Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#4861 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 lipiec 2022 - 08:53

wisniowy21, podpisuję się pod tym, co napisałeś obiema rękoma. Nie trzeba było siatek, wędkarze sami załatwili zbiornik... Jak na to wszystko patrzyłem, co się działo, odechciewało mi się jeździć. ☹️

spokojnie trzeba atakować jak się pogoda wyrówna :) 



#4862 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 lipiec 2022 - 09:55

wisniowy21, podpisuję się pod tym, co napisałeś obiema rękoma. Nie trzeba było siatek, wędkarze sami załatwili zbiornik... Jak na to wszystko patrzyłem, co się działo, odechciewało mi się jeździć. ☹️


W latach 2017-2020 zobaczylem tyle, że już nie odzobacze...I nie jeżdżę już drugi sezon...szkoda moich nerwów...
  • malinabar lubi to

#4863 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 14 lipiec 2022 - 09:59

Czocho, bo Ty na stare lata, robisz się zbyt wrażliwy. 🤣🤣🤣

#4864 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 lipiec 2022 - 10:57

 

W latach 2017-2020 zobaczylem tyle, że już nie odzobacze...I nie jeżdżę już drugi sezon...szkoda moich nerwów...

 

może raczej jak to mi ostatnio napisałeś, zbyt leniwy :P 



#4865 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 lipiec 2022 - 20:37

Każdy kto normalnie myśli i zna tą wodę dłużej wie, że wykańczają ją ludzie z wędkami.A tym bardziej jak od kilku lat nie ma całorocznych odłowów. Ale nawet tu niektórzy zwalają winę może i tylko po części, na zarybianie sumem- masakra. Trzeba przestawiać się na masowy odłów podleszczy, bo przy braku drapieżnika może być wesoło.
  • eRKa lubi to

#4866 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 lipiec 2022 - 22:03

Siemianówka nie jest żadnym wyjątkiem. Wody w Polsce - prócz jakichś nielicznych zostały przełowione przez wędkarzy za aprobatą zarządów okręgów. Ale jak wspomnę o za dużych limitach to słyszę połajanki.

A sprawa jest prosta jak drut. Ktoś kto mieszka blisko zbiornika i ma "dużą rodzinę" może zgodnie z regulaminem zabierać tony ryb. Ktoś kto mieszka dalej ale i tak nad wodą jest ze 30x w roku - może zabrać i tak więcej niż w tej wodzie urośnie na statystycznego wędkarza.

 

To skąd te ryby mają się brać????

 

Przebłyszczenie, wydry, kormorany a teraz "sum szkodnik" mają usprawiedliwiać kiepską gospodarkę okręgów.

 

Na Zalewie Sulejowskim wytępiono(brak limitów ilościowych) zasadniczo suma, ale innych ryb wcale z tego powodu nie przybyło.



#4867 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 04 sierpień 2022 - 09:41

W latach 2017-2020 zobaczylem tyle, że już nie odzobacze...I nie jeżdżę już drugi sezon...szkoda moich nerwów...

Kamil teraz spokojnie możesz jeździć bo już się nie będziesz denerwował,bo i czym ? Cała woda dla Ciebie...NO MOŻE PRAWIE .Weź kolegę zjemy rano po kanapeczce z mielonką  pogadamy,zapalimy po całym .....Ech kiedyś było było jakby bardziej LUKSUSOWO.

Pozdrawiam i do zobaczenia.Ja  w weekend atakuję ......się poopalać.


  • Dziadzia Bimber lubi to

#4868 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 04 sierpień 2022 - 09:47

Generalnie to jest tak, niektórzy się z tego śmieli lub też nie, ale ten kto jeździł 2-3 lata temu widział w sezonie 300 łodzi po +- 2 osoby, wszyscy łowili i zakładamy teraz że 100 łodzi pływało sportowo i wypuszczało ryby, na 200 łodziach złowiono 800 sandaczy ( po 2 na głowę ) byli też pewnie tacy co mieli po 3 lub 4 na głowę ale liczmy po limitach  800 sandaczy x 2 dni ( weekend bo w piątek pili nie łowili ) mamy 1600 sandaczy w kolejne 5 dni tubylcy doławiają kolejne 1600 wiec mamy  3800 sandaczy ( żeby było łatwo przeciętniaki 60-70 bo takie brały po 2,5 kg to jest 9000kg tygodniowo)  tak te liczby przerażają nie trzeba siatek i rybaków, nawet licząc że przestrzeliłem i podzielimy na 2 choć nie sadze to dalej 4500 kg ryb oczywiście nie zawsze brały wiec możemy przyjąć że tygodniowo w sezonie wyjeżdżało 4500kg ryby, pretensje tylko i wyłącznie do władz ze dali wyjebać sobie taki zbiornik

  

PS. ktoś mi napisze pewnie, że pierdolę głupoty (bo byłem raz czy 2) ale byłem średnio co 2 tygodnie lub czasem nawet 2x w tygodniu i złowienie limitu sandaczy to był żaden problem, jeszcze w ubiegłym sezonie trudno było złowić rybę mniejszą jak 55 cm, a teraz trudno większą jak 60 :o  

To samo pisałem kilka lat temu o szczupaku.Można sprawdzić kilkaset postów wcześniej.A jeżeli chodzi o władzę to ten sandacz im nie na rękę bo jego tam nie ma....oficjalnie.


  • eRKa i Dziadzia Bimber lubią to

#4869 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 04 sierpień 2022 - 16:33

sandacz im nie na rękę bo jego tam nie ma....oficjalnie.

Mają rację. Jego nie powinno być w zalewie.

#4870 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 18:57

Jak bardzo niewykorzystywany trzeba mieć centralny ośrodek nerwowy aby powielać informację o odłowach 2 ton sandacza tarlaka  :o 
Tak się składa że byliśmy na tym odłowie i liczyliśmy ryby, dane te są dokładnie przedstawione na stronie PZW. 
W tym sezonie widać że sandacza już jest znacząco mniej, na szczęście wędkarzy też jest mniej co daje szanse na utrzymanie populacji. 
Patologia z Hajnówki też już nie odławia komercyjnie do restauracji bo jest kontrola /niestety ciągle jej za mało/ ale kilku "hurtowników" wyeliminowano z łowiska. Wodę trzeba chronić i trzeba o tym mówić, wyciszenie spowoduje że znów nikt nie będzie patrzył na ręce drugiego i zaczną się odłowy. 
Kolejne stado kormoranów przylatuje z sąsiedniego okręgu z którym to Białystok od lat podpisuje porozumienie jednostronne bo w wodach owego okręgu już wszystko zjedzono, każdy wie że mówię o Siedlcach. 
A poza tym jest super, woda w tym roku wysoka, szczupak się pięknie wytarł, białorybu setki ton, sumy dwumetrowe, bolenie metrowe, okoni brak a sandacze jak to sandacze, raz pstrykają a raz walą jak pociski.

 


  • wojto-ryba i Sławek.Sobolewski lubią to

#4871 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 sierpień 2022 - 11:39

Można zwodować się w porcie przy zaporze? Są pobierane jakieś opłaty?

#4872 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 17 sierpień 2022 - 10:16

Jak bardzo niewykorzystywany trzeba mieć centralny ośrodek nerwowy aby powielać informację o odłowach 2 ton sandacza tarlaka  :o 
Tak się składa że byliśmy na tym odłowie i liczyliśmy ryby, dane te są dokładnie przedstawione na stronie PZW. 
W tym sezonie widać że sandacza już jest znacząco mniej, na szczęście wędkarzy też jest mniej co daje szanse na utrzymanie populacji. 
Patologia z Hajnówki też już nie odławia komercyjnie do restauracji bo jest kontrola /niestety ciągle jej za mało/ ale kilku "hurtowników" wyeliminowano z łowiska. Wodę trzeba chronić i trzeba o tym mówić, wyciszenie spowoduje że znów nikt nie będzie patrzył na ręce drugiego i zaczną się odłowy. 
Kolejne stado kormoranów przylatuje z sąsiedniego okręgu z którym to Białystok od lat podpisuje porozumienie jednostronne bo w wodach owego okręgu już wszystko zjedzono, każdy wie że mówię o Siedlcach. 
A poza tym jest super, woda w tym roku wysoka, szczupak się pięknie wytarł, białorybu setki ton, sumy dwumetrowe, bolenie metrowe, okoni brak a sandacze jak to sandacze, raz pstrykają a raz walą jak pociski.

A ja się z tobą nie zgadzam tak do końca.Nad zbiornik przyjeżdżam od 25 lat Patologia jest w każdym okręgu nie tylko SIEDLECKIM.Zobacz co się dzieje przy przepompowni na małym od kwietnia MIEJSCOWI  walą bolenie sandacze na rower i pewnie do Siedlce jadą żeby za 30 min wrócić.Co się dzieje po zmroku jak ja przyjeżdżam nad wodę w piątek ok 21 to łódki Hajnówka Białystok nie Siedleckie wypływają na wodę a rano jak wstaję o 4 to już wracają.Zgadnij z czym  i w jakim rozmiarze...informację od zaprzyjaźnionych wędkarzy  i ludzi przebywających nad wodą....oraz moje obserwacje.Nie bronię pseudo wędkarzy z naszego okręgu,ale ja znam więcej normalnych niż mięsiarzy.A i jeszcze jedna dziwna rzecz czegoś takiego nie widziałem na żadnej innej wodzie ,,,spływanie do brzegu 7 razy dziennie w celu pozbycia się towaru.walenie ciężarkiem ponad metrowych szczupaków i rozprówanie osęką sumów.


  • MaleX i Dziadzia Bimber lubią to

#4873 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 17 sierpień 2022 - 12:09

To zapraszam na Turawe,na rozpoczęcie,jak się sandacz odbuduje. Zapewniam Cię, że tylu ludzi ze sraczką kursujących do brzegu nie zobaczysz gdzie indziej.
  • chlodnica lubi to

#4874 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 17 sierpień 2022 - 17:07

Mam cichą nadzieję,że zanim się odbuduje to ludziska zmądrzeją... ;)



#4875 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 17 sierpień 2022 - 20:38

To zapraszam na Turawe,na rozpoczęcie,jak się sandacz odb
u duje. Zapewniam Cię, że tylu ludzi ze sraczką kursujących do brzegu nie zobaczysz gdzie indziej.


Oj ci ze wschodu sa nie do pobicia w tej dyscyplinie.

#4876 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 sierpień 2022 - 21:24

Jak narazie słabo bierze i niech tak trwa jak najdłużej :)
  • mentnooki lubi to

#4877 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 23 sierpień 2022 - 09:46

Oj ci ze wschodu sa nie do pobicia w tej dyscyplinie.

Rekordzista złapany dwa  czy trzy lata temu z centralnej Polski miał 40 filetów, kontrol samochodu w lesie w pobliżu zbiornika .Następni mistrzowie z Piaseczna jak ich nazwał   człowiek u  którego wynajmowali  kwaterę   przez  tydzień i zwozili po kilkanaście sandaczy dziennie.Ci to są reformowalni.Tu nie chodzi skąd są  ,kontrole kontrole i jeszcze raz kontrole.


  • kristofer232 lubi to

#4878 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 sierpień 2022 - 11:30

Nikt nie pobije pod tym względem miejscowych, bo moga byc na wodzie 100 i wiecej razy.Nasi na Zegrzynskim tez sa pewnie najgorliwszymi klusolami.

#4879 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 sierpień 2022 - 07:15

w tym sezonie nie miałem ani jednej :( w ubiegłym 2, ale tylko dokumenty bez sprawdzania bakist, kolega który jest od początku sezonu co tydzień piątek, sobota niedziela,  + 2x na pełen tydzień miał kontrole tylko na ostatnim wyjeździe tak samo bez sprawdzania bakist. wydaje mi się że to powinna być podstawa 



#4880 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 24 sierpień 2022 - 07:37

Ryba wyjeżdża nocą ze zbiornika i to ta poza górnym wymiarem.........kurła maćnie ma strażników na tym zbiorniku albo im nie zależy.


  • MaleX lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych