Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta, Poznań i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   chudy4114

chudy4114

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBogdanowo
  • Imię:Artur

Napisano 14 czerwiec 2018 - 18:59

Zrozumialem.sorry

#142 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 09 lipiec 2018 - 18:04

Jak tam Panowie ? Warta niska jak diabli, czlowiek poszedlby na zanderka a te sie wyniosly z moich miejscowek bog wie gdzie

Szybki tap

#143 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 lipiec 2018 - 09:25

Biorą 😎

#144 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:03

w zeszłym tygodniu miałem popołudnie które śmiało mógłbym określić jako "horror spinningisty" w drodze  na wybraną wcześniej miejscówkę łowię dwa niewielkie bolki na upatrzonego, klenika na smużaczka, dużo brań nie wciętych - generalnie jestem w skowronkach, dochodze na miejscówkę o odpowiedniej porze, widzę z daleka że woda wrze :) zaczynam obławiać miejscówkę przed miejscem ataków boleni, biją jak szalone, branie...nie zaczep - "przynęta dnia" grzęźnie w kamieniach... k.....a, podchodzę po cichutku, próbuje odhaczyć, generalnie dupa straciłem jedyną skuteczną przynęte.... Nie poddaje się wiąże nowy przypon z FC .... a raczej przekonuje się jak mi źle idzie w stresie i po ciemku, gdy bolki stoją pod stopami,mam wrażenie że mija pół godziny,,,. Dobra wywalam FC, wiążę palomarem do plecionki , coś nie nie zatarło, k.....a. Bolki przez cały czas mają ucztę...., w końcu wiąże przynęte na końcu linki. Patrzę bóbr przepływa przez miejscówkę, zamieram w bezruchu przeczuwając następne wydarzenia, skubany nie odpływa, no dobra - chrząkam - na co bóbr odpowiada mi waląc ogonem w wodę i skutecznie płosząc drapieżniki z okolicy ahh........życie  :).             


  • coma lubi to

#145 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:01

Miałem ostatnio na Gwdzie tą samą sytuację. Chyba musiały mieć gdzieś żeremie, bo gdzie nie podszedłem skurczybyki podpływały i waliły w wodę tymi łopatami. Niby spinning relaksuje, a miałem taką pianę w ustach że sobie odpuściłem 😂

#146 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 wrzesień 2018 - 19:10

Panowie na fb informacje, że znowu jakieś zatrucie Warty https://www.facebook...890?__tn__=K-R 



#147 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 12 wrzesień 2018 - 07:57

Witam!
Mam pytanie do kolegów odnośnie jeziora w Kiekrzu,chciałem się tam wybrać w weekend trochę pospinningowac,ale bedzie to moj pierwszy raz na tym jeziorze i za bardzo nie wiem z której strony "zaatakować.bede wdzięczny za wszelkie informacje.a może któryś z kolegów też się tam wybiera i miałby ochotę pobawić się trochę w przewodnika?
Pozdrawiam Wiktor

#148 OFFLINE   M3HOW

M3HOW

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRzeki, jeziora

Napisano 03 październik 2018 - 14:28

Witam wszystkich. Ktos ma ochote wyskoczyc na szczupaka w weekendzik? Raczej brzeg bo nie mam łódki, chyba ze ktos dysponuje

#149 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 04 październik 2018 - 21:12

Jakies wiesci z Warty okolice Śremu? Biegam ze spinem od tygodnia za szczupakiem. Efekt 1 szt 72cm. Ktoś połowił?

#150 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 15 październik 2018 - 09:55

Cześć Koledzy,

Czy u Was też słabo z rybkami na Warcie? Ja najczęściej wędkuje w okolicach Puszczykowa oraz w okolicach Obrzycka. Szczerze w tym oraz w zeszłym roku nie mam się czym pochwalić. Trafiają się okonki i ledwo wymiarowe bolki. Nastawiając się na klenie najczęściej łowię rybki 20-26cm. Generalnie dramat. Na szczupaki świadomie się nie nastawiam a jak się trafi to pistolet. Zaznaczam, że nie łowię w nocy (może by to coś zmieniło, ale samemu raczej dopuszczę takie wędkowanie). Odcinek miejski w Poznaniu też odpuściłem (coś dużo smakoszy piwa i latające butelki zniechęcają).

Nie chodzi mi tu podawanie miejscówek (zdaję sobie doskonale sprawę że owa miejscówka w tydzień została by wyjałowiona), tylko o to czy faktycznie ta nasza warcianka wygląda słabiutko. Obserwując wyniki zawodów wędkarskich chyba coś jest na rzeczy.

 

Na szczęście całość rekompensuje pobyt nad wodą i super widoki.



#151 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2018 - 18:38

Jeżdżę w podobne rejony (od Puszczykowa do Sowińca) i najczęsciej wracam na pusto. 

Ostatnio trochę ruszyły okonie (raczej te mniejsze). W ubiegłym sezonie połapałem trochę w październiku i listopadzie - mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.



#152 OFFLINE   Sasquatch WLKP.

Sasquatch WLKP.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 marzec 2019 - 02:23

U mnie Warta odcinek nr8, drapieżniki się trafiają  80% nie wymiarowe .Chyba z zarybień. Białoryb dużo drobnicy. Dwa tygodnie temu byłem na zwiadzie i widzę 3 wędkarzy. Jeden łowił na żywca a 2 na spining. Mięsiarze zaczeli sezon i takie widoki to standard.

W tym roku łowiska komercyjne, a nad Wartę to na spacerki z psem.



#153 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 18 marzec 2019 - 19:07

U mnie Warta odcinek nr8, drapieżniki się trafiają 80% nie wymiarowe .Chyba z zarybień. Białoryb dużo drobnicy. Dwa tygodnie temu byłem na zwiadzie i widzę 3 wędkarzy. Jeden łowił na żywca a 2 na spining. Mięsiarze zaczeli sezon i takie widoki to standard.
W tym roku łowiska komercyjne, a nad Wartę to na spacerki z psem.

Tez rozwazam komercje i olac to pzw. Sporo tego blisko Poznania wiec jest w czym wybierac

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#154 OFFLINE   AN05

AN05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Artur

Napisano 07 kwiecień 2019 - 20:59

https://epoznan.pl/n...ancja_chemiczna



#155 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 20 maj 2019 - 14:29

Panowie,

 

Jak ma się rybostan większego bolenia, klenia i jazia w Poznaniu i okolicach? :)



#156 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 21 maj 2019 - 09:34

Panowie,

 

Jak ma się rybostan większego bolenia, klenia i jazia w Poznaniu i okolicach? :)

Odcinek numer 7 (w górę rzeki od Poznania).

U mnie z boleniem słabo w tym roku. Niby są pojedyncze oznaki ich bytowania ale jakoś ciężko się do nich dobrać. Przyjdzie na nie dobry czas :). Bardzo dużo drobnicy i mają co jeść. Lepsze wyniki mam w okresie od czerwca do września.

Kleń a w zasadzie klenik chyba na tarle bo ich nie widać. Z powierzchni zbiera tylko ukleja i krąp.

Jazie zostały zjedzone już parę lat temu. Nawet na tyczkę ze skróconym zestawem trudno o te ryby.

Generalnie bardzo słabo. Szczerze jak widzę w galerii rybki łowione na innych rzekach to mam wrażenie, że nasza Warta to taki ciek z drobnicą.... Wyniki zawodów spiningowych też pokazują obraz marnego rybostanu. Podobne opinie słyszę u spotkanych wędkarzy nad wodą.

Na pewno od czasu do czasu ktoś coś większego złowi tylko fotek nie wrzuci. Większość miejscówek w okolicy Poznania jest dość charakterystyczna i łatwa do rozpoznania na zdjęciach. Mogło by to spowodować ataki "kormoranów".


Użytkownik Dawid.K edytował ten post 21 maj 2019 - 09:35


#157 OFFLINE   Luk1234

Luk1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Poznań

Napisano 13 czerwiec 2019 - 21:55

Niedługo przeprowadzam się do Poznania i jakoś wypowiedzi jak i uczestnictwo w zeszłorocznym Street Fishingu nie napawają mnie optymizmem :(

Jak sytuacja z sandaczem?



#158 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 14 czerwiec 2019 - 09:46

pół godzinny wypad - dosłownie i taki oto jazik - 40 - stak, w dodatku w pierwszym rzucie więc po wyholowaniu mogłem się już zwijać bo wszystko przepłoszone  :lol:

Załączony plik  jazik.jpg   18,54 KB   14 Ilość pobrań

 

ale miło było, dawno nie byłem nad wodą. 

 

P.S. co do sandaczy: małych, pewnie z zarybień, póki co jest dużo więc może być fajnie - za parę lat ( jak znowu ktoś nie zatruje rzeki) pojawiają się tez takie 50- 60 cm, ale nie jestem żadnym specjalistą w tej kwestii, w większości przypadków są dla mnie przyłowami;

pozdrawiam    

 



#159 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 23:03

Byłem dzisiaj porzucać trochę na suchą powyżej Sierakowa i może za rzadko bywam w Polsce i mało wiem ale takiego niskiego poziomu w rzece nie widziałem jeszcze jak żyję.

Jak u Was na Warcie?



#160 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 26 czerwiec 2019 - 06:43

Poziom raczej standardowy, taki jak w ostatnich latach. To I tak sukces, że do początku czerwca woda oscylowała w okolicach 200 cm wg wodowskazu na moście Rocha. Przeważnie już na początku maja główki są odkryte.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych