Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo w Omanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 18 październik 2015 - 23:37

Witam Kolegów!

Na przełomie stycznia i lutego organizuję wyprawę przygodową do Omanu. Lądujemy w Dubaju, gdzie wypożyczamy samochód i przejeżdżamy do Omanu na 11 dni. Naszym celem będą góry, pustynia i atrakcje przyrodnicze. Sporo czasu spędzimy też nad morzem (przejedziemy wzdłuż wybrzeża od granicy z Emiratami do granicy z Jemenem. Połowę noclegów planujemy spędzić bezpośrednio w namiotach na plaży. Uwzględniając powyższe chciałbym zabrać trochę sprzętu wędkarskiego i w wolnym czasie połowić z brzegu. Proszę o pomoc w ogarnięciu tego tematu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i może podzielić się wskazówkami?

Osobiście dysponuje travelem Shimano Antares STC 270M (10-30g), który bez problemu mieści się do walizki. Kołowrotek Shimano Aero Spin 4000 z plecionką PP 15lb. Do tego jakieś przynęty. I tu prośba, co zabrać? Jaki rodzaj przynęt? Jakie techniki? Jakie gatunki ryb można tam złowić? Gdzie, kiedy i o jakiej porze? Ze skał czy z plaży? Jak wygląda sprawa pozwoleń (czy są w ogóle konieczne)?

Będę wdzięczny za każdą informację.

Dziękuję!

 



#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 październik 2015 - 23:54

Nie wiem czy przypadkiem kolega @Muskie  nie wedkuje w Omanie, cos mi sie tak kojarzy 

 

http://jerkbait.pl/user/46073-muskie/


  • theslut i bal lubią to

#3 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 październik 2015 - 00:06

To może jak wróci to coś skrobnie w tym wątku? :)



#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 październik 2015 - 07:32

Mamy kolegów mieszkających w Omanie 

http://jerkbait.pl/user/46488-sloniu/

http://jerkbait.pl/user/45817-jerzy/

 

Więc warto zasięgnąć języka u nich, poniżej masz link do wątku gdzie opisali dużo na ten temat.

 

http://jerkbait.pl/t...nu-indyjskiego/


  • BodzioPT lubi to

#5 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 19 październik 2015 - 14:01

chłopaki nie byli czasem na zlocie 08.03.2014 i nie opowiadali o swoich wojażach ?

sorry za OT



#6 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 październik 2015 - 20:29

Dzięki za link, przeczytałem cały wątek z wielkim zainteresowaniem. Teraz mam jeszcze więcej pytań :)

#7 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 20 październik 2015 - 18:38

Granturismo. Jeśli będziecie jechali wzdłuż wybrzeża to polecam plaże na południe od Duqm aż do Salalah i dalej w kierunku Jemenu. Im dalej od skupisk ludzkich (rybacy) tym lepiej. Przynętowo to wahadłówki, pilkery, poppery tak do 12 cm. Takie same gumy tak do 14 g. Przypony stalowe koniecznie i zapas plecionki 15 - 20lbs. Pora dnia to rano i po południu. Brania są przez cały dzień przy choćby niedużym zachmurzeniu. Idealna sytuacja to łowienie z rana/wieczora podczas przypływu na wchodzącej wodzie. Do łowienia z brzegu nie są wymagane żadne zezwolenia. Polecam też jakieś ciepłe ciuchy na wieczór/noc i duuużo kremu do opalania na dzień.


  • Paweł Bugajski, Piotrek Milupa i Granturismo lubią to

#8 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 październik 2015 - 19:56

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Powiedz mi proszę taką rzecz... Jak tam wygląda teraz kwestia bezpieczeństwa? Szczególnie na południu w pobliżu granicy z Jemenem? ISIS coś tam miesza? Ja mam spore doświadczenie podróżnicze ale wole dopytać kogoś, kto zna tamtejsze realia. Kiedyś wędrując po górach Synaj natrafiłem przypadkiem na gniazdo islamistów i ledwo uszedłem z życiem. Czy biwakując pod namiotami powinniśmy unikać ludzkich siedzib czy wręcz przeciwnie - rozbijać się w pobliżu osad? 



#9 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 20 październik 2015 - 21:06

O bezpieczeństwo związane z ISIS nie musisz się obawiać, w kraju jest bardzo spokojnie a na granicy z Jemenem stacjonuje pewnie większość omańskiej armii. Po drodze będziecie napotykali kontrole (checkpointy) policyjne więc miejcie na wierzchu jakieś dokumenty. Niech was ręka boska broni od zbierania minerałów/skamielin/kawałków meteorytów - za to więzienie murowane, kiilkoro Polaków już się zresztą załapało. Ja dużo bardziej podczas wyjazdów na południe obawiam się o bezpieczeństwo na drodze. Co do biwaków to rozbijajcie się gdzie chcecie - jeśli zamierzacie głośno imprezować czy zwyczajnie latać z gołymi klatami to raczej z dala od osad bo można kogoś wnerwić. Generalnie ludzie są tu mili:)


  • Granturismo lubi to

#10 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 październik 2015 - 21:27

Nie można zbierać minerałów??? Tego bym się nie spodziewał! A jeden z kolegów jest geologiem i po to między innymi tam leci :) Imprezować nie będziemy na pewno. Podczas kontroli coś sprawdzają oprócz dokumentów? Jeśli chodzi o dziewczyny to rozumiem, że powinny być zakryte od stóp do głów? Na co jeszcze zwracać uwagę? Jakie problemy mogą nas jeszcze spotkać?



#11 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 październik 2015 - 21:56

Swietny temat :) Grzesiek, jak juz wrocisz to napisz nam mala relacje, wrazenia, nie tylko wedkarskie :)


  • Paweł Bugajski lubi to

#12 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 październik 2015 - 22:12

Bardzo chętnie coś napiszę. Na pewno wrzucę też trochę zdjęć.

Swoją drogą też się zastanawiam dlaczego nikt wcześniej nie założył podobnego wątku? Czyżby nikt nie latał tam na ryby? Przecież taka wyprawa jest wyraźnie tańsza niż Islandia. Nasz budżet na 2 tygodnie to 3000-3500zł/os, z czego większość to koszt wypożyczenia i eksploatowania samochodu.


  • Del Toro lubi to

#13 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 21 październik 2015 - 16:03

@Granturismo - policja sprawdza wszystkim dokumenty tożsamości , dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy kierowcy. Upewnijcie się że samochodzie na widoku nie będzie alkoholu. Jeśli będziecie mieli krótkofalówki to też je schowajcie bo w Omanie są zabronione. Dziewczyny powinny mieć zakryte kolana i ramiona, żadne chustki na głowę nie są konieczne. Jak rozumiem pożyczacie terenówkę -  jeśli będziecie jeździć po plaży to możecie się zakopać w piachu. Unikajcie jeżdżenia nocą - zderzenie z wielbłądem zwykle kończy się śmiercią lub poważnymi obrażeniami a te bydlęta włóczą się nocami wzdłuż dróg.


  • maryjanl lubi to

#14 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 październik 2015 - 20:39

No i wszystko jasne! Bardzo dziękuję!



#15 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 28 styczeń 2016 - 19:41

Właśnie dotarliśmy nad morze w najbardziej na południe wysuniętym skrawku Omanu. Przez ostatnie kilka dni zwiedzaliśmy góry i podróżowaliśmy po pustyni. Teraz jednak przyszła pora na morze i moje pierwsze w tej części świata wędkowanie :) Na początek kilka małych rybek. Nie znam ich nazwy, więc jeśli ktoś wie to proszę zdradzić. Mają około 30-35cm i mocno spłaszczone ciało ale walczą bardzo energicznie. Biorą praktycznie w każdym rzucie, więc zabawa jest przednia. Szkoda tylko, że są takie małe, bo szczerze mówiąc liczę na coś większego. No ale to dopiero pierwszy dzień nad morzem, więc poczekajmy :)

Załączone pliki



#16 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 29 styczeń 2016 - 19:12

To pompano, powodzenia w dalszych polowach. Tylko pogoda trochę do d... Ale od niedzieli ma sie uspokoić. Daj znać jak będziesz czegos potrzebował.
  • Paweł Bugajski lubi to

#17 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 luty 2016 - 06:44

Korzystając z okazji dodaję fotkę na zachętę :) W Omanie mamy ciągły problem z wi-fi.
Jak wrócę do Polski to napiszę coś więcej.

#18 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 luty 2016 - 14:08

Wstawiaj wstawiaj :D Ja tam sobie chetnie poogadam, nawet te morskie leszcze  ;)  :lol:



#19 OFFLINE   MarcinoZ

MarcinoZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaM.D.
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Z

Napisano 05 luty 2016 - 15:38

Naprawdę super pomysł na wakacje i czekam na foto relację ;). Pozdrawiam. 



#20 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 05 luty 2016 - 21:51

Ja to bym się udał do bazy wędkarskiej z łodziami motorowymi i popróbował na ulubiony popping.

W Omanie jest sporo GT 40+, a nawet 50+ Nie chodzi mi o centymetry, tylko o kilogramy

A właśnie luty/marzec/kwiecień to najlepszy okres na te drapieżniki. Tylko trochę mocniejszy sprzęt by się przydał :)

Przynajmniej 6 x mocniejszy.......


  • Paweł Bugajski, Rheinangler i Del Toro lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych