Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 12 marzec 2016 - 22:17

Coś więcej będę mógł powiedzieć jak dłużej popływam. Na razie za krótko jej używałem żeby więcej wniosków było. Teraz nie wiem kiedy ruszę na wodę...

#362 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2016 - 22:34

A ja zamiast robić wyprzedaż dzisiaj to sobie popływałem ;) .

Program wymiata. Popływałem dzisiaj po wodzie max.1,20 m. 

Zmiana koloru co 20 cm. Czyli 0-20 granat 20-40 niebieski 40-60 błękitny 60-80 szary 80-100 cm bladoróżowy i 100-120 cm różowy.

Kolory są dużo lepsze niż wyszły na zdjęciach. Tak gdzie widać ślad na żółtym niechcący wyłączyłem echo.

Nie ma obrysu zbiornika. Oczywiście zbiornik jest dużo większy. 

 

 

Aż strach co się będzie działo jak wszyscy będą wiedzieli gdzie górka a gdzie dołek. A z tym echem zrobienie batymetrii jest masakrycznie proste. 

 

Zmiana koloru co 20 cm.

 

Załączony plik  P3132708.JPG   63,71 KB   26 Ilość pobrań

 

 

 

A tutaj zmiana koloru co 10 cm.

 

Załączony plik  P3132710.JPG   68,48 KB   25 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 

 


Użytkownik godski edytował ten post 13 marzec 2016 - 23:02


#363 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 00:19

Wynika z tego że boczny sonar bierze udział w tworzeniu map. Na wodzie niespełna metrowej wyznaczył doskonale wystające połacie dna które były kilka metrów z boku. Te granatowe punkty.



#364 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 marzec 2016 - 00:56

Coraz bardziej jestem zadowolony z zakupu :D

#365 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2016 - 08:28

@godski wejdź w podgląd loga bocznego sonaru na echu , najedź kursorem na jakiś punkt obojętnie z prawej bądź lewej strony zapisu, i zobacz czy wyświetli ci się głębokość jaka tam jest

#366 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 14 marzec 2016 - 21:31

Wynika z tego że boczny sonar bierze udział w tworzeniu map. Na wodzie niespełna metrowej wyznaczył doskonale wystające połacie dna które były kilka metrów z boku. Te granatowe punkty.

Bylbym niezwykle zdziwiony gdyby to było możliwe.W Lowrance do tworzenia mapy zawsze ustawia się stożek 200 mhz(60 stopni) bo to on zbiera najważniejsze dane do zrobienia mapy oraz wyliczenia twardości dna.W  zeszłym roku robilem mape na Mietkowie,pływałem na HDS 7 gen 3 z bocznym sonarem łudząc się że mape ogarne w kilku przepłynięciach,jednakże po w wrzuceniu danych do Reefmastera moja teza się potwierdzila.Mapa jest jest wyliczana z 200hz,jezeli ustawie interpolacje na 50m to w teorii boczny sonar bierze udział w tworzeniu mapy ale po ustawieniu 150 m program tez wylicza mape lecz jest to tylko symulacja.Jezeli interpolacje ustawi się na 200 m to mapa tez powstanie tylko ze to sa już dane poza zasięgiem bocznego sonaru.Podsumowujac ,mysle ze Garmin tworząc mape ma w sofcie domyślnie ustawiona interpolacje na 40-50 m i dlatego ten pas podczas robienia mapy jest taki szeroki.Gdyby miał uwzgledniac dane z bocznego sonaru to potrzebowal by mocy obliczeniowej całego Pentagonu, a w takiej skrzynce jak Garmin to się raczej to nie zmieści.Chciałbym zebym się mylil w tej kwesti i żeby technologia tak daleko już zaszla bo bardzo by nam wędkarzom to pomogło.Pozdr,Rafal



#367 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2016 - 22:10

Dobrze prawisz. Dodaj jeszcze do tego kąt patrzenia i wchodzi film SF.
Interpolacja pewnie na poziomie Maincrafta - budowa nieistniejącego świata.

Nie mniej chętnie bym się tym pobawił i czekam na porównania tej samej górki robione tradycyjnie i za pomocą bocznego Garmina.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 14 marzec 2016 - 22:11


#368 OFFLINE   maryjanl

maryjanl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaMelanów

Napisano 15 marzec 2016 - 10:44

Mam pytanko, które echo lepiej kupić? Elit 7ti czy echomap 72sv, bo mam już mętlik w głowie.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#369 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 11:43

pytanie niczym co wybrac , audi czy volvo. przy lowrance mozesz ingerowac/tworzyc mapy a garmin maluje je sam . obrazowanie zapewne to samo paskow na okoniach nie ujrzysz ani tu ani tu. Lowrance ma wiecej uzytkownikow i latwiej o inf przy roznych problemach technicznych z mapami czy czysm. Garmin stosunkowo swiezy na rynku i dopiero sie rozkreca. kazdy bedzie chwalil swoje. ja stawiam na lowrance, jednak nie przekreslam garmina gdyz robia fajny sprzet



#370 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 marzec 2016 - 12:50

Mam pytanko, które echo lepiej kupić? Elit 7ti czy echomap 72sv, bo mam już mętlik w głowie.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

ja przy podobnym dylemacie skłaniam się do Lowrance 7Ti, tyle że myślałem o 71sv a nie o 72sv, bo cenowo 72sv znacząco droższe w Polsce



#371 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 15 marzec 2016 - 12:59

Ja też stałem przed podobnym dylematem i wybrałem garmina, tyle, że 91sv. Lowrance było na ostatnim mijscu, brałem jeszcze pod uwagę HB helix 7 bo 9 to już inna półka cenowa. Jak narazie jestem zedowolony z zakupu ale coś więcej będę mógł powiedzieć przynajmniej po sezonie. Generalnie od lowrance 7ti odstraszyło mnie to, że to całkowita nowość gdzie nikt jreszcze tego nie testował, garmina już miało trochę osób od tamtego roku i użytkowało. No i dotykowy ekran jakoś nie przemawia do mnie. Fajna opcja ale to chyba tylko dodatkowa rzecz, która może się popsuć. A i klawisze dotykowe też zabierają nam trochę ekranu, nie wiem czy można to jakoś zdjąć z ekranu głównego.

Użytkownik Lucas edytował ten post 15 marzec 2016 - 13:00


#372 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 marzec 2016 - 13:29

budżet na 91sv a 7ti to jednak różnica a te paski po bokach z klawiszami w trybie pracy na echosondzie znikają, coś jak Windows 8 z obsługa ekranu dotykowego

jak się uda a okazja będzie to zrobimy porównanie Garmina sv i Lowrance 7ti tylko czy dwa echa na jednej łódce nie będą się zakłócać a może i nawet z Raymarine 7Pro na Syrsan ...


Użytkownik wuran edytował ten post 15 marzec 2016 - 13:33


#373 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 13:40

ja przy podobnym dylemacie skłaniam się do Lowrance 7Ti, tyle że myślałem o 71sv a nie o 72sv, bo cenowo 72sv znacząco droższe w Polsce

grzebiąc za info o 7Ti trafiłem na informacje o problemach z dotykiem w tym echo (nawet chyba tu na forum) nie wiem czy to sporadyczne przypadki czy coś w tym jest. Z mocowanie przetwornika też coś chyba było więc je odrzuciłem.

ja już zastanawiam się tylko między 71sv a HB helix 7 i tu już mam problem :/



#374 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 15 marzec 2016 - 16:16

Też wybrałem Garmin 91sv. Ma dużo dobrych opinii i jak ktoś chce robić idealne mapy może się bawić np w Lowrance. Mniej szczegułowe ale łatwe w uzyskaniu = Garmin.

Co do dotykowego ekranu to trzeba brać pod uwagę, że ekran lubi się wtedy pomazać od palców i w słońcu przeszkadza trochę w obserwacji.



#375 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 marzec 2016 - 16:58

Panowie, jesteście trochę jak baby na targu. Piszecie, że Ti może to, nie ma tamtego, a pewnie tylko ja na chwilę bieżącą dysponuje sprzętem.
Jeśli macie konkretne pytania, to je zadajcie w temacie o Ti. Postaram się na nie odpowiedzieć.
  • mario i siarq lubią to

#376 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 22:13

Panowie, jesteście trochę jak baby na targu. Piszecie, że Ti może to, nie ma tamtego, a pewnie tylko ja na chwilę bieżącą dysponuje sprzętem.
Jeśli macie konkretne pytania, to je zadajcie w temacie o Ti. Postaram się na nie odpowiedzieć.

nie tylko tu to widzę, ale w naszym kraju wymiera jakże przydatna i niedoceniana umiejętność czytania ze zrozumieniem ...

 

grzebiąc za info o 7Ti trafiłem na informacje o problemach z dotykiem w tym echo (nawet chyba tu na forum) nie wiem czy to sporadyczne przypadki czy coś w tym jest. Z mocowanie przetwornika też coś chyba było więc je odrzuciłem.

ja już zastanawiam się tylko między 71sv a HB helix 7 i tu już mam problem :/

chyba widać, że go nie posiadam ? jak by mnie było stać to bym nie szukał info w necie tylko kupował i sam testował ...



#377 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 15 marzec 2016 - 23:45

Największa różnica chyba jest w wielkości przetworników. Napewno HB ma bardziej poręczny (jeżeli echo ma być przenośne), stożki w HB to 60 st i 20 st. U garmina masz 60 i 120 st. Wybór jest trudny, też przed takim stałem niedawno. Miałem chęć na helixa 9 ale to już duża cena była w porównaniu do 7 cali tylko chyba dwa razy większa moc. No i tworzenie map bezpośrednio podczas pływania, aż tyle tego za taką cenę nie było mi potrzeba, dlatego wybór padł na Garmina. Jeżeli bym miał wybierać w 7 calach to chyba by jednak Humminbird, sporo dobrego słyszałem o tych echach od znajomych.

#378 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 09:18

dzięki :)))))))) no to testujcie chłopaki a jak będzie mamona to będę się opierał na waszych opiniach :)



#379 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 18 marzec 2016 - 00:22

Posiadam ręczny Garmin GPSMap 64 i mam pytanie czy porównywał ktoś dokładność dobrej klasy ręczniaka do wskazań echosond EchoMap?

Napływanie na punkty / miejscówki.


Użytkownik karbusd edytował ten post 18 marzec 2016 - 00:28


#380 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2016 - 07:04

Sprawdzałem swego czasu na Garmin 60Csx i Elite 5.
Garmin w tej wersji +/- 3 metry.
Lowrance Elite 5 +/- 7 metrów

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka