Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2016 - 18:14

To zapytam użytkowników TP 4000 pg, 70 cm nawój wystarcza do wybierania luzu linki przy podbiciu, czy szukać jednak czegoś z większym nawojem ?


Użytkownik lopez77m edytował ten post 13 wrzesień 2016 - 18:15

  • mariusz.w lubi to

#742 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 13 wrzesień 2016 - 18:16

Wiem że troszku głupie pytanie ale... :)
Który model waszym zdaniem, będzie najbardziej komfortowy do łowienia z tzw. opadu(główki 20-25g). Chodzi mi o nawój linki przy jednym obrocie korbki a wytrzymałość kołowrotka, niestety TP nie ma tak jak Certate 81 cm.

-4000 pg
-4000 hg
-3000 hgm

ps. tylko błagam bez tekstów, wolniej -szybciej kręć korbką.

Jak dla mnie tylko HG mam od niedawna ale przerobiłem kilka młynków i do ciężkiej orki używam tylko tego choć na początku miałem kilka problemów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#743 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 wrzesień 2016 - 18:49

Spokojnie wystarczy szczególnie jesienią nie jest potrzebny szybszy kołowrotek , na rzekę nie ma to specjalnie znaczenia bo dużo pracy robi za nas prąd wody. 


  • Guzu lubi to

#744 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 14 wrzesień 2016 - 13:07

Było trochę nerwów ale w końcu młynek dotarł. Bez cła i z krzaczkami na pudełku ;) Czyli różnica jest…przynajmniej w pakowaniu :) To moja pierwsza styczność z Shimano Twin Power 4000 XG i przy moich Daiwach sprawia wrażenie pancernego, choć waga i wielkość w porównaniu na przykład z Freamsem 3000A prawie taka sama. Nie wiem z czego to wynika ale tu mam odczucie bardzo dużej mocy jaka drzemie w tym kołowrotku i takiej maślanej pracy ale z takim przyjemnym oporem...Przy pierwszych kręceniach dało się odczuć miejsca w których chyba nie było smaru - masło przez 2/3 obrotu i nagle szmer plus metaliczne tarcie mechanizmu wyczuwalne na korbce. Po dwóch dniach zabawy i odrobinie kręcenia na sucho objaw znacznie się osłabił. Teraz jest nieporównywalnie lepiej i mam nadzieję, że będzie całkiem maślanie jak jeszcze trochę sobie pochodzi :) Co dziwnego jeszcze zauważyłem to kiedy w trakcie kręcenia spojrzę na szczelinę między rotorem a korpusem jest ona nieregularna. Tzn nie ma kształtu okręgu i w pewnych miejscach jest większy odstęp między tymi elementami niż w innych. Trochę mnie to martwi bo chyba nie tak to powinno wyglądać... Ale ogólnie jak na razie mega pozytyw, szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania, odczucia co do mocy i kulturę pracy. Postaram się wstawić fotki i zrzut ze strony śledzenia przesyłki dla zobrazowania co się działo z kołowrotkiem po drodze. Dziwne jest to, że dwa razy był na cle i uznali, że nie muszę płacić…. :) Pudełko na bank było u nas otwierane więc domyślam się, ze widzieli co jest zawartością. Może jest tam jakiś kolega po kiju w tym naszym urzędzie ;)

 

ps1. Czy ktoś mi powie może co oznacza ta srebrna okrągła naklejka na stopce z napisem OH-S…?

 

ps2: Czy uważacie, że zanim zacznę łowić powinienem go jeszcze wysłać na serwis do jakiegoś przesmarowania i sprawdzenia bebechów no i szczeliny tego rotora? 

 

Załączony plik  DSC08447-1.jpg   28 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC08448-2.jpg   27,58 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC08449-3.jpg   30,61 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC08450-4.jpg   28,24 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC08451-1.jpg   38,24 KB   16 Ilość pobrań

 

Obie Daiwy to 3000-ączki

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2016-09-14 o 13.31.18.png   104,51 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik Siemko edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 13:24


#745 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 wrzesień 2016 - 13:56

Nie trzeba smarować(chyba że faktycznie jest coś nie tak). Bierz na rybki i daj mu trochę w piz...to będzie jeszcze lepiej chodził("ułoży " się...).Moc i hamulec ma zarąbiaszty!!!

Użytkownik huligan77 edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 13:58

  • Przemek i przemo_w lubią to

#746 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 14 wrzesień 2016 - 19:18

Było trochę nerwów ale w końcu młynek dotarł. 

 

ps1. Czy ktoś mi powie może co oznacza ta srebrna okrągła naklejka na stopce z napisem OH-S…?

 

Okrągła srebrna (kiedyś były czarne) naklejka na stopce jest znakiem osobistym osoby sprawdzającej kołowrotek po zejściu z taśmy produkcyjnej.

Dziwię się że nieraz w kołowrotkach wieloletnich nadal ta naklejka się znajduje,choć już do niczego nie jest przydatna. Obowiązuje w czasie gwarancji i raczej tylko w serwisach japońskich.


  • sajdol1 lubi to

#747 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2016 - 19:44

O oznacza rok produkcji
H oznacza miesiąc, 8 czyli sierpien
S oznacza fabryke w Japonii.

#748 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3535 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 wrzesień 2016 - 21:10

Doķładnie, jak pisze Daniel.
A rzeczone O to 2016 (C-2004, D-2005, E-2006, F-2007, G-2008, H-2009, I-2010, J-2011, K-2012, L-2013, M-2014, N-2015, O-2016).
  • Guzu, TOFIX99 i esox34 lubią to

#749 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 14 wrzesień 2016 - 21:37

Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam nadzieję, że nie zajadę go za szybko na tych bolkach…;) 



#750 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 00:34

Okrągła srebrna (kiedyś były czarne) naklejka na stopce jest znakiem osobistym osoby sprawdzającej kołowrotek po zejściu z taśmy produkcyjnej.

Dziwię się że nieraz w kołowrotkach wieloletnich nadal ta naklejka się znajduje,choć już do niczego nie jest przydatna. Obowiązuje w czasie gwarancji i raczej tylko w serwisach japońskich.

Dobrze jest czasem czegoś nie wiedzieć  ;) . Człowiek uczy się całe życie.


  • przemo_w lubi to

#751 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 wrzesień 2016 - 23:32

Kurcze jako że ostatnio (z nudów) kupiłem sobie takiego twinka,to chciałem ten wątek przeczytać,ale dotrwałem do czwartej czy piątej strony.... Autentycznie nie wiedziałem ze kołowrotek może być obiektem masturbacyjnych uniesień i nocnych polucji... Niestety na tych kilku stronach (+ trzech ostatnich) nie znalazłem interesującej mnie informacji ,tzn.czy taki twinek np.4000PG to się nadaje do łowienia w morzu (troszeczkę bardziej słonym niż Bałtyk) czy jednak jest do d...y i trza sobie sprawić SW,bo łowienie zwykłym TP'15  w solance to będzie dysonans i np. później na zlocie nikt nie będzie chciał ze mną gadać ;)  :P

 

pozdr.W

 

Ps. jak na razie swojego katuję 2" kajtkiem na 3 gramach co by za szybko nie zaczął ząbkować ;)


  • Przemek, gringo i Werem lubią to

#752 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 wrzesień 2016 - 03:27

Ps. jak na razie swojego katuję 2" kajtkiem na 3 gramach co by za szybko nie zaczął ząbkować ;)

Twinki to nie Daiwy, także śmiało możesz łowić! ;)

Użytkownik gringo edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 03:33


#753 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 19 wrzesień 2016 - 08:59

Twinki to nie Daiwy, także śmiało możesz łowić! ;)

To tylko taki luźny żarcik ,łowię normalnie i nie widzę problemu w podbijaniu 10cm. silikonu na 30g. ołowiu.Tylko chciałem się dowiedzieć od mądrzejszych ludzi czy w morzu też może... 



#754 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 15:09

Obecna wersja TP'15 PG,HG,XG nie jest przewidziana na słoną wode....było o tym pisane w tym temacie.
  • sajdol1 lubi to

#755 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 17:45

.................... jak na razie swojego katuję 2" kajtkiem na 3 gramach co by za szybko nie zaczął ząbkować ;)

Bym tak nie szalał.



#756 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 19 wrzesień 2016 - 17:57

Kurcze jako że ostatnio (z nudów) kupiłem sobie takiego twinka,to chciałem ten wątek przeczytać,ale dotrwałem do czwartej czy piątej strony.... Autentycznie nie wiedziałem ze kołowrotek może być obiektem masturbacyjnych uniesień i nocnych polucji... Niestety na tych kilku stronach (+ trzech ostatnich) nie znalazłem interesującej mnie informacji ,tzn.czy taki twinek np.4000PG to się nadaje do łowienia w morzu (troszeczkę bardziej słonym niż Bałtyk) czy jednak jest do d...y i trza sobie sprawić SW,bo łowienie zwykłym TP'15  w solance to będzie dysonans i np. później na zlocie nikt nie będzie chciał ze mną gadać ;)  :P

 

pozdr.W

 

Ps. jak na razie swojego katuję 2" kajtkiem na 3 gramach co by za szybko nie zaczął ząbkować ;)

 

Jak Ci się znudzi ... ;) ​ to wiesz gdzie masz go podrzucić.  :D



#757 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 wrzesień 2016 - 21:21

Kurcze jako że ostatnio (z nudów) kupiłem sobie takiego twinka,to chciałem ten wątek przeczytać,ale dotrwałem do czwartej czy piątej strony.... Autentycznie nie wiedziałem ze kołowrotek może być obiektem masturbacyjnych uniesień i nocnych polucji... Niestety na tych kilku stronach (+ trzech ostatnich) nie znalazłem interesującej mnie informacji ,tzn.czy taki twinek np.4000PG to się nadaje do łowienia w morzu (troszeczkę bardziej słonym niż Bałtyk) czy jednak jest do d...y i trza sobie sprawić SW,bo łowienie zwykłym TP'15  w solance to będzie dysonans i np. później na zlocie nikt nie będzie chciał ze mną gadać ;)  :P

 

pozdr.W

 

Ps. jak na razie swojego katuję 2" kajtkiem na 3 gramach co by za szybko nie zaczął ząbkować ;)

 

Kupiłeś z nudów.Nie wiedziałeś, że może być obiektem masturbacyjnych uniesień a w solance zanurzyć się boisz :D .


  • Wobi i Hunter_pike lubią to

#758 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:18

Btw serwisowania TP4000PG '15 - faktycznie sucho w środku, na przekładni w jednym miejscu nałożona pecyna smaru wielkości ziarna ryżu (przesmarowało 2!! zęby).



#759 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:28

pecyna smaru wielkości ziarna ryżu


Pecyna to chyba w takim razie ciut na wyrost :D

#760 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:35

:D

 

Racja, może nazwijmy to więc grudką? ;) Btw ciekawe czy zaniknie mi czysto subiektywne odczucie przeciążania młynka 12cm wobami ciąganymi w silnym nurcie. Powinno. Jeśli nie to może inny smar? ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych