Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank na sandacza do łowienia na lekko

blank sandacz na lekko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   DeeMeeD

DeeMeeD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 listopad 2022 - 17:36

Witam Panowie. Na przyszły sezon chciał bym zbudować sobie wędeczke w pracowni, na sandacza na lekko z Belly Bouta. I tu moja prośba czy mogli byście doradzić jaki blank wybrać bo jest tego sporo i z uwagi że, będzie to pierwszy mój kij z pracowni to nie wiem dokładnie w "co mam celować".

Wędka do 210cm pod gumy do 21g. Narazie łowie na dragon Proguide-x  2.13m 4-21g. 

Łowi mi się nim całkiem dobrze ale zawsze mogło by być lepiej. 

Kasa raczej nie jest aż tak ważna bo to projekt na przyszły sezon i zawsze mogę cos dozbiera


  • Bryzers lubi to

#2 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 listopad 2022 - 17:48

Bierz, Thorusa 14lb

#3 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 10 listopad 2022 - 19:56

A ten Thorus 14 wart tych pieniędzy? Rzeczywiście taka rewelacja?

#4 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 listopad 2022 - 20:35

Wart

#5 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 10 listopad 2022 - 21:35

6th element diamond, 2,13m, do 18g. To jest sandacz na lekko, 6th element Diamond 2,13m, do 21g to już ciężka liga, mocniejszy od ProGuide 2,13m 4-21g.



#6 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 11 listopad 2022 - 01:16

Finalnie tańszą opcja od wspomnianego Thorusa może być blank FA Noctiss. Zdecydowanie sandaczowa charakterystyka, w Twoim przypadku model 13lb w monoblanku.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2022 - 06:02

 z uwagi że, będzie to pierwszy mój kij z pracowni to nie wiem dokładnie w "co mam celować".

 

 

Jeżeli to Twój pierwszy kij z pracowni, to moim zdaniem nie warto żeby wybierał opcje "z górnej półki" przynajmniej tej cenowej. Zamów sobie raczej coś podstawowego żebyś zobaczył czy w ogóle dogadujesz się z rodbuilderem i czy efekt finalny jest zbliżony do tego którego oczekiwałeś. Pamiętaj że wędka jako finalnyprodukt może (i z reguły tak jest) różnić się od gołego blanku który bierzesz do ręki.

 

Jeżeli chodzi o wędki na zamówienie to przynajmniej 50% sukcesu polega na tym czy umiesz dobrze sformułować i przekazać rodbuilderowi swoje oczekiwania oraz czy rodbuilder potrafi dobrze Ciebie zrozumieć - czyli od komunukacji.  Procesu zamawiania wędek jak każdego innego trzeba się nauczyć i masz dużą szansę że pierwszy kij nie spełni do końca oczekiwań i za jakiś czas wyląduje na giełdzie - dlatego nie warto iść w koszty.

 

Na Twoim miejscu poszukałbym blanku np. Qualia który oferuje świetny stosunek jakości do ceny np model 661M  i zorbił go na przelotkach Seaugide / Fuji Alconite. Wyjdzie świetna, dosyć uniwersalna wędka a jak Ci nie podejdzie sprzedasz bez straty.



#8 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 11 listopad 2022 - 08:08

Witam Panowie. Na przyszły sezon chciał bym zbudować sobie wędeczke w pracowni, na sandacza na lekko z Belly Bouta. I tu moja prośba czy mogli byście doradzić jaki blank wybrać bo jest tego sporo i z uwagi że, będzie to pierwszy mój kij z pracowni to nie wiem dokładnie w "co mam celować".
Wędka do 210cm pod gumy do 21g. Narazie łowie na dragon Proguide-x 2.13m 4-21g.
Łowi mi się nim całkiem dobrze ale zawsze mogło by być lepiej.
Kasa raczej nie jest aż tak ważna bo to projekt na przyszły sezon i zawsze mogę cos dozbiera


Napisz coś więcej odnośnie oczekiwań, zastosowań i preferencji:
-jakiego rodzaju przynęty?
-czy tylko gumy? Jeśli gumy to czy 21g to tylko ołów i jeszcze doliczyć trzeba gume czy może masa całkowita główki wraz z guma? Dodatkowo jaki dolny zakres gramatur ma komfortowo obsłużyć?
-jaka długość i czy 1 kawałek czy 2 czesci?
-jaka akcja/ugiecie
Myślę że bez wcześniejszego sprecyzowania tych podstawowych czynników budowa kija skończy się najprawdopodobniej rozczarowaniem.
  • strary lubi to

#9 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 11 listopad 2022 - 08:32

A może obserwuj giełdę, pojawiają się tu fajne kije za rozsądną kasę. Trzeba trochę wędek przerobić, żeby wiedzieć czego się szuka. Do tego, w rozmowach czy tu na forum czy w pracowni trzeba mieć kilka punktów odniesienia czyli porównać do tych kijków, które miałeś a których nie chcesz już mieć ;)


  • Friko lubi to

#10 OFFLINE   DeeMeeD

DeeMeeD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 listopad 2022 - 09:17

Napisz coś więcej odnośnie oczekiwań, zastosowań i preferencji:
-jakiego rodzaju przynęty?
-czy tylko gumy? Jeśli gumy to czy 21g to tylko ołów i jeszcze doliczyć trzeba gume czy może masa całkowita główki wraz z guma? Dodatkowo jaki dolny zakres gramatur ma komfortowo obsłużyć?
-jaka długość i czy 1 kawałek czy 2 czesci?
-jaka akcja/ugiecie
Myślę że bez wcześniejszego sprecyzowania tych podstawowych czynników budowa kija skończy się najprawdopodobniej rozczarowaniem.

 

Więc łowie przeważnie na gumy, od czasu do czasu na niewielkie koguty takie do 15g, jakieś jaskółki.

Przeważnie stosuje gramatury 5-12g +guma.

Kija był wolał w 2 kawałkach bo jak się zapakuje do auta z BB to jest troche mało miejsca na tube. Ale nie miałem jeszcze wędki w 1 kawału tak że, nie wiem jak wielka różnica jest w "czuciu" na takim kiju.

Akcja kija na pewno x-fast, ugięcie to raczej tak żeby w dolniku było troche mocy bo trafiały mi się szczupaki po 90cm tak ze było z czym powalczyć.


Użytkownik DeeMeeD edytował ten post 11 listopad 2022 - 09:22


#11 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 11 listopad 2022 - 09:31

Poszukaj może dragona HM62X 198cm do 21g w jednoskładzie. Kolega z którym łowię ma ten kijek i te przynęty i gramatury to dla niego najlepszy komfortowy zakres a dodatkowo jest bardzo czuły i z fajnym ugieciem. Można to dorwac w okolicach 900zl z drugiej reki więc nawet jakby nie podpasowala to sprzedasz bez straty.

A co do Thorusa borona - ciężko mi jest sobie wyobrazić na ten moment coś lepszego pod gumę ale i nie tylko. Do przynęt 5-12g plus guma używam wersji 8lb i jest to dla niego najlepszy komfort. Cena jednak nie jest niska

Użytkownik saitt edytował ten post 11 listopad 2022 - 09:36


#12 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 listopad 2022 - 10:22

Moim zdaniem, kupowanie półśrodków to strata pieniędzy, docelowo każdy chce używać możliwie najlepszego narzędzia, oczywiście jeśli ma to służyć, prawdziwej pasji. Szczególnie jeśli ma to być pierwszy klasowy kij to kupienie topowego produktu, zaspokaja potrzebę "kombinowania" co niejako chroni przed kosztami, "wiem, że lepiej nie będzie" więc jestem zaspokojony tym co mam... Bynajmniej teoretycznie :)

#13 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 11 listopad 2022 - 10:53

Podzielam zdanie Kuby. Lepiej zainwestować w jeden kij, który faktycznie, jest drogi, ale to pozwoli, na zdecydowane zredukowanie strat pieniężnych, które się ponosi, dochodząc do najwyższego poziomu.

#14 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 12 listopad 2022 - 22:01

Nie będzie czegoś takiego jak "lepiej nie będzie".
Wiem to po sobie.
Mam naprawdę fajny kijek sandaczowy i naprawdę bardzo dobrze mi się nim łowi.
Jednak wiem że klasowo są podobne inne blanki, to ciekawość jest ciężka do przetrawienia.
"a ciekawie jak ten, a jak tamtym by się łowiło, ciekawe jakie czucie na tym, tamty. TX k2 dobrze kopie, a ciekawie jak Boron przekazuje brania..."

Najgorzej jak się z seryjnych wędek przesiada się na pracownie.
To już jest wtedy koniec.

Użytkownik cinn edytował ten post 12 listopad 2022 - 22:02

  • TommyW lubi to

#15 OFFLINE   grzegorzpo91

grzegorzpo91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPiła/Poznań
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kujawka

Napisano 12 listopad 2022 - 22:30

Ja mam właśnie podobnie. Jak łowię i nie biorą to za dużo czasami myślę. Kombinuje i w głowie mam nadzieję tak, że : jak by się łowiło tym kijem a a jakby ten inny blank użyć, a jakby może coś innego... '' i tak w kółko. Szczerze jak się jedzie na ryby i te ryby biorą doskonale tzw. Dni konia to wedki i sprzęt schodzi na drugi plan. Człowiek sam sobie w głowie wyobraża, że zawsze coś, coś.

#16 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 listopad 2022 - 23:28

Króliczka nigdy się nie złapie, chodzi o to aby go gonić.

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 listopad 2022 - 18:38

Króliczka nigdy się nie złapie, chodzi o to aby go gonić.

Kłamiesz, ja już dawno złapałem :) .

Na lekkie okoniowo - szczupakowo-boleniowo-sandaczowe  łowy  są qualie CD, talon, resstafine.

Na ciężko jest resstafine, cts i no nam.

10 patyków i ogarniam wszystko :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 20 listopad 2022 - 18:42


#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 listopad 2022 - 23:46

Kłamiesz, ja już dawno złapałem :) .
Na lekkie okoniowo - szczupakowo-boleniowo-sandaczowe łowy są qualie CD, talon, resstafine.
Na ciężko jest resstafine, cts i no nam.
10 patyków i ogarniam wszystko :) .

A feniksy w tytanach poszly w pi..u :)

Sandacza nie idzie ogarnac jedna wedka w takiej samej gramaturze jesli uzywasz kogutow i gum. Jedno drugiemu zaprzecza. Albo imitujesz skaczacego raka albo rybe. Zupelnie inna bajka. Najgorsze co mozna probowac na "kogutowym" zestawie to zaciac na gume kaprysnie dziobiace sandacze. To bywa dopiero wyzwanie :) tak samo jak lowic kogutem na wedce moderate-fast wraz z zylka :)

Użytkownik Bujo edytował ten post 20 listopad 2022 - 23:49

  • Jozi lubi to

#19 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 listopad 2022 - 00:58

Całe życie myślałem, że dwuskładowe sandaczówki są właśnie do ogarniania koguta i gumy...Jak się znudzi "gumowane" to chowasz szczytówkę do pokrowca i dolnikiem ogarniasz cały kurnik...

#20 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 listopad 2022 - 07:40

Zerknij na Batsona RX8 serię Immortal, znajdziesz tam coś na pewno w blankach o długości 202cm :)


  • Fatso lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI, blank, sandacz na lekko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych