Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Giętarka drutu do woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   _Xo

_Xo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:B

Napisano 17 październik 2016 - 14:21

Zdjecia pochodza z książki troszkę już wiekowej ,ale pomocnej .
Niestety tylko czarno-białe fotki 😉

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#82 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 październik 2016 - 16:43

Wszystko jasne. Podziękowania za instrukcję.

 

Teraz muszę "rozkminić",jak skręcać druciki do

obrotówek. Aby były ładniutkie jak u Meppsa



#83 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 październik 2016 - 16:56

Znam lepszy sposób na twą dolegliwość:http://www.ebay.pl/i...984.m1436.l2649


  • platynowłosy lubi to

#84 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2016 - 21:30

Te małe są i są tanie.

 

Na alli.. są i większe ale i tak małe do dużych gum. Dodatkowo cena już zupełnie inna.

 

 

Łatwo zagiąć te wkrętki na rurce, tylko nie ma pewności zachowania równego skoku. Jak ktoś ma patent na równe sprężynki to prosimy o oświecenie. Od siebie wrzucę to

http://www.thingiver...m/thing:1050170

 

Kombinuję jak zrobić wersje metalową.



#85 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 październik 2016 - 22:04

Dajcie mi chłopaki kilka dni i bedziecie mieli wszystko na tależu :)

Jestem właśnie na nocce w pracy, rano żona idzie do pracy więc muszę zostać z młodym ale środa/czwartek postaram się coś podziałać.

 

Pozdr

M



#86 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2016 - 22:10

Mel wierzymy w Ciebie :good:


  • platynowłosy lubi to

#87 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 17 październik 2016 - 22:15

A może zamiast na pręcie z otworem zrobić to na grubym wkręcie do drewna.



#88 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2016 - 22:45

A gdzie podziejesz drut który idzie środkiem?



#89 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 17 październik 2016 - 22:53

A natniesz rowek wzdłuż wkręta do połowy średnicy brzeszczotem lub mikro-szlifierką.



#90 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2016 - 23:27

:good:

Trzeba się wybrać do metalowego.



#91 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 październik 2016 - 17:46

Wstawiam filmik z giętarką do stelaży.



#92 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 21 październik 2016 - 21:41

Dzięki Darku. Jakość trochę słaba ale widać zamysł. Twoje i Padusa podejście do gientarek jest genialne. Me bank bede się wzorowal na Waszych pomysłach.

Pozdr
M

#93 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2791 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 październik 2016 - 09:42

Ciekawie to wygląda. Tylko mam pytania:

1. Czy zderzaki są nastawne - inne proporcje pomiędzy oczkiem brzusznym a pozostałymi?

2. Czy inne średnice drutu, a zwłaszcza oczek można w tym przypadku można użyć i wykonać?

 

Z filmu tego nie wynika, gdyż trochę nieostry jest obraz.

 

Można by było zrobić trochę modyfikacji i byłby jeden blat a możliwość wykonywania większego asortymentu stelaży.

 

Albo zrobić małą giętareczkę CNC. Brzmi troszkę przerażająco, ale wbrew pozorom nie jest to takie trudne i koszty aż tak duże nie są. Pod warunkiem, że mamy już do dyspozycji komputer, nawet ten z którego korzystamy na co dzień. 

 

Pomysł Twój podoba mi się.



#94 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 październik 2016 - 09:48

W środę skończyłem kręcić video z robienia wkretek do Soft plastików. Plan był opublikować je przed weekendem niestety Premiere Pro pogryzl sie z plikami MTS z mojej nowej kamery i nie było dźwięku w nagranych plikach. Spędziłem 3 nocki zeby to dziadostwo ogarnąć i dopiero dziś nad ranem zacząłem edycję. Filmik będzie najprawdopodobniej w poniedziałek.

Załączony plik  DSC00280.JPG   86,83 KB   18 Ilość pobrań

Pozdr
M
  • Piotrek Milupa, jbk, platynowłosy i 1 inna osoba lubią to

#95 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2791 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 październik 2016 - 10:09

Z niecierpliwością oczekuję na filmik. Jestem ciekaw jak rozwiązałeś nawijanie drutu z zachowaniem równych, powtarzalnych odległości pomiędzy zwojami.

Są na to rozwiązania, troszkę rozbudowują układ, ale może wymyśliłeś coś fajnego.



#96 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 22 październik 2016 - 17:43

Ciekawie to wygląda. Tylko mam pytania:

1. Czy zderzaki są nastawne - inne proporcje pomiędzy oczkiem brzusznym a pozostałymi?

2. Czy inne średnice drutu, a zwłaszcza oczek można w tym przypadku można użyć i wykonać?

 

Z filmu tego nie wynika, gdyż trochę nieostry jest obraz.

 

Można by było zrobić trochę modyfikacji i byłby jeden blat a możliwość wykonywania większego asortymentu stelaży.

 

Albo zrobić małą giętareczkę CNC. Brzmi troszkę przerażająco, ale wbrew pozorom nie jest to takie trudne i koszty aż tak duże nie są. Pod warunkiem, że mamy już do dyspozycji komputer, nawet ten z którego korzystamy na co dzień. 

 

Pomysł Twój podoba mi się.

Od razu napisze żeby nie było niejasności. Ta giętarka jest tylko do jednego typu stelaża. Jak by się uprzeć to nie było by problemu zrobić stelaże dłuższe ,ale pod warunkiem tej samej wysokości od  środkowego oczka. Kiedyś bawiłem się w giętarkę która gięła by kilka rodzai stelaży, ale problem polegał na tym że żeby ustawić ją pod inny stelaż trzeba było robić wiele przymiarek i marnowałem nie tylko drut ale i czas.

Druga sprawa to zderzaki, jak nie są zablokowane na stałe to potrafią się przesuwać i tym samym stelaże nie wychodzą takie same. Wbrew pozorom siły podczas gięcia cienkiego drutu są dosyć duże.Nawet jak przykręcałem śruby na maksa to zderzaki potrafiły przesuwać się po dwudziestu gięciach tak, że stelaże nie pasowały do formy.

Do gięcia samych oczek można zrobić giętarkę która gięła by kilka grubości drutów, z tym że trzeba pamiętać że drut drutowi nie równy i inaczej gnie się drut miękki, inaczej pół twardy a inaczej twardy sprężynujący.



#97 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 22 październik 2016 - 19:17

Witam serdecznie Panów w tym wątku.

 

Miałem kiedyś okazję pisać z dwoma forumowiczami na portalu społecznościowym, baaa ! a nawet wysłałem im filmik jak giąłem po 3 stelaże na raz z drutu 0,6 (twardego) na giętarce zrobionej w 5 minut. Stelaże po gięciu trzeba było skorygować co zajmowało około 5 sekund na stelaż. Robiłem je bardzo szybko i sprawnie. Giętarka jest na tyle mobilna ,że tam gdzie wbije gwoździk tam sobie gnę ! :) Pozdrawiam Piotrek



#98 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 22 październik 2016 - 20:03

No Piotrek chyba trochę przegiąłeś, czekam na filmik i instrukcję wykonania giętarki :)



#99 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 22 październik 2016 - 20:16

No Piotrek chyba trochę przegiąłeś, czekam na filmik i instrukcję wykonania giętarki :)

 

A przegiąłem przegiąłem :) Filmik nagram na dniach. a giętarka to kawałek podbitki dachowej z pióro wpustem i wbitymi trzema bądź czterema gwoździkami. Trochę już ją wysłużyłem, ale działa jak ta lala ! Gnę na niej stelaże do woblerków 2,5 cm a więc niewielkie, natomiast na czasie zaoszczędzam bardzo dużo ! :) 


  • platynowłosy lubi to

#100 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2791 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 październik 2016 - 20:52

Od razu napisze żeby nie było niejasności. Ta giętarka jest tylko do jednego typu stelaża. Jak by się uprzeć to nie było by problemu zrobić stelaże dłuższe ,ale pod warunkiem tej samej wysokości od  środkowego oczka. Kiedyś bawiłem się w giętarkę która gięła by kilka rodzai stelaży, ale problem polegał na tym że żeby ustawić ją pod inny stelaż trzeba było robić wiele przymiarek i marnowałem nie tylko drut ale i czas.

Druga sprawa to zderzaki, jak nie są zablokowane na stałe to potrafią się przesuwać i tym samym stelaże nie wychodzą takie same. Wbrew pozorom siły podczas gięcia cienkiego drutu są dosyć duże.Nawet jak przykręcałem śruby na maksa to zderzaki potrafiły przesuwać się po dwudziestu gięciach tak, że stelaże nie pasowały do formy.

Do gięcia samych oczek można zrobić giętarkę która gięła by kilka grubości drutów, z tym że trzeba pamiętać że drut drutowi nie równy i inaczej gnie się drut miękki, inaczej pół twardy a inaczej twardy sprężynujący.

To nie była krytyka z mojej strony, zawsze szukam jakiejś uniwersalności, która akurat tutaj przydałaby się. A że techniki trochę znam stąd moje zapytania. Z filmu domyślałem się, że jest pod jeden stelaż, ale wolałem upewnić się. Wydaje mi się, że dobre opisanie na blacie skróciłoby czas ustawiania przyrządu. Wszystko zależy od ilości rodzai giętych stelaży. Nie wiem co z tymi zderzakami było. Chyba dobrze ustawione wkręty dobrze by zablokowały zderzak, poza tym podczas gięcia drut odchodzi od zderzaka (mowa o tym skrajnym u góry). Musisz mieć dużo pary  ;) , aby je przestawiać  :) . Co do grubości drutów to raczej pod każdy należałoby zrobić inne elementy gnące. Ale też prawdą jest, że używa się tylko kilku grubości drutu, tak więc elementów dużo nie przybędzie.

Patrząc na asortyment Twoich woblerów i ich ilości przydałaby się taka mała giętarka CNC. Na pewno skróciłoby to czas ustawień pod żądany stelaż.


Użytkownik Banjo edytował ten post 23 październik 2016 - 11:58

  • piotrmr lubi to