Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 13:53

Witam

Koledzy chcę kupić HM 69

Dragon HM69 Sting 2,75/4-18

Dragon HM69 Contact 270cm 12-30

 

Pierwszy Sting przeznaczenie na pstrąga małe wobki  ,obrotówki 1-3

 

Drugi przeznaczenie szczupak sandacz z opadu główki 7-20 gram guma 4-5 cali

 

Najgorsze jest to że nie mogę nimi pomachać przed zakupem bo ich nie ma tylko allegro

Wiec pytam szanowne grono może je mieliście lub macie i coś powiecie mi o tych kijach ???

Ceny są promocyjne a za moment się wyprzedają

Obecnie macham TD starsza czarna seria w podobnych gramaturach a chciałbym przetestować te HM69


Użytkownik TEAM DRAGON edytował ten post 15 marzec 2019 - 13:54

  • roost lubi to

#102 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 15 marzec 2019 - 14:55

Dragon HM69 Contact 270cm 12-30  może i ciekawy kij  ale   ponad  200 gram  .


  • piter v lubi to

#103 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 15 marzec 2019 - 15:05

ale   ponad  200 gram  .

No i co za problem?? Kołowrotek 4000 go wyważy bez kłopotu. No chyba że masz 1,5m wzrostu i ze 35kg żywej wagi, wtedy to może być problem :D  


  • wyder i S.N. lubią to

#104 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 19:22

Mam do tego TP  4000   Dają rade go wyważyć ;)


  • ktm777 lubi to

#105 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 19:58

Kij uncjowy o długości 275 cm, który waży ponad 200 gramów, to dzisiaj naprawdę przesada. Po co to komu? Żeby to chociaż był jakiś oldskul, ale współczesny seryjniak? Co macie na myśli pisząc, że kołowrotek wielkości 4000 go 'wyważy'? Środek ciężkości zestawu znajdzie się w miejscu trzymania, w pobliżu stopki? O ile fabrycznie dolnik nie został dociążony w reargripie, nie ma szans, Dragony mają zazwyczaj ciężkie przelotki, zapewne w tym HM-ie także. 

 

Miałem okazję kilka Dragonów HM trzymać w łapkach, niektórymi nawet coś tam połowiłem, nie są to najgorsze konstrukcje, na pewno lepsze od serii TD. Niestety, Sting i Contact znam jedynie z opisu katalogowego.....cóż, trochę tam jak zawsze marketingowych bzdurek.....'jednocześnie lekkie i sztywne' na przykład.....na pewno nie są to lekkie konstrukcje.

 

O ile Contact do Twoich zastosowań zapewne nada się bez problemu, o ile rzecz jasna ta nieadekwatna waga Ci nie przeszkadza (ale jeśli kosztuje ponad 600 zł, to ja bym poszukał Avida 90MH, w tych pieniądzach używka w dobrym+ stanie powinna się trafić), o tyle Sting, pstrągi i obrotówki od nr 1 to bardzo prawdopodobny przepis na kręcenie nosem B)


  • Doman i boguslaw lubią to

#106 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 marzec 2019 - 20:36

Może kij ciężki przez to że nie ma takiego próchna a korek w przeciwieństwie do seint krojuf. Te cięzkie przelotki to alconity takie same jak w avidzie.


  • jacekp29 i Negra lubią to

#107 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 20:43

Nie twierdzę, że Avid to najlepsza wędka na świecie, ale w tym przypadku 36 gramów lżejsza, a sam blank świetny. A że także fabrycznie kiepsko uzbrojony? Kiepsko. Korek w Dragonach też różny bywa, już ktoś kiedyś przy Ultimie się zdziwił i opisał :D Poza tym Avida zawsze można tanio przezbroić, uzyskując kij półkę czy dwie wyżej. Nie jestem pewien, czy z HM-a można coś więcej wyciągnąć......



#108 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 15 marzec 2019 - 20:49

Pewnie się nie znam , ale miałem i Avida i HM. I uważam że w niektórych modelach HM daje radę . Naprawdę przyzwoite kije . Avid niczym mi nie zaimponował , zdecydowanie z pracownianych wolę
Blaasa czy Batsona . Ale prawda że nie wszystkie modele HMa mi się podobają.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Negra i wicher_dziki_koń lubią to

#109 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 marzec 2019 - 21:01

HM to ręcznie zbrojone kije w polskiej pracowni, tylko blank jakiś no name. Ultima to masówka z chin nie ma co porównywać tam równie dobrze może być okleina jak w starszej serii Millenium. Łowię na te kiepsko i ciężko uzbrojone seint kroje i w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem w pełni sprawny fizycznie. :) W kwocie takiego HM wolałbym kupić od Marcysia jakiegoś Major Crafta. Sporo w necie info podzielonych opinii co do łamliwości HM Dragona.


  • Bass-74 lubi to

#110 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 marzec 2019 - 21:28

Miałem hm69 w wersji cast na zielonym blanku o długości 245 cm. Sprzedałem tylko z powodu długości. Sam blank ekstra klasa. Zajefajna sztywna dzidka z piękna amortyzacją. Po przezbrojeniu to byłaby fantastyczna wędka moim zdaniem. Może nawet kiedyś pójdę tą drogą.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 15 marzec 2019 - 21:28


#111 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 15 marzec 2019 - 21:43

HM to ręcznie zbrojone kije w polskiej pracowni, tylko blank jakiś no name. Ultima to masówka z chin nie ma co porównywać tam równie dobrze może być okleina jak w starszej serii Millenium. Łowię na te kiepsko i ciężko uzbrojone seint kroje i w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem w pełni sprawny fizycznie. :) W kwocie takiego HM wolałbym kupić od Marcysia jakiegoś Major Crafta. Sporo w necie info podzielonych opinii co do łamliwości HM Dragona.

W cenie santcroja fabrycznie zbrojonego można zrobić coś lepszego . W HM w normalnej cenie to abstrakcja , ale a wyprzedażach godne zainteresowania.

Ważne żeby wiedzieć czego się szuka , oczekuję.

A niestety jest tak że napiszę posta że chce wędkę na klenia i każdy z odpowiadających piszę o według niego najlepszej wędce.

I jest kilkanaście najlepszych

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#112 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 15 marzec 2019 - 23:50

Kij uncjowy o długości 275 cm, który waży ponad 200 gramów, to dzisiaj naprawdę przesada. Po co to komu? Żeby to chociaż był jakiś oldskul, ale współczesny seryjniak? Co macie na myśli pisząc, że kołowrotek wielkości 4000 go 'wyważy'? Środek ciężkości zestawu znajdzie się w miejscu trzymania, w pobliżu stopki? 

Mam GS Fanatica, ze starej serii, przy red arcu 3000 leci na pysk, nawet na końcówce fore, ale co z tego, jak dobrze mi leży w łapie, lubię nim łapać i idealnie sprawdza mi się do łowienia na nizinnej większej rzece jako uniwersał. Mam 1,8 wzrostu trzycyfrową wagę (z lekką nadwagą :D  ) i większy problem stanowią dla mnie dobre buty niż 50 czy 80g kija przy całodziennym łowieniu.


  • Negra lubi to

#113 OFFLINE   Tousen666

Tousen666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 maj 2019 - 04:40

Witam posiada/testował ktoś Dragon Express 2019?



#114 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 15 maj 2019 - 19:38

Gdyby ktoś jeszcze szukał informacji na temat Dragon Dragon Slow Lure, 290 do 8 g;

Bardzo przyjemny kij do łowienia kleni , jazi nie złowiłem puki co.

​Bardzo ładnie się gnie pod ryba , długość 2.90 dla mnie idealna , przy połowach na Warcie. Wobki 4 cm sdr na Warcie daje rade.

Mam też model dragon Moderate II  , 2.82  2-12 i do małych wobków Slow Lure dużo lepszy no i długość lepsza.

Wykonanie jak to Dragon więcej niż ok, wiadomo nie jest to idealny patyk ale jak na seryjny to bardzo przyjemny.

Okiem amatora ale w cenie 230 - 250 zł myślę iż warto.

Porównywałem w sklepie z nowym Iri Lucky i konger zdecydowanie zle opisany na pewno nie jest to 2 - 10 i raczej pod wobki od 4 cm.

Choć wykonie całkiem spoko.


Użytkownik Minibam edytował ten post 15 maj 2019 - 19:41


#115 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 czerwiec 2019 - 16:25

Może ktoś miał styczność z tym wędziskiem?

Dragon Pro guide x-spinn 2,75 ćw 4-21g
Myślę o takim uniwersalnym przeznaczeniu, żeby nie targać 2-och kijów,
Kompromis klenia i bolenia.


Użytkownik Jano edytował ten post 07 czerwiec 2019 - 12:02


#116 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 16 czerwiec 2019 - 12:51

Ma ktoś może jakąś szerszą wiedzę niż katalogowy opis, odnośnie wędek Dragona z serii CXT Lurecontrol 251 cm 4/21 gram lub 260 cm 5/25 ? Potrzebny mi kijek, który poradzi sobie z gumą max 10 cm na główce 10 - 12 gram prowadzoną w toni, ale i podbijaną sporadycznie na dystansie około 40 metrów.


  • piter v lubi to

#117 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:19

Lurecontrol wg. Dragona przeznaczone są raczej do przynęt twardych (woblery, blachy) do gum D przygotował CrossForce i mam taki  2,75 m,  7-28g.

Przezbroiłem go w Fuji Alconite (oryginalnie miał chińskie SIC) i zmieniłem metalową zimną nakrętkę w uchwycie kołowrotka. Kij określany przez producenta jako x-fast, moim zdaniem solidny fast, zgodnie z przeznaczeniem szczytówka pokazuje opad, ale trochę inaczej niż przy typowych hot shotach (ugina się nie sam szczyt, ale dłuższy odcinek części szczytowej). Kij jest czuły, dobrze przekazuje bodźce od przynęty i brania. Bardzo dobrze katapultuje przynęty, tak gumy jak i woblery. Osobiście kupiłem używkę na J za rozsądną cenę, co mi się w nim nie podobało - zmieniłem, ale uważam, że za kwotę około 400 zł (cena nowej wędki) kij powinien mieć lepsze przelotki.

Z pozdrowieniami,

Andrzej


Użytkownik drzejko edytował ten post 16 czerwiec 2019 - 20:20

  • uvex i Przemek_M lubią to

#118 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:13

Posiada ktoś proguideX 305cm 10-30g?

Jakieś opinie?

#119 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 sierpień 2019 - 10:01

Witam, co byście polecili na szczupaka na lekko, w przedziale 5-25g,ewentualnie żeby nie było tez problemu żeby założyć mniejsza przynętę na okonia, wędzisko głównie na rzekę, zastanawiam się nad dragonem moderate 7-25g dł.2.35, ewentualnie pro guide x 5-25g dł. 2.28, Jakieś opinie na temat tych wędzisk, czy coś może innego godnego polecenia w tym przedziale??ciężko dobrać wędzisko pod okonia i szczupaka ale uciążliwe jest latanie z dwoma wędziskami.

Użytkownik DzikiBill edytował ten post 30 sierpień 2019 - 10:02


#120 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 22:01

Przeczytałem kilka powyższych opinii na temat porównania Dragona HM do StC Avid i pozwolę sobie wtrącić kilka słów. Wydaje mi się, ze osoby, które wskazują przewagę Avida nad HMem nigdy nie miały zadnego HMa w ręku... Przerobiłem już kilka seryjnych Avidow (m.in. AVS96MF2, 90MHF2, 86MHF2, 70MF2, 76MLXF2, 66MF2), do tego również kilka wędek z różnych serii Dragona HM (HM69 Impulse, Thrill, Executor, Sensilite, HM-X Express, Phantom). Uważam, ze kije z tych serii Dragona są lepsze niż seria Avid. Napewno jakością wykonania znacznie przewyższają amerykańska serie. Do tego blanki znacznie czulsze, lepiej lakierowane. Konstrukcje znacznie lepiej wyważone niż Avid. Jakość korka tez napewno lepsza, nie wspominając o lakierowaniu omotek przelotek. Jedynie sama jakość przelotek nie współmierna z ceną gotowego wędziska. Jak ktoś wspomniał powyżej, w cenach katalogowych te wędki są poprostu za drogie, a właściwie wg mnie w swojej cenie za słabo (zbyt niska półka) uzbrojone (kij za 1300 katalogowo zbudowany na Fuji Alconite...). Nie mniej jednak przy częstych wyprzedażach można je dostać za znacznie niższa cenę. No i w cenie otrzymujemy półsztywny pokrowiec o wartości 150-180zl.

Sam pare dni temu sprzedałem AVS90MHF2 i w jego miejsce sprawiłem sobie używkę Dragona HM-X Phantom. I uwierzcie, ze jakością wykonania, praca i wyważeniem bije legendę StC... A co do wyważenia, Phantom + TP4000PG - środek ciężkości wypada 1cm powyżej górnej krawędzi szpuli kołowrotka, czyli prawie ideał. W AVS90MHF2, wprawdzie ciut dłuższym, wychodziło jednak dobre kilka cm wyżej... ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 22:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych