Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2014 - 09:51

Robert - kije zapewne są ok jednak muszę coś wybrać. ORVIS-a nie znam, nie miałem więc ciągoty żadne. Najbliżej mi do LOOP-a ze względu na młynki, mocno zasugerowałem się wpisem Pawła i opiniami z netu co do WINSTON-a. Mam miszmasz, sądzę, że los rozsądzi w co pójdzie kasa. Giełda czyni cuda... ;)

 

Andrzej - moja wiedza praktyczna jest dość uboga, bo jakaż ona może być po 2 sezonach muchowania, jednak w teorii sprzętowej jestem w miarę kumaty  ;) , bo lubię czytać, a zwłaszcza słuchać opinii ludzi, szczególnie takich którzy machali setkami wędek.

Jeśli Winston chodzi po głowie to prawdopodobnie już się na niego troszkę zafiksowałeś i nie ma sensu się męczyć - "trza brać".  Gdybym nie popełnił szaleństwa z Heliosem 2 najpewniej już miałbym Winstona Borona 2 X lub 3 X z tym, że bardziej do krótkiej nimfy czyli w długości 10'. Te wędki mają w zasadzie zgodne, bardzo dobre, a nawet entuzjastyczne opinie....... i pewnie tylko Heliosowi ustępują (żarcik ;) ).

A tymczasem u mnie kolejna wędkarska fanaberia spełniona i Helios 2 czeka na "sucharkowy" sezon, a kija do "krótkiej" jak nie miałem tak nie mam.

Co do wędek Loopa to nie wiem o nich nic..... Na "Rybomanii" w Lublinie trzymałem w garści jeden kijek chyba w #11 lub 12, w morskim uzbrojeniu, nie pamiętam modelu. Z pewnością jego wykonanie było na bardzo wysokim poziomie.  

 

Serdeczności. Robert.



#82 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 15 grudzień 2014 - 12:59

Robert, bo diabełek racjonalizmu podpowiadał: "kijek do nimfy, kijek do nimfy", a diabełek spokoju ducha mówił: "Bierz Heliosa, będziesz spokojniej sypiał. Bierz Heliosa". Ponieważ wędkarstwo muchowe z racjonalnością ma niewiele wspólnego, zwyciężył ten drugi. Ale jednocześnie Twój duch otrzymał możliwość spokojnego snu i zaoszczędziłeś. Wyobraź sobie, że kupiłeś kijek do nimfy. Myślisz, że ten Helios przestałby Cię męczyć? W życiu, wiem coś o tym. Nie ma takiej opcji. Wcześniej czy później miałbyś i tego Heliosa. A tak, masz zawsze szansę przekonać sam siebie, że tymi dwoma Orvisami to dasz radę i na suchą i na krótką nimfę. Poza tym bierzesz na wyprawę Heliosa i możesz spokojnie łowić obydwoma metodami. Wziąłbyś dziesięciostopowca - krzywiłbyś się na łowienie na suchą bo to za długi, niewygodny i w ogóle do nimfy. Zaoszczędziłeś, mówię Ci zaoszczędziłeś, przynajmniej na jakieś pół roku, dopóki kolejne diabełki się nie obudzą.


  • Paweł Bugajski, Zielony i robert.bednarczyk lubią to

#83 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2014 - 13:13

 Zaoszczędziłeś, mówię Ci zaoszczędziłeś, przynajmniej na jakieś pół roku, dopóki kolejne diabełki się nie obudzą.

 

O to to...... okropnie lubię jak ktoś tak mądrze mówi,.... a zwłaszcza taki Ktoś, co wie do czego nas te diabełki doprowadzają.

Żonie przeczytam Twój post, bo ona nie rozumie, że zaoszczędziłem...... ;).

 

Ale Panowie - Paweł (@Kardi) - twórca wątku - nas "znielubi" bo rozgadujemy się,  a nowych recenzji brak. Ja na razie nie mam o czym pisać bo Helios jeszcze wody nie widział.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 15 grudzień 2014 - 13:16


#84 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 15 grudzień 2014 - 18:49

 

 

Ale Panowie - Paweł (@Kardi) - twórca wątku - nas "znielubi" bo rozgadujemy się,  a nowych recenzji brak. Ja na razie nie mam o czym pisać bo Helios jeszcze wody nie widział.

Przenigdy!

Przecież nawet w tak luźnych uwagach o wędziskach przemycacie pewne ważne sugestie. :P

W żartobliwym wpisie Marszała zawarta jest przecież ciekawa i bliska mi idea - jak brać to z najwyższej półki nawet jeśli sprzęt jest używany.

Andrzej pewnie zakpi znów uroczo o "znanej skromności" :D :D :D ,ale półśrodki są tylko odroczeniem wyroku !

Wędzisko z pewnego źródła nawet po latach nic(poza gwarancją) nie traci z pierwotnych zalet.Przecież to bardzo proste narzędzie.

Ostatnio sprzedałem na kilku forach trzy wędziska po dłuższym użytkowaniu.Nabywcy odpowiedzieli po zakupie entuzjastycznie,ja zyskałem trochę doświadczeń,a strata finansowa była doprawdy minimalna.

 

Nie zmienia to faktu,że kilka szczegółowych opisów ze zdjęciami i komentarzem by się przydało.

Venom666 mógłby nas bliżej zapoznać ze wspomnianym powyżej doprawdy baaardzo uniwersalnym kiju ... B)



#85 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 15 grudzień 2014 - 19:11

Widzę, że Andrzeja znów świeżbi reka :) ...albo portfel hehe



#86 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 grudzień 2014 - 19:12

Andrzej - tropi, szuka. Im więcej zgłębiam temat tym bardziej tracę azymut. Przeprowadziłem kilka rozmów i powiem bez ogródek, że prawie wszyscy (wentyl bezpieczeństwa) muszkarze mają na punkcie sprzętu "jobla" - dosłownie... ;) Szukając swojej wędy są otwarci na świat, kupując kija, stawiając w stojaku usztywniają stanowisko informując gapiów, że ten to kij jest najlepszy z możliwych a ci co twierdzą inaczej łżą jak "pies" lub pan jego... :P  O marketingu dystrybutorów nie wspomnę. Słowem - śledzę wątek dalej, piszcie Koledzy, czytam nawet wtedy gdy mnie nie ma... :)


  • mkuczara lubi to

#87 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 19:44

czy tylko ja mam takie wrażenie, że insert w Helios 2  jest niemal identyczny jak w Loomisie Streamdance...być może to złudzenie, nie miałem Heliosa w ręku a tylko widziałem fotki,,,nie mniej jednak skojarzenie mnie takie dopadło  



#88 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2014 - 20:11

czy tylko ja mam takie wrażenie, że insert w Helios 2  jest niemal identyczny jak w Loomisie Streamdance...być może to złudzenie, nie miałem Heliosa w ręku a tylko widziałem fotki,,,nie mniej jednak skojarzenie mnie takie dopadło  

 

Ja z kolei Loomisa nie miałem okazji "pomacać", ale, na podstawie fotek, to chyba rzeczywiście dokładnie to samo..... Ciekawostka.



#89 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:03

Też mam wrażenie, że Helios 2 nie jest wykonany tak, jakby można oczekiwać. Choć kije, które widziałem i tak były krokiem do przodu w porównaniu do wykonania mojego z pierwszej serii. Ale poza wykonaniem (z którym da się żyć) złego słowa nie mogę powiedzieć o kijach, które macałem i tym, którym macham. No może poza tym, że za uniwersalną piątkę wolę Zenitha.


  • Kuba Standera lubi to

#90 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 grudzień 2014 - 09:15



Widzę, że Andrzeja znów świeżbi reka :) ...albo portfel hehe

 

Maciek - to jest cykliczna trauma związana z odcięciem możliwości wędkowania - zimowa zapaść. Z lodu nie łowię, aktywność rozpoczynam w marcu, kwietniu. Bywało, że łowiło się na okrągło cały sezon, dwanaście miesięcy w roku. Przeszłość, ekipa się rozpadła, zostały wspomnienia. Druga sprawa to usystematyzowanie tego co w stojakach. Kilka kijów wypada podmienić, zmiana upodobań, nowe/stare nawyki.

 

Niedzielna fotka mojej miejscówki, streamer w wodzie to jak przybysz z kosmosu...

 

0100_zps336764c6.jpg

 

0101_zps4c0ec796.jpg

 

Pozytywny akcent - nowy leśny przyjaciel... :)

 

D-92_zps21d55bd1.jpg


  • Marszal, kocmyrz i robert.bednarczyk lubią to

#91 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 16 grudzień 2014 - 09:51

Powiem ci,ze ja tej zimy się oparłem pokusom żeby wędkarskiego dola leczyć.

Zajawilem się na narty biegowe w rodzinnym gronie bo mnie telepie jak muszę w weekend w domu siedzieć :)



#92 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2014 - 09:54

Też mam wrażenie, że Helios 2 nie jest wykonany tak, jakby można oczekiwać. Choć kije, które widziałem i tak były krokiem do przodu w porównaniu do wykonania mojego z pierwszej serii. Ale poza wykonaniem (z którym da się żyć) złego słowa nie mogę powiedzieć o kijach, które macałem i tym, którym macham. No może poza tym, że za uniwersalną piątkę wolę Zenitha.

 

To ja chyba mam wyjątkowy fart, bo spośród 3 wędek Orvisa (Helios 2 i dwa Accesy) w żadnej nie mam się czego czepić. Mam też Hardy'ego Zenitha #6 i powiem szczerze nie dostrzegam żadnych istotnych różnic w wykonaniu tego kijka z Orvisami ( z zastrzeżeniem nieco gorszego, bardziej porowatego korka w Accesie #4). Co więcej, mimo, że Zenith ma bardzo ładny korek to ten od Heliosa 2 wydaje się jeszcze lepiej wyselekcjonowany, gładszy. Być może jednak rzeczywiście nie jestem w stanie dostrzec jakichś istotnych detali wykonania. Wczoraj znowu prowadziłem wnikliwe oględziny obydwu nowych kijków - Heliosa 2 i Zenitha - i moją uwagę zwrócił element, działający wg mnie na korzyść tego pierwszego - ścianki blanku na łączeniach są wyraźnie grubsze i zapewne mocniejsze właśnie w Heliosie. A właśnie - tu w tej wędce pojawia się coś, co niektórym może się nie podobać - przy oświetleniu mocnym światłem latarki spod warstwy lakieru, na drugiej (dolnej) części wędki przy łączeniu przebija lekko widok, z ukosa nawiniętej dodatkowej maty wzmacniającej - trzeba się wpatrzeć, ale prawda jest taka, że da się to zauważyć..... tyle, że to już takie trochę szukanie dziury w całym, nie mające dla mnie najmniejszego znaczenia. Wędka ma piękny granatowy, gładziutko polakierowany blank, łączenia są idealnie spasowane, spigoty lakierowane w kolorze blanku, co wydawało mi się dość dziwne, ale w praktyce ułatwia, zwłaszcza rozkładanie wędki, a przelotki Recoil z niepamięcią odkształceń zrobiły na mnie ogromne wrażenie. 

Obiecuję jednak, że poszukam jeszcze "dziury w całym" i o wszystkich dostrzeżonych, niepokojących, także czysto designerskich, zjawiskach w Heliosie 2 szczerze poinformuję, choć oczywiście najważniejsze będą dla mnie niecierpliwie wyczekiwane testy nad wodą. Póki co nic więcej o kijku napisać nie umiem.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 16 grudzień 2014 - 10:31

  • Marszal lubi to

#93 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 grudzień 2014 - 10:11

Maciek – ja też w domu nie siedzę, trzeba jeździć chatki doglądać to i z wodą, przyrodą kontakt zachowuję. Robert – nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma. Każdy blank, kij ma jakiś myk co malkontentowi w brzuchu wierci. U mnie to zjawisko dosyć mocno się rozpanoszyło, walczę z tym. Nawet z pracowni przy super dokładności i dobrej woli zbrojmistrza można znaleźć anomalię od stanu niebiańskiej perfekcji. Ludzie TO robią i oceniają... Jak Ci ta “2” nie pasuje odkupię w cenie okazjonalnej  ;).


#94 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2014 - 11:05

 

Maciek – ja też w domu nie siedzę, trzeba jeździć chatki doglądać to i z wodą, przyrodą kontakt zachowuję. Robert – nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma. Każdy blank, kij ma jakiś myk co malkontentowi w brzuchu wierci. U mnie to zjawisko dosyć mocno się rozpanoszyło, walczę z tym. Nawet z pracowni przy super dokładności i dobrej woli zbrojmistrza można znaleźć anomalię od stanu niebiańskiej perfekcji. Ludzie TO robią i oceniają... Jak Ci ta “2” nie pasuje odkupię w cenie okazjonalnej  ;).

 

 

Nie oddam Heliosa za nic......, nawet Tobie Andrzeju mimo całej sympatii. Jeśli widzę, że w ciągu kilkudziesięciu minut testów rzutowych zaczynam  zgrywać się z kijem, którego przed chwilą pierwszy raz dotknąłem, to może być znak, ....... że i ja trafiłem na swojego Graala...., ale aż boję się zapeszyć, bo jak wiadomo nie wszystko czym dobrze się rzuca równie dobrze rybę trzyma.  Zobaczymy nad wodą - pewnie nie wytrzymam i jeszcze przed sezonem "sucharkowym" podepnę do niej nimfę, a może nawet lekkiego streamera.



#95 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 16 grudzień 2014 - 11:19

podoba mi się zdjęcie jeża 



#96 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 grudzień 2014 - 11:37

Ten leśny przyjaciel dreptał od strony lasu po sporej łące na sąsiedniej działce. Grabiłem wtedy liście, odruchowo sięgnąłem po aparat i podbiegłem. Z pozycji żaby oddałem serię. Kolega nic a nic nie okazywał strachu, zaskoczenia. Pozował zmieniając jedynie profil. Co jest z tą zimą, on powinien spać w najlepsze... Robert który to jest "Graal" z rzędu... Pogubiłem się, zacznij numerować.  ;)  :D



#97 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:03

 Robert który to jest "Graal" z rzędu... Pogubiłem się, zacznij numerować.  ;)  :D

 

Na razie to ewentualny kandydat do bycia nr 2.....- na miano Graala jeszcze nie zasłużył.

Bo nr 1 to bezwzględnie Orvis Acces #4  9' - mój wół roboczy, sprawdzony w bojach, a jednocześnie moja pierwsza, zdecydowanie ulubiona wędka muchowa.



#98 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:10

Robert niebawem będzie posiadaczem pięknej zastawy "grali". Dwa do niej już ma. Myślę, że jako "Gral I ciężki" może kandydować Jego Access w 10 klasie. To już trzy, czyli połowa kompletu. A że przed Nim jeszcze przynajmniej kilkadziesiąt lat biegania z "badylem w ręku", komplet stanie się kiedyś faktem.

Andrzej, jerzyk naprawdę piękny. I ten wzrok wdzięczności, że może sobie spokojnie mieszkać i mieć w otoczeniu przyjazne dusze.

 

Edit.

Zapomniałem o Hardym. Robert ma już 4 grale z kompletu.


Użytkownik Marszal edytował ten post 16 grudzień 2014 - 12:11

  • kocmyrz lubi to

#99 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:46

A tak...., tak. Mój szczupakowy Acces #10  9' to już też zasłużony kijek, bo dał mi kilkadziesiąt zębaczy i mimo, że razem z kołowrotkiem trochę waży (choć jak na tę klasę jest bardzo lekki) to całkiem zgrabnie się nim wywija. Na Graala awansuje jak mi da "metrówkę" ;) . W sumie to chyba napiszę o nim coś więcej jak znajdę chwilę czasu, zwłaszcza, że Accesy lada moment wyjdą, bądź już wyszły z produkcji, a teraz można je kupić także w Polsce w dobrych promocyjnych cenach. Ewentualnym chętnym dobrze radzę - to wędka warta swojej ceny (zwłaszcza promocyjnej), a mam wiadomość z pierwszej ręki, że już do Polski nie jest sprowadzana gdyż została zastąpiona modelem Recon, który ma wejść do sprzedaży od stycznia 2015 r. - tu cennik nowego kijaszka

http://www.tridentfl...er-fly-rod.html

 

a tu coś więcej o nim http://www.orvis.com...con-rod-series/

 

Hardy Zenith #6  9' natomiast to wędka nową, kupiona głównie pod streamera, z którą raz czy dwa byłem nad wodą, bez znaczących efektów, zatem też jeszcze nie zasługuje na laury, choć wiem, że ma liczne grono zwolenników.



#100 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 14:14

a gdyby ktoś nie znał tej strony, jeśli to możliwe ;) to można poczytać o kijkach które nas interesują, a których niekoniecznie mieliśmy okazję sprawdzić organoleptycznie:)

 

http://www.fliegenfi...e/cross6s1.html

 

http://www.fliegenfi.../winston6.html 

 

http://www.fliegenfi...e/winston1.html

 

http://www.fliegenfi...de/helios2.html

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych