Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sklepy Rodbuildingowe - info / promocje / gdzie kupic

sklepy rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
631 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 grudzień 2008 - 11:20

Wiesz Daniel patrząc na wędki które stosuje się na śródlądziu do łowienia troci, czy łososi to one też w przeważającej większości są potężne a ludziska stosują do nich 9-cio gramowe woblery i dają sobie radę.

Z tego co mi wiadomo ( jak się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu) to jeżeli wędzisko karpiowe ma napisaną krzywą ugięcia ( tak to sie chyba nazywa ) np 2 oz to to jest odpowiednik ciężaru wyrzutu. No to te dwa oz-y to raptem 60 gram.

#22 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 19 grudzień 2008 - 12:26

Ale krzywa ugięcia jest chyba w lbs a nie oz...

#23 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 19 grudzień 2008 - 13:41

Witojcie
Z tą krzywą w lb i masą wyrzutu w oz to jest tak, że kiedyś krzywej np. 2 lb odpowiadał c.w. 2 oz.
W miarę postępu materiałowego i technologicznego ten c.w. wzrósł w dobrych kijach karpiowych do 2,5oz, a nawet 2,75oz czyli cóś koło 80gr.
Jeśli chodzi o alternatywne wykorzystanie takiego blanku to jak najbardziej nadawałby się na kij trociowy i to wcale nie do jakichś sztrasznie wielkich przynęt.
Np. w rzece trociowej można byłoby pociągnąć na tym kiju 15cm wobler głęboko nurkujący - z większym byłby raczej problem.
Kije te mają zwykle dość elastyczną szczytówkę - chyba,że wykorzystasz wybitnie szczytowy blank/kij.
Pozdrawiam
darc

#24 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 grudzień 2008 - 20:12

Naście lat temu jedną z moich pierwszych wędek trociowych była właśnie przerobiona karpiówka o dł 11' czyli 330 cm. Kij był przywieziony przez kogoś z Azji, nie było na nim żadnych opisów czy nazwy producenta. Jednak miał typowo spinningową , szczytową akcję,tylko klasyczną karpiową dwudzielną rękojeść zmieniłem na normalną. Służył mi do tego celu przez ładnych parę lat, skończył przytrzaśnięty drzwiami od samochodu. Jednak obecnie nie zrobiłbym sobie raczej spina na takim blanku Nie znam się na konstrukcji i właściwościach blanków do karpiówek- nigdy nie łowiłem tych ryb ani nie buduję wędek do tego celu, jednak czasem trafiają do mnie takowe wędki do napraw czy przezbrojenia. Niestety nie wyobrażam sobie za bardzo zrobienia z takiego kija spinningu, właściwości rzutowe to jedno, a prowadzenie przynęty ,zacięcie etc to drugie. Może i dałoby się tym daleko machnąć przynętą np 30 czy 50 gramową, ale co potem...Chyba że ktoś chce tym łowić w wersji spinningowo-gruntowej, z podpórkami, rod-podem czy innym stojakiem Albo ma siłę kowala i kondycję lekkoatlety :D Dla mnie to temat jak omawiane kiedyś robienie spina z odległościówki w czasach dużego wyboru specjalistycznych blanków spinningowych : można, tylko po co... Chyba że z czystej przekory i eksperymentowania wg zasady: udowodnię wszystkim malkontentom że się da i można tak łowić

Pozdr

#25 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 grudzień 2008 - 21:28

Tylko sobie tak gdybałem, właśnie kończę zbroić do tego celu ST 866 myślę, że się nada.


#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 11:56

chcialem sie zapytac o dostep (robuilderow) do nastepujacych blankow:
st.croix o symbolu 3SC86HF2 i lamiglas GSA1023H, GSH102-2HX i RR102 2MT
a uzytkownikow o krotka charakteryzacje wedek zbudowanych na tych blankach ... jezeli to mozliwe :D


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2009 - 18:13

GSA-1023H mnasz tutaj w promocyjnej cenie:
http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Lamiglas-Liquidation -Blanks

...i jak widze w trójskładzie, więc przesyłka powinna wyjść kransnoludzko :D Może się nadać do tego co myślisz :unsure: Gumo coś chce ciągnąć zza wody, jak jest zainteresowany...

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 06:16

widzialem to w mudhole juz wczesniej, dzieki za wskazowke 3-akladzie ...tego akurat nie widzialem ;)
z zamawianiem zaczekam jeszcze :D

#29 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 listopad 2009 - 22:26

Z wymienionych blanków korzystam systematycznie jedynie z RR1022MT,
a więc mamy go w pracowni. Jego opis fabryczny jest złudny, nienagannie obsługuje przynęty w granicach 10-35gr, moc to takie klasyczne 10-20lb.. akcja-ugięcie nie ma nic wspólnego z ideą Magnum Taper. Blank jest smukły, o łagodnej zbieżności, pracuje więc całą swoją długością, moc przyrasta bardzo płynnie. Świetnie spisuje się na szczupakach, zwłaszcza z plecionką.
STC 3SC86HF2 i Lamiglas GSH102-2HX to już realne blanki 2oz i 25lb. Avid jest wyraźnie lżejszy i subtelniejszy. Lami to już pacyficzna łososiówka, grubościenny blank na duże uciągi.
Z tego travela nigdy nie korzystałem..
Pitt, jeśli to miałaby być wędka na szczupaki, pod większe gumy, to wg mnie, najciekawszy jest Lamiglas Certified Pro Ron Arra XRA 1022M - 2,6m 20-60gr 25lb. Bardzo szybki blank stworzony do dalekich rzutów sporymi wabikami za stripped bassami.

#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 06:18

Pitt, jeśli to miałaby być wędka na szczupaki, pod większe gumy, to wg mnie, najciekawszy jest Lamiglas Certified Pro Ron Arra XRA 1022M - 2,6m 20-60gr 25lb. Bardzo szybki blank stworzony do dalekich rzutów sporymi wabikami za stripped bassami.

dzieki, to bardzo cenna informacja :D mozesz troche rozwinac temat i opisac jezcze blizej ten blank, porownujac go np. do avida :D

i tak, to ma byc kij na szczupaki

#31 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 12 grudzień 2009 - 22:36

witam
Planuję zakupić wieksza ilośc komponentów do zbrojenia wiedzisc,jak i same blanki.
czy ktoś z was sna sklepy akceptyjące forme płatnosci paypal?

jakieś sprawdzone sklepy może?

pozdrawiam KM



#32 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 01:16


Hej,

Sid Green Customs Rods na e-bay. To co wytargujesz to Twoje. Karl jest super kolesiem- kupuje od niego od bardzo dawna i jestem zadowolony.

Bujo

#33 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 13 grudzień 2009 - 13:55

Sid Green Customs Rods na e-bay. To co wytargujesz to Twoje.


Bujo jeśli byś mógł to poproszę Cię o link do sklepu , bo nie mogę znaleźć.

Dzięki.

#34 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 grudzień 2009 - 14:03

to ja pomogę :D http://stores.ebay.c...Rods-and-Tackle nistety same muchowe komponenty

tu z innymi komponentami http://www.seaisleta...se.cfm/2,2.html

#35 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 13 grudzień 2009 - 14:07

Dzęki Hasior.
Szukałem na .co.uk nie .com :mellow: :mellow:
Trochę mają rodbuildingu...

#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 15:28

Hej,

Nie patrzcie na to co jest w sklepie. Wiadomosc do Karla i bedzie to co jest potrzebne. Podobnie z Anglers Habitat :D

Bujo

#37 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 styczeń 2010 - 11:39

witam
mam pytanko do doswiadczonych monterów z forum,gdzie moge kupić blanki batsona i Croixa wiem ze w USA ale może znacie jakieś sklepy które wysyłaja do Polski?,niechcę płacić prawie drugie tyle za blanki w polsce,a kupując kilka w USA i tak mi sie opłaca koszt wysyłki.
pozdro KM

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 12:38

Jeśli kupujesz kilka blanków to proponuję zacznij od rozmowy w Fishing Center - być może dystrybytor da Ci jakiś rabat albo cene hurtowa.

#39 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 12:54

Witam,
Przy zakupie kilku blanków będzie oczywiście rabat. Rabat będzie od cen które pojawią się na stronie FC w przeciągu kilku następnych dni. Blanki tanieją do cen sprzed podwyżki. W pracowni od dziś już stosujemy nowe ceny.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#40 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 styczeń 2010 - 12:56

witam interesuja mnie blanki .kilka szt 1cz i 2szt travel.
sprawdzę dokładnie symbole i prześlę na priv





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sklepy, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych