać o metodach, technikach, bo w sumie temat jest wąski (gadamy w 99% o łowieniu w Pl przecież). Ile teraz można przekazać wiedzy? Prawie nic. O sprzęcie hajend też gada 10 osób.

Pozostają jedynie dyskusje o technikaliach którymi raczą nas producenci i mocna sekcja komercyjna (wczoraj, przez kilka godzi w panelu o nowych tematach pojawiały się wyłącznie tematy z giełdy), zwłaszcza dział LB. Normalnie powinna nadjeść "nowa fala", ale:

- nowa fala chcąca zgłębiać informacje dot. metod znajdzie praktycznie wszystko w zasobach j.pl

- nowa fala "co kupić za 200zł" nie zadowala się faktem znalezienia odpowiedzi we wspomnianych zasobach. Ci wydają pieniądze, więc z natury potrzebują indywidualnego potwierdzenia.

Pierwsi może coś wniosą, drudzy natomiast są mocno wypychani.

 

Pewnie mnie odsądzą od czi i wiary (co łatwo ;) ), ale moim zdaniem j.pl leci ku upadkowi.


Użytkownik krzychun edytował ten post 29 październik 2014 - 17:06


#49 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 29 październik 2014 - 18:34

A ja uważam, że na forum jest za mało moderatorów :) nie ma możliwości żeby taka garstka ogarnęła wszystkie działy i wątki.

Przydałaby się świeża krew, jest z czego wybierać, mamy wielu doświadczonych stażem userów, którzy z pewnością by sobie poradzili.

A i jeszcze jedno, powinni dostać nowe konta o nazwie np "Moderator1" itd.., nie byłoby wtedy równych i równiejszych, wszyscy byliby traktowani tak samo :)

Jak dla mnie to mogliby być nawet anonimowi, ich tożsamość czy drugi nick z forum byłaby znana tylko administratorom i to oni ocenialiby ich działania.

Oczywiście to tylko taka moja refleksja, nie każdy musi się z nią zgadzać.



#50 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 październik 2014 - 18:35

Szczerze mówiąc to nie rozumiem cyklicznych wypadów w stronę złego chyba ze swojej natury lurebuildingu. Baza tematów technicznych na jerku jest jak encyklopedia, na giełdzie sprzedaje się wabiki nieosiągalne w masowej produkcji i dalej źle. Przypomnę tylko Wam Chłopaki, parafrazą, jak to było w temacie LB jeszcze kilka lat temu: "Swoją wiedzę zdobywałem latami i przeznaczyłem na jej zdobycie mnóstwo czasu i pieniędzy bla bla bla. Teraz wiem wszystko ale ci nie powiem bo w życiu nie ma nic za darmo". Wiedza, którą wspólnie zdobyliśmy i -nie przesadzę jeżeli powiem wprost- przełomowe, otwarte nastawienie "dłubaczy", "odlewników", "kowali", "krętaczy" etc.,wprowadziło na rynek LB nową jakość, co tylko potwierdza rozwój naszego pchlego targu. Akurat w tym obszarze jest moim zdaniem bardzo ok.

Jeżeli kogoś kuje w oczy to warto zawnioskować do administracji, żeby dział giełda, nie tylko giełda twórców, był widoczny w osobnej zakładce. Ja np. nie lubię przeskakiwać na forum między tematami sprzedażowymi wędek, młynków i miliona innych pierdół, może w ten sposób ograniczy się też podbijanie ogłoszeń.



#51 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2014 - 18:46

Pietrek, nie chodzi o giełdę dla krętaczy i strugaczy. Jest i fanie. Jest na pewno zasadniejsza niż pozostałe działy na giełdzie.

Chodzi, że forum przy życiu trzyma giełda jako całość i dział LB, ale w specyficznym wymiarze... komercyjnym. Gdzie są wątki techniczne? Na 2, 5 i 30 stronie. Na topie są tematy chłopaków, którzy coś tam nieraz sprzedadzą (nie krytykuję tego). Od jakiegoś rok, półtora wymiana informacji technicznych praktycznie zamarła.


  • Artech lubi to

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 październik 2014 - 19:52

Sturm und Drang nie trwa wiecznie , a j.pl nie tyle popadł w stagnację , ile dorósł do nowych wyzwań . Tak nawiasem to byłem chyba pierwszym , który opuścił to forum zniechęcony jego poziomem , konto kasując - to było w roku 2005 . I wciąż się się nudzę , po powrocie .. :)


  • Friko lubi to

#53 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 29 październik 2014 - 20:09

Dobrze... może to nudne, suche jakieś, nie romantyczne, ale z Poznania jestem. 

 

Dość rozmów o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą... albo odwrotnie. 

 

Chcemy zmian, to je proponujmy. Samo się nie zmieni.

 

Ja wiem, że to nie jest demokracja ateńska, to prywatne przedsięwzięcie. Niemniej specyficzne, bo zbierające i czekające na serca i rozumy uczestników, po części wręcz od nich zależne. Nie wierzę, że "szefostwo" nie będzie skłonne wysłuchać propozycji sensowych zmian. 

 

Górnolotnie pisząc nie pytaj co j.pl może zrobić dla ciebie tylko pytaj co ty możesz zrobić dla j.pl. 

:) :) :) 


  • Friko lubi to

#54 OFFLINE   Bodzio 72

Bodzio 72

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Bogdan
  • Nazwisko:Ul.....

Napisano 29 październik 2014 - 20:14

Jestem tu przez chwilę ,rzec można,ale słyszałem o JB dużo ,dużo wcześniej . Moja opinia ,może nie będzie wiele warta dla starych wilków ale skoro Tu jestem... Nie wiem czy jest w sieci drugie takie forum,gdzie dziennie pisanych jest po kilkaset postów :o Gdzie naprawdę można poczytać fajne  artykuły ,a na zadane pytanie otrzymać kilkadziesiąt rzeczowych odpowiedzi :rolleyes: Pzdr


  • Friko lubi to

#55 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 29 październik 2014 - 20:39

Czyli problemem forum jest duża popularność.

Podobno liczby nie kłamią:

- na ponad 12 000 zarejestrowanych userów ok. 7 000 nie napisało ŻADNEGO postu;

- następne ok. 2000 osób ma poniżej 5 postów.

- ponad 100 postów na koncie ma ok. 1000 użytkowników, w tym ponad 500 wpisów  - 280 osób.

Czyli można przyjąc że aktywnych jest mniej niż 10% użytkowników, pozostali to bierni obserwatorzy,

Także problemem nie jest popularnośc , a biernośc użytkowników (chociaż patrząc na ostatni wylęg to może i dobrze...).



#56 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 październik 2014 - 09:19

Pietrek, nie chodzi o giełdę dla krętaczy i strugaczy. Jest i fanie. Jest na pewno zasadniejsza niż pozostałe działy na giełdzie.
Chodzi, że forum przy życiu trzyma giełda jako całość i dział LB, ale w specyficznym wymiarze... komercyjnym. Gdzie są wątki techniczne? Na 2, 5 i 30 stronie. Na topie są tematy chłopaków, którzy coś tam nieraz sprzedadzą (nie krytykuję tego). Od jakiegoś rok, półtora wymiana informacji technicznych praktycznie zamarła.

Dlatego właśnie wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłby podział na forum i giełdę. Nie tylko Ciebie i mnie wkurza konieczność "przemykania się" pomiędzy tematami sprzedażowymi (a pojawia się coraz częściej sprzęt do metod niezwiązanych z tematyką forum), jest to na pewno spostrzeżenie wielu mniej lub bardziej aktywnych użykowników forum. Myślę, że taki podział nikomu nie zrobi różncy bo są użytkownicy nastawieni wybitnie na jedną albo drugą formę uczestnictwa w JB. Kwestią pozostaje techniczna możliwość zmiany, nie wiem jak bardzo pracochłonna.

#57 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 30 październik 2014 - 09:39

 Nie tylko Ciebie i mnie wkurza konieczność "przemykania się" pomiędzy tematami sprzedażowymi (a pojawia się coraz częściej sprzęt do metod niezwiązanych z tematyką forum), jest to na pewno spostrzeżenie wielu mniej lub bardziej aktywnych użykowników forum. 

 

jerkbait.pl -> Wyświetl nową zawartość -> Filtruj według forów -> odznaczasz giełdę ...zrobione:)


  • Hesher lubi to

#58 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 30 październik 2014 - 10:11

Oseskiem forumowym jeszcze jestem, staż mam znikomy, ale... skoro każdemu wolno to i ja się wypowiem. Może zatem proces renesansu Jerka zacząć od wydania wojny wszystkim nieukom, kaleczącym polską mowę i nieuctwo tłumaczącym rozlicznymi dysfunkcjami, głównie z lenistwa się biorącymi. Innymi słowy wydać zdecydowaną walkę błędom ortograficznym. Także tym kolegom, którzy piszą nie używając wielkich liter, znaków przestankowych ani diakrytycznych. Tego nie daje się czytać!

Wywalać wszelkie posty typu: wziołem i żuciłem mojom wendkom móhowom i tak dłógo żucałem aż mi się bomble na łapah porobili.

" Bomble " podejrzałem dzisiaj :) Śliczne :)

Nie chodzi o okazjonalne błędy, które mogą się przytrafić każdemu ( sam mam ustawiczny problem z pisownią łączną i rozłączną ) ale o ewidentne przykłady nieuctwa i niechlujstwa językowego. Tym bardziej że każdy przecie ma dostęp do automatycznej korekcji!

Poprawmy pisownię i uszanujmy język a reszta odrodzi się sama. :)


  • Artech, Maraky i cristovo lubią to

#59 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 30 październik 2014 - 10:16

Brawo Skippi :) Jestem za.
  • krystiano1981r i cristovo lubią to

#60 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 październik 2014 - 10:21

Podobno liczby nie kłamią:

- na ponad 12 000 zarejestrowanych userów ok. 7 000 nie napisało ŻADNEGO postu;

- następne ok. 2000 osób ma poniżej 5 postów.

- ponad 100 postów na koncie ma ok. 1000 użytkowników, w tym ponad 500 wpisów  - 280 osób.

Czyli można przyjąc że aktywnych jest mniej niż 10% użytkowników, pozostali to bierni obserwatorzy,

Także problemem nie jest popularnośc , a biernośc użytkowników (chociaż patrząc na ostatni wylęg to może i dobrze...).

 

To nie działa w ten sposób. Zdajesz sobie sprawę, że gdyby na forum pisało, powiedzmy 50% użytkowników, byłoby tego tak dużo, że nie ogarniałbyś dziennego przerobu? Nigdy nie byłbyś na bieżąco. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 30 październik 2014 - 10:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych