Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:31

Ja mam starszą wersje drop shot xlnt 270 7-25g.Fajny kijek,czuć i widać opad przynęt bardzo fajnie na tym kijku.Końcowe przelotki Sea Guide a więc nie są złe.Pod większym ugięcim nie widać przesztywnienia blanku z wklejaną pełną szczytówką(bolączka większość wklejek).Kij mam ok 4 lata i nic mu nie dolega.Uchwyt od Fuji.

miałem ten kijek bardzo fajnie sprawował z DS ale niestety po roku pekła szczytówka, teraz leży już oskrobany i czeka na przerobienie :)



#662 OFFLINE   Lymk

Lymk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 grudzień 2016 - 20:56

Witam, chciałbym podzielić się opinia o serii Black Savage. Posiadam dwie wędki (198 2-7) i (233 9-32). UL Spin jest rewelacyjny na okonie, doskonale czuć każde najmniejsze puknięcie. Jest dosyć miękka ale zacina dość pewnie. Zapas mocy ogromny, szczupak 70cm został wyciągnięty bez problemu.

Druga wędka do 32g jest strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o szczupaka. Mam ja góra miesiąc i wyciągnąłem na nią już ok 50 szt. łącznie z życiówką 93cm. Dolnik bardzo mocny, zacina pewnie. Praktycznie po zacięciu w tempo zero spadów. Blank niesamowicie czuły, po kilku godzinach wędkowania i już mniejszej czujności każde branie wyczuwalne w dłoni. Teraz trochę o cw. max przynęta jaka rzucałem to Pulse Shad 14cm na 15g główce, to raczej max dla tej wędki i trzeba to robić raczej delikatnie ale ta sama przynęta na główce 8g lata doskonale. Także śmiało do 40g można połowic.



#663 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:49

Witam, czy ktoś z Szanownych Forumowiczów używa wędki Savage Gear IRF 2,44 2-10g. Pytanie moje wynika z faktu, iż łaskawy Mikołaj przyniósł mi takową pod choinkę i jeszcze dopóki jest w folii łatwiej będzie, co do niej podjąć jakąś decyzję. Chodzi mi generalnie, jakie przynęty obsługuje "komfortowo" oraz jak jest z czuciem przynęty i brań. Pozdrawiam.



#664 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:58

Używam wersji do 12g do dropa i jestem z niej bardzo zadowolony,czucie dzięki pustej szczytowce super,wedka lekka C.w.moim zdaniem opisany prawidlowo i nie nalezy jej przeciazac.akcja szczytowa ale szybko przechodzaca w pelne ugiecie.przymierzam sie do wersji do 5g pod micro jigi i mini woblerki.

#665 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 grudzień 2016 - 13:42

Dzięki wielkie. Podbudowałeś mnie, bo kupiłem do niej stradica CI4+ 2500, na sucho tworzą fajny komplet i bałem się, że będę musiał szukać czegoś innego.



#666 OFFLINE   kedzier7

kedzier7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 19:28

Witam wszystkich kolegów.

Chodzi mi o wędke :
-BLACK SAVAGE 9-32G / 2,31M

 Chciałbym sie dowiedzieć kilka rzeczy na temat tej  wędki , mianowicie czy nada sie do połowu sandacza z opadu. Jak długi jest dolnik. 

Z góry dziekuje za odpowiedz;) 


Użytkownik kedzier7 edytował ten post 27 grudzień 2016 - 19:31

  • wujek lubi to

#667 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:28

Witam wszystkich kolegów.

Chodzi mi o wędke :
-BLACK SAVAGE 9-32G / 2,31M

Chciałbym sie dowiedzieć kilka rzeczy na temat tej wędki , mianowicie czy nada sie do połowu sandacza z opadu. Jak długi jest dolnik.

Z góry dziekuje za odpowiedz;)


Nie jest to wybitna sandaczówka lecz uniwersał. Ale łowić go też się da bez problemu. Dolnik ma akceptowalną długość, nie jest przesadzony jak np w Shimano czy Daiwie Ballistic.

#668 OFFLINE   kedzier7

kedzier7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 20:42

Dziekuje za odpowiedz i to bardzo szybka. :) zastanawiam sie nad nią i nie jestem pewny do końca:) masz tą wędke może ? możesz napisać coś wiecej o niej? jeżeli chodzi o sandacza to polecasz moze inną ? czy myślisz ze ta da rade?


Użytkownik kedzier7 edytował ten post 29 grudzień 2016 - 20:53


#669 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:24

Jeśli sandacz i SG to tylko Finezze. Jestem po prostu zakochany w tej serii...

Black o którego pytasz ma mój ziombel z którym bardzo często łowie. Wybierał pomiędzy 5-20 a tą do 32g. Dla mnie to taki uniwersał jeśli zechcesz mieć kij na łódkę i z brzegu, sandacza jak i szczupaka oraz bolenia. Leży fajnie w ręku i chce się nim łowić. Sparowane z Nasci 3000. Bajeczka zestaw :)


Finezze i pstryki a nie będziesz chciał nic innego.

Wersja 7-25 to mocny, cięty kij do główek od 10g do kogutów 35-40g.

Wersja 3-12 to typowa kosa na legendarne lekko :) 18g główka to jej max.

4-18 przy tych dwóch jest zbędna. Ale mając wybór tylko jednej wybierasz właśnie tą.
  • Mirek* lubi to

#670 OFFLINE   kedzier7

kedzier7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:32

Dzieki bardzo za odp. Nakreciłeś mnie na ten kij jeszcze bardziej. Wezme blacka narazie a na finezze odłoże i kupie za jakiś czas..:) Przy okazji podsunełeś mi kołowrotek do niej dzieki bardzo pomogłeś mi:D bo zastanowałem sie nad zauberem.:)



#671 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2016 - 09:31

Mam pytanko o dwie wędki sygnowane jako seria do drop shot-u.

1. Finezze Dropshot 2,23m 2-12g

2. Black Savage Dropshot 2,23m 2-12g

 

Może ktoś ma, użytkuje i może coś o nich napisać.

Z bełkotu którym karmi producent wywnioskowałem ze seria Finezze jest szybsza o pracy bardziej szczytowej.  

 

Potrzebuje wędki do drop shotu na ciężarkach 10-14g, jiga od 4g + guma i czasami jakieś woblery i blachy.

Zależy mi na tym żeby wędka była w miarę poprawnie opisana i czuła.

Podoba mi się "dizajn" wędek blak savage i zastanawiam się czy warto dopłacać stówkę do serii fineze



#672 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 grudzień 2016 - 09:43

Warto dopłacić. Seria Finezze to mega czułe kijaszki



#673 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:14

W takim razie trzeba będzie Finezze pomacać, pewnie na targach w Poznaniu.

Wygląd Black Savage jest naprawdę spoko, dobrze leży w ręce, nie leci na pysk, fajnie pracuje "na sucho".



#674 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:54

Zobacz te finezki. Ja musiałem trochę przyzwyczaić się do tego dosyć chudego uchwytu, ale dzięki niemu mamy wspaniałe czucie. Ma też malutkie przelotki ,które prowadzą linkę bardzo blisko blanku, rzuty są dosyć dalekie.


Użytkownik tomasxt edytował ten post 30 grudzień 2016 - 12:55


#675 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 30 grudzień 2016 - 13:32

Po zakupie kajaka potrzebuje uniwersalnego krociaka dosc czulego zastanawiam sie nad Savage Gear Finezze 202 M 4-18g chcialbym zeby dalo sie nia lapac okonie na glowkach od 3-4 gr + guma 5-7 cm i szczupaki i sandacze glowka do 13 gram + guma 10cm wahadlo do 20 gram i obrotowki 3 i 4 da rade ten kijek to ogarnac. Ma byc tylko pod kajak 1 wedka 1 pudelko z przynetami i zadnych gratow wiecej.
  • Lars lubi to

#676 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 30 grudzień 2016 - 14:23

nowa seria finezek i również te z pierwotnej serii zostały tak zmodyfikowane, że uzbrojone w system podobny do fuji KR, więc przelotki są ciut większe i linka bardziej oddalona od blanku



#677 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 30 grudzień 2016 - 22:36

wydaje się, że bardziej pod główki od 4 g pasuje finezka 3-12 g. Ta 4-18 startuje tak naprawdę od 7 g do 18. ta 3-12 g czuć opad przy główce 5 g plus guma. Wahadło fo 20 g i obrotówki 4 to raczej gramatura 4-18.

 

Po zakupie kajaka potrzebuje uniwersalnego krociaka dosc czulego zastanawiam sie nad Savage Gear Finezze 202 M 4-18g chcialbym zeby dalo sie nia lapac okonie na glowkach od 3-4 gr + guma 5-7 cm i szczupaki i sandacze glowka do 13 gram + guma 10cm wahadlo do 20 gram i obrotowki 3 i 4 da rade ten kijek to ogarnac. Ma byc tylko pod kajak 1 wedka 1 pudelko z przynetami i zadnych gratow wiecej.



#678 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 31 grudzień 2016 - 07:24

dzieki wielkie za info czula okoniowke mam to pojde raczej w ten kijek do 18, a opad glowki 8-12 gr z guma ok 10 cm z plecionka wyczuje na nim ?

#679 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 grudzień 2016 - 12:51

Jak pierwszy zły dotyk :D

#680 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:04

4-18 to mocny badyl. Moim zdaniem główka 10 gr z gumą 10 cm to minimum. Ogarnie spokojnie 20 gr + 10 cm.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych