Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki do łowienia na wormy



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 17:17

Zapytajcie się kolego ,,19john92'' gdzie te ryby chce łowić ,bo jak paszoki w stawie to wędka i 3lb wystarczy a jak pstrągi w rzece to już jest inna bajka

Witam kolegę,

jestem ciekaw jak Ci się sprawdziła ta przedziwna wędka która ode mnie wziąłeś. To była moja najlepsza konstrukcja do łowienia na różnego rodzaju "robactwo silikonowe". Ostatnio zacząłem rozmyślać o czymś podobnym i nawet kupiłem bo jesień to właśnie dłubanie na wormy, co prawda dłubanie okonków ale ....

Jeszcze przed testami ale po Świętach lecę nad rzekę.

Pozdrówki



#22 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 22 grudzień 2021 - 18:11

Napisałem w pierwszym poście, że chce łowić w rzece dlatego wszystkie wedki do trout area odpadają, jak dla mnie są za mało czułe i wyginają się za bardzo w nurcie co nie pozwala zaciąć ryby. Celem mają być głownie klenie i inne ryby w nizinnej rzece. Nie chce seryjniaka bo zależy mi na zbrojeniu w deltę i delfina. Typowo pod pstrągi na gumy używam Suzuki 6lb bo tutaj właśnie trzeba mieć trochę mocy, żeby wbić hak. Oczywiście takim kijem gorzej się prowadzi małe przynęty ale mam pewność, że jak weźmie pstrąg przez duże P to nie będzie problemu z zacięciem. Najbardziej myśle właśnie o Qualii PT602 oraz o suzuki 3lb lub 4lb.

To pomysl jeszcze o blanku Qualia xsj 702l,szczyt ma delikatny 1.1mm i gkebokie ugiecie ale z dolnikiem który przytrzyma ewentualne bonusy.
To moj faworyt pod takie łowienie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 19:53

Dziękuje za spore zainteresowanie wątkiem, po przeczytaniu podesłanych artykułów wydaje mi się, że suzuki 3lb spełni moje oczekiwania. Wędka możliwe że będzie używana również na Sanie w rejonach gdzie łowi Pan Ariusz :)

#24 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 grudzień 2021 - 20:26

po przeczytaniu podesłanych artykułów wydaje mi się, że suzuki 3lb spełni moje oczekiwania. 

 

 

To jeszcze taka ciekawostka. Ten blank można nieco przedłużyć.

http://jerkbait.pl/t...02#entry2430507



#25 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 28 grudzień 2021 - 22:59

auriga do 5g by sie chyba sprawdzila, ale to pełny węgiel więc jednoskład :) świetnie obsługuje robale a od super trouta ma trochę więcej "pary" :)



#26 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 29 grudzień 2021 - 05:23

Zastanawia mnie właśnie ta auriga, ale wybór padł na suzuki 4lb w jednym kawałku. Mam nadzieje, że to dobry wybór :)

#27 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 29 grudzień 2021 - 08:23

Jak to będzie łowione tam gdzie łowi kolega Ariusz czyli San to wystarczy bo na wąskie i zakrzaczone rzeczki może być za mało.



#28 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 29 grudzień 2021 - 10:48

Tak to ma być do łowienia na wisloku i sporadycznie sanie i to tylko w zimie. Na zakrzaczone patragowe rzeki mam mocniejsze patyki.

#29 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 grudzień 2021 - 16:13

Zastanawia mnie właśnie ta auriga, ale wybór padł na suzuki 4lb w jednym kawałku. Mam nadzieje, że to dobry wybór :)

 

 

Pozwolę sobie jeszcze zapytać.

Skoro wędka ma służyć do jigów od 0,5 do 2g, to co zadecydowało o wyborze Suzuki 4lb a nie 3lb?

Z zalinkowanego na poprzedniej stronie artykułu wynika, że Suzuki 3lb lepiej obsługuje takie maleństwa niż model 4lb. Ten drugi jest już natomiast pewnego rodzaju rozwiązaniem kompromisowym, a kompromisu chyba nie szukasz, skoro mocniejsze wędki już masz. Nie wspominając o tym, że Suzuki 3lb ma tak naprawdę 5lb mocy, ale to chyba oczywiste.

No i co zadecydowało o odrzuceniu Aurigi do 5g?



#30 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2021 - 16:34

Suzuki 4lb najlepiej dziala w zakresie 3-5g plus mały gumis. Zdecydowanie lepszym wyborem byłoby to 3lb albo ta auriga do 5g.

#31 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 29 grudzień 2021 - 18:03

Mam super trouta i chce coś mocniejszego i obwiam sie, że 3lb będzie za bardzo podobny do super trouta pod względem gramatur. Suzuki znam z mocniejszych modeli wiec wiem czego mogę się spodziewać a matagiego nie znam zupełnie wiec taki wybór :)

Użytkownik 19john92 edytował ten post 29 grudzień 2021 - 18:22


#32 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 31 grudzień 2021 - 13:13

Są jeszcze polskie blanki z fishing art, modele: ulxf, lub noctiss nano. Odpowiednie długosci i moce w tabelkach po "wyguglowaniu"

#33 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:06

Zastanawia mnie właśnie ta auriga, ale wybór padł na suzuki 4lb w jednym kawałku. Mam nadzieje, że to dobry wybór :)

Jeśli wybrałeś Suzuki  4lb 681 PRO(czyli realnie 6lb) i ma to obsłużyć jigi 0,5g.to...zle wybrałeś.


  • oland i saitt lubią to

#34 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:55

Chyba trochę źle określiłem moje oczekiwania w pierwszym poście. Szukam czegoś co wypełni mi lukę pomiędzy super troutem który obsługuje mi główki do 2g a suzuki 6lb. Szukam, czegoś czym dam radę sporadycznie rzucić gumę z główka 0,5g a jednocześnie ogarnie mi cięższe główki i małe woblery twichowe :) nie chciałem brać suzuki 3lb gdyż wydawało mi się, że będzie za delikatny i będzie obsługiwał podobne gramatury jak ST.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych