Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   mrc142

mrc142

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:marcin

Napisano 02 sierpień 2020 - 21:00

Tak, ja kupowałem i dostałem kod ale warunkiem był szwedzki adres i szwedzki numer telefonu, więc mam fakturę na Szweda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki ja kupiłem na siebie pewnie sie mi nie uda ale spróbować warto.


Użytkownik mrc142 edytował ten post 02 sierpień 2020 - 21:53


#1922 OFFLINE   mrc142

mrc142

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:marcin

Napisano 03 sierpień 2020 - 13:54

Napisałem że jestem z Polski i mieszkam tam, odpisali żebym kontaktował się z Parkerem w Polsce żeby mi przeprogramowali i że może być pobrana opłata . A więc lipa

Użytkownik mrc142 edytował ten post 03 sierpień 2020 - 14:19


#1923 OFFLINE   marcin1121

marcin1121

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 16:58

Panowie powiedźcie mi jezeli zaznaczę interesujące mnie miejsce albo łuki kursorem ( nie waypointem) czy jest możliwość wyświetlenia informacji na temat odległości tego miejsca od mojej obecnej pozycji?
Zrozumiał ktoś?😁 Jak tak to dzięki za odpowiedź

#1924 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 sierpień 2020 - 17:34

Panowie powiedźcie mi jezeli zaznaczę interesujące mnie miejsce albo łuki kursorem ( nie waypointem) czy jest możliwość wyświetlenia informacji na temat odległości tego miejsca od mojej obecnej pozycji?
Zrozumiał ktoś? Jak tak to dzięki za odpowiedź

Na widoku sonaru bocznego- tak, sonar tradycyjny- nie wiem

Edyta podpowiada, że widać- najlepiej w widoku combo z mapą, włączonymi pierścieniami rzutowymi: 

Załączony plik  Schowek01.jpg   75,28 KB   64 Ilość pobrań

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 sierpień 2020 - 17:54


#1925 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 10 sierpień 2020 - 19:09

Panowie powiedźcie mi jezeli zaznaczę interesujące mnie miejsce albo łuki kursorem ( nie waypointem) czy jest możliwość wyświetlenia informacji na temat odległości tego miejsca od mojej obecnej pozycji?
Zrozumiał ktoś? Jak tak to dzięki za odpowiedź

Sprawdzę. A jak mi się nie uda, Ty spróbuj. Ciekawe.



#1926 OFFLINE   marcin1121

marcin1121

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 19:46

O już widzę na zdjęciu Macieja, dzięki.a powiedźcie mi czy da się tak zrobić żeby kursor na mapie pozostał a sonar nie był zawieszony, tylko normalnie działał?

#1927 OFFLINE   marcin1121

marcin1121

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 19:47

O już widzę na zdjęciu Macieja, dzięki.a powiedźcie mi czy da się tak zrobić żeby zaznaczone miejsce kursorem pozostalo na mapie a sonar nie był zawieszony, tylko normalnie działał?
Chodzi mi w tym przypadku o napływanie na miejsce, fajnie by było napłynąć na kursor z włączonym sonarem. Jak sobie z tym radzicie?

Użytkownik marcin1121 edytował ten post 10 sierpień 2020 - 19:50


#1928 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 sierpień 2020 - 20:41

O już widzę na zdjęciu Macieja, dzięki.a powiedźcie mi czy da się tak zrobić żeby zaznaczone miejsce kursorem pozostalo na mapie a sonar nie był zawieszony, tylko normalnie działał?
Chodzi mi w tym przypadku o napływanie na miejsce, fajnie by było napłynąć na kursor z włączonym sonarem. Jak sobie z tym radzicie?

Jutro odpalę maszynę,
waypoint jest tutaj rozwiązaniem

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 sierpień 2020 - 20:58


#1929 OFFLINE   guzik679

guzik679

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Marcin

Napisano 16 sierpień 2020 - 09:41

Witam , posiada ktoś może elite 12 ti 2 ?
Jak ruszam ekranem to czuć ze w środku jest coś luźne , miałem mniejsze modele 9 cali np i tam rzadnych luzów nie Było . Gościu u którego kupiłem mówił ze w większych modelach może jakiś delikatny luz występować .

#1930 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 16 sierpień 2020 - 10:43

O już widzę na zdjęciu Macieja, dzięki.a powiedźcie mi czy da się tak zrobić żeby zaznaczone miejsce kursorem pozostalo na mapie a sonar nie był zawieszony, tylko normalnie działał?
Chodzi mi w tym przypadku o napływanie na miejsce, fajnie by było napłynąć na kursor z włączonym sonarem. Jak sobie z tym radzicie?

Najprościej mieć pod ręką rozwijanego markera ( takiego jak stosuje się do oznaczania miejscówek np. karpiowych) i zapodać go w odpowiednim momencie widoczności na ekranie ciekawej miejscówki.

 

Wtedy można napływać i ustalić linię rzutu na np. wzniesienie, konar itp. z pewnej odległości, cały czas mając widoczność oznaczonej miejscówki.

 

Sprawdzony i skuteczny sposób obławiania znalezionych na ploterze miejscówek. 


  • Peesx lubi to

#1931 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 sierpień 2020 - 13:44

Najprościej mieć pod ręką rozwijanego markera ( takiego jak stosuje się do oznaczania miejscówek np. karpiowych) i zapodać go w odpowiednim momencie widoczności na ekranie ciekawej miejscówki.

 

Wtedy można napływać i ustalić linię rzutu na np. wzniesienie, konar itp. z pewnej odległości, cały czas mając widoczność oznaczonej miejscówki.

 

Sprawdzony i skuteczny sposób obławiania znalezionych na ploterze miejscówek. 

Nie mówię nie, ale na głębokiej wodzie- niekoniecznie praktycznie.. Równie dobrze można z pierwszym przejazdem narobić waypointów, wybrać symbole odpowiednie by nie opisywać , a w drugim napłynięciu obławiać.

To samo realnie zrobisz patrząc na ekran zatrzymanego sonaru bocznego, stoisz w miejscu i widzisz strukturę dna jak trzeba. Są różne drogi do tego samego celu na szczęście. 



#1932 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 16 sierpień 2020 - 14:08

Prosta metoda oznaczenia jakiegoś ciekawego miejsca jaką stosuję, jest szczególnie przydatna na dużych otwartych przestrzeniach, gdzie brak odniesienia do stałych punktów na wodzie.

 

Ustawienia w różnych konfiguracjach w stosunku do zakotwiczonego markera pozwalają obławiać "świadomie" niewidoczną przeszkodę podwodną z różnych kierunków.

 

Osobiście mam dwa takie markery z nawiniętą plecionką - po ok. 30 m. Nigdy nie miałem potrzeby stawiać ich głębiej jak 15m. A pozostawienie takich znaczników ZNACZNIE ułatwia wyczucie łowiska.


  • Maciej_K lubi to

#1933 OFFLINE   marcin1121

marcin1121

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 17 sierpień 2020 - 12:22

Udało mi się zrobić kursor tylko na mapie, natomiast sonar normalnie działa. Wystarczy usunąć kursor i przywrócić go tylko na mapie

#1934 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 sierpień 2020 - 18:48

Robiłem próby na Sulejowie z dopłynięciem do zaznaczonego wayponta którego zrobiłem przy dobrze widzianej bojce , wcale nie jest takie proste dopłynięcie do niej , wiatr i już nas spycha z obranej drogi i zaczynamy się kręcić jak ,, pijany na drodze ,, też Macie takie spostrzeżenia

#1935 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 17 sierpień 2020 - 18:53

Robiłem próby na Sulejowie z dopłynięciem do zaznaczonego wayponta którego zrobiłem przy dobrze widzianej bojce , wcale nie jest takie proste dopłynięcie do niej , wiatr i już nas spycha z obranej drogi i zaczynamy się kręcić jak ,, pijany na drodze ,, też Macie takie spostrzeżenia

Tak. Szczególnie się o tym przekonałem na karpiowych zasiadkach jak trzeba było pozbierać markery. Ponton bez kila i trochę wiatru to zero precyzji. Ale to kwestia wprawy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • pawlo29 lubi to

#1936 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 17 sierpień 2020 - 20:02

Napłynięcie na punkt jest proste......jak płyniesz jednostajnie w zadanym kierunku. Jak zaczniesz kombinować z kursem na małym obszarze - gwałtowne skręty przy małej prędkości - to wtedy GPS nie odczytuje takich "krótkich" myszkowań łodzi.

 

Dlatego kotwiczenie w punkcie jest utrudnione, bo musi być szybko zrealizowane (chyba, że silnik zastąpi kotwicę).

 

I w takich przypadkach, znowu marker fizyczny upuszczony we właściwym momencie za burtę łodzi, załatwia sprawę.



#1937 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 sierpień 2020 - 21:11

Dobre spostrzeżenia , KAŻDY kto kupi pierwszą echosondę i zamierza dopłynąć na wayponta na łowisko powinien wcześniej potrenować inaczej można dłłługo krążyć zamiast wędkować bo na krótkim odcinku jak za wieje i zakręci łódką , to nie wiadomo w którą stronę płynąć do celu , a to nie jest już śmieszne

#1938 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 02 wrzesień 2020 - 12:48

Na widoku sonaru bocznego- tak, sonar tradycyjny- nie wiem

Edyta podpowiada, że widać- najlepiej w widoku combo z mapą, włączonymi pierścieniami rzutowymi: 

attachicon.gif Schowek01.jpg

hej,

 

Jak ty ustawileś taki widok w Echu - mozesz to opisać:-) ?

dzieki


  • grewas lubi to

#1939 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 wrzesień 2020 - 13:58

hej,

 

Jak ty ustawileś taki widok w Echu - mozesz to opisać:-) ?

dzieki

To z Simrada widok. 



#1940 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 wrzesień 2020 - 14:14

To z Simrada widok. 

Nie ma znaczenia czy z Simrada czy z Lowrance. To kuzynostwo wysokiego szczebla w Navico.

menu system- mapa- okręgi rzutowe czy jakoś - nie pamiętam jak to potłumaczyli nasi mędrcy. Natomiast jak na mapie chcesz widzieć widok z sonaru bocznego i łódkę wględem niego- mapa menu mapy - nakładanie danych- nakładka struktury i wtedy masz to, co ja na ekranie .  Strukturka ma własne ustawienia kontrastu, kolorów, ale zasięg jest taki, jak ustawisz na sonarze bocznym. 

Simrad w zasadzie ma trzy różnice- brak Genesis Live jako opcji w nakładaniu danych oraz brak zaawansowanych opcji regulacji pingowania sonaru bocznego. Lowrance to mają. Palety kolorów są trochę inne niż w Lowrance,ale flagowe- niebieska, bursztyn, turkus- takie same. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 wrzesień 2020 - 14:17

  • dawiniel lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych