Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2875 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 19:25

Do 350cm masz ,mniejsze wyposażenie ratunkowe obowiązkowe ,np odpada koło ratunkowe a trochę miejsca zajmuje.Dla mnie 350cm to minimum do komfortowego łowienia dla 2 osób (ja mam 450cm i jest super wygodnie).Dorobisz koła do pawęży i bez problemu zwodujesz sam,podłogę bierz aluminiową,ja mam sklejkę i po sezonach jest zdeformowana.powodzenia



#22 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 listopad 2014 - 20:20

Tomasz , a po co Ci mikrofala i lodówka na pontonie. ??? Ja pływam teraz na 3,3 też czasami w dwie osoby i nie ma problemów, ale z tego co pamiętam zakupiłeś dużą skrzynie plastikową, a chyba nawet za dużą. Uzywam takiej skrzyni jak pływam sam, jak we dwóch odpuszczam i nie ma problemu.7c37d9f43b4fc455gen.jpg



#23 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 listopad 2014 - 20:28

A tak nawiasem co do pontonów produkowanych przez małe rączki, to nic im nie brakuje, a moim skromnym zdaniem są dużo lepsze /nie mówię o wszystkich/

od bardzo popularnych i przereklamowanych pontonów za dużą kasę. Nadmienię jeszcze że większość produkcji z Chin trafia na rynek Włoski, Hiszpański, Chorwacki, a tam się byle czego też nie kupuje. PCV i kleje, oraz spawarki do PCV nie pochodzą z Chin, z Chin pochodzi tylko robocizna.


  • Art__RZ lubi to

#24 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 19:47

Wybór padł na ponton ponieważ nie mam możliwości trzymania go rozłożonego - brak przyczepki i haka w aucie. Za to jest garaż ;)

Dobre jest to że jestem w podobnej sytuacji i ponton mam kolibri km 300 z drewniana podłogą, trzymam go rozłożonego w garażu podwieszonego pod sufitem wjeżdżam samochodem spuszczam na dach i transportuje w calości na bagażniku  mojego autka waga około 50kg z kolegą spokojnie go ściągamy nad wodą z auta a i czasami nawet sam potrafie go ściagnąć ,jedyny zabieg jaki robię nad woda to pompuje kil,miny ludzi widzących jadący ponton na dachu samochodu bescenny :o


Użytkownik ślepy edytował ten post 11 listopad 2014 - 19:48


#25 OFFLINE   jac_jac

jac_jac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Jacek

Napisano 16 listopad 2014 - 13:55

Ha ha Ha - dobry patent :)

Może ja coś takiego wykombinuje :)

Wracając do tematu pontonu -  rozmawiałem wczoraj 15 listopada , z wędkarzem który łowił z pontonu na Nogacie. Kilka wiosenek ode mnie starszy - powiedział mi coś, co chyba ma sens.

(..) Panie, jeśli nie będziesz Pan pływał wyczynowo albo po Bajkale ;) to bierz Pan ten który się Panu podoba, byle miał kil a zaoszczędzone pieniądze przeznacz Pan na lepszy silnik na Wisłę (..)


  • spinspektor lubi to

#26 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2014 - 19:46

A tak nawiasem co do pontonów produkowanych przez małe rączki, to nic im nie brakuje, a moim skromnym zdaniem są dużo lepsze /nie mówię o wszystkich/

od bardzo popularnych i przereklamowanych pontonów za dużą kasę. Nadmienię jeszcze że większość produkcji z Chin trafia na rynek Włoski, Hiszpański, Chorwacki, a tam się byle czego też nie kupuje. PCV i kleje, oraz spawarki do PCV nie pochodzą z Chin, z Chin pochodzi tylko robocizna.

Maweric , może podpowiesz kilku takich producentów.



#27 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 13:24

Ha ha Ha - dobry patent :)

Może ja coś takiego wykombinuje :)

Wracając do tematu pontonu -  rozmawiałem wczoraj 15 listopada , z wędkarzem który łowił z pontonu na Nogacie. Kilka wiosenek ode mnie starszy - powiedział mi coś, co chyba ma sens.

(..) Panie, jeśli nie będziesz Pan pływał wyczynowo albo po Bajkale ;) to bierz Pan ten który się Panu podoba, byle miał kil a zaoszczędzone pieniądze przeznacz Pan na lepszy silnik na Wisłę (..)

Tak to lata na dachu mojej biedronki



#28 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 13:25

Ha ha Ha - dobry patent :)

Może ja coś takiego wykombinuje :)

Wracając do tematu pontonu -  rozmawiałem wczoraj 15 listopada , z wędkarzem który łowił z pontonu na Nogacie. Kilka wiosenek ode mnie starszy - powiedział mi coś, co chyba ma sens.

(..) Panie, jeśli nie będziesz Pan pływał wyczynowo albo po Bajkale ;) to bierz Pan ten który się Panu podoba, byle miał kil a zaoszczędzone pieniądze przeznacz Pan na lepszy silnik na Wisłę (..)

Tak to lata na dachu mojej biedronkiZałączony plik  IMG-20141116-WA0026.jpg   71,75 KB   75 Ilość pobrań


  • PiotrekF i Negra lubią to

#29 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 17 listopad 2014 - 14:32

Z jaką bezpieczną prędkością można z tym pontonem jechać?


  • spinnerman lubi to

#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2014 - 14:54

Z jaką bezpieczną prędkością można z tym pontonem jechać?

Tego jeszcze nie wie nikt. Pewnie dużo od wiatru zależy. A i od tego czy pod górkę pewnie też....



#31 OFFLINE   Vodzu

Vodzu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Emil

Napisano 17 listopad 2014 - 16:49

Z jaką bezpieczną prędkością można z tym pontonem jechać?

ja jeździłem i 100km/ jak się zapomnę, normalnie 80km/h. Ponton mocowany dwoma pasami do relingów, na dalsze trasy dodatkowe pasy mocowane przez drzwi dookoła. auto to mazda premacy, ponton 320cm. Spokojnie sam go ładuje i ściągam.



#32 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 19:17

No tak  100 da się śmigać ,gorzej jak mijam tira z naprzeciwka wtedy troszkę przypomina niemieckiego zeppelina ,plusem jest to że to co nie zmieszczę w aucie ląduje także w pontonie czyli pokrowiec z wędkami, łóżko oraz ,namiot nacisk na dach około 80kg



#33 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 listopad 2014 - 22:02

Patent rewelacja. Jak jest ponton z kilem trzeba spuscic powietrze bo pewnie by pofrunął ... :)


Użytkownik maweric edytował ten post 17 listopad 2014 - 22:07


#34 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 15:16

Tak właśnie przed spakowaniem na dach trzeba upuścić powietrze z kila ,solidnie zamocować paskami i w drogę :D



#35 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 18 listopad 2014 - 23:28

Tir z przeciwka=pielucha pełna. ;-)
  • NARA lubi to

#36 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 listopad 2014 - 16:11

Ja zamierzam w weekend uderzyć compactem bmw z gumiakiem 380cm na dachu...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#37 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 19 listopad 2014 - 16:18

Policja Cię przepuści bo pomyśli że wojownicy żółw leci ;)
  • NARA lubi to

#38 OFFLINE   jac_jac

jac_jac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Jacek

Napisano 19 listopad 2014 - 17:03

Ale fakt, TIR z naprzeciwka i może być (nie)wesoło...

No właśnie a jak to jest z przepisami ruchu drogowego - przewożenie "wielkogabarytowe" na dachu auta ??

Policja może się przyczepić czy nie ? 

Jeśli ponton nie będzie wystawał ponad obrys auta, to chyba nie ???



#39 OFFLINE   Vodzu

Vodzu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Emil

Napisano 19 listopad 2014 - 18:30

Nieoznakowany ładunek może wystawać na max 23 cm z boku poza obrys i 50cm z tyłu. Z przodu i tak nie wystaje :)  



#40 OFFLINE   ślepy

ślepy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 22:52

Jeszcze póki co nie miałem kontroli drogowej ,zawsze się zastanawiałem czy lusterka wchodzą do obrysu auta jeżeli tak to parę cm mamy w zapasie , ponton i tak nie wystaje na boki jedynie z tyłu jakieś 20 cm,wielkim plusem przy pakowaniu gumiaka na dach jest ścięty tył czyli prosta klapa łatwiej postawić pontonik w pionie i wtedy już łatwiej od tyłu można zapakować ,no i zapomniałem o piankach ochronnych na bagażniku ponton się tak nie niszczy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych