Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Saltwater Popping Blank

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1792 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:50

Witam szanowne grono 

Poszukuje informacji i wskazówek odnośnie wędki pod takie łowienie, przewertowałem już sporo informacji z zagranicznych portali, jednak chciałem też zasięgnąć rady na naszym forum.

Mam za zadanie stworzyć wędkę pod słonowodne popery.

Ustaliłem póki co że waga tych przynęt waha się od 100-180 gram, a średnio 140 gram, wędka powinna mieć 7-7'8" stopy, moc 30-80 lb, kołowrotki w rozmiarach 8000-12000, gripy 14-16 " fore 6-8".

Wstępnie wytypowałem dwa blanki ze stajni MHX seria Larry Dahlberg 

MHX Offshore Popping Rod Blank SW76H-2 7'6" | 20-50 lb. | 1 - 6 oz. | Fast Action | Medium Power | 2 Piece | 7.0 Tip | 0.8 Butt

lub

MHX Offshore Popping Rod Blank SW76XH-2 7'6" | 40-80 lb. | 2 - 8 oz. | Fast Action | Heavy Power | 2 Piece | 8.0 Tip | 0.804 Butt

A może coś z Xzogi?

Czy ktoś kręcił tego typu potworówkę, wszelkie informacje mile widziane.

• @slider@ lubi to

#2 ONLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:02

Witam szanowne grono 

Poszukuje informacji i wskazówek odnośnie wędki pod takie łowienie, przewertowałem już sporo informacji z zagranicznych portali, jednak chciałem też zasięgnąć rady na naszym forum.

Mam za zadanie stworzyć wędkę pod słonowodne popery.

Ustaliłem póki co że waga tych przynęt waha się od 100-180 gram, a średnio 140 gram, wędka powinna mieć 7-7'8" stopy, moc 30-80 lb, kołowrotki w rozmiarach 8000-12000, gripy 14-16 " fore 6-8".

Wstępnie wytypowałem dwa blanki ze stajni MHX seria Larry Dahlberg 

MHX Offshore Popping Rod Blank SW76H-2 7'6" | 20-50 lb. | 1 - 6 oz. | Fast Action | Medium Power | 2 Piece | 7.0 Tip | 0.8 Butt

lub

MHX Offshore Popping Rod Blank SW76XH-2 7'6" | 40-80 lb. | 2 - 8 oz. | Fast Action | Heavy Power | 2 Piece | 8.0 Tip | 0.804 Butt

A może coś z Xzogi?

Czy ktoś kręcił tego typu potworówkę, wszelkie informacje mile widziane.

Hubert, ruszasz na potwory czy pod Syrsan kombinujesz ???

#3 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1792 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:53

Hubert, ruszasz na potwory czy pod Syrsan kombinujesz ???

Dla kolegi który na Karaiby się wybiera B)

#4 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 670 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2016 - 08:11

Xzoga Taka-G 75 / 16kg - te blanki są stworzone do poppingu GT. Robiłem dwa badylki z nich jednak pod gruntowe sumowanie (w wątku o Xzogach wstawiałem fotki z wyginania). Takie poppery będzie ciskać, że hoho. Popatrz jak są ubierane seryjne Taka-Pi. Długie dolniki, przeloty na szczycie #10. 

Uprzedzając pytanie... 12kg będzie za "cienka" na miotanie takimi klockami.

• Hubertus lubi to

#5 OFFLINE   Friko

Friko

Ekspert

• Super moderatorzy
  • 16769 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 17:00

Wydaje mi się ze niezłymi opiniami cieszą się blanki OTI:

http://www.mudhole.c...cean-Tackle-Int

Z tego co rozmawiałem z Kolegami łowiącymi na ciepłych morzach w ten sposób, kij do popperów powinien mieć ok 230-260 cm długości. Warto wziąć pod uwagę że takie wędki najczęściej łączone są asymetrycznie - dolnik stanowi mniej więcej 1/3 długości a 2/3 to część szczytowa. Warto to wziąć pod uwagę obliczając długość transporotwą wędki.

Z Saltexa korzystałem w Meksyku. Bardzo porządny kij jak za pieniądze które kosztuje, źdzwiłem się że w PL mozna cos takiego dostać - jak ktoś nie jest wytrawnym morskim łowcą tylko jedzie pierwszy / drugi raz na takie łowienie - to poważnie bym się zastanowił czy nie lepiej kupić takiego gotowca. A robienie customa zostawić na później, jak już przybędzie doświadczeń

• Mariano Mariano i Rheinangler lubią to

#6 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1792 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 marzec 2016 - 19:34

Co by nowego wątku nie tworzyć to szukam wędki pod GT Poping w wersji travel...na blank raczej nie liczę, chyba że sie myle i koledzy coś zaproponują.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

Ekspert

• Super moderatorzy
  • 16769 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2016 - 20:24

Szczerze mowiac srednio widze popping, gt i travel. Rzuty sa bardzo dynamiczne, na wedce powstaja potworne przeciazenia - nie bez powodu najczesciej spotykanym laczeniem jesy asymetryk (nawet nie dwa rowne kawalki) to co tu mowic o kilku czesciach ... ja bym sie nie zdecydowal na takie rozwiazanie lecac na drugi koniec swiata i placac furmanke siana na lowienie - sprzet musi byc pewny na 100%

Asymetryk a najlepiej jeszcze backup rod, wykupiony dodatkowy bagaż sportowy (tuba) - this is way to go ;) Klient rozdupcy travelka pierwszego albo drugiego dnia a potem pretensje beda do Ciebie - nie daj sie wmanewrowac w takie pomysly ;)

#8 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1792 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 marzec 2016 - 20:39

jestem tego samego zdania

#9 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7273 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 marzec 2016 - 20:59

Daiwa ma saltige w wersji travel :)

http://www.plat.co.j...r-portable.html

#10 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:42

Cześć,

Właśnie się zarejestrowałem pierwszy raz po lekturze fajnych porad i postanowiłem się dołączyć. Ja właśnie w maju pierwszy raz tydzień popingowałem na Morzu Czerwonym i powiem tak:

frajda jak cholera, złapałem w swoim życiu pierwszych 5 GT na popery (i parę fajnych okazałych ryb innych gatunków), największe dwa GT po około  15-18kg. Na pewno  się w tę grę  wciągnąłem, ale nie nazwę tego zabawą, bo "pot się po jajach leje", jak się ten sport poważnie potraktuje, a myśmy łowili z łodzi 6dni dzień w dzień, tura poranna i popołudniowa. I jestem zdania, że tu okazjonalnie raczej nie ma co. Albo się w to wchodzi, albo zostaje You Tube. W sprzęcie nie może być przypadku, jak piszą koledzy moc to ma być moc inaczej będzie smutno, bo coś puści. U mnie działało jak na pierwszy raz dość dobrze, choć największa ryba tuńczyk psi jak szacowali koledzy 40kg, urwał lidera 1,2mm, gdyż walnął z 10m od łodzi pod samą powierzchnią i branie było równolegle do burty. Huknął na sztywno z taką szybkością że tylko wir zrobił i już. Moja pierwsza wędka to Konger Saltex Blue Ocean 2,59m/160g dobrze się spisywała na przynętach do 150g, ale cięższe poppery 180-200g już słabo latały. W holu ten kij też dawał radę, Zatem dość dobry wybór za atrakcyjną cenę około 700zł. Kołowrotek dołożyłem Shimano Stellę 14000 i pracował bajkowo. Teraz chyba dołożę drugi kijek, aby nie żyć w zbyt dużym stresie, że jakiś błąd podczas wyjazdu uniemożliwi dalsze łowienie (kolega np uderzył wędką podczas rzutu popperem i kij zakończył żywot). Mój obecny wybór to Daiwa Saltiga GT86. Popping super sprawa, ale trzeba się przygotować sprzętowo od wędki po zmianę wszystkich drobiazgów typu kółka i kotwice na najmocniejsze (wydawało mi się że Yo-Zuri ma dość pewne dopóki jeden hak mi się nie odgiął i teraz mam tylko Ownera). Np samo zacinanie trzykrotne po i tak ostrych spektakularnych braniach, na początku było dla mnie szokiem. Jak to ryba wzięła, ostro wygięła wędę, a ja mam jeszcze docinać, TAK, TAK, TAK? I już pierwsze próby sprzętu, cudowne wycie podkręconego kołowrotka, wiatr grający na napiętej plecionce. I zaczyna się wyścig, ryba ostro w rafy, a a tu trzeba blokować ucieczkę. Bajka!

#11 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7273 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 czerwiec 2016 - 22:36

Jak masz jakies foty to sie pochwal, chetnie zobaczymy :)

#12 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:11

Załączony plik  P1030572 (2).JPG   51,29 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P5060257 (3) (1024x703).jpg   61,79 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P5030111 (2) (1024x768).jpg   48,66 KB   5 Ilość pobrań

Takie pamiątki mi zostały, bo rybki po sesji wróciły do wody.

#13 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7273 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:31

Piekne ryby :) Moze kiedys da rade na taki popping pojechac :)

• Robson AVE lubi to

#14 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:38

Życzę Ci tego. Marzenia się spełniają trzeba tylko "długo kija moczyć" przestrzegając przy tym całej masy różnych prawideł i zasad, trików i hopsztasów. Oddzielić to co ważne i to co mało ważne, bo wszystkiego mieć nie można. Jak mawiają Indianie " Albo rybki, albo pipki, albo może nawet i akwarium".

#15 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:52

Można jeszcze pójść łatwiejszą ścieżką, przepis na nią sfotografowałem parę lat temu w Meksyku w barze. Jak to czytam śmiać mi się chce do dzisiaj.

Załączone pliki

#16 OFFLINE   jedin

jedin

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 350 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 czerwiec 2016 - 17:04

ciekawe czy znalazł.... ;)

#17 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 czerwiec 2016 - 17:32

Najgorzej to z tym kopaniem robaków, moja też tego nie cierpi :)

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9531 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 czerwiec 2016 - 13:13

Saltexami łowimy od kilku tygodni.

Póki co - bardzo duże zaskoczenie na pozytyw. Wędki mają świetny zasięg, dobrze wykonane i uzbrojone, zapas mocy odpowiedni.

Mam wersję 120 i 160g.

120 jest jak cięższy spin - podpięty krecioł 6k i 300m 30lb plecionki i mozna wybrać się na mniejsze ryby. Ten sam kij z 50lb pokazuje moc. 

160g to już trochę poważniejszy kij, sparowany jest z kołowrotkiem Saltex 8000 i plecionką 50lb. Póki co zaliczył tylko jeden udany hol:

Załączony plik  P6010239s.jpg   74,33 KB   4 Ilość pobrań

Ale, duże Janusze niedługo wrócą, a wtedy mam nadzieję je powyginać śmiało :)

#19 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7273 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 czerwiec 2016 - 13:29

A jak tam daje rade ten travel shimano? 

#20 OFFLINE   Robson AVE

Robson AVE

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 czerwiec 2016 - 13:38

Ten samogłów, to egzotyka pełna gębą, gratulacje. (trochę problematyczne może być mierzenie ryby do ogona  :D  ) Wziął na poppera? Jak na moje skromne doświadczenia to popping i GT raczej z plecionka 80lbs, 50 na blokowanie ucieczki ryby w rafę wydaje się za skromne, a mój kontakt z tuńczykiem psim 40kg to też potwierdza.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych