Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1636 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 luty 2021 - 14:20

Maciek 5 nie ma wifi więc ActiveCaptain nie działa bo go nie połączysz. W instrukcji i na ich stronie jest, że można dane zrzucić za pomocą tych dodatkowych kabli przy zasilaniu i tą funkcje maja podobno wszystkie strikery niestety u mnie coś nie teges.

Ty, masz rację, pisałem o tym sam -wyszło ze łba. 



#1362 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 luty 2021 - 18:47

Maciek 5 nie ma wifi więc ActiveCaptain nie działa bo go nie połączysz. W instrukcji i na ich stronie jest, że można dane zrzucić za pomocą tych dodatkowych kabli przy zasilaniu i tą funkcje maja podobno wszystkie strikery niestety u mnie coś nie teges.

Napisz do supportu Garmina, niech sie pochwala jak to ma działać. Skoro tak zachwalali w reklamach to ciśnij aż zacznie działać. Tylko od ciebie zależy bardzo chcesz przenieść dane. Bede ci kibicował. Mi od 2 lat nie odpisali jak zgłosiłem im błąd w Polskiej nakładce w 7SV.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#1363 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 luty 2021 - 19:06

Maciek 5 nie ma wifi więc ActiveCaptain nie działa bo go nie połączysz. W instrukcji i na ich stronie jest, że można dane zrzucić za pomocą tych dodatkowych kabli przy zasilaniu i tą funkcje maja podobno wszystkie strikery niestety u mnie coś nie teges.

Musisz spiąc je na krzyż i zrobić wspólną masę. Czyli brązowy na echu 1 z niebieskim na echu 2, jeżeli osobne aku to terminale ujemne muszą być spięte.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • thug i Sadek8 lubią to

#1364 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 luty 2021 - 20:41

Psulek jesteś wielki👍 Dzięki wielkie. Chodziło o połączenie akumulatorów minusami. Zadziałało przerzuciło punkty, szkoda tylko że nie przerzuca map.
Jeszcze raz dziękuję.
  • psulek, fonix i Sadek8 lubią to

#1365 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 26 luty 2021 - 21:32

Psulek jesteś wielki👍 Dzięki wielkie. Chodziło o połączenie akumulatorów minusami. Zadziałało przerzuciło punkty, szkoda tylko że nie przerzuca map.
Jeszcze raz dziękuję.




I dlatego jest forum

Użytkownik Sławomir edytował ten post 26 luty 2021 - 21:33


#1366 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2021 - 22:49

Podpowiedzcie  mi proszę jakiej pojemności aku  sugerujecie do 9 SV Vivid ? Chciałbym aby mi echo wytrzymało weekend bez ładowania. Powiedzmy trzy dni po 12 godzin na wodzie.



#1367 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 luty 2021 - 23:24

Psulek jesteś wielki Dzięki wielkie. Chodziło o połączenie akumulatorów minusami. Zadziałało przerzuciło punkty, szkoda tylko że nie przerzuca map.
Jeszcze raz dziękuję.

Niestety tak się da tylko punkty i trasy też przechodzą. Ale mapy nie. Wielki nie jestem, może trochę bardziej technicznie obyty, z racji zawodu. Na zdrowie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1368 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 luty 2021 - 06:18

Podpowiedzcie mi proszę jakiej pojemności aku sugerujecie do 9 SV Vivid ? Chciałbym aby mi echo wytrzymało weekend bez ładowania. Powiedzmy trzy dni po 12 godzin na wodzie.

40Ah żel myślę ze na tyle starczy na styk. Jak bys bral li-ion to 25-30Ah/4S wystarczy ale to inna kasa i duzo lżejszy niz żel.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • M a r a s lubi to

#1369 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 marzec 2021 - 15:58

Hej,
Poproszę Was o radę: jestem użytkownikiem Garmin Strikera i wśród jego licznych zalet, ma (dla mnie) dużą wadę: mapy.

Wybieram się w maju na jezioro Mamry i sprawdziłem sobie, że jakość map np Navionics, a to co mogę dostać poprzez Active Captain to jak porównanie Maserati do Cinquecento :( Niby to włoskie i to włoskie, ale...

Prośba: co mi doradzicie bym mógł mieć mapę na urządzeniu jakości Navionics?
Myślałem o tablecie z GPS, lub zakupie jakiegoś echa (starego, używanego), ale bym miał mapę.
Szukanie ryb, skanowanie pozostawiam Strikerowi, mi zależy tylko na mapie.
Zaproponujecie jakieś rozwiązanie?
 



#1370 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2021 - 16:03

Jak zależało Tobie na nawigacji , to od razu trzeba było sobie kupić ....ECHOMAP 

 

Przecież od dawna było wiadomo , że STRIKER do tego nie służy a tylko ma namiastkę mapowania ...



#1371 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2021 - 16:18

Hej,
Poproszę Was o radę: jestem użytkownikiem Garmin Strikera i wśród jego licznych zalet, ma (dla mnie) dużą wadę: mapy.

Wybieram się w maju na jezioro Mamry i sprawdziłem sobie, że jakość map np Navionics, a to co mogę dostać poprzez Active Captain to jak porównanie Maserati do Cinquecento :( Niby to włoskie i to włoskie, ale...

Prośba: co mi doradzicie bym mógł mieć mapę na urządzeniu jakości Navionics?
Myślałem o tablecie z GPS, lub zakupie jakiegoś echa (starego, używanego), ale bym miał mapę.
Szukanie ryb, skanowanie pozostawiam Strikerowi, mi zależy tylko na mapie.
Zaproponujecie jakieś rozwiązanie?
 

Aplikacja Navionicsa Boat app z dostępem do map jako viewer, roczną subskrypcją jest czymś co rozwiąże ten problem. 


  • Yelcyn lubi to

#1372 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 marzec 2021 - 16:24

Aplikacja Navionicsa Boat app z dostępem do map jako viewer, roczną subskrypcją jest czymś co rozwiąże ten problem. 

Dzięki Maciek za odpowiedź, czy dobrze rozumiem: aplikacja Navionicsa z subskrypcją, do użytkowania na moim tablecie, lub telefonie?



#1373 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2021 - 16:27

Dzięki Maciek za odpowiedź, czy dobrze rozumiem: aplikacja Navionicsa z subskrypcją, do użytkowania na moim tablecie, lub telefonie?

Tak jest, koszt ok 200zł na rok- z tego co kojarzę. Sprawdź najpierw na ich viewerze na stronie, czy jest to, czego szukasz. 


  • Yelcyn lubi to

#1374 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 30 marzec 2021 - 16:56

Tablet jak największy , nawet pożyczyć i mapę pięknie widać . Może doczekam się że do mojego Elementa dołożą Wifi to zaraz tablet 10 idzie w robotę

#1375 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2021 - 17:22

Jak zależało Tobie na nawigacji , to od razu trzeba było sobie kupić ....ECHOMAP 

 

Przecież od dawna było wiadomo , że STRIKER do tego nie służy a tylko ma namiastkę mapowania ...

W przygotowaniu porównanie na wodzie mapowania live od głównych brandów, wnioski mogą być ciekawe.....


  • Yelcyn lubi to

#1376 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 30 marzec 2021 - 18:08

Czy to zależy od zbiornika?, bo dla mnie w navionicsie Siemianówka to porażka w porównaniu do active captain. Czekam na porównanie.... Chciałem zmienić garmina na humminbira ale to mapa mnie trzyma:)

Użytkownik kkonrad edytował ten post 30 marzec 2021 - 18:09


#1377 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2021 - 18:32

Czy to zależy od zbiornika?, bo dla mnie w navionicsie Siemianówka to porażka w porównaniu do active captain. Czekam na porównanie.... Chciałem zmienić garmina na humminbira ale to mapa mnie trzyma:)

Navionics zaciąga dane głównie z  socjalek, powinno być dobrze, jesteś pewien że tegoroczna aktualizacja nie zmieniła jakości? Bo to żadna nowość, że im więcej danych - izobat wyeksportowanych do społeczności , tym lepszej jakości mapa. Patrzyłem dziś z ciekawości na socjalki HB, bida aż strach, chyba płatna karta do nich to słaby pomysł, ludzie przyzwyczajeni są do bezpłatnych rozwiązań live i wtedy uploadują. 



#1378 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 30 marzec 2021 - 18:59

Załączony plik  Screenshot_2021-03-30-19-51-35-16.jpg   39,59 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  Screenshot_2021-03-30-19-54-23-64.jpg   62,95 KB   23 Ilość pobrań navionics, Garmin, jedna z zatok

#1379 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2021 - 19:16

To z apki czy z demo Navionisc?  Bo może po opłaceniu masz full wersję. 

Btw, Siemionka jest naprawdę ładnie opłynięta na qd, sprawdziłem przed chwilą na connect. Fajna mapa z tego wyjdzie, aczkolwiek tam to mapa struktury dna była by miazgą w sensie ilości informacji. 



#1380 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 30 marzec 2021 - 19:51

To z apki czy z demo Navionisc?  Bo może po opłaceniu masz full wersję. 
Btw, Siemionka jest naprawdę ładnie opłynięta na qd, sprawdziłem przed chwilą na connect. Fajna mapa z tego wyjdzie, aczkolwiek tam to mapa struktury dna była by miazgą w sensie ilości informacji.

Większość sam robiłem, najgorzej jak ktoś przyjezdny zaczyna skanować z błędnie ustawioną głębokością, wtedy wychodzą niezłe "kwiatki" w mapie. Navionics podglądałem na darmowej wersji to może dlatego taka lipa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych