Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2877 odpowiedzi w tym temacie

#2681 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 styczeń 2022 - 22:38

4m to już fajna guma, zobacz też ofertę Maverick, Gala . Szukaj jak.najszerszego pontonu, przy detkach każdy centymetr kwadratowy podlogi na wagę zlota:)

#2682 ONLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 22 styczeń 2022 - 23:50

Ja kupiłem w tym roku ponton o długości 280 cm i do dzisiaj pluje sobie w brodę że nie kupiłem dłuższego choć pływam  sam. 
Ponton jak buty, jak przymały to uwiera :)
 

 

To teraz sobie go przygotuj i zorganizuj tak żeby nie uwierał. Jeszcze raz tą matematyczną regułkę przytoczę. 330 bo we dwóch i w ogóle reszta krótsza beeee. To teraz podziel 330/2 i 280/1. Taki wynik jaki wyjdzie masz do dyspozycji. Jest w zupełności wystarczająco dużo miejsca do swobodnego wędkowania solo na 280. Wadą krótkich pontonów jest większe wklejenie w wodę. Potrzeba więcej mocy silnika żeby go wyrwać w ślizg. Lekarstwem na to jest hydrostabilizator. Wyskakuje jak i te dłuższe większe. Z obrotowym fotelem masz pełen dostęp 360 stopni czyli silnik kotwica. Na dziobie wystarczająco miejsca na swobodne stanie, podbieranie ryby czy cokolwiek innego. W wielkim nieładzie są bambetle na poniższej focie bo to fajrant. Ale jeśli poukładane tam gdzie ma być, można chodzić od przodu do tyłu bez problemu i obracać się swobodnie jak tylko się chce. 

 

Shark05085dee5f7bee5c.jpg

 

No chyba że jeszcze mają być tańce jak tutaj to wtedy od razu z 400 żeby się nie pozabijały.

 


Użytkownik darek63 edytował ten post 22 styczeń 2022 - 23:51

  • godski lubi to

#2683 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 styczeń 2022 - 00:33

Nasz kajakarz z Polic, Aleksander Doba, przepływał Atlantyk dzięki wiedzy o wiatrach i prądach morskich.

Być może kadłub też miał jakieś znaczenie, ale większe miał ster i dryfkotwa.

O pontonach nic nie napiszę ale jeśli chodzi o niesamowitego Aleksandra Dobę to nieśmiało nadmienię że z żadnych on Polic bo urodzony w Swarzędzu.Police póżniej,rodem ze Swaja...Miałem okazję poznać osobiście i chociaż tylko krótką rozmowę zaliczyłem to i tak jestem dumny.



#2684 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2022 - 13:40

Siemanko.

Z racji, że korzystając z różnych pontonów, uważam, że do każdorazowego składania i rozkładania, najlepszą opcją jest airmata. Wygodna, lekka, a przy zachowaniu należytej "higieny", także trwała. 

I tu rodzi się pytanie, bo widzę, że pojawił się nowy (przynajmniej dla mnie) Busha. Mianowicie Kaiman L:

 

https://www.bushboat...ct/kaiman-lpif/

 

Ponton jest jednoczęściowy, tzn. podłoga jest zintegrowana z całością. I tu pytanie do kogoś, kto miał okazję widzieć/pływać na tym modelu. Czy ta podłoga ma sztywność "klasycznej" airmaty? Jakaś ocena tego rozwiązania i modelu?

Wszelkie info mile widziane.. ;)

 

Pozdrówka

Kamil



#2685 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2022 - 14:34

Siemanko.

Z racji, że korzystając z różnych pontonów, uważam, że do każdorazowego składania i rozkładania, najlepszą opcją jest airmata. Wygodna, lekka, a przy zachowaniu należytej "higieny", także trwała. 

I tu rodzi się pytanie, bo widzę, że pojawił się nowy (przynajmniej dla mnie) Busha. Mianowicie Kaiman L:

 

https://www.bushboat...ct/kaiman-lpif/

 

Ponton jest jednoczęściowy, tzn. podłoga jest zintegrowana z całością. I tu pytanie do kogoś, kto miał okazję widzieć/pływać na tym modelu. Czy ta podłoga ma sztywność "klasycznej" airmaty? Jakaś ocena tego rozwiązania i modelu?

Wszelkie info mile widziane.. ;)

 

Pozdrówka

Kamil

Też na nim myślę ale jak na tym stać przez te wybrzuszenia??? Klasyczna airmata jest płaska.



#2686 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 23 luty 2022 - 14:51

Tylko sztywna drewniana lub aluminiowa podłoga. Pawęż na dole V. Inne zaczynają falować przy większych prędkościach. Airmaty się przecierają zaginaja od składania puszczają powietrze.


  • Gadget lubi to

#2687 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 luty 2022 - 18:39

Przychodzi czas na kupowanie pontonów,
Proponuję jeszcze raz usiąść i przemyśleć zakup taki czy inny , wielkość , choć zobaczcie na żywo jak wygląda wybrany ponton bo zdjęcie tego nie pokaże a po co potem sprzedawać nerwy nie są tu potrzebne . Pisze to bo sam kupowałem dwa razy i ponton i łódki , może ktoś z tego zkorzysta i wybierze najlepsze rozwiązanie.

#2688 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 23 luty 2022 - 21:11

Dokładnie tak .Kupiłem pierwszy to niezbyt udany był , niby pierdoły ale drażniły , kupiłem następny i też nie taki jak powinienem . Wszystko zależy do czego ma być , jak pływanie w wyporze na 5km to każdy się nada , jak na rzekę to lepiej dłuższy niż szerszy .



#2689 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2022 - 22:18

Też na nim myślę ale jak na tym stać przez te wybrzuszenia??? Klasyczna airmata jest płaska.

 

No właśnie też mnie to zastanawia.Co prawda, ja i tak swoją airmatę wyścielam grubą, gumową wykładziną, więc jest płasko, ale pytanie, jak to się będzie wtedy sprawowało, bo jak będę miał jakieś góry i doliny na podłodze, to się mogę wkurzać :D

 

Tylko sztywna drewniana lub aluminiowa podłoga. Pawęż na dole V. Inne zaczynają falować przy większych prędkościach. Airmaty się przecierają zaginaja od składania puszczają powietrze.

 

Kuba, no właśnie nie do końca. Miałem Busha ze sztywną podłogą ze sklejki. Mam InfoMedię z Airmatą. I biorąc pod uwagę te relatywnie niewielkie jednostki (300 - 320cm) to zdecydowanie wolę airmatę. Wygodniejsza, lżejsza. Wyciągam ją każdorazowo i zwijam osobno. Utrzymuję czystość, na czas łowienia wykładam gumową wykładzinę. Kupiłem używany ponton od kolegi. Uszkodził airmatę na pierwszym pływaniu (nieostrożne obchodzenie się z papierosem ;) ) i musiał nakleić dwie łatki. Nic nie przepuszcza, airmata trzyma ciśnienie idealnie.

 

Oczywiście, łódka byłaby wygodniejsza. Niestety, na chwilę obecną nie mam gdzie trzymać przyczepy, a i możliwość wodowania się na "dziko" jest ogromną przewagą, biorąc pod uwagę ilość slipów na Odrze.



#2690 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 marzec 2023 - 12:48

Kolego, w jednym temacie wystarczy



#2691 OFFLINE   Dawid Warta

Dawid Warta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Dawid

Napisano 11 kwiecień 2023 - 14:34

Kurczę, tak czytam o tym od jakiego wymiaru wygodnie się wędkuje i cały czas się dziwie :)

Łowiłem na 360cm w dwie osoby, oczywiście można spinningować ale czy wygodnie? Dla mnie wygodne wędkowanie to, także bezpieczne mierzenie i ewentualne fotografowanie ryby i dlatego, dla mnie osobiście idealna jest moja guma 4 metrowa jak pływam sam :)

W dwie osoby też jest fajnie na 4 metrach ale jak cały dzień się pływa to już zaczyna się, przesuwanie, przestawianie tobołów żeby inaczej usiąść, wyprostować nogi ...

Pozdrawiam Dawid :)



#2692 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:34

Jeden ma ciasno na 120m2 drugi robi sylwestra w kawalerce. Sam kupiłem 360cm i żałuję że nie poszedłem odrazu w 450cm. Jedyny pozytw to taki że Kolibri 360DSL ma cofniętą pawęż i tragedii nie ma z miejscem. Druga sprawa to czy jest wożony w bagażniku i trzeba dźwigać czy na przyczepie. Temat długi i wałkowany wiele razy. Każdy ma inne potrzeby i wymagania.
  • Przemek_M lubi to

#2693 ONLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 11 kwiecień 2023 - 22:06

Każdy ma inne potrzeby i wymagania.

Dokładnie tak.

 

A dla tych co chcą wozić i rozkładać polecam ten film. Naprawde warto obejżeć przed podjęciem decyzji o długości i wielkości pontonu :) Bardzo dobry film,  spokojnie rzeczowo omówione w zasadzie wszystko co wiedzieć się powinno przed podjęciem decyzji.

 


Użytkownik darek63 edytował ten post 11 kwiecień 2023 - 22:09

  • Biesan lubi to

#2694 OFFLINE   Dawid Warta

Dawid Warta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Dawid

Napisano 12 kwiecień 2023 - 07:15

To ja dodam link do mojego filmiku w którym pokazuję w jakim czasie się woduje mając ponton na przyczepce. Międzyczasie jak licznik czasu leci; opisuje i pokazuje na zdjęciach/filmikach co dodałem, zmieniłem w pontonie i przyczepie.
Może się komuś też przyda :)
Pozdrawiam Dawid


#2695 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 kwiecień 2023 - 20:29

Maweric. Twoje pontony w wersji "zielonej" Czyli camo , moro,plamy (jak zwałtak zwał) Są droższe od standardowych (szarych) - rozumiem ,bo są grubsze, mają 1,2mm grubość poszycia i gramaturę 1250. Czemu więc ich waga jest taka sama jak ich odpowiedników z Twojego standardowego(szarego) materiału 0,9mm o gramaturze 1100 ?
Dwa wyjścia : zły opis , fałszywe dane. Jak to jest naprawdę ?

Ps. Poproszę jeszcze o podanie długości kokpitu wersji "D" 330 i 370 (od pawęźy do balona z przodu)

Użytkownik binio1111 edytował ten post 23 kwiecień 2023 - 20:41

  • Przemek_M lubi to

#2696 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 23 kwiecień 2023 - 22:17

Maweric. Twoje pontony w wersji "zielonej" Czyli camo , moro,plamy (jak zwałtak zwał) Są droższe od standardowych (szarych) - rozumiem ,bo są grubsze, mają 1,2mm grubość poszycia i gramaturę 1250. Czemu więc ich waga jest taka sama jak ich odpowiedników z Twojego standardowego(szarego) materiału 0,9mm o gramaturze 1100 ?
Dwa wyjścia : zły opis , fałszywe dane. Jak to jest naprawdę ?

Ps. Poproszę jeszcze o podanie długości kokpitu wersji "D" 330 i 370 (od pawęźy do balona z przodu)

 

Już Ci wyjaśniam, Bo jak wstawiam na stronę to robię kopiuj wklej ,bo nie ważyłem ich przez ostatnie 5-6 lat, mimo że dołożyłem knagę, torbę kolejny zawór. I druga 

Nie wyjmuję ich z kartonu i nie ważę bo uważam, że lepiej jak klient dostaje oryginalnie zapakowany karton, a z kartonem różnie bywa 7 warstwowy waży więcej niż 5 a dostawy przychodzą w różnych. Tak to jest naprawdę.

 

Dopiszę różnice w ogłoszeniach :)

 

Co do materiału camu 330D to 2 kg więcej 370D około 2,5 kg

Nie długość kokpitu, a długość podłogi 330D 232, 370D 253 ,

 



#2697 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 kwiecień 2023 - 23:03

Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Uważam jednak (ogólnie) , że zawsze opis towaru powinien w 100% oddawać jego stan faktyczny. Pomaga to klientowi dokonywać świadomego wyboru i nie ma miejsca na niedomówienia i sprzeczności.

Co do długości podłogi , które podałeś. Czyli trzeba odliczyć niecałe pół balona i będzie wymiar rzeczywisty. Dzięki jeszcze raz

Użytkownik binio1111 edytował ten post 23 kwiecień 2023 - 23:06


#2698 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 24 kwiecień 2023 - 06:09

Masz racje, poprawie się i poprawię wagę. :) .

 

Co do długości można przyjąć pół balona 330 ( balon 42cm , 370 45 cm ).



#2699 ONLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2023 - 10:13

Wczoraj sprzątanie i pucowanie po zimie. Dwie godzinki zabawy i jest jak nowy. 1 Maja na wodę w pogoni za zębatym...  :)

 

Gumiak.jpeg


  • mariusz-net i drChlubicz lubią to

#2700 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 maj 2023 - 11:21

Jak to jest z handlem z Ruskimi dzisiaj. Handlujemy normalnie? W handlu są ogólnie dostępne pontony Bering ( Ruska firma Big Boat).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1), darek63