Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Topowe młynki polskich firm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 marzec 2017 - 19:11

Zastanawiam się czy część osób piszących w tym wątku jest normalnych ? 
Temat : topowe młynki polskich firm - a tu niektórzy wrzucają zdjęcia ze starymi shimano czy daiwami. 
Czy wy jesteście aż tak zakompleksieni...


Ja odnoszę się tylko do zacytowanego fragmentu, który skierowany jest także do mnie. Jeśli Kolega jest w jakiś sposób zaniepokojony z powodu moich postów to ma do dyspozycji narzędzie w postaci funkcji Report dzięki której Admin będzie mógł ocenić i stosownie zareagować. Użytkownicy mają obowiązek stosować się do regulaminu a w nim jest zawarty paragraf dotyczący wycieczek osobistych... proszę nie łamać regulaminu i wszyscy będą zadowoleni.

#162 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 27 marzec 2017 - 21:27

W jednym racja, z całego wątku jest może 2 strony na temat. Prosiłbym admina o przeczyszczenie wątku, chociaż nie wiem czy jest sens go w ogóle utrzymywać - wychodzi na to, że nikt nie używa tych droższych zabawek naszych dystrybutorów. Czasem ktoś się wyłamie, kupi, i potem jest zacgwyt nad Jaxonem Machine albo kongerem Jim Hill. Ale to wyjątki. Co ciekawe, taki Dragon Fishmaker, idzie jak świeże bułeczki, co drugi użytkownik narzeka, a cenę ma lekko chorą jak na plastik. Kongera Sentry (bez GT, na wormshafcie) , każdy się boi chociaż tańszy od Dragona, Red Arca i podobnych.
  • Alexspin lubi to

#163 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2017 - 21:41

Jest sens- pod jego wpływem dzisiaj zamówiłem sobie Quartz 2510.



#164 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 marzec 2017 - 08:50

W jednym racja, z całego wątku jest może 2 strony na temat. Prosiłbym admina o przeczyszczenie wątku, chociaż nie wiem czy jest sens go w ogóle utrzymywać - wychodzi na to, że nikt nie używa tych droższych zabawek naszych dystrybutorów. Czasem ktoś się wyłamie, kupi, i potem jest zacgwyt nad Jaxonem Machine albo kongerem Jim Hill. Ale to wyjątki. Co ciekawe, taki Dragon Fishmaker, idzie jak świeże bułeczki, co drugi użytkownik narzeka, a cenę ma lekko chorą jak na plastik. Kongera Sentry (bez GT, na wormshafcie) , każdy się boi chociaż tańszy od Dragona, Red Arca i podobnych.


Wątek należy utrzymywać przy życiu bezapelacyjnie. Co do zakupów kołowrotków wyprodukowanych na zlecenie polskich firm to nabywcy po prostu sie wstydzą ich kupować bo taka np. daiwa laguna to przecież krewniaczka sławnej stelki, a taki robinson quartz czy jaxon serinus nie mają tak renomowanych braci ... Czasem tylko ktoś, kto ma skromniejszy budżet bądź ktoś kto zaufa opiniom przeczytanym w necie zakupi te krecki czy wędki lub inny sprzęt wyprodukowany na zlecenie naszych firm lub tu w Polsce.
  • Alexspin lubi to

#165 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 marzec 2017 - 08:51

Jest sens- pod jego wpływem dzisiaj zamówiłem sobie Quartz 2510.


Bedzie pan zadowolony ☺
Ja jestem.

#166 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:36

Ja osobiście się nie wstydzę i używam zarówno Quartz Pro Spin 3010 do orania za sandaczem, jak i Quart Pro Match 2508 do okoni i pstrągów i jestem z nich zadowolony. Powiem nawet szczerze że częściej z nich korzystam niż Twin Powera czy Stradica.

Są wystarczająco dobre do łowienia (a nie kręcenia na sucho w fotelu) i na tyle tanie że mogę je w razie czego bez żalu wyrzucić po paru sezonach. Z robinsona używam też kołowrotków Profi i Admira (choć nie za często) i jak na razie też się z nimi nic nie dzieje, ale nie były eksploatowane na tyle często żeby je zachwalać.

Natomiast z Okumy Tro z pierwszego wypustu, rozprowadzanej przez Dragona już mniej jestem zadowolony (kłopoty z domykaniem kabłąka) a mam trzy i w dwóch występuje ten sam problem.

Wracając jeszcze do Robinsona to zupełnie nieudanym modelem była według mnie pierwsza wersja Marshall-a. Na sucho kręcił bardzo fajnie ale pod obciążeniem w trakcie holu potrafił się zacinać. Podobno w nowej wersji już nie ma tego problemu, ale jak napisałem podobno bo nim nie łowiłem.



#167 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:44

Ja też nie :) A niebawem do ekipy dołączy serinus i być może metal guide II :)

A propos dragona tak przy okazji. Młynki wolnobieżne dragon maxima baitfeeder to moim zdaniem najlepsze sprzęty w tym przedziale cenowym.



#168 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:38

No to ciagniemy temat - ktoś ma i używa multika Konger Baltica? Ponoć to kopia ABU, a powoli zaczyman szukać budzetowego, solidnego multika do trolla. On ma terkotkę?

#169 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 kwiecień 2017 - 22:14

Polecam Mikado Multiplikator Salt-Water ALCT 20, ma terkotkę, brak licznika



#170 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2017 - 22:30

Polecam Mikado Multiplikator Salt-Water ALCT 20, ma terkotkę, brak licznika

Jeśli do trolla za szczupakiem to za duży i za cięzki. Poza tym tylko na prawą rękę.

W promocjach do Spro wrzuciłem linka.



#171 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 23:24

Zdecydowanie za duży ten Mikado. Ja szukam czegoś do trolla "z nogi i ręki", czyli niezbyt lekko ale bez uchwytów, downringerów, itd. Cel - od sandacza po suma, przy czym ten sandacz to ma zeżreć wobka 13-20cm i nie dyskutować. Szczupły jak najbardziej. Wstepnie widzę zestaw w stylu kij 2,40-2,70 sklak/kompozyt morski, 40-120g, i do niego prosty, tani multik. Wiem, że okuma magda jest ok.
A może kiedyś wywieje mnie na Bałtyk i będzie zestaw do rzutu też?

#172 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:17

​Mój świeżo zakupiony Quartz na fotkach:

Załączony plik  Robinson Spin 1.jpg   56,81 KB   23 Ilość pobrań       ​Załączony plik  Robinson Spin 2.jpg   40,1 KB   23 Ilość pobrań      ​Załączony plik  Robinson Spin 3.jpg   50,25 KB   23 Ilość pobrań

Na rybach na poważnie jeszcze nie był- ale tuning mu mały już zrobiłem   :P
Było poprawianie fabryki
- szlif lusterkowy wnętrza tulejki napędu rotora,
- szlif lusterkowy ośki posuwu szpulki,
- szlif boków rolki nawoju żyłki,
- zmniejszenie grubości jednej z podkładek głównej zębatki (dwie powodowały zbyt duże spasowanie napędu, przy pojedynczej za duży luz),
- delikatnie oliwka na łożysko blokady wstecznego.
Do tego całościowo dezynfekcja po chińskich łapkach i nowe smarowidła: teraz chodzi jak Daiwa  za grubą kasę- jak zakręcę korbką to chodzi i chodzi jak perpetuum mobile ;)

A że spodobał mi się jeden Robinson- to sobie zaszalałem i za dwie stówki zamówiłem Robinson Sashima Multicast 1,98m 25-80g

 


  • eRKa lubi to

#173 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:35

Nawój widzę elegancki ma , zdaj relacje z użytkowania. Jaki rozmiar?


Użytkownik nalewator edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 21:37


#174 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:49

ObraFM czym szlify robiłeś ? I czy są konieczne ? No i co za smar pchasz do środka ?

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 06:55


#175 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 kwiecień 2017 - 07:59

W moim przypadku, dla moich odczuć,  to konkretnie ten egzemplarz nie potrzebował tych zabiegów.

​Od nowego- moim zdaniem- akceptowalna była praca tego egzemplarza, no może poza rolką nawoju żyłki- słychać było jej ruch (ale nie był to szum), po smarowaniu było bez zmian.

​I zaczęło się od tej rolki: jak zobaczyłem (pod lupkom) dokładność jej obróbki (dokładnie jej "boczków") to postanowiłem sprawdzić i resztę konstrukcji  :)

​Co do technologii  :) obróbki: po prostu papier ścierny "zerówka" na oś (wkręconą we wkrętarkę), pasta szlifierska na patyczku  w tulejkę (też napędzana wkrętarką) i kilka minut kręcenia.

​Po tych zabiegach jak pisałem, dużo kulturalniej pracuje: ciszej i lżej, szumi lekko- ale szum plecionki a nawet żyłki jest o wyższym poziomie, więc uważam że warto było.

​W moim egzemplarzu uważam było za dużo smaru we wnętrzu, łożysko wstecznego zaś całkowicie suche.
Smarowałem smarem i oliwką Penna.

Kołowrotek na rybach nie był- ale próby na wodzie miał, model jak mój 2510 nie odczuwał na trybach dużych przynęt typu Izumi Sahd Alive Diver 50gram: nie było słychać ząbkowania ani zwiększenia szumu nawet przy agresywnym kręceniu korbą.

​Żyłkę oraz plecionkę nawija prawie idealnie (na fotce plecionka), żyłkę nawijałem pod samą krawędź i szpula oddawała ją bez plątania.


Ale jeszcze raz: no może poza rolką nawoju żyłki (ale może z czasem by się dotarła?) praca tego egzemplarza jest więcej niż zadowalająca (jak za te pieniądze).
Rozbebeszyłem go bardziej z powodu że to lubię (taki jestem) niż konieczności.
Niby lepsze i droższe "markowe" dwa poprzednie kołowrotki kupione internetowo odesłałem- ten został  :)



PS
Często używam określenia "mój egzemplarz" bo wiem, że brak powtarzalności w jakości obróbki oraz montażu- to słaby punkt współczesnych wyrobów.


Użytkownik ObraFM edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 08:02

  • eRKa lubi to

#176 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 kwiecień 2017 - 09:46

Sorry- na fotce powyżej nawinięta żyłka 0.16, z plecionką 10LB wygląda jak niżej:

 

Załączone pliki



#177 OFFLINE   Dislav666

Dislav666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Maciek

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:54

Witam serdecznie. Chciałbym jeszcze wrócić do Jaxona Serinusa. Czy któryś z posiadaczy może podać ile kołowrotek nawija (nie na pustej szpuli tylko przy normalni nawiniętej żyłce/plecionce) przy jednym obrocie korbką? Przełożenie niby 5.8:1 ale z doświadczenia bardzo różnie to się mimo wszystko z niektórymi kręciołami prezentuje.

 

Będę bardzo wdzięczny za informacje, bo jestem kołowrotkiem zainteresowany, a nawój ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Pozdrawiam!



#178 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 07 wrzesień 2017 - 17:42

jutro zmierzę na rybach (wielkość 2000)



#179 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:22

rozmiar 200, plecionka 0,16 - nawój 78,5 cm przy takiej ilość nawiniętej plecionki (raczej tego co zostało)

 

Załączony plik  20170909_204215-1.jpg   227,47 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170909_204224-1.jpg   191,24 KB   23 Ilość pobrań


  • Dislav666 lubi to

#180 OFFLINE   Dislav666

Dislav666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Maciek

Napisano 13 wrzesień 2017 - 15:16

Super - dziękować. Czyli przy większym rozmiarze powinno być ponad 80cm przy niemal pełnej szpuli i rzucaniu nie dalej niż 30m. Do matcha powinien być wystarczający, a i do boleniowania zda egzamin :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych