Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 09 grudzień 2014 - 14:03

Witam.Wypowiadam się pierwszy raz(zaglądam na forum od kilku lat).Używałem wędziska różnych marek (winston-a tez). Od dwóch lat "chodzę po wodzie jak Mojzesz" z wędką Paradigm 9' #5 T&T.-Dla mnie to jest koniec poszukiwań "jedynie słusznego wędziska !

Pozdrawiam.Marian.


  • Bujo i Franc lubią to

#42 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 grudzień 2014 - 19:57

To może Marianie ( witamy ) parę słów więcej o kiju,bo recenzja o tyle entuzjastyczna co oszczędna. :)

Chętnie zobaczymy fotki,może dykteryjkę,no i coś o wadze wędziska,bo T&T nie rozpieszcza danymi w tej kwestii.

pozdrawiam - kardi


  • caen lubi to

#43 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:43

Mogę potwierdzić, że T&T Paradigm (mam 9,0 w klasie 4 i 3 częściach) to kawałek pięknego i mocnego kijka o ślicznym środkowym ugięciu. Faktycznie może "robić" za wędkę życia, a przy swojej mocy za naprawdę kijek na wiele okazji, łącznie z sytuacją nieznanego, nowego łowiska. Prawdą jest, że ma trochę masy ale odpowiedni kołowrotek podpięty powoduje, że ta przypadłość nie stanowi problemu. Jak znajdę chwilę, postaram się ją zważyć i wstawić kilka zdjęć.

 

Edit 1.

Kijek waży 97 g


Użytkownik Marszal edytował ten post 10 grudzień 2014 - 07:22

  • Paweł Bugajski lubi to

#44 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 10 grudzień 2014 - 10:38

To może Marianie ( witamy ) parę słów więcej o kiju,bo recenzja o tyle entuzjastyczna co oszczędna. :)

Chętnie zobaczymy fotki,może dykteryjkę,no i coś o wadze wędziska,bo T&T nie rozpieszcza danymi w tej kwestii.

pozdrawiam - kardi

 

Przyłączam się do tej prośby..... i powitania.  

 

Robert.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 10 grudzień 2014 - 10:39


#45 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 10 grudzień 2014 - 18:23

Załączony plik  P1010396.jpg   71,95 KB   32 Ilość pobrańZałączony plik  P1010393.jpg   67,7 KB   31 Ilość pobrańWitam.Wędzisko T&T Paradigm które posiadam to jest wędzisko trzy-częściowe w klasie #5.Waga 98 gr.Używam tego wędziska do: sucha/mokra/nimfa/streamer-sporadycznie,sznury F , I (SA/Orvis/Airflo).W stojaku stoją Helios/Scott S3/Loomis IMX/uboga wersja Hardy-ego(Fibatube).

Winston BIIx sprzedany-bez żalu.Zdjęcia spróbuję wkleić -nie jestem fanem komputera.

Na razie tyle.

Pozdrawiam.Marian.


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i Franc lubią to

#46 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:36

Wędzisko T&T Paradigm które posiadam to jest wędzisko trzy-częściowe w klasie #5.Waga 98 gr.Używam tego wędziska do: sucha/mokra/nimfa/streamer

No to mamy Graaala! Chętnie bym machnął :) ,Może coś o ich szybszych wędziskach ?

Teraz zapytam - a ma ktoś Hexagraph'a ? :wacko:

Ciekaw jestem osobistych refleksji.



#47 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 12 grudzień 2014 - 21:14

attachicon.gifP1010396.jpgattachicon.gifP1010395.jpgattachicon.gifP1010393.jpgattachicon.gifP1010395.jpgWitam.Wędzisko T&T Paradigm które posiadam to jest wędzisko trzy-częściowe w klasie #5.Waga 98 gr.Używam tego wędziska do: sucha/mokra/nimfa/streamer-sporadycznie,sznury F , I (SA/Orvis/Airflo).W stojaku stoją Helios/Scott S3/Loomis IMX/uboga wersja Hardy-ego(Fibatube).

Winston BIIx sprzedany-bez żalu.Zdjęcia spróbuję wkleić -nie jestem fanem komputera.

Na razie tyle.

Pozdrawiam.Marian.

No cóż, miałem Paradigma, nie powiem, fajny kijek. Jednak- bez żalu sprzedałem. Dla mnie był zbyt gumowaty, że tak powiem, stara szkoła.

 

Mam kilka Sage Z-Axis, i uważam że to konstrukcja bardzo uniwersalna i zabieram 9 stopowego Z-axisa w klasie 5 jako jedną z najbardziej uniwersalnych wędzisk pod wszystko. Za to krótszego Paradigma 8,6Ft #4 używałem do suchej i do tej metody to mój ulubiony kijek.

Nawet mam zostawiony blank na zime w celu odbudowania.

 

Więc jak widać co człowiek to opinia, i to w tym wszystkim jest fajne. Z drugiej strony fajnie mieć dostęp do większości blanków na rynku bo mogę cały czas szukać swojego grala :) i bawić się kolejnymi nabytkami.


  • Paweł Bugajski i Kacper.K lubią to

#48 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 grudzień 2014 - 13:33

Czytam Wasze wypowiedzi i szukam info dla siebie jednak rozrzut ocen co do firm, konkretnych modeli jest tak duży, że trudno na jednoznaczny wybór tej już nie jednej jedynej ale przynajmniej z grona pięciu TOP muchówek. Upraszczając poszukiwania pod moim kątem odważy się ktoś na sugestię co do firmy i konkretny model w klasie  #5 9'. Uniwersalny topowy kijek, super wykonany, fabryczny. Chciałbym sobie coś takiego sprawić pod mokrą, nimfę od biedy mały streamer, mam własne doświadczenia jednak zbyt małe do bieżącej oferty by działać na pewniaka. Pierwotnie zakładałem #6, rezygnuję na rzecz kija o klasę niżej tym bardziej, że mam na stanie #7 i #8. Dajcie upust swojej fantazji - firmy: LOOP CROSS S1 (faworyt), SAGE (model ???), WINSTON (model ???), T&T (model ???), ORVIS (model ???). Będę zobowiązany za wszelkie sugestie.



#49 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzień 2014 - 13:47

Moim zdaniem jeżeli szukasz fabrycznego kija, który jest napawde dobrze wykonany to tylko Winston (może jeszcze t&t)

Topowe kije tego producenta są narawdę pięknie wykonane, czego nie można powiedziec o orvisie czy sage.

Pomijam już fakt że ich topowe serie to doskonałe wedki.

Pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 13 grudzień 2014 - 13:48


#50 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 13:54

mam podobny dylemat, jednakże zastanawiam się nad #6 dł. 9' myślę tylko nad Cross S1 ew. BIIIX, fajnie by było gdyby ktoś posiadał ów dwa kijki i podzielił się wrażeniami użytkowymi. w #5 mam Loomisa Streamdance i mi pasuje na tyle, że w tej chwili nie planuje zmiany....chyba, że ;) 


  • Jarek M lubi to

#51 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 13:58

Moim zdaniem jeżeli szukasz fabrycznego kija, który jest napawde dobrze wykonany to tylko Winston (może jeszcze t&t)

Topowe kije tego producenta są narawdę pięknie wykonane, czego nie można powiedziec o orvisie czy sage.

Pomijam już fakt że ich topowe serie to doskonałe wedki.

Pozdrówka

 

co do Crossów to nie można się czepiać jakości wykonania (może te korporacyjne 3M burzą estetykę), mam #3 8'6 zupełnie inny design niż Winston ale wg mnie nie gorszy



#52 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 grudzień 2014 - 14:07

Krzysiek - zaglądam w kierunku "zielonych" kijów, nawet coś takiego trafiłem - http://allegro.pl/wi...4848409409.html. Problem w tym, że nie znam obecnej produkcji, bazuję na Waszym doświadczeniu. Metody określiłem j/w. Wszystkie kije mam z pracowni na blankach CTS i jeden z FA. Wykonanie TOP stąd obawa o firmówki, to co miałem SAGE - byłem rozczarowany. Ma to być kij na lata do wszystkiego, głównie dla frajdy w łowieniu a nie wyczynu. Problem chyba duży bo widzę, że wielu Kolegów zmienia co jakiś czas swoje patyki - widać również poszukują...



#53 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 13 grudzień 2014 - 14:40

Jestem zdania że lepiej kupić blank, a zaoszczędzona kwotę przeznaczyć na top komponenty i dobrego rodbuildera który odzwierciedli waszą wizję wykonania.

 

Sklepowe wykonania niestety są wg. mnie za drogie. Patrząc na cenę blanków zostanie naprawdę dużo na komponenty.

Co do kija na lata (uniwersalnego) moja opinia jest niezmienna. SAGE. Zwłaszcza #5. Kwestia wyboru serii.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 13 grudzień 2014 - 14:40


#54 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 13 grudzień 2014 - 14:47

Krzysiek - zaglądam w kierunku "zielonych" kijów, nawet coś takiego trafiłem - http://allegro.pl/wi...4848409409.html. Problem w tym, że nie znam obecnej produkcji, bazuję na Waszym doświadczeniu. [...]

 

Doświadczenia w użytkowaniu Winstonów nie mam żadnego ...ale, gdzieś czytałem Andrzeju, że seria GVX to bezpośrednie zaplecze topowych modeli rzeczonej  firmy z Montany (podobno to bezboronowa kopia BIIX) ...i podobno nie bedzie już więcej produkowana.

A prywatnie, sam również szukam swojego zielonego WT-ciaka  ...mam nadzieję że do 1 marca coś mi się trafi  :)



#55 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 15:15

Moze byc zielony ale Loomis NRX, zaszalej i kup wreszcie cos robione u naszych wspanialych sojusznikow, korek nie bedzie flor jak od Pana Krzysztofa ale nie ma tragedi, jest duzo lepszy niz kiedys , masz tytanowe Recoile, fajny uchwyt i kapitalna wedke zrobiona przes swietnego muszkarza :) 



#56 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 grudzień 2014 - 16:18

Czytam uważnie, wyciągam wnioski...  :)



#57 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 16:28

Zielone NRX dostępne są rownież w wersji LP?

#58 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 grudzień 2014 - 16:37

Ja bym wybierał pomiędzy Winston BIIX, BIIIX, Sage Z-Axis, Sage One (tego nie miałem w rękach ale ma bardzo dobre opinie). Loop S1 też musi być świetną wędką, z tym że cenowo zabija. Jeżeli lubisz szybką akcję to Gatti ma genialne wędki, kolega ma kilka modeli, bardzo lekkie, ciekawe wędki. Mocno zbieżny blank, w #3 grubość blanku przy rękojeści jak #8, a szczytówka cieniutka. No i pan Gatti ma topową gwarancję - złamany skład przyszedł w 3 dni! Loomisów w ogóle nie znam, ale chętnie poznałbym.

 

Jakbyś się wybierał na Troć Łeby, to daj znać - wezmę BIIX customa, kolega ma fabrycznie zbrojonego, też może wziąć. Jak będę miał czas to sfotografuję obydwa kije, różnice w uzbrojeniu są. Jakbyś się wybierał to będzie też P. Talma z kijami (T&T). Bardzo mi się podoba logo tej firmy, wędki już nie - strasznie szybkie (wręcz pałowate), przynajmniej te które oglądałem. 


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 13 grudzień 2014 - 16:42

  • MATIQUES lubi to

#59 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 13 grudzień 2014 - 16:47

Witam.Jestem z Wrocławia."Obmacałem" wędziska T&T -Helix,Horizont,ale Paradigm mnie zachwycił,dlatego kupiłem 9'#5.Czytam informacje Panów i jeśli mogę "coś" rozjaśnić w kwestii wędzisk uniwersalnych- Pan Andrzej S. to podpowiem tak : używałem Scotta S3 #5 jako wędzisko uniwersalne do sucha/mokra/nimfa/streamer-akcja szybka,szczytowa.Z nowości porównywalna do S3 jest Helios (tip flex) jednak waga o 1/3 mniej.Loomisa mam jeszcze z lat 90-tych.Winston-wykonanie dobre.Akcja -rzecz gustu.Egzemplarz który miałem(BIIX#3) fajny ale z żadnego wędziska nie spadło tyle ryb jak z niej.Wtedy używałem haki zadziorowe.Teraz już nie oglądam się za nowościami,bo te wędziska które mam wystarczą na moje potrzeby.Proszę nie myśleć Panowie że się przemądrzam ale przez 10 lat(1993-2003) pracowałem w sklepie wędkarskim.W tym czasie przetrenowałem prawie wszystko co było na rynku do dyspozycji.Wędziska Sage nie zrobiły na mnie wrażenia,dlatego o nich nie wypowiadam się.

Pozdrawiam.Marian.



#60 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 grudzień 2014 - 17:16

Andrzeju!

Jeszcze parę lat temu,w związku ze znaczkiem który widać po lewej :) byłem przekonany,że Hardy ultralite 9/5 jest idealnym wyborem.Nadal cenię ten dwuczęściowy lekki kij.

 

Ale oczywiście ciągle testowałem inne będąc przez bardzo nieraz długi czas ich właścicielem (4 x Hardy,2x  ABU, 3x sage,3x scott, 3x Winston, 2x Orvis,5x Daiwa, Balzer,RST,Kunnan,Ross,Sportex,eagle claw,Vision, i kilka innych o których z pewnością zapomniałem.) O komunistycznych wynalazkach i klejonkach nie wspominam ;) .

Wiele innych wędzisk było w moich łapach na dzień lub dwa łowienia,użyczone przez kolegów,lub gdy testowałem je na prośbę importerów.

I...biorąc pod uwagę swe doświadczenia i nie mając ograniczeń finansowych-marzenie- ( :ph34r: ) wybrałbym teraz

 

Winston b3x 9/5

 

Mam prośbę abyście Koledzy i Ty Andrzeju nie traktowali  tej wyliczanki jako chwalidupstwa,ale jako uwiarygodnienie wyrażonej w bardzo ważnej dla pytającego kwestii. :D :D :D :D

pozdrawiam Was - kardi

 

 

 

 


  • Andrzej Stanek, pepso, robert.bednarczyk i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych