Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta, Poznań i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 maj 2018 - 15:26

Pojechałem dziś pierwszy raz z córką na Wartę. Bacik kupiony specjalnie dla niej, zestawy uklejowe gotowe 3 sztuki :)  Zestaw piknikowy dla małej w postaci soku i jabłecznika... no i bułka, na którą mieliśmy łowić. 

 

Ryby bułki nie chciały... nawet rozrzuconej po wodzie... :(, to pod kamieniem znalazłem coś na kształt białego robaka... bingo... piękna 8-10 cm uklejka skusiła się... mała kwiczy... wypuszczona. 

 

Kończymy... wychodzimy z główki do auta - okolice starego elewatora w Czerowonaku i... pierwsza moja od 25 lat łowienia nad Wartą kontrola z SSR. Karta jest, opłaty zrobione... tylko w kamizelce, a kamizelka w szafie w domku sobie spokojnie wisi... wstyd jak nie wiem... dali mi pouczenie. :)

 

Załączony plik  20180520_121403.jpg   155,97 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 20 maj 2018 - 15:35


#102 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 25 maj 2018 - 12:09

no trzeba przyznać, że w tym roku częstotliwość kontroli zdecydowanie wzrosła do poprzedniego roku. Przez dwa ostatnie miesiące  już ze trzy razy mnie sprawdzała policja wodna, chciałoby się powiedzieć - nareszcie. Z drugiej strony z  każdym razem jak trafiłem na kontrole to miałem niesamowite "szczęście"- krótkie wypady godzinne , 15 - 20 min skradania przyglądania się po 10 min łowienia policyjna łódź przybija do burty pod buty skutecznie  płosząc poszukiwane klenie/ bolenie....

swoją drogą sumy już chyba się ruszyły, miałem ostatnio okazję jednego obmacywać, delikatnie rzecz jasna-  uwzględniając okres ochronny, przy braniu myślałem że to duży bolo bo praktycznie wyskoczył z wody ( a że była 22 30 to nie widziałem szczegółow ). po tym jak mineła około 10 min holu to już uwierzyłem ze to nie bolo...na boleniowo/ kleniowym sprzęcie dawał popalić choć miał "tylko" 1,30 m (około), wobek po spotkaniu z wąsatym wyglądał tak : 

Załączony plik  wobek.jpg   26,33 KB   10 Ilość pobrań

paraboliczny kijek mnie chyba tylko uratował...no i fluorocarbon też pomógł


  • Robas, AdasCzeski i Wartoslaw lubią to

#103 OFFLINE   krzychu77

krzychu77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 27 maj 2018 - 09:09

Witam wszystkich warciarzy
Stawiam swoje pierwsze kroki w łowieniu boleni na warcie i mam takie pytanie czy łowicie je skutecznie także wtedy kiedy nad rzeka jest kompletna cisza i nie widać ich ataków,chodzi mi o wiosenno letnie łowienie

#104 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 27 maj 2018 - 10:34

90% boleni łowię gdy nad wodą jest kompletna cisza i nie widać ataków. Ryby są tam gdzie zawsze tylko stoją przy dnie. A gdy biją jak w amoku to schodzę o kiju...czasami uda się jakiegoś wydłubać ale wg mnie jest to dużo trudniejsze niż wtedy gdy się nie pokazują.
  • maqu77 i AdasCzeski lubią to

#105 OFFLINE   krzychu77

krzychu77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 27 maj 2018 - 10:50

Łowisz wtedy na woblery czy coś cięższego guma na dużej główce?

#106 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 27 maj 2018 - 21:32

Nie będę pisał na co dokładnie łowię. Najważniejsza jest prezentacja. Zauważyłem że ryby reagują na przynętę opuszczoną do dna i gwałtownie poderwaną ku powierzchni.

#107 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 28 maj 2018 - 20:13

90% boleni łowię gdy nad wodą jest kompletna cisza i nie widać ataków. Ryby są tam gdzie zawsze tylko stoją przy dnie. A gdy biją jak w amoku to schodzę o kiju...czasami uda się jakiegoś wydłubać ale wg mnie jest to dużo trudniejsze niż wtedy gdy się nie pokazują.

 

Potwierdzam, pomijając sposób prezentacji przynęty...mam nieco inny. :) 

 

Niemniej fajnie obserwować jak żrą na całego i szukać tego, który będzie chciał współpracować. :)   



#108 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 29 maj 2018 - 10:02

w moim przypadku większość bolków, z którymi miałem kontakt na kiju to najpierw wypatrzyłem atak lub spław, niedaleko szczytu główek (ostróg ) lub burt, natomiast w klatkach gdy biją jak w amoku to pozostaje bezradny



#109 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 maj 2018 - 11:11

w moim przypadku większość bolków, z którymi miałem kontakt na kiju to najpierw wypatrzyłem atak lub spław, niedaleko szczytu główek (ostróg ) lub burt, natomiast w klatkach gdy biją jak w amoku to pozostaje bezradny

Nie ty jeden :)  ;) .Niejednokrotnie taki festyny w klatkach widywałem,nawet niedużych.Z reguły kończyło się na tym że siadałem aby sobie popatrzeć :) .


  • kosti80 lubi to

#110 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 29 maj 2018 - 16:32

w moim przypadku większość bolków, z którymi miałem kontakt na kiju to najpierw wypatrzyłem atak lub spław, niedaleko szczytu główek (ostróg ) lub burt, natomiast w klatkach gdy biją jak w amoku to pozostaje bezradny

 

Jeśli nie atakują, to zwykle są w tych samych miejscach i w przynętę lubią strzelić :) 

 

Nie ty jeden :)  ;) .Niejednokrotnie taki festyny w klatkach widywałem,nawet niedużych.Z reguły kończyło się na tym że siadałem aby sobie popatrzeć :) .

 

To jest dość ciekawe zjawisko, bo w Odrze na wolno płynącej wodzie między główkami koledzy łowią z powodzeniem. U mnie też utarło się, myślę błędne przekonanie, że warciany klatkowy to nie weźmie. Złowiłem kilka na wolno prowadzone przy dnie gumy, ale jak to Warta straty w przynętach są dość duże i zaniechałem. Na sterowe i bezsterowe woblery prowadzone przy powierzchni efektów nie było. 

 

Niemniej jeśli obecna pogoda się utrzyma dłużej, to w lipcu na moście Rocha będzie nie jak teraz 190 tylko pewnie 100 lub mniej i trzeba będzie się zaadaptować. 



#111 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 29 maj 2018 - 20:25

 

 


 

Niemniej jeśli obecna pogoda się utrzyma dłużej, to w lipcu na moście Rocha będzie nie jak teraz 190 tylko pewnie 100 lub mniej i trzeba będzie się zaadaptować. 

 

Dej Panie Boże :D



#112 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 29 maj 2018 - 21:11

Arek, 

 

dej panie Boże niski stan?

 

Dla mnie to broń Boże. :)



#113 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 maj 2018 - 21:30

A jesienia znow woda nocno w gore
Jak co roku przez dyrektywe ptasia na Jeziorsku

#114 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 29 maj 2018 - 22:12

Dzisiaj byłem nad wartą w centrum. Poziom wody strasznie niski , dawno takiego nie widzialem. Padlo kilka okoni i krótki sandaczyk. Pod wieczór widac było czasem ataki boleni takze moze nie jest tak zle z tą naszą wartą :)

#115 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 30 maj 2018 - 04:48

Adam, sezon 2015 kiedy mieliśmy mega niżówke, był jednym z moich najlepszych sezonów 😁 Lubię takie warunki, ococzywiście nie dłużej niż do końca października, bo potem to już nie zdrowe...
  • Maciek Rożniata lubi to

#116 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 30 maj 2018 - 09:11

Mam podobne doświadczenia, również w sezonie 2015 fajnie połapałem. Wydaje mi się że na niskiej wodzie łatwiej jest zlokalizować rybę stąd lepsze wyniki.

#117 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 30 maj 2018 - 14:39

Kurka, 

 

ja co do zasady lubię stan jak teraz - 190, 180 na moście Rocha, ale jeśli miałbym wybierać między bardzo niską wodą, a powodzią (z zastrzeżeniem, że woda jest już czysta) to wybieram powódź. :)



#118 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:24

Zeby nie zaginal w czelusciach :) Wczorajsza wieczorowa sesja powyzej Poznania zakonczona ~60 cm sandaczem. Branie na raty. Najpierw uderzyl w sandaczowego gębskiego pod samymi nogami, ale nie zacialem. Po 10 min zmiana na 10cm Glooga Nike na lepszych kotwicach :P i siedzi. Branie przy podstawie glowki na naplywowej stronie z wyraznym uciagiem na 70 cm wody. Poza tym mimo fajnej wody cisza jak makiem zasial. Aktywnosc powierzchniowa rowna zero.


  • Wartoslaw lubi to

#119 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 czerwiec 2018 - 17:41

Zeby nie zaginal w czelusciach :) Wczorajsza wieczorowa sesja powyzej Poznania zakonczona ~60 cm sandaczem.

Hamerhed o której godzinie miałeś branie??
Pozdrówka.

#120 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 03 czerwiec 2018 - 19:30

 22:10 - chwila po wypuszczeniu :), pierwsze skubniecie jakies 10 min wczesniej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych