Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 31 maj 2016 - 16:48

patzaw26 więcej trzeba skrobać :) wtedy na bieżąco schodzi.Tak z perspektywy czasu stosowania Domaluksa dwie dychy z okładem zdecydowałem na przejście na Hertzlaka.Po jakimś czasie leżakowania woblerów w pudełkach zaczęły delikatnie żółknąć ....Ba stwierdziłem kilka przypadków miejscowego przebarwiania się lakieru na woblerach oklejonych tasiemka przed malowaniem. Początkowo myślałem że może to mieć związek z farbami jakie stosuję do malowania lecz gołe tasiemkowce przygotowane do malowania uwidoczniły mi to zjawisko.Decyzja zapadła Domaluks się skończy kupuję Hertzlak. B)

#142 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 31 maj 2016 - 19:37

Jezeli chodzi o struganei to robię głównie smużaki i litrową puchę ciężko wykorzystać w krótkim czasie zwłaszcza że woblerki robię okresowo tzn nie mam czasu ale jak coś się znajdzie to zrobie z 10-20 szt i mam rzerwę na 2-3 miesiące ewentualnie pojedyńcze sztuki zrobię :)



#143 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2016 - 13:42

Kupiłem Domalux Silver Classic otworzyłem i wylało się mleczko, szybkie spojrzenie i okazało się że kupiłem półmat! Nada się czy dać sobie spokój i wrócić po połysk?



#144 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 czerwiec 2016 - 13:58

Nada się, też fajnie wychodzą przynęty, szczególnie z malowanymi/rzeźbionymi detalami.



#145 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 czerwiec 2016 - 14:03

Jezeli chodzi o struganei to robię głównie smużaki i litrową puchę ciężko wykorzystać w krótkim czasie zwłaszcza że woblerki robię okresowo tzn nie mam czasu ale jak coś się znajdzie to zrobie z 10-20 szt i mam rzerwę na 2-3 miesiące ewentualnie pojedyńcze sztuki zrobię :)

Słoik po kawie douwe egberts sobie skołuj, taki z zatyczką gumową. Możesz kupić na przykład z małą kawą bo sam słoik kosztuje niewiele mniej co kawa (a jak kawy nie pijasz to zaproś koleżankę co lubi... kawę ;) ), w biedrze mają najtaniej, tylko że mniejsze, dobre do małego hartzlacka :) Może stać około 3 miesięcy bez problemu.

tu masz zdjęcie słoika:

https://www.google.p...KCvMK9d7_nPMCM:



#146 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2016 - 14:47

A warstwa nie będzie wchodziła w mat jak sama nazwa lakieru mówi ?:P Stosuje "technikę" przebijania gwoździem puszki i przelewania tyle ile mi potrzeba do mniejszego słoiczka tyle że w tym słoiczku postoi około miesiąca i już się galareta robi.



#147 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 czerwiec 2016 - 15:01

Nie będzie, będzie wchodziła w półmat jak sama nazwa lakieru mówi :P . Bardzo ładnie wyglądają po nim przynęty, takie się wydają... firmowe ;)


  • joker lubi to

#148 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 07 lipiec 2016 - 11:54

Heja! Ostatnio postanowiłem wypróbować Hartzlacka. Od samego początku używałem Domalux. I powiem szczerze, że po spróbowaniu Hartzlacka nie chcę niczego innego :)

1. Utwardza się dwukrotnie szybciej.

2. Mam wrażenie, że powłoka jest twardsza.

3. Wobki są jakby bardziej estetyczne - chodzi o przeźroczystość powłoki.

 

Nie jest to reklama broń Boże...po prostu jak się okazuje nie warto przywiązywać się do jednego materiału tylko stale szukać czegoś nowego.

 

Pozdrawiam

Daniel.



#149 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 09 lipiec 2016 - 10:25

A jak z zastyganiem? Trzeba tak samo szybko działać jak z Domaluxem? Metoda z przebijaniem puszki i przelewaniem do słoiczka będzie skuteczna?



#150 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:14

Na ten temat niestety jeszcze się nie wypowiem. Póki co jakieś 3 tygodnie stoi i jest ok... Plusem są puszki chyba 350ml


Użytkownik Qcyk edytował ten post 09 lipiec 2016 - 12:15


#151 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 lipiec 2016 - 10:46

A jak z zastyganiem? Trzeba tak samo szybko działać jak z Domaluxem? Metoda z przebijaniem puszki i przelewaniem do słoiczka będzie skuteczna?

Nawet szybciej, tj. wprost proporcjonalnie do czasów podanych przez producenta. A co mi tam, klepnę po raz kolejny bardzo dobry patent na przechowywanie jednego i drugiego lakieru. Zaopatrz się taki słoik jak w linku, najlepiej kupić z kawą w środku bo puste słoiki kosztują niewiele mniej i są często gorszej jakości.

Można lakierować wprost ze słoika bez przelewania, dziurawienia puszki itp. Ja wykańczam w ten sposób partie po ok 100 szt.

http://www.de1753.pl...stanty/caramel/


  • Qcyk lubi to

#152 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:13

Przedłuża żywotność używanego lakieru przechowywanie go w lodówce.W niskiej temperaturze i bez dostępu światła procesy utwardzania zachodzą zdecydowanie wolniej.

Jest jedno ale - jeśli chcemy taki schłodzony lakier użyć, musimy go doprowadzić do temperatury otoczenia.

W przeciwnym razie po otwarciu naczynia będzie nam się skraplała para wodna - czyli cały efekt(dłuższe przechowywanie) licho weźmie.



#153 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:19

Najprostszy sposób... dziura w denku. Wkręcamy blacho wkręt. Odlewamy żądana ilość lakieru do jakiegoś naczynia (lakieruje pędzelkiem, nie zanurzeniowo). Straty małe. Jedną puszkę miałem gdzieś tak zakitraną przez pół roku, lakier był jak nowy.  


  • G_rzegorz i eRKa lubią to

#154 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 czerwiec 2017 - 15:39

Mój post dotyczy tego odlanego,w którym malujemy zanurzeniowo.



#155 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 01 czerwiec 2017 - 17:52

Najprostszy sposób... dziura w denku. Wkręcamy blacho wkręt. Odlewamy żądana ilość lakieru do jakiegoś naczynia (lakieruje pędzelkiem, nie zanurzeniowo). Straty małe. Jedną puszkę miałem gdzieś tak zakitraną przez pół roku, lakier był jak nowy.  

A jak później zatykacie puszkę?



#156 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 czerwiec 2017 - 22:16

tym samym wkrętem czy tam gwoździe, zależy co użyjesz. Tylko trzeba go jeszcze papierkiem owinąć dla lepszego uszczelnienia



#157 OFFLINE   Loco

Loco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 23:55

A jak później zatykacie puszkę?

 

Wkręt dekarski z uszczelką...

 

Załączony plik  1673624_d65c1f6f72acb72f7612c3ef.jpg   50,67 KB   8 Ilość pobrań


  • kooper82 lubi to

#158 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 czerwiec 2017 - 07:32

Potwierdzam sposób idealny chiciaż ja używam zwykłego wkrętu I też działa. Po wkręceniu przechylić puszkę lakieru aby lakier oblał wkręt co uszczelni dokładnie

#159 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 02 czerwiec 2017 - 08:57

Mój post dotyczy tego odlanego,w którym malujemy zanurzeniowo.

 

Kiedyś używałem słoika. Na denko folia typu srecz, strecz (jak to tam sie pisze :D ) mocno zakręcalem i do zamrażalnika. Wszystko było ok ale do trzech dni. Później lakier gęstniał i się do niczego nie nadawał.



#160 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 czerwiec 2017 - 09:32

Kiedyś używałem słoika. Na denko folia typu srecz, strecz (jak to tam sie pisze :D ) mocno zakręcalem i do zamrażalnika. Wszystko było ok ale do trzech dni. Później lakier gęstniał i się do niczego nie nadawał.

 

Lodówka a zamrażalnik to chyba nie to samo?

Ja trzymam w lodówce,z zamrażalnikiem nie mam doświadczeń.

A po drugie - wszystko zależy ile wody(pary wodnej z powietrza) zdąży wchłonąć lakier.Jeśli będziemy lakierować w wilgotnym otoczeniu i pojemnik będzie długo odkryty,to nie ma co liczyć na cud.Na bank zgęstnieje,czy nawet zrobi się do niczego nieprzydatna galareta.

Kiedyś bańkę 5 l Domaluksu używałem ponad rok.Odlewałem potrzebną ilość(szybko) zakręcałem i w chłodne miejsce.I było ok.


  • rybson, spinnerman i Popej lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych