Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 11:00

230 gramow nie wywazy zadnego kija...tu trzeba zaczynac od 350 gramow przy UL, i to max 2,3 metra, przy dluzszych dodatkowe 25 gramow na kazde 10 centymetrow

hahaha:)



#782 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 11:08

Dobrze rozumujesz, moc kołowrotka jest ważna ale wyważenie jeszcze bardziej. Jeżeli będziesz miał np. cały dzionek na rybach to kiepskie wyważenie poczujesz w ręce.Dobrze byłoby przykręcić kilka młynków do kija i zobaczyć jaki ciężar najlepiej go wyważa, po tym dobrać kołowrotek. Istotne będzie jaką masz przelotkę startową, jak mała to @Guzu dobrze Ci radzi z wielkością shimano 2500.Może jakaś daiwka 2500-3000- w dobrym stanie emblem, turek w ciężarze podobne jak zauberowaty, to też już w wielkości jak shimano 4000- np. rarenium waży chyba coś ok 260g czyli wagą by był dobrym wyborem, wielkością to już inna sprawa. Kilka czynników jest więc wypada je rozważyć.

Przelotka startowa ma w tym przypadku 25 mm .Na chwile obecną podpięty jest spro blue arc 930 (ok310gr) i jest ok .Gdy podepnę Caldie 2508 (230gr) jest trochę gorzej, wychodzi więc na to,że stradic byłby trochę za lekki. No i plastic fantastic:)



#783 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 październik 2016 - 11:15

Przy tej przelotce to spokojnie możesz dawać shimano 4000 lub daiwe 3000.



#784 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 11:31

Przy tej przelotce to spokojnie możesz dawać shimano 4000 lub daiwe 3000.

Tylko nadal nie wiem TP 15 ,Vanquish czy może jak napisał Hunter_pike nie warto przepłacać i kupić tego stardica c4i+4000fb  którego on sobie chwali?



#785 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 11:35

Miał ktoś może styczność z tymi trzema młynkami i mógłby je porównać?(vanquish 12 4000)



#786 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 11:41

Skoro jeden forumowicz twierdzi że nie widzi różnicy w jakości TP '15 a Stradic 4000 FB Ci4+ to niech zrobi porównanie + ewentualnie Vańka '12...
Wszyscy są ciekawi czy warto " przepłacać" czy nie....
I żeby nie było to porównanie schematów bo do tego to wszyscy dostęp mamy.

Użytkownik przemow edytował ten post 25 październik 2016 - 11:58

  • gregox i coma lubią to

#787 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 październik 2016 - 12:09

Przede wszystkim nie określiłeś na jakiej wodzie głównie będziesz łowił te szczupaki. Na jakie przynęty. Jeżeli chodzi o obecne młynki shimano to rozmiar 2500 to będzie nieporozumienie. Jeżeli to stojąca woda , niezbyt głęboka i będziesz  łowił na gumy na lekkich główkach to pewnie 2500 da radę ale.....dochodzi jeszcze ilość nawijanej linki. W tym roku już kilka grubych ryb zrobiło mi psikusa i zaraz po braniu dość szybko napływały na mnie tak, że nie byłem w stanie tak szybko kręcić żeby utrzymać napięcie zestawu kołowrotkiem shimano o przeł. 5.1 . HG byłby w takiej sytuacji najodpowiedniejszy. Osobiście nie jestem fanem wyważania kołowrotkiem wędki. Lekki zestaw to lekki zestaw. Zawsze można zmienić kij na krótszy jeśli cos jest nie halo. Krąży wiele prawd na forum i każdy będzie upierał się przy swoim.

Opisz charakter łowiska, przynęty na jakie łowisz, czy to ma być kołowrotek uniwersalny, czy pod jedną tylko wodę, czy ma być niezniszczalny czy lekki finezyjny.

Łatwiej będzie coś doradzić a i tak z pewnością zdania będą podzielone. Następnie przetrawisz porady na swoje i zadecydujesz.



#788 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 12:34

Przede wszystkim nie określiłeś na jakiej wodzie głównie będziesz łowił te szczupaki. Na jakie przynęty. Jeżeli chodzi o obecne młynki shimano to rozmiar 2500 to będzie nieporozumienie. Jeżeli to stojąca woda , niezbyt głęboka i będziesz  łowił na gumy na lekkich główkach to pewnie 2500 da radę ale.....dochodzi jeszcze ilość nawijanej linki. W tym roku już kilka grubych ryb zrobiło mi psikusa i zaraz po braniu dość szybko napływały na mnie tak, że nie byłem w stanie tak szybko kręcić żeby utrzymać napięcie zestawu kołowrotkiem shimano o przeł. 5.1 . HG byłby w takiej sytuacji najodpowiedniejszy. Osobiście nie jestem fanem wyważania kołowrotkiem wędki. Lekki zestaw to lekki zestaw. Zawsze można zmienić kij na krótszy jeśli cos jest nie halo. Krąży wiele prawd na forum i każdy będzie upierał się przy swoim.

Opisz charakter łowiska, przynęty na jakie łowisz, czy to ma być kołowrotek uniwersalny, czy pod jedną tylko wodę, czy ma być niezniszczalny czy lekki finezyjny.

Łatwiej będzie coś doradzić a i tak z pewnością zdania będą podzielone. Następnie przetrawisz porady na swoje i zadecydujesz.

Najczęściej woda stojąca, max głębokość to ok 8-9 m ,trochę rzadziej Wisła.Przynęty to głównie gumy 3,4 czasami 5 cali na główkach max 15 gr.Młynek chciałem podpiąć pod dragona hm 80 easy rider długości 2.6 do 25 gr, ale dobrze by było żeby dał rade przy innych trochę mocniejszych kijach max do 42 gr których używam pod szczupłego.Bardziej zależałoby mi na  trwałości  kosztem finezji .Jeśli chodzi o kulturę pracy, to chciałbym, żeby miał trochę lepszą niż zauber ,red itp.Myślę,że z tym akurat nie będzie problemu przy kołowrotkach tej klasy:)


Użytkownik norbas29 edytował ten post 25 październik 2016 - 12:46


#789 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 październik 2016 - 13:10

Przy tych priorytetach, jeszcze i kiju do 42g - ja używam TP SW 2009 XG.


  • przemo_w lubi to

#790 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 październik 2016 - 13:36

TP15  4000 PG i będziesz pan zadowolony bardzo...bardzo długo :) co do Wańka to jest to wspaniały kręcioł ale troszkę za finezyjny ,jak chcesz muła roboczego i ładny wygląd to tylko TP PG 4000  Stradiki i inne Rarki to już dużo niższa półka a co za tym idzie mniejsza żywotność i niezbyt perfekcyjna praca (po jakimś tam czasie)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 październik 2016 - 13:40

  • Jozi i sajdol1 lubią to

#791 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 13:37

Chciałbym do każdego kija mieć osobny młynek  dobrej klasy,ale niestety na chwilę obecną środki na to nie pozwalają i na razie muszę się zadowolić 1 szt..Dlatego zależy mi na tym,żeby był to kołowrotek w miarę możliwości uniwersalny (oczywiście jeżeli chodzi o średni spinning).Stąd takie priorytety:) 



#792 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 październik 2016 - 13:46

Chciałbym do każdego kija mieć osobny młynek  dobrej klasy,ale niestety na chwilę obecną środki na to nie pozwalają i na razie muszę się zadowolić 1 szt..Dlatego zależy mi na tym,żeby był to kołowrotek w miarę możliwości uniwersalny (oczywiście jeżeli chodzi o średni spinning).Stąd takie priorytety:) 

To TP 15 4000PG.Kolega w poście wyżej dobrze poradził.


  • mrWhite7 lubi to

#793 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 październik 2016 - 13:50

Oczywiście jeżeli boleń nie wchodzi w grę ,bo jak bolek rybą główną to raczej celowałbym w 3000 HGM jako uniwersał .Jeżeli szczupak,sandacz,troć , sum ,dorsz na gumę ,belona itp,itd to 4000 PG .Trzeba rozważyć czy będziesz nim łowił duże ryby typu szczupak,troć,sum,sandacz czy też sandacz ,brzana,kleń ,jaź ,szczupak na płytkiej wodzie to raczej 3000 HGM



#794 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 13:52

Decyzja podjęta.Mam nadzieje,że dobra :) TP'15 4000 PG zamówiony :) 

Dziękuje wszystkim za pomoc .Napisze jak wrażenia podczas użytkowania.Pozdraiwam



#795 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 październik 2016 - 13:57

Na opinie o ci4 nie czekasz??Połowa ceny...

#796 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 13:58

To była/jest jedna z najlepszych decyzji :-)
Będzie Pan zadowolony....

#797 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 14:01

Na opinie o ci4 nie czekasz??Połowa ceny...

Wyczuwam ironie  :)


  • przemo_w lubi to

#798 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 14:02

To była/jest jedna z najlepszych decyzji :-)
Będzie Pan zadowolony....

Mam taka nadzieje :)



#799 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 14:07

Ale tu naprawdę nie jest żadna nadzieja potrzebna :-)

#800 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 14:13

No to gitara :)