Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki do łowienia na wormy



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 11:03

Ostatnio bardzo popularne stało się łowienie ryb na rożnego rodzaju gumowe robactwo i główki na hakach muchowych. Nie znalazłem na forum informacji o blankach, które nadawały by się do tej metody łowienia czyli obsługa jigów od 0,5 do 2g i mała gumka które prowadzi się w nurcie rzeki. Łowie w ten sposób już kilka lat i przetestowałem kilka blanków. Matagi super trout 2 oraz Big pond, qualia PT572. Najlepiej sprawdza się super trout 2 ale szukam czegoś odrobine mocniejszego. Podstawa to czuła szczytówka i bardzo głęboka praca.

#2 OFFLINE   RafalKisiel

RafalKisiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKisielany Żmichy
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kisieliński

Napisano 21 grudzień 2021 - 13:09

Może coś z 6th element, np Nomad, albo Stinger? Dodatkowo mają pogrubione dolniki, więc montujesz uchwyt bezpośrednio na blanku, lub zamiast tradycyjnego uchwytu możesz użyć Fuji TC-NS6

#3 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 21 grudzień 2021 - 14:06

Jeśli tylko odrobinę mocniejszego to może wystarczy super trouta, który Ci się sprawdził uzbroić w delfina. Matagi ma niecałe 2 metry, spokojnie można dać uchwyt na samym końcu blanku przez co jego dłuższa część będzie pracowała.



#4 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 grudzień 2021 - 14:08

Ostatnio bardzo popularne stało się łowienie ryb na rożnego rodzaju gumowe robactwo i główki na hakach muchowych. Nie znalazłem na forum informacji o blankach, które nadawały by się do tej metody łowienia czyli obsługa jigów od 0,5 do 2g i mała gumka które prowadzi się w nurcie rzeki. Łowie w ten sposób już kilka lat i przetestowałem kilka blanków. Matagi super trout 2 oraz Big pond, qualia PT572. Najlepiej sprawdza się super trout 2 ale szukam czegoś odrobine mocniejszego. Podstawa to czuła szczytówka i bardzo głęboka praca.

Nie wiem czy pomogę moim wpisem bo nie wiem do końca czy chodzi tylko o customa czy seryjny chrust też Cię interesuje.

Miałem jakiś czas temu Super Trouta 2 ale w castingu.Sprzedałem ale wspominam dobrze.

Jakiś czas temu sprzedałem tez mój jedyny zestaw spinningowy-Crazy Fish Nano Zero+Cardiff 1000s.Odczuwając potrzebę(jednak)posiadania lekkiego zestawu spinningowego do posiadanego Shimano Nasci c2000s dokupiłem zupełnie w ciemno(bo nawet w necie informacji niewiele)taki chrust,link pierwszy z brzegu:

https://www.forellen...-Spinnrute.html

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania,nie mam uwag.Jak na razie potestowałem z żyłką 0,10,kilka okonków typu 20-25cm wyjechało.Czułość jak dla mnie,subiektywnie,nawet przy uzyciu żyłki bardzo dobra,gnie się też ładnie i głęboko.

Jak wspomniałem miałem Super Trouta 2(jeśli mówimy o tym opisanym 1,5-3,5g.)Mam wrażenie że Herakles o którym piszę jest własnie ciut od ST2 mocniejszy.

Znalazłem w necie info że kijkami tymi handluje sklep  x-fish,sklep ten miał nawet podpięty wątek w dziale "sprzedam" Są też inne kijki z tej seri o trochę innych choć zbliżonych parametrach rzutowych.

Za omawiany kij zapłaciłem ok. 240 PLN.Jak wspomniałem robiłem customowego Super Trouta 2,miałem Nano Zero(super kij ale mnie potrzeba właśnie było coś ciut mocniejszego i jednocześnie bardziej uniwersalnego)więc jakieś tam porównanie mam i stwierdzam że Herakles o którym pisze naprawdę nie ma się czego wstydzić,mimo tego że to chrust za jedną którąśtam ;)  kijów o których wspomniałem.

Gdybys dziwnym trafem był z Poznania lub okolic to jakies macanko Heraklesa mozna zorganizować.

Pozdrawiam :)

PS.Kijek ma króciutki dolnik,bardzo wygodny do jednoręcznych rzutów,także długośc robocza blanku jest dłuższa.


Użytkownik drag edytował ten post 21 grudzień 2021 - 14:13


#5 ONLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 15:27

Mam super trouta właśnie w delfinie i jest ciut za delikatny w niektórych sytuacjach. Najbardziej pasował mi z seryjnych natural heart do 8g ale chciałem uzbroić kij w delfina i dlatego pytam o jakieś Blanki. Zastanawiam się tez trochę nad suzuki 3lb albo 4lb ale nie wiem jak te kije sprawdziły by się pod gumami na lekkich główkach.

#6 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 grudzień 2021 - 15:43

Mam super trouta właśnie w delfinie i jest ciut za delikatny w niektórych sytuacjach. Najbardziej pasował mi z seryjnych natural heart do 8g ale chciałem uzbroić kij w delfina i dlatego pytam o jakieś Blanki. Zastanawiam się tez trochę nad suzuki 3lb albo 4lb ale nie wiem jak te kije sprawdziły by się pod gumami na lekkich główkach.

 

Sprawdziłyby się idealnie :) mowa u suzuki. Ja mam 5lb pro i łowie z kumplem na robale i 4,5mm glowki wolframowe. Lata fajnie,brania czuć super do tego pięknie pracuje. Myślę że właśnie 3lb lub 4lb będzie idealnie :)



#7 ONLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 20:05

Mam zwykle suzuki 6lb używam pod pstrągowego twicha, jak trzeba to czasami zakładam lekkiego worma można tym rzucić daleko ale czucie przynęty zaczyna się od 1,5g. Szukam czegoś pomiędzy super troutem a tym suzuki 6lb. Pytanie czy 3lb nie będzie podobnej mocy jak ST2?

#8 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 grudzień 2021 - 21:39

Skoro ma to być blank nieco mocniejszy od Super Trouta, do tego z czułą szczytówką, to może Fishing Art Noctiss Nano SNT633-2N lub SNT645-2N?

Szczytówki (tubulary) odpowiednio 0,95 i 0,98 mm.

Pytanie tylko, jak z głębokością pracy tych blanków.

 

Właśnie znalazłem. Tutaj jest filmik z ugięciem tego słabszego blanku, jego możliwości rzutowe opisane dwa posty niżej.

http://jerkbait.pl/t...40#entry2915557


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 21 grudzień 2021 - 21:51


#9 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 21 grudzień 2021 - 22:01

Moze rozwaz tez nieco mocniejsza Qualie pt 602 lub 642...
Ciezko bedzie ci znalezc-dopasowac blank na ktorym bedziesz czul najlzejsze przynety, chodzi mi o kontrole nad nimi..te ciezsze owszem, w dodatku z bardzo gleboka praca. Raczej to beda typowe blanki pod trout area itp.
Lowienie tak lekko wymaga ultra lekkiego blanku i ultacinkich linek, a jednoczesnie blank i linka musza byc mocne na tyle aby poradzily sobie z dosc duza rybą...
Przerabialem temat i wiem ze trzeba wszystko wysrodkowac.
Jesli 6lb bylo za mocno to prubuj okolice 4-5lb... Jeden bedzie lowil kijem 6lb i uwazal ze jest zaje fajnie inny powie ze 4lb jest ok. Dla kazdego co innego bedzie tym zlotym srodkiem..
Przerabialem na wlasnej skórze temat pstragowki między 6 a 10 lb. Wybralem 8lb a i tak musze cos zrobic pod gumki.. I wybór padl na xsj 702l.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#10 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 21 grudzień 2021 - 22:02

Skoro ma to być blank nieco mocniejszy od Super Trouta, do tego z czułą szczytówką, to może Fishing Art Noctiss Nano SNT633-2N lub SNT645-2N?
Szczytówki (tubulary) odpowiednio 0,95 i 0,98 mm.
Pytanie tylko, jak z głębokością pracy tych blanków.

Właśnie znalazłem. Tutaj jest filmik z ugięciem tego słabszego blanku, jego możliwości rzutowe opisane dwa posty niżej.
http://jerkbait.pl/t...40#entry2915557

Nie maja one pracy suzuki czy st.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#11 ONLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 grudzień 2021 - 23:51

Nie lowie tak póki co, ale tak z ciekawości - czy kije 4/5 lb mają wystarczająco mocy, żeby skutecznie zaciąć pstrąga, który uderza w worma prowadzonego z nurtem?

#12 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 grudzień 2021 - 07:13

19john92 a może powinieneś uderzyć do Krzyśka Stepanowa, może w jego ofercie znajdziesz tego czego szukasz, no chyba, że to musi być kij z pracowni no to  seryjniak odpada 



#13 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 22 grudzień 2021 - 07:55

Nie lowie tak póki co, ale tak z ciekawości - czy kije 4/5 lb mają wystarczająco mocy, żeby skutecznie zaciąć pstrąga, który uderza w worma prowadzonego z nurtem?

Wedlug moich doswiadczen to podam przyklad jak lowilem kijem 6lb prowadzac przynete z prądem.
Namierzylem ryby 50+ 2 sztuki na krotkim odcinku.. Lowilem larwa fishup prowadzac ja w dol z pradem w oewnym momencie widzialem jak wyskakuje po jia kaban, zacialem aby poczulem kontakt... I co okazalo sie ze zacialem za slabo lub moc wedziska na to nie pozwolil(tak wywnioskowalem) ryba splynela ok 3-4m w dół rzeki trzymajac przybnete w pysku poczym ten pysk otworzzyla a przyneta jakby nie byla wbita w szczeke wyskoczyla z wody. Takie sytuacje miem dwie.
Po kilku dniach kolega w tym samym miejscu zlowil piekna rybe 58cm dokladnie z tego miejsca. Ale on lowil juz kijem 12lb.
Po swoich doswiadczeniach wiem ze duza rybe ciezko zaciac w pewnych okolicznosciach kijem o mkcy nawet 6lb...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#14 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 22 grudzień 2021 - 08:17

Zapytajcie się kolego ,,19john92'' gdzie te ryby chce łowić ,bo jak paszoki w stawie to wędka i 3lb wystarczy a jak pstrągi w rzece to już jest inna bajka



#15 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 grudzień 2021 - 08:31

Qualia PT602 to taki Super Trout na sterydach. Do Twojego łowienia będzie dobry.



#16 ONLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 09:23

Napisałem w pierwszym poście, że chce łowić w rzece dlatego wszystkie wedki do trout area odpadają, jak dla mnie są za mało czułe i wyginają się za bardzo w nurcie co nie pozwala zaciąć ryby. Celem mają być głownie klenie i inne ryby w nizinnej rzece. Nie chce seryjniaka bo zależy mi na zbrojeniu w deltę i delfina. Typowo pod pstrągi na gumy używam Suzuki 6lb bo tutaj właśnie trzeba mieć trochę mocy, żeby wbić hak. Oczywiście takim kijem gorzej się prowadzi małe przynęty ale mam pewność, że jak weźmie pstrąg przez duże P to nie będzie problemu z zacięciem. Najbardziej myśle właśnie o Qualii PT602 oraz o suzuki 3lb lub 4lb.

Użytkownik 19john92 edytował ten post 22 grudzień 2021 - 09:25


#17 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 22 grudzień 2021 - 11:50

Mam Qualie 602 w delcie i delfinie ale tak lekko nie łowiłem, nie przypominam sobie bym zakładał mniej niż 1,5 grama. Jak temat nie pilny to jeśli pogoda dopiszę mogę w styczniu czy lutym poćwiczyć z super małymi przynętami. Pstrągi około 50 cm bez problemu były zacinane i holowane. Łowię na rzekach. Więc się nie zgodzę,że nie da rady zaciąć dużej ryby. Nie przypominam też sobie by mi jakiś pstrąg spadł.



#18 ONLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 grudzień 2021 - 12:01

może ten artykulik Ci pomoże w wyborze blanku, oba jak widać sprawdzone na sanowych kropkach  ;)

 

http://fishingandhun...lanku-suzuki-4/

 

http://fishingandhun...pelnego-wlokna/


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#19 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 22 grudzień 2021 - 15:13

Suzuki rxfs 5lb 652, tegoroczna nowość- blank z pełną szczytówką( wklejka) opisany 1-7 g. Cieniutki szczyt i zapas mocy w dolniku spełni Twoje oczekiwania.
  • ms80 lubi to

#20 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 grudzień 2021 - 15:28

Napisałem w pierwszym poście, że chce łowić w rzece dlatego wszystkie wedki do trout area odpadają, jak dla mnie są za mało czułe i wyginają się za bardzo w nurcie co nie pozwala zaciąć ryby. Celem mają być głownie klenie i inne ryby w nizinnej rzece. Nie chce seryjniaka bo zależy mi na zbrojeniu w deltę i delfina. Typowo pod pstrągi na gumy używam Suzuki 6lb bo tutaj właśnie trzeba mieć trochę mocy, żeby wbić hak. Oczywiście takim kijem gorzej się prowadzi małe przynęty ale mam pewność, że jak weźmie pstrąg przez duże P to nie będzie problemu z zacięciem. Najbardziej myśle właśnie o Qualii PT602 oraz o suzuki 3lb lub 4lb.

 

Myślę że dużej różnicy nie ma w moim 5lb a Twoim 6lb. Ja wiem jedno tego kija na pstrągi 50+ bym nie wziął. Według mnie ma za mało mocy na takie ryby, a gdy jeszcze są jakieś zawady czy coś to w ogóle jest ciężko. Super blank ale na oksy, klenie, jazie, pstrągi takie do 45cm. Lecz według mnie za słaby na pstrągi 50+ w cięższych warunkach chodzi o jakieś konary, rośliny itp. Będę chciał robić na blanku MATAGI T-Russell TR78 Super Nimble Minnow, 234cm, 3-14g, 5-12lb. Mam nadzieję że gdy uda się złowić większego pstrąga będzie lepsza kontrola nad nim na tym blanku.


  • DanekM i MarcinZ lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych