Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 wrzesień 2020 - 12:18

Napisz co chcesz wiedzieć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Paweł, potrzebuję mięsa do badań- znaczy loga sonaru  RSD  w 260khz w palecie miedź, na niskim kontraście/dużej jasności i dużym zasięgu na boki. 

;)



#1582 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 wrzesień 2020 - 13:42

To tu ci nie pomogę, bo nie nagrywałem, ale zasięg ma mega duży, za to detalizacja w 260khz jest słaba, bo przy takim zasięgu i tak jest bez sensu. Jak chcesz, to 41 mogę sprzedać po taniości. Trzeba też pamiętać, że 50/200 właściwie nie działa do dwóch metrów. Z medium CHIRP nie ma problemu (szumy do 30cm)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 05 wrzesień 2020 - 13:45


#1583 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 wrzesień 2020 - 13:43

Jak już, to jednak Gt51. Chodzi mi jak to wygląda w sofcie do SI oraz na wodzie świecenie ryb.



#1584 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 wrzesień 2020 - 11:46

Pisałem już o tym ale jeszcze raz wrócę bo dalej nie wiem: Jak odtwarzacie swoje zarejestrowane nagrania Garmin np. SIDEVÜ po to żeby spokojnie przeanalizować je sobie w domu ? Mam ECHOMAP™ Plus 92sv. Dedykowany programik Garmin - Home Port który miał do tego służyć wiesza się, nie działa i jak w końcu przyznał Garmin od min. 5 lat nie jest wspierany. Po roku przepychanek z serwisem sami w końcu przyznali że nie można ich odtworzyć na PC. Na koniec stwierdzili że można tylko na ekranie sonaru. Po pytaniu gdzie jest taka funkcja, poddali się i przyznali że tego jednak też nie można. Przez większą część korespondencji oczywiście winny był komputer użytkownika. Tylko że sprawdzałem Home Port na 3(trzech)różnych komputerach. Na każdym to samo. Po chwili przestaje działać. Chciałbym poznać opinię innych użytkowników bo czasem odzywa się sumienie i napadają mnie wątpliwości czy ja czasem za dużo nie wymagam od producenta echosond? A może inni użytkownicy radzą sobie inaczej i to nie jest potrzebne


Użytkownik Arkadio edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 11:47


#1585 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 wrzesień 2020 - 11:57

Pisałem już o tym ale jeszcze raz wrócę bo dalej nie wiem: Jak odtwarzacie swoje zarejestrowane nagrania Garmin np. SIDEVÜ po to żeby spokojnie przeanalizować je sobie w domu ? Mam ECHOMAP™ Plus 92sv. Dedykowany programik Garmin - Home Port który miał do tego służyć wiesza się, nie działa i jak w końcu przyznał Garmin od min. 5 lat nie jest wspierany. Po roku przepychanek z serwisem sami w końcu przyznali że nie można ich odtworzyć na PC. Na koniec stwierdzili że można tylko na ekranie sonaru. Po pytaniu gdzie jest taka funkcja, poddali się i przyznali że tego jednak też nie można. Przez większą część korespondencji oczywiście winny był komputer użytkownika. Tylko że sprawdzałem Home Port na 3(trzech)różnych komputerach. Na każdym to samo. Po chwili przestaje działać. Chciałbym poznać opinię innych użytkowników bo czasem odzywa się sumienie i napadają mnie wątpliwości czy ja czasem za dużo nie wymagam od producenta echosond? A może inni użytkownicy radzą sobie inaczej i to nie jest potrzebne

Zgłębiałem temat- niestety, nie ma takiej możliwości darmowej. Homeport do tego ma ograniczenie zasięgu 20m na stronę, co oznacza ,że na bocznym przy 10m gł masz "całe" 10m dna/strona do podglądu, bez żadnej możliwości tagowania waypointami itp. 

Poza tym wywala się co chwilę, nawet przy mocniejszym kompie. 

Jednyna opcja dla przeglądania logów od Garmina  i nie tylko to SonarTRX, ale drogi jest też nie jest softem typowym do przeglądania danych- znaczy również nie otagujesz waypointami danych z SI. Sposób na to jest taki, że exportujesz mozajkę do Google earth a tam już można tagować ,importować i przerabiać waypointy na potrzebny format. 

Generalnie kłopot jest z Garminem i mapami, podobnie z Raymarine. Ani nie zobaczysz danych, ani map samodzielnie do nich nie porobisz. Trzeba mieć też świadomość tego - decydując się na zakup, a lokujący produkt w sieci doradcy jakoś nie informują o takich niuansach. 



#1586 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 wrzesień 2020 - 11:57

Tj urok garminow..., cos mi dzwoni ale głowy nie dam. Chyba w gpsmap oglądanie przebiega normalnie na ekranie echa

Użytkownik siarq edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 11:59


#1587 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 wrzesień 2020 - 14:38

Pisałem już o tym ale jeszcze raz wrócę bo dalej nie wiem: Jak odtwarzacie swoje zarejestrowane nagrania Garmin np. SIDEVÜ po to żeby spokojnie przeanalizować je sobie w domu ? Mam ECHOMAP™ Plus 92sv. Dedykowany programik Garmin - Home Port który miał do tego służyć wiesza się, nie działa i jak w końcu przyznał Garmin od min. 5 lat nie jest wspierany. Po roku przepychanek z serwisem sami w końcu przyznali że nie można ich odtworzyć na PC. Na koniec stwierdzili że można tylko na ekranie sonaru. Po pytaniu gdzie jest taka funkcja, poddali się i przyznali że tego jednak też nie można. Przez większą część korespondencji oczywiście winny był komputer użytkownika. Tylko że sprawdzałem Home Port na 3(trzech)różnych komputerach. Na każdym to samo. Po chwili przestaje działać. Chciałbym poznać opinię innych użytkowników bo czasem odzywa się sumienie i napadają mnie wątpliwości czy ja czasem za dużo nie wymagam od producenta echosond? A może inni użytkownicy radzą sobie inaczej i to nie jest potrzebne

 

U mnie HomePort działa jak trzeba. Za pierwszym razem przenosiłem zapisy na komputer, ale w ten sposób nie da sie ich odtworzyć, HomePort grzebie po nośnikach USB jedynie. Karta z echa  w slot czytnika i wszystko elegancko można przeglądać.

Komputer z Win10Pro PL, HomePort w wersji 2.3.2.


Użytkownik PiECIA edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 14:39


#1588 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 wrzesień 2020 - 15:53

U mnie HomePort działa jak trzeba. Za pierwszym razem przenosiłem zapisy na komputer, ale w ten sposób nie da sie ich odtworzyć, HomePort grzebie po nośnikach USB jedynie. Karta z echa  w slot czytnika i wszystko elegancko można przeglądać.

Komputer z Win10Pro PL, HomePort w wersji 2.3.2.

Właśnie w ten sposób próbuję odtwarzać, karta micro SD do czytnika USB(IcyBox IB-CR301-U3). Spróbowałem przed chwilą, Home Port po kilku sekundach uległ awarii i wyświetlił swoją diagnozę:

 

Errod detected 

Active Map Product: Global Map
Version: 2.00
Data Path: C:\Program Files (x86)\Garmin\HomePort\Maps/\Global Application Basemap v2.gmap\Product1\
 
Installed Map Products:
 
Map Name: Global Map (Garmin Product)
Map Id: 133758977
Map Version: 2.0
Map Type: Bundle
Custom Drawn Map: No
Digital Elevation Model: No
 
.NET Versions: 
.NET FW 1.0 not installed.
.NET FW 1.1 not installed.
.NET FW 2.0 with SP2 installed
.NET FW 3.0 with SP2 installed
.NET FW 3.5 with SP1 installed
      
Attached File: MiniDump
 
Serwis Garmin stwierdziłby że czytnik do d...py
 
Jak napisał kolega Maciej_K szkoda że Garmin to ukrywa a nawet wprowadza w bląd ponieważ przed zakupem przeczytałem instrukcję w której jest:
Strona 24.
Odtwarzanie zapisów danych sonaru
Aby móc odtwarzać zapisy danych sonaru, trzeba pobrać
i zainstalować aplikację HomePort
oraz zapisać dane sonaru
na karcie pamięci.

1 Wyjmij kartę pamięci z urządzenia.
2 Włóż kartę pamięci do czytnika kart podłączonego do
komputera.

3 Otwórz aplikację HomePort.
4 Wybierz zapis sonaru z listy urządzeń.
5 Kliknij zapis sonaru w dolnym okienku prawym przyciskiem myszy.
6 Wybierz Odtwarzanie.
 
Czy to błąd czy niedopatrzenie firmy Garmin?
Jeżeli dla klienta możliwość odczytu zapisu sonaru na PC byłby jednym z decydujących czynników przekonujących do zakupu to stwierdzenie po zakupie takiej wady jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
 
Mimo że nie narzekam poza tym z tej echosondy to uważam że Garmin sprzedaje zepsuty sprzęt zatajając tą usterkę. I nie ma tu do rzeczy że sama echosonda działa i na wodzie spełnia swoją rolę. Jeżeli producent w instrukcji przedstawia dodatkowe funkcje sprzętu i powołuje się na dedykowane oprogramowanie to znaczy że taki Home Port jest integralnym elementem potrzebnym do korzystania z funkcji.
Myślę że to jest zwykłe oszustwo firmy Garmin żeby wyciągnąć pieniądze od klienta a ich Pomoc to przede wszystkim pozoranctwo i przerzucanie wad swojego sprzętu na winę użytkownika, który najpierw zapłacił im niemałe pieniądze(!!!) Widać taka jest strategia firmy Garmin; zapłać nam a potem możemy ci dodatkowo sprzedać kopa w d... Za darmo...


 

Użytkownik Arkadio edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 16:23


#1589 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 wrzesień 2020 - 16:14

Przesadziłem z tym "całe" 20m, to jest łącznie 20m.Pytałem prostafferów w USA czy można zmienić ten zasięg- niestety, nie


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 16:19


#1590 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 wrzesień 2020 - 16:45

 

Właśnie w ten sposób próbuję odtwarzać, karta micro SD do czytnika USB(IcyBox IB-CR301-U3). Spróbowałem przed chwilą, Home Port po kilku sekundach uległ awarii i wyświetlił swoją diagnozę:

 

Errod detected 

Active Map Product: Global Map
Version: 2.00
Data Path: C:\Program Files (x86)\Garmin\HomePort\Maps/\Global Application Basemap v2.gmap\Product1\
 
Installed Map Products:
 
Map Name: Global Map (Garmin Product)
Map Id: 133758977
Map Version: 2.0
Map Type: Bundle
Custom Drawn Map: No
Digital Elevation Model: No
 
.NET Versions: 
.NET FW 1.0 not installed.
.NET FW 1.1 not installed.
.NET FW 2.0 with SP2 installed
.NET FW 3.0 with SP2 installed
.NET FW 3.5 with SP1 installed
      
Attached File: MiniDump
 
Serwis Garmin stwierdziłby że czytnik do d...py
 
Jak napisał kolega Maciej_K szkoda że Garmin to ukrywa a nawet wprowadza w bląd ponieważ przed zakupem przeczytałem instrukcję w której jest:
Strona 24.
Odtwarzanie zapisów danych sonaru
Aby móc odtwarzać zapisy danych sonaru, trzeba pobrać
i zainstalować aplikację HomePortoraz zapisać dane sonaru
na karcie pamięci.
1 Wyjmij kartę pamięci z urządzenia.
2 Włóż kartę pamięci do czytnika kart podłączonego do
komputera.
3 Otwórz aplikację HomePort.
4 Wybierz zapis sonaru z listy urządzeń.
5 Kliknij zapis sonaru w dolnym okienku prawym przyciskiem myszy.
6 Wybierz Odtwarzanie.
 
Czy to błąd czy niedopatrzenie firmy Garmin?
Jeżeli dla klienta możliwość odczytu zapisu sonaru na PC byłby jednym z decydujących czynników przekonujących do zakupu to stwierdzenie po zakupie takiej wady jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
 
Mimo że nie narzekam poza tym z tej echosondy to uważam że Garmin sprzedaje zepsuty sprzęt zatajając tą usterkę. I nie ma tu do rzeczy że sama echosonda działa i na wodzie spełnia swoją rolę. Jeżeli producent w instrukcji przedstawia dodatkowe funkcje sprzętu i powołuje się na dedykowane oprogramowanie to znaczy że taki Home Port jest integralnym elementem potrzebnym do korzystania z funkcji.
Myślę że to jest zwykłe oszustwo firmy Garmin żeby wyciągnąć pieniądze od klienta a ich Pomoc to przede wszystkim pozoranctwo i przerzucanie wad swojego sprzętu na winę użytkownika, który najpierw zapłacił im niemałe pieniądze(!!!) Widać taka jest strategia firmy Garmin; zapłać nam a potem możemy ci dodatkowo sprzedać kopa w d... Za darmo...


 

 

 

Nie bardzo rozumiem, czemu tak mścisz na Germina, przecież działa dokładnie tak, jak niesie instrukcja :) 
Szukałbym raczej przyczyny u siebie (w domyśle Ciebie), na przykład zmieniając czytnik. Można też zastanowić się nad samą kartą, czy nie ma uwalonego jakiegoś sektora, który HomePort próbuje odczytać.



#1591 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 wrzesień 2020 - 07:19

https://sonaryimapy....-danych-od.html



#1592 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 październik 2020 - 13:30

Witam Panowie zakupiłem z łodzią echosonde Garmin echomap 72sv chirp zastanawiam się za ile mógł bym ja sprzedać

#1593 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2020 - 13:53

Witam Panowie zakupiłem z łodzią echosonde Garmin echomap 72sv chirp zastanawiam się za ile mógł bym ja sprzedać

To nie miejsce...w cafe pytaj.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#1594 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 15 październik 2020 - 06:54

Witajcie, planuję zakup EchoMap uhd 92 sv z USA i tu rodzą się dwa pytania:
1 czy będzie polskie menu i głębokość w metrach ?
2 (może głupie) czy dane gps będą swobodnie czytane na naszych wodach ?

#1595 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 październik 2020 - 12:10

a dlaczego z usa ? na happyangler.com są dobre ceny



#1596 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 15 październik 2020 - 14:01

Już sprawdzam :)
Jednak w USA 1000 pln taniej niż na happyangler.com

Użytkownik Radbraw edytował ten post 15 październik 2020 - 14:04

  • szczupak1 lubi to

#1597 OFFLINE   BearCreeks

BearCreeks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaJASTRZĄB
  • Imię:Ariel

Napisano 07 listopad 2020 - 01:08

Witam, przejrzałem wątek, przeszukałem googla, i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mianowicie posiadam echomap 73sv z przetwornikiem Gt40-tm, i przy mojej poprzedniej echo (lowrance elite 5) mogłem czy to na bocznym czy na downvu przestawiać ręcznie czestoliwosci 455khz lub 800khz, to w tym garminie takiej opcji nie widzie. Boczny i down działa ciągle na 455khz. Ustawienia przejrzałem i nigdzie nie znalazłem możliwości zmiany czestoliwosci.

Oraz pytanie nr.2, obecnie echo posiada oprogramowanie 4.10, na stronie garmina znalazłem aktualizacje do 4.30, oczywiście pobrałem plik, aktualizacja została wrzucona na kartę pamięci SD, następnie do urządzenia, niby aktualizacja staruje ale trwa dosłownie kilkanaście sekund i nic się nie zmienia, jak oprogramowanie było stare tak jest czyli 4.10.

Pomoże ktoś w tych kwestiach? Pozdrawiam!

#1598 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 09:30

Witam
Wybór padł na Garmina ECHOMAP UHD 92sv teraz pytanie do znawców jaki przetwornik wybrać na łowiska do 10 m (większość wypadów to rzeka gł 3-6m ) czy standardowy 52 może 40 czy 56uhd.
Z góry dzięki za podpowiedzi
Pzdr Łukasz

#1599 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 listopad 2020 - 11:33

Witam
Wybór padł na Garmina ECHOMAP UHD 92sv teraz pytanie do znawców jaki przetwornik wybrać na łowiska do 10 m (większość wypadów to rzeka gł 3-6m ) czy standardowy 52 może 40 czy 56uhd.
Z góry dzięki za podpowiedzi
Pzdr Łukasz

Łukasz, mam uhd ale gt56 nie kupię, bo nie wykorzystam jego możliwości na tym słabym ekranie. Za mała rozdzielczość. ziarno aż strach. Moim zdaniem budżetowo do tego podejdź, czyli gt52 albo gt40


  • pursuit lubi to

#1600 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 11:43

Dzięki za odp tak patrząc żeby to miało ręce i nogi to pewnie trzeba zainwestować z 10 koła w sam ekran .
A może nie warto inwestować w ogóle w uhd tylko zwykła brać . Śledzę twój kanał na yt i widzę że masz pojęcie na ten temat - duże są różnice uhd A zwykła? Czy warto dopłacać do tego uhd?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych