Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Giętarka drutu do woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 październik 2016 - 21:54

Ostatnio spałem wczoraj o 16  :o właśnie siędzę nad video. W zasadzie już jest gotowe, tylko muszę jeszcze dograć głos a jak wiadomo najlepiej nagrywać w nocy bo nie ma żadnych dzwięków w tle. Mam nadzieję, że podołam i rano będzie online.

 

Pozdr

M


  • WalterW lubi to

#122 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 październik 2016 - 19:30

Video online. Założyłem nowy wątek gdyż to nie jest jednak do woblerów więc zapraszam do obejrzenia - http://jerkbait.pl/t...w-kilka-sekund/

Pozdr

M


  • wedkarzyk1 lubi to

#123 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 październik 2016 - 11:09

Witam

 

Zerknijcie proszę w to:

 

http://jerkbait.pl/t...rów-cz3-stelaż/

 

Wiem,wiem, że przy tych Waszych ślicznościach robionych na CNC to wygląda nieciekawie.

Ale spełnia zadanie.

 

I troszkę inne podejście do tematu.W miejsce kołków na stałe mocowanych w płycie - ruchome kołki.

 

Kolega Lesiewicz wygina stelaż - czas z filmu - 1;30 na mojej wyginarce trwa to poniżej 30 sek

 

Oczywiście wcześniej tnę drut na potrzebną długość - ile potrzebuję - 100 czy 1000 szt.Nożycami trwa to po kilka sekund na sztukę.

 

Pozdrawiam Romek eRKa


  • platynowłosy lubi to

#124 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 27 październik 2016 - 18:31

wobo najlepiej jak byś wrzucił jakiś filmik, wtedy wszystko było by jasne.



#125 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 październik 2016 - 19:36

Sorry nie jestem filmowcem.

Co dla Ciebie jest niejasne?



#126 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 29 październik 2016 - 07:48

Też stosuję metodę bez kołków w płytce tylko ja blokuję każde gięcie kołkiem. Może jest dłużej ale nic sie nie przemieszcza i drut nie zaczepia o wystające kołeczki.
Kolejna inną rzeczą jest materiał płytki i kołki, które są osadzone w kluczyku.
Polecam do tego tekstolit, który w połączeniu z wałkiem z łożyska nie wyciera się. Wałek z łożyska jest ładnie zaokrąglony na końcu przez szlifowanie. Nie jest to duże zaokrąglenie i łapie drut.
Tekstolit można też "trwale" nasmarować. Wystarczy kropla oliwki i materiał nasiąknie tym w okolicach otworu.

#127 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 listopad 2016 - 10:44

Witam
 
Zerknijcie proszę w to:
 
http://jerkbait.pl/t...rów-cz3-stelaż/
 
Wiem,wiem, że przy tych Waszych ślicznościach robionych na CNC to wygląda nieciekawie.
Ale spełnia zadanie.
 
I troszkę inne podejście do tematu.W miejsce kołków na stałe mocowanych w płycie - ruchome kołki.
 
Kolega Lesiewicz wygina stelaż - czas z filmu - 1;30 na mojej wyginarce trwa to poniżej 30 sek
 
Oczywiście wcześniej tnę drut na potrzebną długość - ile potrzebuję - 100 czy 1000 szt.Nożycami trwa to po kilka sekund na sztukę.
 
Pozdrawiam Romek eRKa

Pytanie- jaka jest powtarzalność przy tej metodzie z kluczykiem i kołkami. No i czy po takim zabiegu trzeba coś jeszcze poprawiać?
Jeżeli chodzi o czas gięcia to na filmie robiłem na tyle wolno żeby można było zobaczyć co i jak. Normalnie gięcie takiego stelaża jak na filmie trwa 40-45s, bez dodatkowego poprawiania.

#128 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 listopad 2016 - 11:14

Witam

 

Powtarzalność jest na tyle wystarczająca,że zrezygnowałem z kołków ustalających położenie oczek w formie.Są tylko gniazda na oczka.

Dodatkowe czynności - albo są - albo i nie.

Dla sprężystego drutu - tak.Muszę dogiąć końcówkę drutu przy przednim oczku aby ułożył się równolegle do odcinka  - od zagięcia pod środkowe oczko do przedniego  oczka.

Dla drutów plastycznych -miękkich jestem w stanie paluszkiem hahaha przytrzymać końcówkę aby tą równoległość zrobić.

Kiedyś dodatkowo zaginałem końcówki w ten sposób,że wchodziły w kierunku środkowego oczka.

To też odpuściłem - nie wpływa to znacząco na wytrzymałość,a dodaje kilka zbędnych w sumie ruchów.

 

Ale nadal odtłuszczam drut przed gięciem - słoik - pasta BHP i mycie.Po myciu mam pewność,że pianka dokładnie przyklei się do drutu.

 

Oczywiście kilka razy na początku wyginania danej partii drutów przymierzam wygięty stelaż do formy.

 

Fotka z wygiętymi stelażami pokazuje na ile są powtarzalne.To są akurat stelaże na model z jedną kotwicą.

 

Pozdrawiam - Romek



#129 OFFLINE   bartek2301

bartek2301

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:36

Witam, co o tym myślicie? Warto zainwestowac? http://allegro.pl/gi...6647342442.html

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

#130 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 grudzień 2016 - 18:23

http://jerkbait.pl/p...-nie-tylko-r391

 

Pod koniec artykułu masz filmik z działaniem

 

 

Myślę,że warto.Dla typowych zastosowań na pewno będzie to wielkie ułatwienie w wykonywaniu stalaża.



#131 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 15 grudzień 2016 - 18:34

Wygląda obiecująco, drut raczej sprężysty, powinna być ok. ale niech się jeszcze wypowiedzą specjaliści w tej dziedzinie.



#132 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:58

Witam, co o tym myślicie? Warto zainwestowac? http://allegro.pl/gi...6647342442.html

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

Cena rośnie szybciej niż opłaty PZW, teraz jest już 2 dychy drożej.



#133 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:30

Hehe bo szybko się sprzedały też mam ale opinie osób które kupiły raczej obniżać powinny cenę....

#134 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:41

A to coś nie gra z tą giętarką? Widzę same pozytywy w komentarzach.



#135 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:52

Pozwolę sobie zacytować opinię kolegi z forum ,który użytkuje tą giętarkę...

 

"

Witam . Pomysł takiej giętarki jest nawet fajny ale opiszę to po swojemu  :) .

Materiały jakie zostały użyte do jej budowy to jakiś badziew i pomyłka. Najsolidniejsza jest podstawa i rączka , główny element w którym są osadzone kołeczki jest strasznie miękki. Po wykonaniu około 100 stelaż zrobił się wyraźny luz w mocowaniu kołeczków. Irytujące jest wypadanie kołeczków, są one wymienne (nie wiem po co,można użyć wałeczków z łożyska które są prawie wieczne) tylko od samego początku słabo osadzone .Miedzy dolnym a górnym (ten z tarczą ) elementem nie ma łożyska ,na dłuższą metę moim zdaniem jest konieczne. Tarcza jest wykonana z jakiegoś plastyku pokryta alu (chyba). Ostre krawędzie drutu bardzo szybko ją rysują. Kawałek metalu przykręcony na tarczy służący do gięcia i dociskania drutu, brakuje mi tam rowka prowadzącego . Drut potrafi nie raz wyskakiwać właśnie w tym miejscu przy robienia małych stelaż. To są tylko moje odczucia, może ja po prostu się nie znam i nie umie . Tak poza tym giętarka gnie  :D . Powyginam jeszcze trochę i giętarka idzie do przerobienia. Nie polecam. Przepraszam producenta tej giętarki za szczerość  :D  :D  :D ."


  • Melanzyk lubi to

#136 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:53

A no to w sumie dobrze, że się nie wyrobiłem przed świętami z zakupem, bo chciałem sobie prezent zrobić. Poczekam, może do producenta dotrą opinie dotyczące sugerowanych poprawek i wtedy ją kupię. Dla mnie największym minusem jest mała średnica miarki, To jest zupełnie subiektywna ocena bo mniejsze stelaże z drutu 0.6 i 0.8 mm robię ręcznie i szczególnie do tych z cieńszego drutu taka maszynka byłaby mi średnio potrzebna.



#137 OFFLINE   weizen

weizen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:55

no co jak co ale 24 miesiące gwarancji to na taka gientarke nigdzie nie znajdziesz :D a co do niej to kolega ma  dużo racji, teraz widzę ze z tygodnia na tydzień kosztuje ona coraz drożej



#138 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:00

no co jak co ale 24 miesiące gwarancji to na taka gientarke nigdzie nie znajdziesz :D a co do niej to kolega ma  dużo racji, teraz widzę ze z tygodnia na tydzień kosztuje ona coraz drożej

Z tego co czytam, to może nie wytrzymać próby czasu w wersji alfa, ale będę szczerze zainteresowany jeśli producent wprowadzi poprawki i dłuższą miarkę.


  • Qcyk lubi to

#139 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:09

Sklep który sprzedaje te giętarki jest koło mnie, prawie po sąsiedzku. Moja Żona przed świętami była tam ze cztery razy chcąc kupić mi taką na gwiazdkę :) ale albo było zamknięte, albo towar nierozpakowany (!) i w końcu nie udało jej się kupić... Wygląda na to że na szczęście. A miało być tak pięknie (nie lubię wyginać stelaży :angry:).

 

Co do ceny to poprzednia - niższa była promocyjna - standardowa cały czas jest taka sama.



#140 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:07

Tutaj jakby przerobic tarcze na duzo wieksza to juz bylaby bardzo dobra. Mozna samemu poprzerabiac




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych