Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta, Poznań i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:31

Ja dodam od siebie że postępuję podobnie,do plecionki dowiązuję fluorocarbon takim klasycznym węzłem do przyponów strzałowych tylko nie aż tyle ja daję max. 0,6m.

Oprócz tego że fluo jest mniej widoczne w wodzie niż plecionka taki odcinek przyponu doskonale chroni plecionkę przed przecieraniem się o kamienie itp. cholerstwa.



#62 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:36

Dziekuje za wyjasnienie.

pozdrawiam



#63 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:40

Ja dodam od siebie że postępuję podobnie,do plecionki dowiązuję fluorocarbon takim klasycznym węzłem do przyponów strzałowych tylko nie aż tyle ja daję max. 0,6m.

Oprócz tego że fluo jest mniej widoczne w wodzie niż plecionka taki odcinek przyponu doskonale chroni plecionkę przed przecieraniem się o kamienie itp. cholerstwa.


Ja też tak robię ale ostatnio wiąże przez krętlik a żeby sobie czasem przelotek nim nie poorać to daje na to rurkę termokurczliwą.

#64 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 16 marzec 2015 - 19:54

Witam,z kleniami i jaziami miałem mało styczności,łowiłem je przypadkowo i od jakiegoś czasu się na nie nastawiam a w sezonie na warcie łowie głównie bolenie,chciałbym się dowiedzieć mniej więcej gdzie kleni i jazi szukać i kiedy,bedąc w poznaniu wędkuje głownie w centrum miasta,za wszelkie porady bardzo dziękuje i pozdrawiam.


  • Maciek Rożniata lubi to

#65 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 marzec 2015 - 20:07

Z tego co wiem to głównie pod mostami (Jadwigi, Hetmańska, kolejowy Garbary), port na Garbarach, na Starołęce, na wiosnę zdecydowanie Cybina


  • czyzu lubi to

#66 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 16 marzec 2015 - 21:39

Ostatnio Jaź stał jeszcze w portach i głębszych zatoczkach, ale taki do 30cm.

#67 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 31 marzec 2015 - 12:56

Cześć,

Może i jak podzielę się swoim doświadczeniem w połowie kleni na Warcie i Cybinie Poznaniu. Piszę o kleniach, bo jaź występuje jako przyłów.

1. Warta: najczęściej swoim sił próbuje:

- na odcinku od ulicy Szelągowskiej. Kleni jest bardzo dużo ale ich długość rzadko przekracza 30cm. Główne przynęty to smużaki i woblerki pracujące do 0,5m. Długość 2-3cm .Najwięcej brań mam na swobodny spływ smużaka z lekkim podszarpywaniem. Szukam wszelkich zatoczek czy zatopionych główek. Dobre miejsca to te, gdzie dodatkowo zwisają nad lustrem wody gałęzie drzew.

- na odcinku pomiędzy mostami Przemysła I a Królowej Jadwigi od strony Drogi Dębińskiej. Tutaj kleni też jest dużo ale niewielkich rozmiarów. Metoda połowu podobna. Szukam zatopionych główek, których jest sporo (dlatego po tej stronie nie ma spławikowych zawodów wędkarskich). Klenie chętnie zbierają owadopodobne woblerki. Tak na marginesie po przyłowach mam wrażenie, że na tym odcinku rzeki jest znacznie więcej drapieżników takich jak boleń czy okoń. Co nie znaczy, że są łatwe do złowienia - przynajmniej bolenie.

2. Cybina od Śródki do ujścia rzeki Warty. Łowisko specyficzne, trudne i moim zdaniem sezonowe. Najlepsze efekty mam od kwietnia do czerwca. Na tym odcinku złowiłem swoje największe klenie, ale najczęściej są to ryby o długości 25-35cm. Ulubione miejscówki: za kamieniami i zatopionymi gałęziami (widać je doskonale przy niskim stanie wody), w okolicy spiętrzenia wody i traw. Główna przynęta to woblerki pływające, płytko schodzące tzw. chrabąszcze oraz smużki. Kolory: brąz, beż i czerń. Co ciekawe lepsze efekty mają tzw. stali bywalcy, którzy łowią na metody powierzchniowe i chleb.

Na wymienionych łowiskach obrotówki czy przynęty gumowe mi się nie sprawdzają.

Pytanie ogólne, gdzie są te większy jazioklenie w Warcie? Na tyczkę 11-13m miałem okazję takie łowić, ale to już z głównego nurtu i jeżeli w zanęcie było sporo robactwa. Ze spiningiem idzie mi znacznie gorzej, ale cały czas się uczę.


  • czaro73 i Kmicic lubią to

#68 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 31 marzec 2015 - 14:26

A klenia w górę rzeki tj okolice uniejowa koła zapory Jeziorsko nie uwidzisz.

#69 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 31 marzec 2015 - 15:21


Pytanie ogólne, gdzie są te większy jazioklenie w Warcie?

spróbuj powyżej Poznania , ;) jest dość dużo miejsc gdzie kleni jest jeszcze dość sporo

http://jerkbait.pl/t...e-2014r/page-43



#70 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 31 marzec 2015 - 16:27

A jak u was teraz ze stanem wody w Warcie? Bo u nas jest masakryczne niski to i rybek będzie mało... A klenia w Warcie jeszcze nie złowiłem, kiedyś tylko widziałem ich trochę na napływie główek ale łowić nie potrafiłem.


  • Maciek Rożniata lubi to

#71 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2015 - 16:45

A jak u was teraz ze stanem wody w Warcie? Bo u nas jest masakryczne niski to i rybek będzie mało... A klenia w Warcie jeszcze nie złowiłem, kiedyś tylko widziałem ich trochę na napływie główek ale łowić nie potrafiłem.

Niżówka na wiosnę - Ostatni wpis z dnia 2015-03-27 = 188 cm



#72 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:15

Niżówka na wiosnę - Ostatni wpis z dnia 2015-03-27 = 188 cm

U nas to samo, niżókwa. Łowię jakieś ~30km poniżej zapory Jeziorsko.



#73 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:56

U mnie we Wronkach wody po kolana, oby te całotygodniowe opady podniosły choć troszkę poziom wody :(



#74 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 01 kwiecień 2015 - 08:03

Powiem wam tak, gdyby na Jeziorsku czy gdzie oni tam zarządzają tym zbiornikiem podchodzili do tego inaczej to by nie było takiej sytuacji. Bo na zimę zbiornik jest opróżniany a wiosną go napełniają i zatrzymują wodę, odpływ jest nikły, a powyżej zapory mają podniesiony stan wody. 

http://wzk.poznan.uw...ornik-jeziorsko



#75 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 kwiecień 2015 - 10:01

Jeżeli chce się wam czytać to tu jest odpowiedz dlaczego mało wody jest w tym roku i raczej będzie tak w następnych latach http://rzgw.poznan.i...s.php?id=241704



#76 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 12 sierpień 2015 - 15:50

Wiem że temat ma ponad 4 lata bez odpowiedzi, ale nie chciałbym zakładać nowego, bo i po co ;)

Jak u was z boleniami w obecnym stanie wody? Coś łowicie w Poznaniu i okolicach czy kompletna cisza?



#77 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 13 sierpień 2015 - 09:33

Na początku minionego tygodnia coś się działo - złowiłem 4 sztuki. Im woda robiła się cieplejsza tym mniej aktywności bolków. Koledzy byli teraz we wtorek od 19:00 do 23:00 i kompletnie nic - zero brań, zero ataków. Cisza.  

 

Niemniej w niektórych miejscach jest tak płytko, że na różne robaczki klenie ładnie biorą. 



#78 OFFLINE   Lukas_poz

Lukas_poz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2015 - 20:55

Bolki można ladnie polowic w centrum poznania na betonach, tylko ze jest duzo hakerów przy tym stanie wody..a ogolnie w okolicach poznania sa ciekawe miejsca gdzie bolen zawsze jest aktywny..



#79 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:47

Bolki wszędzie idzie połowić w poznaniu,pozdrawiam

Załączony plik  SSCN03901.JPG   80,19 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  SSCN03911.JPG   79,49 KB   12 Ilość pobrań



#80 OFFLINE   pejczu

pejczu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 08:56

Mam pytanie odnośnie prowadzenia przynęty, ponieważ nie wiem czy dobrze to robię ;P a mianowicie łowicie bolki na "szybko" na bezsterowce czyli np. salmo thrill czy może używacie innych woblerów i innej techniki połowu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych